Alternatyvias aprangas praėjusią naktį vilkėjo ir Memfio „Grizzlies“ krepšininkai Nuotr.: AP-Scanpix
„Spurs“ gynėjo Gary Nealo žemės traukos dėsnis neveikia Nuotr.: AP-Scanpix
Linomanija toliau drebina visą JAV – žiniasklaidoje pasirodė nuotraukos, kuriose būsimasis talentas būdamas vos 1 metų amžiaus užfiksuotas kartu su savo senele Nuotr.: Reuters-Scanpix
Viešėdamas JAV Kinijos viceprezidentas Xi Jinpingas nepraleido progos savo akimis išvysti šiuo metu didžiausią Azijos krepšinio žvaigždę Jeremy Liną Nuotr.: Reuters-Scanpix
Pelnyti taškus „Nets“ krepšininkams varžovai trukdo ir bandydami „užrišti“ krepšio tinklelį Nuotr.: Reuters-Scanpix
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonui sutrumpėjus beveik dviem mėnesiais, šiemet stipriausi pasaulio krepšininkai varžosi pašėlusiu tempu. Kasdien NBA lygoje sužaidžiama daugybė rungtynių, o jas sekti padeda tinklalapis „BasketNews.lt“.
Vasario 19-osios rungtynių apžvalga

SERIJOS. San Antonijaus „Spurs“ (22-9) komandai priklauso ilgiausia pergalių serija NBA. Ji laimėjo jau dešimt kartų iš eilės. Dalaso „Mavericks“ (20-11) laimėjo šešis sykius paeiliui.

KOMANDINIS ŽAIDIMAS. Rudy Gay prie Memfio „Grizzlies“ ekipos pergalės pridėjo 19 taškų. „Golden State Warriors“ neišgelbėjo net įspūdingą pasirodymą surengęs Stepheno Curry ir Monta Elliso tandemas – jie atitinkamai pelnė 36 ir 33 taškus.

Tai buvo vos trečias kartas NBA istorijoje, kuomet nugalėtojų komandoje nei vienas žaidėjas neperžengia 20 taškų ribos, o pralaimėjusiems net keli žaidėjai surenka virš 30 taškų.

SĖKMĖ. Gary Nealas iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 5,7 sekundės pataikė tritaškį ir išplėšė pratęsimą. Besibaigiant papildomam laikui gynėjas vėl priminė apie save. Likus 25,4 sekundėms jis smeigė tolimą bombą ir išplėšė San Antonijaus „Spurs“ ekipai pergalę. Paskutinį kartą pratęsimą ir pergalę 2004 m. balandžio 14 d. išplėšė Kobe Bryantas, kuris tuomet taip „nužudė“ Portlendo „Trail Blazers“ klubą.

50 IR 50. „Trail Blazers“ namie 97:77 sutriuškino Atlantos „Hawks“ krepšininkus ir išlygino tarpusavio rungtynių pergalių santykį. Tai buvo 100-asis šių ekipų susitikimas istorijoje, o abi yra pasidalijusios po 50 pergalių. Toks atvejis užfiksuotas pirmą kartą po 19 metų pertraukos, kuomet 1993 m. Hiustono „Rockets“ šimtajame mače įveikė Jutos „Jazz“ ir pergalių procentas tapo 50.

BUVUSI KOMANDA. Jamalas Crawfordas praėjusį sezoną gynė Atlantos „Hawks“ ekipos garbę, o kuomet ši atskrido į Portlendą, gynėjas nusprendė neskriausti buvusių komandos draugų. Vidutiniškai po 14 taškų per mačą renkantis snaiperis pirmą kartą šį sezoną nepasižymėjo.

NUTRŪKO. Naujojo Džersio „Nets“ ekipos aštuonių pralaimėjimų serija buvo ilgiausia NBA istorijoje, kuri buvo pabaigta pergale išvykoje prieš geriausią rezultatą lygoje turinčią komandą – Čikagos „Bulls“. Iki šio mačo „buliai“ buvo laimėję 25 iš 32 mačų (78,1 proc.).

NBA statistikos lyderius rasite paspaudę čia.

Dienos penketukas

39 naud. balai 31 naud. balas 26 naud. balai 26 naud. balai 26 naud. balai
Krisas Humphriesas („Nets“): Sausio mėnesį Humphriesas į „Heat“ krepšį įmetė 25 taškus ir sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes. Šį kartą jis surinko 39 naudingumo balus ir sužaidė geriausią karjeros mačą, o jo vedama „Nets“ nutraukė 8 pralaimėjimų seriją.
Stephenas Curry („Golden State Warriors“): Curry naudingumas būtų dar didesnis, jeigu ne lemiamu momentu padaryta klaida. Likus žaisti 30 sekundžių jo ekipa turėjo minimalų pranašumą, tačiau Curry suklydo ir prasižengė, o „Warriors“ suklupo.
Tony Parkeris („Spurs“): Prancūzas šį sezoną ketvirtą kartą surinko dvigubą dublį ir jau aštuntą mačą iš eilės baigia nepataikęs nė vieno tritaškio. Tuo tarpu jo vedama „Spurs“ iškovojo dešimtą pergalę paeiliui.
Blake'as Griffinas („Clippers“): Griffinas pirmą kartą per savo karjerą pelnė bent 20 taškų ir atkovojo bent 20 kamuolių ir vos antrą sykį šį sezoną mačo nebaigė dėl išnaudoto pražangų limito.
Monta Ellisas („Golden State Warriors“): Gynėjas pakartojo asmeninį šio sezono rekordą ir per mačą pataikė keturis tritaškius, tačiau tai nepadėjo „Warriors“ pasiekti pergalės ir ji patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

Dienos epizodų penketukas:

Visų rungtynių santrauka:

Dienos akimirka:

„Linomanija“ toliau drebina visą JAV – žiniasklaidoje pasirodė nuotraukos, kuriose būsimasis talentas būdamas vos 1 metų amžiaus užfiksuotas kartu su savo senele
Nuotr. Reuters-Scanpix

Memfio komanda antras rungtynes iš eilės laimi tokais "Tip in'ais". Ir abu jie po netaiklių Gay metimų.
2012-02-19
NoNick to desp
Jooooo tada viskas ok :D :D .............
2012-02-19
NoNick to Bnews.net ... :DSĖKMĖ. Gary Nealas iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 5,7 sekundės pataikė tritaškį ir išplėšė pratęsimą. Besibaigiant papildomam laikui gynėjas vėl priminė apie save. Likus 25,4 sekundėms jis smeigė tolimą bombą ir išplėšė San Antonijaus „Spurs“ ekipai pergalę. Paskutinį kartą pratęsimą ir pergalę 2004 m. balandžio 14 d. išplėšė Kobe Bryantas, kuris tuomet taip „nužudė“ Portlendo „Trail Blazers“ klubą. ---------------------------------paskutini karta pratesima ir pergale 2006 m. playoff'ai pries Suns tas pats Kobe...................

Tikriausiai turėjo omeny tai, kad Nealas po Kobės yra pirmas padaręs tai tritaškiais, kaip Kobė 2004-ais.