Devyni taiklūs "Panathinaikos" tritaškiai metimai pirmoje rungtynių dalyje ir susikrauta persvara, kurios "Efes Pilsen" panaikinti nesugebėjo. Tai trečiose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse Atėnų komandai padėjo namuose 84:76 (22:17, 26:22, 24:13, 12:24) įveikti Stambulo "Efes Pilsen" klubą.

Eurolygos ketvirtfinalio seriją "Panathinaikos" laimėjo 2-1 ir iškopė į finalinio ketverto turnyrą. Gegužės 6 dieną Maskvoje Atėnų krepšininkai kovos su čempionės titulą ginsiančia Tel Avivo "Maccabi" komanda.

"Panathinaikos": Jaka Lakovičius 22 taškai, Ibrahimas Kutluay 15, Fragiskos Alvertis 11, Vlado Ščepanovičius 8, Patrickas Femerlingas ir Mike'as Batiste'as po 7.

"Efes Pilsen": Henry Domercantas 17, Dušanas Kecmanas 15, Willie Solomonas 12, Nikola Prkačinas 10, Mustafa Abi 8 (7 atkovoti kamuoliai).

Šeimininkai per pirmus du kėlinius pataikė 9 tolimus metimus iš 13. Per didžiąją pertrauką ekipas skyręs 9 taškų skirtumas greitai pasiekė dviženklę ribą.

Per pirmas keturias trečiojo kėlinio minutes "Panathinaikos" tris sykius pataikė iš toli ir atsiplėšė 61:41. Per likusį laiką Atėnų krepšininkai nebepataikė nė vieno tritaškio metimo.

Priešpaskutinę minutę turkams pavyko priartėti iki 71:76. Skirtumas galėjo dar sumažėti, tačiau puolime penktąja pražanga buvo nubaustas Ermalas Kuqo. Ją išprovokavo "Pao" gynėjas I.Kutluay, kuris efektingai griuvo, E.Koqo veržiantis pro jį.

"Efes Pilsen" pirmavo tik rungtynių pradžioje. Po beveik keturių minučių rezultatas buvo 9:1 turkų naudai. Tačiau šeimininkai pelnė 13 taškų be atsako ir dominavo aikštėje likusį laiką.

Po pralaimėjimo turkai turėjo kuo skubiau palikti aikštę. Nuaidėjus finalinei sirenai, į juos "Panathinaikos" gerbėjai ėmė svaidyti įvairius daiktus. Nespėję varžovų pasveikinti su pergalę, "Efes Pilsen" krepšininkai galvas užsidengė rankšluosčiais ir išbėgo į persirengimo kambarį.

Šį kartą prastu teisėjų paskirstymu "Efes Pilsen" skųstis neturėtų. Visi trys arbitrai daugiau kaip 15 metų turi tarptautinę kategoriją: suomis Carlas Jungebrandas, slovėnas Iztokas Remsas bei slovakas Petras Sudekas.

Stambulo klubas galėtų skųstis nebent dėl vieno – pirmoje rungtynių pusėje "Efes Pilsen" krepšininkams buvo užfiksuota 10 pražangų. Visas jas susirinko keturi svečių aukštaūgiai.

Dėl pražangų limito aikštę anksčiau laiko turėjo palikti trys "Efes Pilsen" priekinės linijos žaidėjai: E.Kuqo, N.Prkačinas ir M.Abi.

2005-04-15 10:20
turkai jau pries rungtynes kalbejo, kad gali teisejaut Sudekas, nes jis palankus Obradoviciui..
o apie Radiciaus-Jovanoviciaus porele gandai sklando jau po visa Eurolyga... gerai kad dar ju nepaskyre siom rungtynem
2005-04-14 23:06
na ka is zalgirio grupes abi komandos i final4 isejo dar komentaru bus portugalai?
2005-04-14 22:20