„Žalgirio“ tikslas – DNB LKF taurė (4 audio)

2012-02-17 09:19
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“
Šiandien kovas dėl DNB LKF taurės pradės Kauno „Žalgiris“, „Kėdainiai Triobet“, Prienų „Rūdupis“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“
Šiandien kovas dėl DNB LKF taurės pradės Kauno „Žalgiris“, „Kėdainiai Triobet“, Prienų „Rūdupis“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“
Nuotr. BasketNews.lt
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šiandien Laikinojoje sostinėje prasidedančiame DNB LKF taurės turnyre sieks iškovoti aukso medalius ir antrus metus paeiliui į viršų kelti nugalėtojų taurę. 

Tuo tarpu kitos finalo ketverto varžybose kovosiančios ekipos tikisi prasimušti į finalą ir jame mesti iššūkį stipriausiai šalies komandai. 

BasketNews.lt radijas“ turnyro išvakarėse pakalbino visus dalyvius ir domėjosi jų pasirengimu varžyboms. 

Lietuvos čempionų ekipos treneris Saulius Štombergas „BasketNews.lt radijo“ laidoje tvirtino, kad jo auklėtiniai rimtai rengiasi varžyboms, o komandai padėti galės ir negaluojantys Mindaugas Kuzminskas, Marko Popovičius, bei Milovanas Rakovičius. 

Štombergas prasitarė, kad po tariamos peties traumos jau pasveiko ir kartu su komanda treniruojasi „Žalgirio“ lyderis Sonny Weemsas. Jis savaitgalį taip pat turėtų išbėgti į aikštę. 

– Ar esate labai rimtai nusiteikę DNB LKF taurės finalo ketverto turnyrui? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Štombergo.
– Rengiamės kaip visada. Krepšininkai dalyvauja reguliariose treniruotėse ir jokio ypatingo pasirengimo nėra.

– Ar pasirengimą turnyrui įtakoja faktas, kad DNB LKF finalo ketverte nebus Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos?
– Taip. Net ir mums būtų žymiai parankiau, kad finalo ketverte žaistų „Lietuvos rytas“. Visiems norėtųsi sužaisti tokiose rungtynėse su pagrindiniais mūsų priešininkais, kurie yra rimti ir stiprūs. Būtų maloniau susitikti su rimtais varžovais.

– Ar lengva motyvuoti žalgiriečius šių metų DNB LKF finalams?
– Mes savo priešininkus pažįstame ir gerbiame. Ruošiamės žaisti kaip ir prieš kiekvieną varžovą. Nesvarbu, tai „Maccabi“, „Lietuvos rytas“, „Kėdainiai-Triobet“ ar „Rūdupis“. Visada analizuojame varžovus, stebime jų stipriąsias puses ir atitinkamai parenkame savąjį žaidimo braižą ir rungtyniausiančius žaidėjus. Tai kasdienis natūralus procesas.

– Ar „Kėdainiai Triobet“ trenerio Petrausko pareiškimas, jog rungtynėse su „Žalgiriu“ jo komanda sieks tik pergalės, suteikia papildomo sportinio pykčio?
– Žinote, kiekviena komanda turi priemonių nusiteikti rungtynėms. Mes esame profesionalai, kiekvienas žinome savo darbą, kurį turime atlikti aikštelėje ir visi stengis jį geriausiai atlikti. Turime didelį žaidėjų pasirinkimą, visi atrodo sveiki gyvi, todėl manau, kad tos dvejos rungtynės mūsų komandos pernelyg nenuvargins. Stengsimės pademonstruoti gražų ir įdomų krepšinį. Varžovai nori su „Žalgiriu“ sužaisti kuo geriau, ir jie tam ruošis. Sieksime laimėti tas rungtynes ir iš jų pasisemti naudos.

– Sunegalavę Kuzminskas, Popovičius ir Rakovičius savo komandai galės padėti visa jėga?
– Manau, kad taip. Iki finalo ketverto visi jie jau turėtų būti atsigavę. Kuzminskas dar sirguliuoja, bet penktadienį jis jau bus sveikas ir pasiruošęs žaisti.

– Ar po tariamos peties traumos visiškai pasveiko ir Sonny Weemsas?
– Treniruotėse dirba visi krepšininkai. Jie yra sveiki ir rengtis rungtynėms niekas netrukdo. Staigmenų būti neturėtų.

– Vienintelis tikslas – taurė?
– Taip, kaip visada, čia nieko naujo. To paties sieksime ir šį kartą.

Visas interviu su Štombergu:


„Kėdainiai Triobet“ ekipos strategas Gediminas Petrauskas prieš DNB LKF taurės finalo ketverto turnyrą taip pat puoselėja planus nustebinti žiūrovus. Nors jo teigimu, Kėdainių klubui vien iškopimas į finalinį turnyrą yra didelė sėkmė, Petrausko auklėtiniai penktadienį ketina mesti iššūkį „Žalgirio“ klubui.

– Gediminai, ar manote, kad nugalėti „Žalgirį“ yra realu? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Petrausko.
– Kiekvieneriose rungtynėse, nesvarbu, žaisime su „Žalgiriu“ ar „Lietuvos rytu“, siekiame tik pergalės. Šios rungtynės taip pat nebus išimtis. Natūralu, kad nėra daug šansų nugalėti tokio lygio komandą, bet jeigu nenusiteiktume kovoti ir negalvotume apie pergalę, neverta net eiti į aikštelę.

– Ar nesate nusivylę tuo, kad jau pusfinalyje teko „Žalgiris“, o ne „Rūdupis“ ar „Pieno žvaigždės“?
– Ne. Manau, kad mums reikia džiaugtis vien patekimu į šį finalo ketvertą. Galėjome ketvirtfinalyje pralaimėti „Šiauliams“ ir siekti patekimo į parankesnę pusfinalio porą, rungtyniaujant su kitomis komandomis. Nusprendėme nesirinkti varžovų, eiti tiesiai ir, manau, kad pasirinkome teisingiausią kelią. Dabar mes ruošiamės penktadienio rungtynėms. 

– Ar šis Jūsų, kaip jauniausio LKL trenerio, pasiekimas, DNB LKF finalo ketvertas, yra didžiausias karjeros laimėjimas?
– Kiekvieną sezoną būna saldžių laimėjimų ir tikiuosi, kai jie nesibaigė ketvirtfinalio pergale prieš „Šiaulius“. Tikiuosi, kad kažką nuveiksime ir finaliniame ketverte.

Manau, kad aukščiausias mano karjeros taškas buvo Nacionalinės krepšinio lygos auksas. Patekimas į aukščiausią šalies lygą LKL - džiaugsmingiausia mano akimirka. Jei DNB LKF taurės finalo ketverte iškovosime kurios nors spalvos medalius - tai bus nauja svarbiausia mano pergalė.

– Ar visi „Kėdainiai Triobet“ ekipos žaidėjai galės rungtyniauti?
– Turime ir sergančių ir susižeidusių krepšininkų, bet manau, kad penktadienį galės žaisti visi. Jeigu ne, tikiu, kad komandos draugai juos deramai pakeis. 

Nesame tikri dėl apsinuodijusio ir kelias dienas prastai besijaučiančio Tomo Černeckio bei koją išsisukusio Laimonu Kisieliaus.

Pagal savo galimybes turime 10 lygių žaidėjų, todėl vieno ar kito netektis, nėra labai jau didžiulis nuostolis. Žinoma, žaidžiant su „Žalgiriu“ reikia visų mūsų indėlio ir žaidimo virš galimybių ribos, norint įveikti šį priešininką.

– Su „Žalgiriu“ jūsų komandai šiemet teko jau ne kartą susitikti, net ir jų pačių aikštelėje. Ar tai palengvina pasirengimą šioms rungtynėms?
– Gerai prisimenu visas rungtyes su žalgiriečiais, todėl turime padaryti išvadas. Natūralu, kad jie taip pat nežiūrės pro pirštus ir bus susikaupę, nes turės galimybę iškovoti pirmąjį sezono titulą. Tikiuosi, kad reginys žiūrovams patiks, o mes pakovosime ir nebūsime spardomi.

Visas interviu su Petrausku:


Prienų „Rūdupio“ ekipos vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus pareiškė, kad svarbiausias jo komandos tikslas – patekimas į finalą. Šį sezoną jo auklėtiniai Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą įveikė jau tris kart, o penktadienio vakarą Šeškus viliasi laimėti darkart. 

– Ar pagrindinis „Rūdupio“ tikslas DNB LKF finalo ketverto turnyre - patekimas į finalą? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Šeškaus.
– Iš pradžių tikrai reikia įveikti Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Ne vieną kartą šį sezoną su jais žaidėme ir žinome, kad tai - nebloga komanda. Žaisime neutralioje aikštelėje ir manau, kad tikrai bus kova. Juo labiau, kad turime netekčių. Artūras Milaknis ir Adas Juškevičius turėtų žaisti, bet kaip jie atrodys ir kokį žaidimą demonstruos, neaišku dar iki dabar. Bet kuriuo atveju mūsų tikslas – žaisti finale su „Žalgiriu“.

– Su „Žalgirio“ komanda LKL neseniai susitikote jų pačių aikštelėje ir nedaug trūko iki sensacingos „Rūdupio“ pergalės. Ko jums pritrūko? Ar žalgiriečiai nebuvo atsipalaidavę?
– Galbūt pritrūko šalto proto, gal vieno taiklaus metimo, bet aš manau, kad rungtynių pabaigoje ir „Žalgiris“ truputį atsipalaidavo. Jie per anskti patikėjo pergale ir mes tuo pasinaudojome. Įveikti „Žalgirį“ jų aikštelėje yra labai sudėtinga. Čia atvyksta „Barcelona“ ir kiti grandai, su kuriais kauniečiai žaidžia taškas į tašką. Žinoma, labai gerai skambėtų: „Atvažiavo Prienų komanda į Kauną ir nugalėjo Žalgirį“ (juokiasi, – Red.).

– Ar galima teigti, kad žalgiriečiai finale jūsų komandą dabar jau vertintų kitaip?
– Be abejo. Aš manau, kad jau ir pusfinalyje jie žais visai kitaip. Tai kova dėl trofėjaus. Žinoma, nėra „Lietuvos ryto“, bet laimėti DNB LKF taurę yra garbė. „Žalgiris“ norės ją pasiimti.

– Minėjote, kad komandos sudėtis dar neaiški. Ar ekipos susitelkimas išauga, kai nežaidžia vienas iš lyderių?
– Šį sezoną jau ne kartą teko žaisti, remiantis 7-8 krepšininkais. Mes jau net patys savęs negalime nustebinti, nes ir minėtose rungtynėse su „Žalgiriu“ rungtyniavome 8-iese. 

Žinoma, mums labai trūksta aukštų žmonių. Kol turėjome Kuzminską, Urbutį, tol priekinė linija atrodė solidžiai. Dabar liko tik Butkevičius, kurio ūgis 203 cm, ir Želionis, kuris nors ir yra 206 cm ūgio, bet tikrai nėra vidurio puolėjas. Galvoju, kad prieš tuos vyrus reikia nusiimti kepurę ir nulenkti galvą, kad jie taip žaidžia.

Visas interviu su Šeškumi


Pirmą kartą į DNB LKF taurės finalo ketverto turnyrą iškopusio „Pieno žvaigždžių“ klubo prezidentas Rimantas Endrijaitis taip pat svajoja apie finalą. Jo auklėtiniai pusfinalyje sieks patiesti Prienų „Rūdupį“ ir padovanoti savo gerbėjams šventę.

– Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ patekti į LKF finalo ketvertą kažkuria prasme „padėjo“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Ar po pralaimėjimo ketvirtfinalyje „Rūdupiui“, dar tikėjotės patekti į galutinį turnyro etapą? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Endrijaičio.
– Mes žinojome apie pasikeitusią turnyro sistemą, iš jo pasitraukus „Lietuvos rytui“. Neutralioje aikštelėje Radviliškyje susikovėme su „Šiauliais“. Rungtynės buvo labai įtemptos, karštos. Po atkaklios kovos mums pavyko palaužti šiauliečius, patekti į finalo ketvertą ir tuo labai džiaugiamės.

– Ar visi jūsų komandos krepšininkai pasiruošę rungtyniauti?
– Nerungtyniaus mums labai reikalingas aukštaūgis Kairys, kuris yra patyręs peties traumą. Visi kiti žais ir esame pasiruošę rimtai kovai. Galų gale reiktų pasiekti revanšą su „Rūdupiu“ ir nugalėti Prienų komandą. Jų žaidimas yra labai įdomus, platus, greitas. „Rūdupis“ turi daug snaiperių ir sunku kažkuriam vienam skirti daug dėmesio ginantis. Visi jie pavojingi ir bet kuris gali iššauti. Rungtynės bus įdomios.

– „Rūdupio“ komanda taip pat atrodo nukraujavusi. Neaišku, ar galės rungtyniauti Gediminas Orelikas, Adas Juškevičius, Artūras Milaknis. Tai palengvintų darbą?
– Tomis kalbomis netikiu. Kiekvienas savo varžovą bando primigdyti. Kai komanda išbėgs į aikštelę, bus matyti, kaip ir kas ten yra. Gandais tikėti nereikia.

– Tiek „Pieno žvaigždės“, tiek „Rūdupis“ kelia tikslą, patekti į finalą. Įdomu tai, kad tokį patį tikslą turi ir „Kėdainiai Triobet“, kurių pusfinalio varžvas – „Žalgiris“. Ar jums atrodo realu, kad kėdainiškiai gali įveikti turnyro šeimininkus?
– Kiekvienas kareivis nori tapti generolu. Šie norai yra geri ir „Žalgiriui“ nereikia galvoti, kad bus lengva. Kautis reikės, o laimės stipriausias. Aišku, nugalėti „Žalgirį“ Kaune yra sudėtinga, tą visi suprantame. Galime tik pasididžiuoti didvyriškomis „Kėdainiai-Triobet“ komandos mintimis. Bus žaidžiamos vienerios rungtynės, o tai visada pavojinga. Pasitaiko, kad susižeidžia žaidėjai, kažkas nenusiteikia rungtynėms ar nesiseka. Vienerios lemiamos rungtynės visada turi tokią intrigą.

– Koks yra jūsų komandos tikslas DNB LKF taurės finalo ketverte?
– Būtų labai gražu, jeigu galėtume laimėti taurę. Ruošiamės tam ir stengsimės. Norėtųsi sužaisti finale su „Žalgiriu“. Tai būtų optimalus ir džiugas variantas mums visiems.

– Kodėl šį sezoną treneris Robertas Štelmaheris komandoje neranda vietos naudingiausiam praėjusio sezono LKL krepšininkui Aurimui Kiežai?
– Paskutinėse rungtynėse Kieža sužaidė puikiai...

– Kas jam trukdė taip žaisti visą laiką?
– Kiekvienas treneris turi savo strategiją, taktiką, požiūrį į žaidimą ir į krepšininkus. Sunku kažką kaltinti. Noriu pasakyti viena, treneris visuomet yra teisus. Jis yra karo vadas, kuris eidamas į mūšį savo armiją dėsto taip, kaip jam atrodo geriausia. Čia nieko nepadarysi. Gyvenime taip nutinka, Kieža ne pirmas ir ne paskutinis. 

Aurimą aš treniravau Lietuvos jaunimo rinktinėje, kai jis dar buvo jaunas ir mažai patyręs žaidėjas. Tada mano pasitikėjimą jis pateisino. Dabar jis daro pažangą ir įsilieja į žaidimo sistemą. Žinoma, Kieža niekuomet nemes tritaškių, nes savo verpstėmis, judesiais, gerais perdavimais, gynyba, kova dėl kamuolių jis yra labai stiprus arčiau krepšio. 

– Kada į aikštelę sugrįš sunkią traumą sezono pradžioje patyręs Lukas Brazdauskis?
– Sudėtingas klausimas. Per savaitę jis jau turbūt pradės treniruotis su komanda. Kada jis galės rungtyniauti priklausys nuo reabilitacijos ilgio. Tiksliau galėtų pasakyti medikai. Jo netektis mums yra didelis nuostolis. Lukas yra greitas, drąsus ir turi gerą metimą. Mes daug praradome ir susilpnėjome dėl to, kad jis šį sezoną beveik nerungtyniavo.

– Ar po tokios traumos apskritai verta Brazdauskį dar šį sezoną sugrąžinti į aikštelę?
– Šia tema kalbamės ne tik su Luku, bet ir su medikais. Situacija yra pavojinga ir ją labai stebime. Šiuo metu Brazdauskiui Kaune atliekamas medicininis patikrinimas, po kurio paaiškės, kokia yra kojos būklė. Žinoma, mes įvykių neskubinsime.

Visas interviu su Endrijaičiu:


Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (102)
apakes pasvalio fanas
galastaray ir panasaus tipo kirmeles jus dede petras kankindavo juodam kambariuke kad tokius vejus sugebet rasinet ? :DD
2012-02-17
-1
Atsakyti
Pirmyyn Kedainieciai!!
2012-02-17
-4
Atsakyti
GalatasarayLabai gerai kad Raudona komjaunimo Padla nedalyvauja, akivaizdziai isgamos issigando kad nebutu kaip anais metais kai gavo spjuvi nuo Vefo, dabar butu buve lygiai tas pats, visi akivaizdziai palaikytu Rudupi tai menstruacijos spalvos komanda isvengdama eilines gedos nutare aplamai geriau atsisakyti dalyvauti nei eilini syki pries visa Lietuva tvotis veidu i suda.


Menstruacijos spalvos komanda? Ne nu bet kam taip ziauriai tyciotis? Ir taip uztenkamai is musu visa Lietuva tyciojasi:(
2012-02-17
+1
Atsakyti
XXL
Įsivaizduoju kaip šiandien žalio skreplio spalvų uniformom apsirėdę buratinfaniai bus pažeminti savo pribezdėtam tvarte Kėdainių komandos! Kaip jų caras buratinas verks kowno dienoje apie provokatorius ir Zuoko kareivius!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-02-17
-2
Atsakyti
ei
Gal kas zino kiek bilietu ispirkta? kiek laiswu dar liko?
2012-02-17
Atsakyti
KandaharasAle jus tik paziurekit i nevykelius, teveliai savo snargliu ritfaniugu nebeprileidzia prie kompu tai mazvaikiai spaudinedami mobilkas postas po posto bent taip bando issivartalioti nuo eiliniu issityciojimu:)


Taiklus pastebejimas, aplamai iskyla klausimas ar jie aplamai turi kompus, gi visas mazvaikiu dienos biudzetas yra skirtas klijams, nebent vainausku miltanosis savo raudonosios gvardijos gerbejams parupina su didelem nuolaidom.
2012-02-17
+2
Atsakyti
ByPaulius
Ir taip aisku kad si turnyra laimes Zalgiris.
2012-02-17
Atsakyti
Labai gerai kad Raudona komjaunimo Padla nedalyvauja, akivaizdziai isgamos issigando kad nebutu kaip anais metais kai gavo spjuvi nuo Vefo, dabar butu buve lygiai tas pats, visi akivaizdziai palaikytu Rudupi tai menstruacijos spalvos komanda isvengdama eilines gedos nutare aplamai geriau atsisakyti dalyvauti nei eilini syki pries visa Lietuva tvotis veidu i suda.
2012-02-17
+2
Atsakyti
Anonimas
visiems runkeliams kurie nezino kas per daiktas yra internetas

LKF semi rodys TV6 o finala TV3
2012-02-17
Atsakyti
idomu
Ar bus siemet LKF taureje pieninnku finlas? Nemazai sansu. Ot butu gera reklama Lietuvos pieno ukiui.
2012-02-17
+1
Atsakyti
XXL
Laukiam kaip šiandien Kėdainiai išsityčios iš BC Buratinas projektėlio ir spjaus tiesiai į snukį visiem tvarte susirinkusiems buratinfaniam!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-02-17
-1
Atsakyti
dzino lempa
kawno bc buratino komanda siandien stos i musi pries pasaulio supergrandus , pasvaly . rudupi , kedainius ... legendomis apipintos sios trys nenugalimos komandos ar pavyks rusiskiems milijonams pazabot lietuviska zodi nesanciu rudupio krepsininkus , ar neissigas pasvalio pieno vilkiskes jogurtai ... belieka tiketis kad kauno zalgiris kainuojantis ne viena desimti milijonu sugebes deramai pasipriesinti kedainiu miesteliui ! laukia taskas i taska ! sekmes
2012-02-17
Atsakyti
cirkas
superfanas net tv programa nemoka naudotis o cia ekspertu save vadina :DDD

nebutu is kauno runkelis .... pirmyn rudupis !!!
2012-02-17
+1
Atsakyti
Anonimas
Siais laikais kompiuteriu nieko nebenustebinsi,gaidy.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-02-17
+1
Atsakyti
Ale jus tik paziurekit i nevykelius, teveliai savo snargliu ritfaniugu nebeprileidzia prie kompu tai mazvaikiai spaudinedami mobilkas postas po posto bent taip bando issivartalioti nuo eiliniu issityciojimu:)
2012-02-17
-1
Atsakyti
Anonimas
Butu labai smagu jei miltanosiu sutve ir BBL finale nezaistu,nusibodo ju kaprizai.
2012-02-17
Atsakyti
Edvinas
juokingi jus ryto fanai esat:) ar zalgiris kaltas kad rytas nedalyvauja? tai dabar visi cia zalgiriui pasiseke kad rytas nedalyvauja gales dauzyt visas komandas:) Faktas zalgiris zaidzia rytas ne ir sia tema manau kaip ir reiktu uzbaigti bus LKL finalai tada galesit loti kas stipriausia bet faktas kad siuo metu Zalgiris LKF ims.. o su rytu susikausim BBl finale jai daeis abidvi komandos ir LKL finale tad nesipykit ir negadinkit vienas kitiem nuotaiku savaidgaliui :)
2012-02-17
+1
Atsakyti
Anonimas
Vilniaus komanda pasielge manau teisingai sutaupys jegu kituose turnyruose jie saunuoliai gerai sekas Lkl ir Vtb , bei Europos taureje pirmyn Vilnieciai!!!
2012-02-17
Atsakyti
Bedarbiams!
Jūs esate bedarbis? O galbūt esate tiesiog paprastas žmogus norintis papildomai užsidirbti daugiau kaip 30$ per dieną? Tada registruokitės šiuo adresu, http://www.neobux.com/?rh=4C544E6F727761... , ir jūs uždirbsite daugiau kaip 30$, norite įrodymų? Prašom: http://www.neobux.com/forum/?/6/254195/1... ir tai nėra vienintelis žmogus, kiekvieną dieną jų būna 1000. Tad registruokitės ir uždirbkite kartu su manimi :) Sėkmės!
2012-02-17
Atsakyti
tomas
kazkokia nesamone, man kaip ryto fanui, kaip galejo rytas taip pasielgti ir nezaisti LKF taureje? visos komandos zaidzia visuose salyse, o cia?

Tiesiog nesamone, turim boikotuoti
2012-02-17
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 102

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.