Dramatiškai klostėsi ULEB Eurolygos antrosios ketvirtfinalio rungtynės. Ketvirtadienį (04.06) pirmąja finalo ketverto dalyve tapo Maskvos CSKA ekipa, tuo tarpu Pirėjo „Olympiakos“, kuri vienintelė savo gretose turi lietuvių, Madrido „Real“ ir Vitorijos Tau Ceramica ekipos išlygino serijų rezultatus.

Jono Kazlausko auklėtiniai namie 75:71 (21:15, 14:15, 18:16, 23:24) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ ir atsirevanšavo jiems už nesėkmę pirmose tarpusavio rungtynėse Izraelyje. Lemiamas mačas vyks kitą ketvirtadienį Tel Avive.

[image=6009 right]Graikijos klubas pirmavo didžiąją dalį laiko, bet Willie Solomonas paskutinę minutę galėjo išlyginti rezultatą. Visgi amerikiečio tritaškis skriejo pro šalį, o paskutinę dvikovos minutė priklausė Panagiočiui Vassilopoului. „Olympiakos“ žaidėjas pataikė dvitaškį, o vėliau realizavo visus penkis metimus nuo baudų linijos ir įtvirtino pergalę.

Nugalėtojams Renaldas Seibutis per 24 minutes pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių), atkovojo ir prarado po kamuolį bei 3 sykius prasižengė.

Įspūdingai „Olympiakos“ gynyba susitvarkė su vienu „Maccabi“ lyderių Nikola Vujčičiumi. Aukštaūgis per 36 minutes pelnė vos 2 taškus, kuriuos surinko nuo baudų linijos, bei atkovojo tik 3 kamuolius. Tuo tarpu jo oponentas Sofoklis Schortsanitis buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

„Olympiakos“: Sofoklis Schortsanitis 17 taškų (7/8 dvitaškių), Quincy Lewisas 14, Panagiotis Vassilopoulos ir Tyusas Edney po 10, Manolis Papamakarios 7.

„Maccabi“: Willie Solomonas 23 (5 kld.), Anthony Parkeris 17 (10 atk. kam.), Derrickas Sharpas 11 (1/6 tritaškių), Maceo Bastonas 10.

•

Dramatiškai rungtynės klostėsi ir Vitorijoje, kur vietos „Tau Ceramica“ po atkaklios kovos 85:79 (23:17, 19:18, 25:25, 18:19) palaužė Atėnų „Panathinaikos“ ir atsirevanšavo už pralaimėjimą Atėnuose. Tai buvo vienuolikta iš eilės baskų pergalė namie šį sezoną.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti 27 sekundes po abejotinos Luiso Scola pražangos Dejanas Tomaševičius baudos metimu sušvelnino skirtumą iki trijų taškų (82:79). Tačiau kitoje aikštės pusėje taiklia bauda atsakė ir Travisas Hansenas, taip sugrąžindamas saugią 4 taškų persvarą.

Dar turėję 17 sekundžių, graikai nebesugebėjo surengti rezultatyvios atakos. Jaka Lakovičius vos perėjęs vidurio liniją prarado kamuolį ir stabdymas greitą varžovų puolimą buvo nubaustas nesportine pražanga. Dvi baudas sumetęs Serkanas Erdoganas įtvirtino pergalę.

„Tau Ceramica“: Travisas Hansenas 21, Luisas Scola 20, Tiago Splitteris 17, Serkanas Erdoganas 11, Casey Jacobsenas 10.

„Panathinaikos“: Vassilis Spanoulis 20, Jaka Lakovičius 14 (5 klaidos), Dejanas Tomaševičius 13.

Lemiamos šios poros rungtynės kitą trečiadienį vyks Atėnuose.

•

[image=6008 left]Tritaškiais ketvirtojo kėlinio pradžioje spurtavęs Maskvos CSKA krepšininkai tapo pirmaisiais ULEB Eurolygos finalinio ketverto dalyviais. Rusijos čempionai antrose ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje 75:71 (23:16, 17:21, 15:18, 20:16) įveikė Stambulo „Efes Pilsen“ ir laimėjo seriją 2-0.

32-ąją dvikovos minutę rezultatas buvo lygus 58:58. Tuomet iš toli pataikė Matjažas Smodišas, dar vieną tritaškį įmetė Trajanas Langdonas, o Thomaso Van Den Spiegelio bei Sergejaus Panovo dvitaškiai leido svečiams įgyti 10 taškų pranašumą – 68:58.

Dvikovos pabaigoje „Efes Pilsen“ sumažino skirtumą iki dviejų taškų (71:73), tačiau Langdonas prie baudų metimo linijos buvo tikslus ir užtikrino CSKA pergalę.

„Efes Pilsen“: Nikola Prkačinas 15 (7 atk. kam.), Marko Popovičius 13, Enderas Erslanas ir Henry Domercantas po 9, Antonio Grangeris (2/7 tritaškių) ir Kaya Pekeris po 8.

CSKA: Trajanas Langdonas 24 (5/7 tritaškių), Sergejus Panovas 14, Matjažas Smodišas 13, Theodoros Papaloukas 8 (7 atk. kam., 6 rez. perd.).

•

Savo namų aikštę atsakomosiose rungtynėse apgynė Madrido „Real“ ekipa. Ji 84:78 (21:17, 13:20, 19:20, 31:21) įveikė Barselonos „Winterthur“ ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1-1.

Rungtynių didvyriu tapo Axelis Hervelle, vienas pats ketvirtajame kėlinyje ištempęs Madrido ekipą. „Real“ atsilikinėjant 53:57, belgas per šešias minutes pelnė 13 taškų ir šeimininkai išsiveržė į priekį – 71:65. Per likusį laiką „Real“ išsaugojo susikrautą persvarą.

„Real“: Vensonas Hamiltonas 22, Axelis Hervelle 20, Louisas Bullockas 18.

„Winterthur“: Juanas Carlosas Navarro 21, Gianluca Basile 15.

Atrinkti (0) Visi (10)
As uz Olimpikos
2006-04-07
Vakar pakankamai idomiai Petrauskas pasake rungtyniu pabaigoje del kitos Tango TV transliacijos. Jam labiausiai patiktu treciasias rungtynes ziureti tarp PAO ir TAU, bet tikriausiai, kaip jis sake, Tango TV rodys FCB ir REAL dvikova. Kokiu tikslu tai daroma? Net neabejoju, jog daugaiusiai demesio sulauktu Olympiakos ir Maccabi dvikova. O dabar reikia ziureti i komandas, kurios neturi jokio lietuviskumo
2006-04-07
Na gi pamirskit jus jau ta Zalgirio pralaimejima. Niekaip negalit pradeti gyventi sia diena. Pats vakar ziuredamas palaikiau Tau, bet be tu poros pavelavusiu sprendimu nieko tokio ypatingo nemaciau. Normalus teisejavimas, kaip ir kiekvienose nervingose varzybose.
2006-04-07
-1
apskritai varzybu tvarka buvo lieva (sekndziu pridejimai mistiniai), o ne teisejai saliski (PAU vs. TAU). jie klydo ir prieme abejotinu sprendimu, bet ne i "viena puse". juk kai lakovicius paskutinej atakoj varesi, tai jam su bauda ismustas buvo kamuolys. taip kad nereikia varyt...
2006-04-07
-1
MariusSt> Rimtai tokios nešvarios aferos vyko...? Gaila, nemačiau varžybų...
2006-04-07
Sofokliui i NBA laikas, ten nieks nefiksuoja tiek daug prazangu puolime, leidzia kietai grumtis, butu idomu pamatyt Shako ir jo dvikova :)
2006-04-07
Labai gaila, kad vakar geras rungtynes tarp TAU ir PAN gadino saliski teisejai. Nesuprantami man tokie epizodai kai pvz: Spanulis meta per Scola nepataiko, atkovoja kamuoli Spliteris jau nori mesti kamuoli tolyn greitai atakai, bet pasigirsta teiseju svilpukas skiriantis prazanga Scola'i metimo metu. Kitas epizodas....meta vel tas pats Spanulis kamuolys ikrenta i krepsi speja nusileist ant zemes ir vel tada pasigirsta svilpukas kad Spliteris prasizenge metimo metu. Jau maniau garsas veluoja, bet pasirodo ne. Pats geriausias epizodas paskutiniam kelini kai Scola ismuse kamuoli is Batiste's ranku jis nukrito berods Lakoviciui i rankas kuris mete tritaski nepataike kamuolys liete krepsinio konstrukcija, vienas teisejas rodo kad kamuolys atitenka TAU, bet kitas pribega prie Sclolos ir fiksuoja jam prazanga tame epizode kai ismuse kamuoli... Arba teisejai flegmos arba svilpukai uzsikimse... Na cia tik mano nuomone, bet PAN jau ir pernai atkrintamosiose isejo tik teiseju pagalba + siemet jau nevieni skundesi kad rungtynese su PAN blogai teisejaujama, o prisiminus pernai metus tai ten irgi nieko gero nebudavo is teiseju puses. Visgi serbas treneris.
2006-04-07
+1
o as noreciau kad seibutis eleminuotu :D
2006-04-06
+1
Iceman> o kas to nenoretu? :) Manau, kad kiekvienas lietuvis noretu finaliniame ketverte matyti tautiecius...