Du lietuvius turintis Talino "TTU/A. Le Coq" klubas pralaimėjo pirmąsias Estijos čempionato ketvirtfinalio rungtynes. Ketvirtadienį jis nusileido reguliariojo sezono nugalėtojai Talino "Ehitustooriist" ekipai 70:103 (17:27, 20:18, 18:25, 15:33).

Sužaidus 27 sekundes, aikštę dėl traumos turėjo palikti lietuvis Egidijus Mikalajūnas. Per mažiau nei minutę jis pasižymėti nespėjo.

Svečiai nė karto nepirmavo. Nors įpusėjus pirmajam ketvirčiui rezultatas buvo lygus 11:11, šeimininkai spurtavo 11:2 ir atsiplėšė 22:13.

Antrajame ketvirtyje Žydrūnas Valuckis tritaškiu sumažino deficitą iki minimumo - 31:32. Tačiau vėl pralaimėta kėlinio pabaiga, šį kartą rezultatu 6:13.

Po didžiosios pertraukos "Ehitustooriist" neleido varžovams priartėti iki vienaženklio skirtumu. Paskutiniajame kėlinyje padidinę pranašumą iki 20 taškų ribos, šeimininkai dominavo aikštėje ir pabaigoje susikrovė 33 taškų persvarą.

Pralaimėtojams 13 taškų (2/4 dvitaškių, 3/8 tritaškių) pelnė Ž.Valuckis. Lietuvis per 38 minutes atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet 6 sykius suklydo.

"Ehitustooriist": Tanelis Kaljula 19 taškų, Veljo Varesas 13, Howardas Frieras 12, Erikas Dorbekas ir Nathanas Mielke (6 atkovoti kamuoliai) po 10.

"TTU/A. Le Coq": Priitas Pihela 19, Markas Sheinas 15, Corey Sandersas 14 (10 atk. kam.), Žydrūnas Valuckis 13.

Serijoje iki dviejų pergalių "Ehitustooriist" išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis mačas bus žaidžiamas balandžio 22 dieną.