Lietuvos krepšinio federacija ir Kauno rajono savivaldybė šiandien pasirašė bendradarbiavimo sutartį bei kartu vykdys keletą labai įdomių projektų. Surengtoje spaudos konferencijoje apie bendrus planus papasakojo LKF prezidentas Arvydas Sabonis, Garbės prezidentas Vladas Garastas, generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas ir Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Kauno raj. savivaldybė ir LKF šiais metais kartu vykdys projektus „Krepšinio diena mano mokykloje“ ir užsiims senųjų Lietuvos kryžių atstatymu.

Krepšinio dienos – 12-oje mokyklų

Per specialias krepšinio dienas mokyklose lankysis LKF atstovai, garsūs krepšininkai, treneriai ir Kauno rajone įsikūrusios moterų krepšinio ekipos „Sirenos“ narės.

„Važiuodami į rajono mokyklas, populiariausia sporto šaka Lietuvoje tikimės sudominti ne tik berniukus, bet ir mergaites. Krepšinį integruosime į dailės, istorijos, biologijos ir kūno kultūros pamokas, skatinsime sportuoti mažuosius ir vyresnius mokinius“, – spaudos konferencijoje pasakojo Balčiūnas.

Dailės pamokoje 5-7 klasių mokiniai pieš, lipdys, klijuos darbelius, susijusius su krepšiniu, bus renkamas šauniausias darbas. 8-12 klasių mokiniams istorijos pamokoje buvęs Lietuvos rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ treneris, LKF Garbės prezidentas Vladas Garastas supažindins su Lietuvos krepšinio istorija, bus rodomas filmas apie Lietuvos krepšinio istoriją. Likus 10 minučių iki pamokos pabaigos, nugalėtojui išaiškinti bus pateikiamas testas.

Biologijos pamoką apie raumenų darbą žaidžiant krepšinį 8-12 klasių mokiniams ves Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra arba „Žalgirio“ fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas. Galiausiai kūno kultūros pamokoje įvairių klasių mokiniai dalyvaus tritaškių metimo konkurse su profesionaliu krepšininku.

Norą dalyvauti projekte „Krepšinio diena mano mokykloje“ išreiškė dvylika Kauno rajono mokyklų. Projektas prasidės vasario 22 dieną Lapių pagrindinėje mokykloje ir iki mokslo metų pabaigos apkeliaus dar vienuolika ugdymo įstaigų.

LKF atstovai pažymėjo, kad Kauno rajono savivaldybės pasirinkimą bendradarbiavimui lėmė pastaraisiais metais čia skiriamas didelis dėmesys sportui, investicijos į sporto infrastruktūros plėtrą.

Kartu – dvi religijos

Kitas unikalus bendras LKF ir Kauno rajono savivaldybės projektas –senųjų kryžių atstatymo darbai. Šie darbai sujungs tradicinę Lietuvos religiją su antrąja – krepšiniu. Margininkuose, Tabariškėse, Zapyškio senosiose kapinėse, Ežerėlyje ir Raudondvaryje ketinama kartu atnaujinti kryžius, koplytstulpius ir įrengti ar atnaujinti krepšinio stovus. Šiam projektui pritarė Bažnyčios atstovai, prisidės ir privatūs rėmėjai.

„Krepšinis jau seniai peržengė sporto ribas, o LKF tikslas ir aiškus plėtros kelias yra vykdyti ne tik sportinius, bet ir paralelinius projektus. Sakoma, kad Lietuvoje yra dvi religijos – tradicinė ir krepšinis. Mes nusprendėme jas sujungti, – projekto idėją aiškino Balčiūnas. –Rajonuose, mažesniuose miesteliuose yra daug apleistų ar nerestauruotų kryžių. Pamatėme, kad tuose pačiuose miesteliuose yra ir labai mažai gerų, kokybiškų krepšinio stovų. Pamanėme, kodėl gi dvi religijos kartu bendruomenei negalėtų padovanoti savo simbolius?“

Tikimasi, kad šis projektas išplis po visą Lietuvą. „Esu kalbėjęs su Molėtų, Biržų atstovais, jie jau nori prisijungti. Jei akcija vyks taip, kaip planuojama, ji gali apimti visą Lietuvą “, – teigė LKF generalinis sekretorius.

Rodyti komentarus
Atrinkti (5) Visi (5)
manyciauNa, tiesiog kryziu statymas ar restauravimas gali buti palikti labai skirtingus pedsakus vietinems bendruomenems.Vienok gali buti, tik pastatymas ar restauravimas per pasamdyta kompanija, kas tikrai neutretu tokio didelio efekto, kaip kryziu pastatymas ar restauravimas aktyviai i tai itraukinat ir vietines bendruomenes.Visiskai pritariu del Seimo nariu. Aisku, jei musu tautos atstovai, kurie yra musu paciu atspindys, dazniau eitu sakramentu ir melstusi, vaizdelis butu tikrai kitoks. Bet velgi, juk jie yra musu atspindys, tai jei mes butume sventesni aplinka irgi butu geresne. Tai, kaip kazkas yra pasakes> "nori pakeist pasauli, pakeisk save."


tai aš gi nerašau, kad kryžių statymas yra blogai... Tik kaip jis susijęs su krepšiniu? Juk išsireiškimas, kad krepšinis yra mums tarsi religija, taip ir lieka tik išsireiškimu. Juk niekada niekas neloš krepšinio ne tik prie altoriaus, bet ir ant šventoriaus. Niekada niekas ten ir alaus negers, ir himno negiedos, ir nerėks Lietuva, Žalgiris ar Rytas, lygiai taip pat, kaip ir išpažinties arenose niekas neis.

Man greičiau visa tai panašu į norą suplakti du dalykus, kurie sunkiai paaiškinami ar net nesuprantami. Šiaip tai man čia dzin tokie dalykai - nematau ginčo ar nesutarimo objekto. Man tiesiog visa tai keista (jeigu nepasakyti - kvaila), todėl išsakiau savo nuomonę. Pasižiūrėsiu aš, kaip iš arenų žmonės plūs tų kryžių statyt...

Sutinku su teiginiu, kad turime keistis patys, bet prieš tai dar reikia nustoti panašias parodijas rengti. Kodėl kažkas ima ir galvoja, kad aplinkui vien kvailiai? Nereiktų net labai visiems keistis. Reikėtų tik kažkaip sutvarkyti, kad žmonės į rinkimus ateitų, tai ne vienas iš ten sėdinčių šoką ar infarktą patirtų...
2012-02-09
Atsakyti
manyciau
Na, tiesiog kryziu statymas ar restauravimas gali buti palikti labai skirtingus pedsakus vietinems bendruomenems.

Vienok gali buti, tik pastatymas ar restauravimas per pasamdyta kompanija, kas tikrai neutretu tokio didelio efekto, kaip kryziu pastatymas ar restauravimas aktyviai i tai itraukinat ir vietines bendruomenes.

Visiskai pritariu del Seimo nariu. Aisku, jei musu tautos atstovai, kurie yra musu paciu atspindys, dazniau eitu sakramentu ir melstusi, vaizdelis butu tikrai kitoks. Bet velgi, juk jie yra musu atspindys, tai jei mes butume sventesni aplinka irgi butu geresne. Tai, kaip kazkas yra pasakes> "nori pakeist pasauli, pakeisk save."
2012-02-09
-1
Atsakyti
manyciauViskas cia i tema, nes krepsinis kaip gerb. LKF sekretorius pasake senai perzenge savo ribas ir plinta i soicaline aplinke, nesdamas daug gausiu ir geru vaisiu. Pavyzdziui, kas bendro su krepsiniu ir su Lino Kleizos paramos fondu arba su Rimanto Kaukeno onkologinemis ligomis serganciu vaiku fondu ir krepsiniu. O, kad krepsinis jau senai tapo galingu irankiu, kuris gali daug pagelbeti gydydamas visuomenes zaizdas, keldamas psichine, psichologine ir dvasine zmoniu sveikata.Del kapelionu, manau, ateis laikas, nes Amerikoje senai praktikuojami sitie dalykai ivairiose sporto sakose. Tik pas mus dar, kai kur viduramziai.


čia, žinoma, kiekvienam savo, bet nelyginkim to, ko nereikia lyginti - konkrečių fondų, kurie turi savo savo tikslus ir kryžių statymo. O jeigu būtų mano valia, tai aš pirmiausiai Seimą, o ne krepšininkus varyčiau ir išpažinites ir tų 10 Dievo įsakymų lversčiau laikytis.

Štai, pone (ia) ir gaunasi, kad viduramžiai pas mus iš tikrųjų, bet visai ne per tą vietą, apie kurią nori įteigti Tamsta.
2012-02-09
+4
Atsakyti
manyciau
Viskas cia i tema, nes krepsinis kaip gerb. LKF sekretorius pasake senai perzenge savo ribas ir plinta i soicaline aplinke, nesdamas daug gausiu ir geru vaisiu. Pavyzdziui, kas bendro su krepsiniu ir su Lino Kleizos paramos fondu arba su Rimanto Kaukeno onkologinemis ligomis serganciu vaiku fondu ir krepsiniu. O, kad krepsinis jau senai tapo galingu irankiu, kuris gali daug pagelbeti gydydamas visuomenes zaizdas, keldamas psichine, psichologine ir dvasine zmoniu sveikata.

Del kapelionu, manau, ateis laikas, nes Amerikoje senai praktikuojami sitie dalykai ivairiose sporto sakose. Tik pas mus dar, kai kur viduramziai.
2012-02-09
+1
Atsakyti
viską puikiai supratau iki tos vietos, kur prakalbo apie kryžių statymą... Čia jau pasidarė neaišku, kuris susirgo - Makūnas ar Balčiūnas? Nesu prieš tą kryžių statymą, bet kuo susijęs krepšinis su bažnyčia? Juik vienur einama melstis ir susikaupti, kitur - padaryti alaus ir išsirėkti. Gerb, Balčiūnai, o LKF neplanuoja reglamentuoti kaip būtiną ar privalomą bent jau LKL komandos turėti kapeliono etatą?

Nu, anas ponas rinkimams ruošiasi, tai jam vėjelio reikia. O kas šitiems pasidarė? Mokyklos, pamokos, sportininkų lankymasis - suprantu, nes tai tai sveikintina, va, apie kryžius tai man čia visai ne į temą. Šitą reikia skelbti per Marijos radiją, ponas Makūnai.
2012-02-09
-10
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 5

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.