Krepšinio pasaulyje kaista atmosfera

2012-02-15 09:25
„Mūsų krepšinis“
Šveicaro Patricko Baumanno valdoma Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) ima silpti
Šveicaro Patricko Baumanno valdoma Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) ima silpti
Nuotr. FIBA
Krepšinio pasaulyje didėja susipriešinimas tarp pasaulinės organizacijos FIBA ir jos Europos padalinio „FIBA Europe“. Gali būti, kad Senojo žemyno krepšinio vadovai nuspręs visiškai atsiskirti nuo motininės organizacijos.

„FIBA Europe“ ir kitų žemynų krepšinio organizacijos („FIBA Africa“, „FIBA Americas“, „FIBA Asia“ ir „FIBA Oceania“) 2012-aisiais švęs 10 metų jubiliejų. Iki tol viso pasaulio krepšinio reikalais rūpinosi FIBA. Tarkime, pasaulinė organizacija buvo atsakinga už Europos čempionatų organizaciją, susižerdavo pinigus už žemynų čempionatų televizijos transliacijų teises ir t.t.

Prieš dešimtmetį padėtis pasikeitė, tačiau FIBA prarado tik dalį savo įtakos – Europos čempionatų organizatoriai iki šiol dalį savo pajamų turi skirti pasaulinei organizacijai.

Grasinimas Europai

2011-aisiais tarptautinėje arenoje susidarė tokia padėtis, kad FIBA pradėjo nebepatikti „FIBA Europe“ savarankiškumas. Tarptautinės organizacijos vadovai norėtų, kad visi svarbūs sprendimai žemynuose būtų priimami tik su jų palaiminimu.

Geriausias pavyzdys – „FIBA Europe“ noras leisti rinktinėms į 2011-ųjų Europos čempionatus vežtis 14 žaidėjų. Absoliuti dauguma Europos nacionalinių federacijų šį pasiūlymą pasitiko su džiaugsmu, tačiau FIBA nusprendė parodyti savo įtaką. Pasaulinė krepšinio organizacija blokavo „FIBA Europe“ pasiūlymą moterų Europos čempionato išvakarėse ir taip sukėlė nepatogumų daliai komandų.

Vasarą vyko diplomatinė kova dėl galimybės 14 krepšininkų registruoti vyrų čempionate. FIBA tvirtino, kad toks sprendimas išbalansuos jėgų santykį ir bus naudingesnis turtingoms ir stiprioms rinktinėms. „FIBA Europe“ pateikė šūsnį mažesnių šalių federacijų raštų, kuriuose jos pritarė žaidėjų skaičiaus didinimui rinktinėse.

Tuomet FIBA vadovai metė diplomatiją šalin ir pagrasino, kad rinktinės, kurios per „EuroBasket 2011“ panaudos daugiau nei 12 žaidėjų, negalės dalyvauti 2012-ųjų Londono olimpinėse žaidynėse. FIBA centrinės valdybos nariams buvo pasiūlyta nuotoliniu būdu balsuoti būtent dėl tokio nutarimo. Tuomet „FIBA Europe“ nusprendė nebekaitinti padėties ir pati atidėjo ateičiai sprendimo dėl 14 žaidėjų įgyvendinimą.

Istorija rodo, kad FIBA oficialias krepšinio taisykles koreguoja pagal NBA (4 kėliniai, puslankis po krepšiu, tritaškio linijos atitraukimas ir kt.). Ironiška, kad šį sezoną NBA leido komandoms į oficialų rungtynių protokolą įtraukti ne 12, o 13 žaidėjų, taip tarsi patvirtindama FIBA blokuoto „FIBA Europe“ pasiūlymo pagrįstumą.

Pademonstravo principus

Žibalo pliūpsniu ant rusenančių žarijų tapo FIBA sprendimas atiduoti Londono olimpinių žaidynių atrankos turnyrą Venesuelai. Galimybę rengti šį turnyrą svarstė visos jame dalyvaujančios Europos šalys — Rusija, Makedonija, Lietuva ir Graikija. Rusija ir Graikija nusprendė vis dėlto nekelti savo kandidatūrų, o Makedonija ją atsiėmė FIBA sprendimo išvakarėse.

Taip Europos nacionalinės federacijos solidarizavosi išreikšdamos savo paramą Lietuvos kandidatūrai. Olimpinės žaidynės vyks Europoje, tad daug kas neabejojo, kad ir atrankos turnyras bus surengtas Senajame žemyne. Tačiau FIBA turėjo savo nuomonę.

Neoficialiai teigiama, kad Venesuelos krepšinio federacija sutiko už turnyrą sumokėti gerokai daugiau nei oficiali FIBA nurodyta kaina, kurią ir buvo pasirengusi atseikėti Lietuva. Susidarė tokia padėtis, kad Venesuelos krepšinio federacijos atstovams net nereikėjo agituoti už savo kandidatūrą.

Kai prieš Centrinės valdybos lemiamą posėdį su jos nariais aktyviai diskutavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas ir vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas, už Venesuelos kandidatūrą aktyviai agitavo pats FIBA generalinis sekretorius šveicaras Patrickas Baumannas. Kitaip tariant, užkulisiuose konkuravo ne Lietuva ir Venesuela, o Lietuva ir FIBA.

Žvelgiant dar giliau, galima teigti, kad tai buvo dar vienas sąmoningas FIBA smūgis savo Europos padaliniui, kurio narių dauguma solidariai palaikė Lietuvą. Be to, taip FIBA pasistengė užsitikrinti Pietų Amerikos nacionalinių federacijų paramą savo ateities sprendimams.

Bumerangas prancūzams

Europoje FIBA turi vieną ištikimą sąjungininką – Prancūzijos krepšinio federaciją. Mat FIBA prezidentas yra prancūzas Yvanas Mainini – ilgametis Prancūzijos krepšinio federacijos vadovas. Tokia prancūzų pozicija sprendžiant tarptautinius reikalus jiems smogė bumerangu per 2015-ųjų Europos čempionato rengėjų rinkimus.

Prancūzija šį turnyrą norėjo rengti kartu su Vokietija, Italija ir Kroatija, tačiau pagrindinė iniciatyva priklausė būtent šios šalies atstovams. Planuota, kad 2015-ųjų Europos čempionato pirmojo etapo kovos vyktų Strasbūre (Prancūzija), Berlyne (Vokietija), Zagrebe (Kroatija) ir Milane (Italija). Finalinės kovos būtų atitekusios Prancūzijos sostinei Paryžiui.

Po FIBA sprendimo dėl olimpinio atrankos turnyro suteikimo Venesuelai dauguma Senojo žemyno krepšinio federacijų nusisuko nuo prancūzų. Ėmė aiškėti, kad balsavimą dėl 2015-ųjų Europos čempionato rengimo teisių jie pralaimės kitai kandidatei – Ukrainai.

Tuomet jungtinės paraiškos teikėjai ją tiesiog atsiėmė. Savo sprendimą išplatintame rašte jie aiškino „FIBA Europe“ reikalavimu už viską iš anksto mokėti dideles sumas, skaidrumo ir profesionalumo trūkumu, organizacijos vadovų nenoru ieškoti kompromisų.

Pasak LKF generalinio sekretoriaus Balčiūno, jungtinės paraiškos teikėjams per „FIBA Europe“ valdybos posėdį buvo suteiktas žodis. Prašyta viešai išdėstyti savo argumentus, pasakyti, dėl ko su jais nenorėjo derėtis „FIBA Europe“.

„Jiems buvo leista pasisakyti, tačiau neišgirdome jokių argumentų, vien tik tuščias emocijas, – „Mūsų krepšiniui“ pasakojo „FIBA Europe“ valdybos narys Balčiūnas. – O ukrainiečiai pasirodė puikiai. Jie pasitelkė Sergejų Bubką, vieną iš brolių Kličko, valdžios atstovus, architektas pristatė konkrečius statybų planus. Visi supranta, kad FIBA sprendimas dėl olimpinio atrankos turnyro buvo nulemtas prancūzų. Rinkdama 2015-ųjų čempionato šeimininkus Europa parodė savo nuomonę apie tokius prancūzų veiksmus.“

Pasaulio čempionatas kils Europos čempionato sąskaita?

Jau yra aiški ir ketvirtoji FIBA kovos su „FIBA Europe“ serija. FIBA sukvietė daugelio nacionalinių federacijų generalinius sekretorius į specialų susirinkimą ir pristatė planus reformuoti tarptautinių varžybų kalendorių. Buvo pristatyti keturi reformos variantai, iš kurių šiuo metu jau yra sudėliotas vienas galutinis. Numatoma, kad permainos įsigalios po 2016 metų olimpinių žaidynių.

Svarbiausia reformos idėja – perkelti pasaulio čempionatą į priešolimpinius metus, o žemynų čempionatus rengti tik kartą per ketverius – iš karto po olimpinių žaidynių. Tai reiškia, kad po Rio De Žaneiro žaidynių Europos čempionatas vyktų 2017-aisiais, 2018-ieji liktų be stambių tarptautinių turnyrų, o 2019-aisiais būtų surengtas pasaulio čempionatas.

Be to, olimpiniais metais komandos dalyvautų Europos čempionato atrankos varžybose, o 2018-aisiais vyktų pasaulio čempionato atranka. Numatoma, kad atrankos varžybos vyktų ne vasarą, o sezono metu. Klubų turnyruose ketinama sukurti specialius langus rinktinių varžyboms.

FIBA tvirtina, kad jos tikslas yra didinti krepšinio populiarumą, o tokia reforma būtų labai naudinga. Siūlomos reformos nauda krepšinio vystymui yra diskutuotina. Juo labiau, kad anksčiau atranka į Europos čempionatus vykdavo būtent klubų sezono metu per specialius langus, ir šios sistemos buvo atsisakyta kaip nenaudingos.

Tačiau akivaizdu, kad iš tokios reformos garantuotai išloštų pačios FIBA rengiami pasaulio čempionatai. FIBA tvirtina, kad būtina šį turnyrą iškelti iš metų, kuriais vyksta planetos futbolo pirmenybės. Be to, ketinama didinti pasaulio čempionato dalyvių skaičių iki 32 šalių.

Įgyvendinus reformą, FIBA sumenkintų didžiausio konkurento savo turnyrui – Europos čempionato – prestižą. Didžiausios pasaulio krepšinio žvaigždės po olimpinių metų dažnai nusprendžia pailsėti ir kitais metais į savo žemynų pirmenybes neatvyksta.

Visai kitaip būna priešolimpiniais metais, kai kovojama dėl kelialapių į žaidynes. Įgyvendinus FIBA siūlomą reformą, Europos čempionate nebūtų kovojama net dėl kelialapių į pasaulio pirmenybes.

FIBA nacionalinėms federacijoms siūlomas saldainis – atrankos varžybų rinkodaros ir televizijos transliacijų teisės. Šiuo atžvilgiu reforma būtų finansiškai naudinga stiprias krepšinio tradicijas turinčioms šalims. Ar išloštų mažesniosios federacijos, savo šalyse negalinčios pelningai parduoti krepšinio, abejotina.

„FIBA mums rodyti pirminiai pasiūlymai ir galutinis variantas labai skiriasi. Jei federacijoms atitektų televizijos ir rinkodaros teisės, pajamos už bilietus, LKF tai būtų tikrai naudinga finansiškai, – teigė Balčiūnas. –Tačiau klausimas, ar tai būtų naudinga krepšinio bendram vystymui ir populiarinimui? Ar siūlomos permainos atsvers dabar Europos čempionatų suteikiamą impulsą krepšinio vystymui? Liktų tik vienas Europos čempionatas, jo vertė labai stipriai sumažėtų, nes tikriausiai atvyktų mažiau žvaigždžių, per čempionatus nevyktų atranka į jokius kitus turnyrus. Europos čempionatas taptų tiesiog pereinamosiomis varžybomis. FIBA pasiūlymas pateiktas gražiai, motyvuotai ir viliojančiai, tačiau daugumos Europos krepšinio federacijų jis tikrai netenkina. Reikia žvelgti globaliau. Be to, neįsivaizduoju, kaip FIBA dabar pavyktų įgyvendinti langų rinktinėms klubinio sezono metu idėją. Klubai ir taip daug kur skundžiasi labai įtemptu tvarkaraščiu. Nežinau, kaip FIBA pavyktų dėl to susitarti su Eurolyga.“

FIBA sprendimą dėl savo pasiūlyto reformos projekto ketina priimti per 2012-uosius. „FIBA Europe“ tam neabejotinai priešinsis, nes nenorės prarasti geriausio savo rinkodaros projekto – priešolimpinio Europos čempionato.

Europa atsiskirs?

Kur veda ši įsibėgėjanti FIBA ir „FIBA Europe“ nesutarimų karuselė? „Europoje dabar aktyviai analizuojama padėtis giminingose sporto šakose — futbole ir rankinyje. Ten pasaulinė ir žemyninės organizacijos yra visiškai atskiros ir savarankiškos. Jų patirtis rodo, kad tai nėra blogas modelis“, – užuominą apie galimą sprendimą davė Balčiūnas.

Perfrazuojant jo žodžius galima daryti išvadą, kad „FIBA Europe“ vadovai galvoja apie visišką atsiskyrimą nuo motininės organizacijos. Taip kaip futbolo UEFA yra atsiskyrusi nuo FIFA.

„Nežinau, ar tokiu klausimu Europoje būtų vieninga nuomonė. Tačiau dauguma galvoja, kad FIBA požiūris į Europą tikrai turi būti kitoks“, – teigė „FIBA Europe“ valdybos narys.

FIBA siūlomas tarptautinių varžybų kalendorius po 2016 metų olimpinių žaidynių

Metai Turnyrai

2017 Europos čempionatas
2018 Pasaulio čempionato atranka
2019 Pasaulio čempionatas
2020 Olimpinės žaidynės, Europos čempionato atranka
2021 Europos čempionatas
2022 Pasaulio čempionato atranka
2023 Pasaulio čempionatas
2024 Olimpinės žaidynės, Europos čempionato atranka

Rodyti komentarus
Nu čia įdomiai, įdomiai, bet nemanau, kad mums - Lietuviams, būtų nuo to geriau. Pasaulio čempionate varžosi dauggerų komandų, tokių kaip Ispanija, Amerika, Argentina, ir daug daug kitų, tad mums būtų nuo to tik sunkiau.. Europos čempionatas taptų galima sakyti bereikšmis - toks kaip dabar yra Pasaulio.

Iš kitos pusės, aš būčiau už, jog būtų kaip futbole žaidžiama atranka į VISUS turnyrus, o ne patektum į juos iš kažkurio tai čempionato. Juk gali būt, jog tau tas čempionatas bus visiškai nesėkmingas, o iš esmės, galėtum olimpiadoj pasirodyti gerai.
2012-02-15
Atsakyti
VT
Reikia suteikt zaidejams poilsio, nes be poilsio turim tokius sezonus kaip sis Zalgirio, nes zaidejai yra PERSISOTINE praktika ir jiems mazai kas ydomu, jiems reikia POILSIO ypac kiek vyresniems zaidejams. Pernai kitaip zaidejai atrode, nes turejo sekminga psichologiny uztaisa po sekmingo PC, siais metais tik issekimas ir nieko daugiau. Reikia poilsio vasaru. Bet sutinku su kitais komentatoriais, kad siais laikais organizacijoms svarbiausia ne sportas, o pinigai ir tik del ju vyksta kovos uzmirstant sporto pricipus ir ziurovus.
2012-02-15
Atsakyti
asas
ziuriu kaikurie is komentuojanciu yra nevisprociai...Visu pirma jei netgi EC praras tai jog laimeje gauna kelialapius y Olimpines dauguma zvaigzdziu atsisakys lost ir tai taps tik practice varzybomis nesutrauks ziurovu ir aisku pinigu o kaip matot is surengto cempionato Lietuva uzdirbo nemazai kad net remt kitas sporto sakas siais metais gales tad nauda didziule, o FIBA su savo langais lai pasol....kas per nesamone ir taip ytemti tvarkarasciai o dar kur keliones zodziu tegu prasiplauna smegenine. Ir galiausiai nelyginkit Krepsinio su Futbolu ! Du skirtingi sportai!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-02-15
Atsakyti
deBasket
Manau, kad realiai būtų laikas sukurti kažką panašaus kaip į krepšinio sirgalių Anonymous :) Tiesiog net čia geresnių pasiūlymų radau, negu dabar yra siūloma FIBA. Tiesiog einam į basketnews foruma, pakuriam tema, ten apsitariame teksta su kuriuo norėtume kreiptis į pasaulinį FIBA, o tada jau pradedame kurti grupe facebook'e :) Užteks FIBAi daryt nesamones.

Šiaip aišku dabartine tvarką manau reikia keisti, nes Pasaulio čempionatas yra visiškai negerbiamas krepšinio žvaigždžių, o taip pat vykstantis Europos čempionatas prieš jį. Jeigu abejojate tai siūlau pasižiurėti kada Jasikevičius ir kitos Lietuvos žvaigždės atsisakydavo žaisti, taip pat ir užsieniečiai. Aš siulyčiau tokia tvarka:

1 metai po olimpiados: Kontinentų čempionatų atranka (komandos žaidusios olimpinėse žaidynėse patenka į Kontinentų čempionatą be atrankos). Vykstą rugpjūtį-rugsėjį.

2 metai po olimpiados: Kontinentų čempionatai, Pasaulio čempionato atranka (žaidžia komandos nepatekusios į Kontinentų čempionatą). Vykstą rugpjūtį-rugsėjį.

3 metai po olimpiados: 4 Pasaulio čempionato atrankos turnyrai (8 komandoms patekti į Pasaulio čempionatą, ir FIBAi uždidirbti pinigų),Pasaulio čempionatas. Vykstą rugpjūtį-rugsėjį.

Olimpiniai metai: Olimpinės žaidynės

Kaip patenkama į pasaulio čempionatą: Šeimininkų komanda, 5 Europos, Afrikos, Amerikos, Azijos komandos, 1 Okeanijos komanda, +0-2 komandos pagal kontinentų čempionatų rezultatus, priklausomai nuo to kiek šeimininkų komandų yra, ir 8 komandos iš atrankos turnyrų ( panašių į dabartinį olimpinį atrankos turnyrą).

Kaip patenkama į olimpines žaidynes:

Čia siūlyčiau įvesti olimpinio reitingo sistemą: Pasaulio ir kontinentų čempionatuose užimtos vietos būtų vertinamos taškais.

Pvz: 1v. 15 taškų 2v. -10 3v. - 7, 4v. - 5, 5v. - 4 6v. - 3 7v. - 2, 8v. - 1.

Daugiausiai taškų uždirbusios komandos patenka į olimpines žaidynes. Mažiausiai po viena komanda iš kontinento turi žaisti. Taškų sistema tai turėtų būt sudėtingesnė, tad čia buvo kaip pavyzdys.

Taigi ką turėtume su tokia sistema: Kad visos rinktinės bent vieną vasarą turėtų laisvą. Olimpinėse žaidynėse žaidusios komandos turi vasarą laisva po olimpiados, jose nežaidusios turi mažiausiai laisvus metus (olimpiniai metai). Rinktinėms kurios nesiseks galės žaisti dvi vasaras (kontinentų ir pasaulio čempionatų atrankose). Su olimpinio reitingo sistema galima pasiekti taip kad į Olimpines žaidynes pakliūti bus svarbūs tiek kontinento čempionatas, tiek pasaulio čempionatas.

Bet pirmiausia, davai kuriam BasketAnonymous įdomu ar galima būtų pasiekti kad FIBA pripažintų kokia nors mūsų sistema.
2012-02-15
+1
Atsakyti
Nukopino nuo praito musu krepsinis numerio
2012-02-15
Atsakyti
Anonimas
palaikyciau tik tokius variantus:

1. - 2. EC 3. PC 4. OZ arba

1. - 2 EC 3. OZ 4. PC.

1 Variantu i oz patektu tam tikras skaicius komandu ir is pc ir is ec,

2. Variantu i pc patektu tam tikras skaicius komandu is oz ir ec.

Jokiu atranku neberengti, o padaryti, kad pvz 4 silpniausiai pasirodziusios EC is A diviziono krenta i B diviziona, o 4 stipriausios is B patenka i A.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-02-15
Atsakyti
Anonimas
Man idomu kaip padarys "langus" NBA zaidejams :D ?
2012-02-15
Atsakyti
kaip matome, nebe pagrindo juokes Mark Cuban is FIBA renginiu, ka jie temoka, tai pasinaudoti, kai ju turnyrus suvaziuoja zvaides is NBA ir Europos, o ju paciu indelis i krepsinio populiarinima dar prastesnis nei tos pacios Eurolygos, bet noras pasipelnyti is cempionatu, atranku rengimo ir TV teisiu pardavimu tiesiog nesuvokiamas.
2012-02-15
+1
Atsakyti
krc to arnsLeisk priminti, kad Lietuva nusipirko bilietą į pasaulio čempionatą? Ar tai sportinis principas?


Jei ką į Pasaulio čempionatą nusipirko ,bet žiūrėjo ir iš ankstesnių laikų ką jie pasiekė .. O Pvz. tie patys britai irgi norėjo nusipirkti vietą į PČ . Ir manau tiek pat pinigų siūlė kaip ir Lietuva ar pateko britai ? Aišku ,kad ne ..
2012-02-15
Atsakyti
sistema is krepsininko puses
dabartine yra negailestinga,NE VIENOS LAISVOS VASAROS STIPRIAUSIU SALIU ATSTOVAMS...

Gi neatsisakysi pasaulio ir olimpiniu zaidyniu,tai akivazidu kad reik atsisakyti vieno is europos cempionato.Viestiek tas euro cemas,kuris vyksta pries pasaulio cempa buna kaip atrankinis be didziausiu zwaigzdziu.Palyginkit 2003,2007,2011 zymiai pajegesni buvo nei 2001,2005,2009.Ne tik kad pas mus i pastaruosius netavaziuodavo geriausi losejai ir kituose salyse tas pats.Pritariu vieno euro cempo reik atsisakyt.3 cempai per 4 metus manau pakankamai...
2012-02-15
-1
Atsakyti
krc to arns
Leisk priminti, kad Lietuva nusipirko bilietą į pasaulio čempionatą? Ar tai sportinis principas?
2012-02-15
Atsakyti
Dza
arnsBeje, kas dėl "racijos - 4 metai". Atsikvošėkit žmonės, PČ vyksta KAS KETURIS METUS!!! Na ir ką, visos žvaigždės suvažiuoja? Net ta pati JAV visą žvaigždyną renka olimpiadai, o ne varganam pasaulio čempionatui, kurio čempionai iš kart keliauja į Olimpiadą.Logiškai pagrįskit, kodėl EČ padarius kas keturis metus, jo vertė išaugtu? Tikit bus skirta daugiau vietų iš kart į olimpiadą? Palaukit, tada atrankos turnyras, susidedantys iš Europos likučių bei trečiarūšių pasaulio komandų bus dar menkesnis nei dabartinis PČ. Jo už didesnius pinigus neiškiši, transliacijos bus dar mažiau vertingos. Tad jei viskas atsiremia į pinigus, tiesiog EČ bus geriausiu atveju permesta vieta čempionui, o visos kitos komandos važiuos į atranką ir taip uždirbinės pinigus FIBA'i, o ne kuriam nors žemyniniui padaliniui...


Pala pala. Tu čia apie pinigus kalbi, o aš kalbu grynai iš sportinio požiūrio. Ir atkreipk dėmesį, kad aš nepalaikau FIBA world projekto, o tik kalbu, kad EČ per dažnai vyskta. Čia vienam komente labai teisingai pasakė, kad reikalauti iš krepšininko metų metai varyti kiekvieną vasarą yra mažų mažiausiai nekrikščioniška :) Todėl rinktinės beveik niekada nesurenka stipriausių sudėčių. Tik olimpinės laikomos prestižinėmis. Kodėl futbole, populiariausioje pasaulio šakoje toks modelis veikia, o krepšiniui jis netinkamas? Tu pergyveni dėl to, kad atrankos bus niekam neįdomios. O tai dabar be Lietuvos, kur krepšinis Nr.1, jos kam nors įdomios? Mano nuomone turi būti ne kiekybė, o kokybė.

to DzaProtingai pašnekėjai:) Jei būtų mano valia tikrai skirčiau tave FIBA World prezidentu;)


Ačiū, mano šansai rinkimuose didėja :)
2012-02-15
-1
Atsakyti
to Dza
Protingai pašnekėjai:) Jei būtų mano valia tikrai skirčiau tave FIBA World prezidentu;)
2012-02-15
Atsakyti
smidtasSloterPritarciau, kad Europos cempionatas turetu vykti kas 4 metus, o ne kas 2. Gal ir ringtiniu pajegumai issaugtu, nes zaidejam nereiktu kiekviena vasara zaisti, ir tu paciu traumu sumazetu. Reikia skiatyt ismokt, rinktines vis tiek ziastu keikvienais metais, sumazetu tik EC .Butu tik 1 per 4 metus o i jo vieta atranka i PC


As turiu omenyje, kad pats cempionatas turetu vykti kas 4 metus, o apie visas kitas nesamones, nieko nesakiau... O dabar, kai atranka ir pats cempionatas vyksta tais paciais metais, ir taip kasmet, tai velniai zino koki kruvi krepsininkai gauna... Jei neliestu kelialapiu i cempionatus uzsitikrinimo (paliktu toki koks jis yra dabar), tai viskas kuo puikiausiai butu... Rinkgtines turincios kelialapius gautu viena vasara poislio, o tuo tarpu issiaiskintu likusios komandos del paskutiniu kelialapiu... Nes dabar idijotiskai Fiba sukisus viska i kruva, svarbiausia pinigo pasidaryt kuo daugiau...
2012-02-15
-1
Atsakyti
Beje, kas dėl "racijos - 4 metai". Atsikvošėkit žmonės, PČ vyksta KAS KETURIS METUS!!! Na ir ką, visos žvaigždės suvažiuoja? Net ta pati JAV visą žvaigždyną renka olimpiadai, o ne varganam pasaulio čempionatui, kurio čempionai iš kart keliauja į Olimpiadą.

Logiškai pagrįskit, kodėl EČ padarius kas keturis metus, jo vertė išaugtu? Tikit bus skirta daugiau vietų iš kart į olimpiadą? Palaukit, tada atrankos turnyras, susidedantys iš Europos likučių bei trečiarūšių pasaulio komandų bus dar menkesnis nei dabartinis PČ. Jo už didesnius pinigus neiškiši, transliacijos bus dar mažiau vertingos. Tad jei viskas atsiremia į pinigus, tiesiog EČ bus geriausiu atveju permesta vieta čempionui, o visos kitos komandos važiuos į atranką ir taip uždirbinės pinigus FIBA'i, o ne kuriam nors žemyniniui padaliniui...
2012-02-15
Atsakyti
FIBA vs FIBA Europe = Napoleonu karai. Tiek vieni, tiek kiti geri. Sportinis principas ir sportiniai interesai jau seniausiai ten nebe pirmoje vietoje. dabar ten pirmu numeriu eina verslas, kaip ir eurolygoje, kaip ir NBA... realiai, 99% ale sporto organizaciju pirmoje vietoje verslas...
2012-02-15
-3
Atsakyti
Dėti skersą ant FIBA. Na ir kokia nauda iš jų pasaulio čempionatų Japonijoje, Turkijoje, kur nulinis susidomėjimas? Kokia nauda iš to jog geriausių komandų sąskaita, visokie Afrikos ir Azijos teisėjai susipažįsta su aukščiausio lygio krepšiniu? Galų gale kur dingo sportinis principas, kai visos vietos yra perkamos/parduodamos? Kaip čia gali būti jog dideles krepšinio tradicijas turinčios šalys, su gerais žaidėjais, vos po vieno kluptelėjimo pastatomos į tą pačią eilę su nuskurusiais Katarais ar Saudo Arabijomis, ir turi varžytis piniginėje srityje, o ne aikštelėje?

tad vienareikšmiškai krepšinio reikalus pasaulyje turi svarstyti krepšinio šalys, o ne visokie šveicarai, islandai ar ugandiečiai su venesualiečiais priešaky. Jie tik mato pinigus, jiems tikrasis sportas toks pats nesuvokiamas kaip ir pačių veikla organizacijose.
2012-02-15
+1
Atsakyti
ne nu jau butu nesamone, jei Europos cempionatas butu kas 4 metai, absurdas. idomiausios kovos ir buna tame Europos cempionate, uz pasaulio tikrai stipresnis, iskyrus gal viena Jav rinktine.
2012-02-15
+1
Atsakyti
Dza
Atsiskirti tikrai būtų gerai. Bet racijos rengti Euročempus kas 4 metus tikrai yra. Nes dabar Euročempai tikrai yra devalvuoti. Pažiūrėkim į futbolą. Kadangi olimpiniame futbolo turnyre dalyvauja jauniai, tai rimtos pirmenybės vyksta kas dvigubai rečiau nei krepšinyje - kas du metus. Ir nėra klausimų apie žaidėjų pailsėjimą ir pan. Dėl to, kad euročempas svarbus tik kaip turnyras, kurio metu gaunamas kelialapis į olimpines ar pasaulio čempionatą, tai visiška nesąmonė. Pats savaime Europos čempiono titulas tikrai yra siektinas. O jeigu tokį titulą galimą būtų iškovoti tik kartą per 4 metus, tai jo vertė dar labiau išaugtų. Ktas klausimas dėl siūlomų atrankinių turnyrų. Mano nuomone jų turėtų būti kuo mažiau. Dauguma vietų į olimpines ir PČ turėtų būti iškovojama būtent EČ metu. Pvz. EČ 1-5 vietos keliauja į PČ, o EČ 1-3 vietos iškart užsitikrina ir vietas olimpijadoje. Pvz. PČ 1-5 vietos irgi keliautų į olimpines. Ir tada atsižvelgiant į tai, kiek liko vietų būtų galima surengti ir papildomą atrankos turnyrą į olimpines. Vnz daug čia prirašau, skirkit mane FIBA World prezidentu ir tvarka bus :)
2012-02-15
Atsakyti
Fiba Europe ilgai nebuvo. Buvo visuose kontinentuose, išskyrus Europą. Po įsikūrimo, ji tapo pačia veikliausia ir labiausiai judančia Fiba dalimi. Kaip žinia, „seniesiems“ atstovams tai nepatinka.

Teko susidurti su tuo, kaip Fiba Europe žiūrėjo į savo internetinį puslapį - galima rodyti kaip geriausią pavyzdį. Tikrai pagirtina. Juokinga, kad po metų Fiba America nusikosėjo dizainą, net nesitariusi su Fiba Europe :)
2012-02-15
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 33

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas