Ispanai triumfavo trečiame pagal pajėgumą Europos klubiniame turnyre, o jaunasis Ispanijos talentas buvo pripažintas naudingiausiu pirmenybių žaidėju. Sekmadienį vykusiame FIBA Europos taurės finale Badalonos „Joventut“ 88:63 (15:12, 28:18, 26:22, 19:11) nesunkiai įveikė Maskvos srities „Chimki“ ir iškovojo trofėjų.

[image=6014 left]„Mūsų klubui svarbu buvo ne patekti į finalinį ketvertą, o jį laimėti, – po pergalės neslėpė nugalėtojų treneris Aito Garcia. – Šis klubas svarbus Badalonai, Ispanijai ir Europai. Jau ilgą laiką nesugebėjome laimėti jokio turnyro“.

Badalonos ekipa nuo varžovų atitrūko per antrąjį kėlinį, kurį laimėjo 28:18. Įgytą dviženklę persvarą ispanai išlaikė iki finalinės sirenos.

Rudy Fernandezas per paskutines dvi antrojo kėlinio minutes pelnė 7 taškus ir labiausiai prisidėjo prie to, kad „Joventut“ atitrūktų solidžiu skirtumu. Jaunasis ispanas po dvikovos buvo pripažintas naudingiausiu finalo ketverto žaidėju.

„Tai puiki komandos pergalė ir aš džiaugiuosi, būdamas to dalimi, – pareiškė Fernandezas, kuris pelnė 17 taškų ir buvo vienas geriausių komandoje. – Tai svarbiausia pergalė mano karjeroje. Tai geriausias jausmas“.

Jaunasis talentas iškovojo antrą tokį svarbų apdovanojimą. 21 metų ispanas 2004 metais buvo pripažintas naudingiausiu Ispanijos Karaliaus taurės krepšininku, o tai leido jam prasimušti į 2004 metų Ispanijos rinktinę, žaidusią Atėnų olimpiadoje.

„Joventut“: Lubošas Bartonas 18 taškų (5/6 tritaškių), Rudy Fernandezas 17, Marcelo Huertas 12, Alexas Mumbru ir Robertas Archibaldas po 9.

„Chimki“: Melvinas Bookeris 20, Aleksandras Petrenka 11, Borisas Gorencas, Gianmarco Pozzecco ir Rubenas Wolkowisky po 8.

Taikyk auksciau - ji jau seniai NBA skautai stebi...