Vilniaus krepšinio mėgėjų lygoje (VKML) trečiadienį vykusiose rungtynėse paaiškėjo antroji „2 Grupės“ pusfinalio pora, kuri kausis dėl patekimo į finalą.

Antrose tarpusavio rungtynėse, po atkaklios ir permainingos kovos, 4 taškų skirtumu pergalę 89:85 iškovojo išvykoje žaidę „Vilniaus Kolegija-2“ krepšininkai. Jie nugalėjo „Hefesto“ komandą.

Susitikimą sėkmingiau pradėję aikštės šeimininkai trečiąją rungtynių minutę pirmavo 8:4, tačiau dviejų minučių atkarpą Lauryno Ralio dėka, kuris pataikė du tolimus metimus, sėkmingiau sužaidę „Viko-2“ žaidėjai ne tik išlygino rezultatą, bet ir atitrūko 17:10. Vis dėlto kitas dvi minutes aklinai gynęsi „Hefesto“ krepšininkai, vedami Pauliaus Zabielsko, išlygino rezultatą (17:17), tačiau ketvirtį pralaimėjo 2 taškais.

Antrajame kėlinyje nuo pirmųjų minučių į priekį atitrūkę „Vilniaus Kolegija-2“ krepšininkai, iki 18-os susitikimo minutės išlaikė 8 taškų persvarą (43:35), tačiau suklydo kelis sykius ketvirčio gale ir leido „Hefestui“ sumažinti atsilikimą.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai iškart išlygino rezultatą (45:45), o po dviejų minučių jau ir pirmavo 55:52, tačiau įpusėjus ketvirčiui po trijų L.Ralio bei keturių Ramūno Gudeikio taškų, „Viko-2“ jau buvo priekyje 59:55. Nors iki kėlinio pabaigos likus dviems minutėms rezultatas ir buvo „Hefesto“ naudai – 63:62, tačiau pralaimėta atkarpa 3:10 neleido išlaikyti pranašumo.

Paskutiniojo kėlinio metu „Hefesto“ krepšininkams pavyko priartėti iki 71:72, tačiau jaunieji „Viko-2“ žaidėjai vėl susigrąžino pranašumą – 79:73. Likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, dėl išnaudoto pražangų limito iš žaidimo pasitraukė net trys „Hefesto“ priekinės linijos žaidėjai – Aldas Abramaitis, Nerijus Devyžis ir Kęstutis Cvetkovas. Vis dėlto aikštės šeimininkai nepasidavė ir dėka sėkmingo Artūro Kasperskij žaidimo, likus žaisti vienai minutei išlygino rezultatą – 85:85.

Tačiau apmaudžiai suklydę vienoje iš paskutinių atakų, „Hefesto“ krepšininkai prasižengė prieš iš jų kamuolį „pavogusį“ R.Gudeikį, o pastarasis sėkmingai metė baudas, įtvirtindamas komandos pergalę.

Sėkmingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 29 taškus pelnęs (5/6 tritaškių), 6 kamuolius atkovojęs, 4 rezultatyvius perdavimus atlikęs L.Ralys. Po 16 taškų į savo sąskaitą įsirašė Audrius Dimičiukas (8 atk. kam., 4 rez. perd.) ir R.Gudeikis (5 atk. kam.).

„Hefesto“ gretose išsiskyrė P.Zabielskas (9 atk. kam., 8 rez. perd.) ir A.Kasperskij (6 atk. kam.), atitinkamai surinkę 27 ir 21 tašką.

Kitose ketvirtfinalio rungtynėse tarp „BC Versus“ ir „United Sharks“ komandų pergale, kaip ir pirmosiose tarpusavio rungtynėse, bei patekimu į kitą etapą džiaugėsi pastaroji komanda, įveikusi oponentus 92:85.

Kaip ir pirmąją dvikovą, taip ir šį mačą „United Sharks“ pradėjo „sausu“ spurtu 15:0. Vėliau „BC Versus“ krepšininkai daugiausiai Mindaugo Lastausko bei Stasio Buivydo pastangomis pasivijo oponentus ir persvėrė rezultatą savo naudai.

Lemiamas buvo trečiasis ketvirtis, kada „US“ atotrūkį nuo 6 taškų padidino iki 13. Paskutiniajame kėlinyje „BC Versus“ krepšininkai mažino deficitą, tačiau pasivyti varžovų nesugebėjo.

Sėkmingiausiai „US“ gretose rungtyniavo 39 taškus surinkęs ir 8 kamuolius atkovojęs Marius Kliokys. Kęstutis Grinius (4 atk. kam.) ir Žilvinas Varanka (11 atk. kam.) atitinkamai pridėjo 19 ir 18 taškų.

„BC Versus“ komandą į priekį tempė Mindaugas Lastauskas (21 tšk., 5 rez. perd., 4 atk. kam.) ir po traumos sugrįžęs Stasys Buivydas (17 tšk.).

nerealios rungtynes buvo.... galvojau kad jau pratesimas bus, bet kazkaip taiklaii baudas mete gale... :)
beje, Ambrasas nezaide paskutine minute, nes ganetinai smarkiai atrodo susitrenke galva kai i sekretoriato stala atsitrenke... :(