Pirmadienį Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) prasidėjo atkrintamosios varžybos. Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse buvo pagerinti net du rekordai – Dalius Lubys LKKA ekipai atliko 14 rezultatyvių perdavimų, o Aurimas Andrijauskas KTU komandai pelnė 10 tritaškių.

VDU iškovojo sunkią pergalę

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa po sunkios kovos Kauno sporto halėje 85:75 (24:13, 19:29, 22:13, 20:20) nugalėjo Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkus ir ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

[image=6016 left]Po permainingos pirmosios rungtynių dalies trečiajame kėlinuke LŽŪU auklėtiniai ėmė nepataikyti, o VDU žalgiriečiai Paulius Jankūnas bei Mantas Kalnietis užbaigė atakas įspūdingais dėjimais, po kurių komandas skirtumas išaugo iki 11 taškų (55:44). Dviženklį pranašumą šeimininkai išlaikė ir iki kėlinuko pabaigos (65:55).

Paskutinį ketvirtį VDU krepšininkai pradėjo atsipalaidavę ir nesunkiai pelnė 7 taškus be atsako. Po minutės pertraukėlės LŽŪU auklėtiniai pataikė keturis tolimus metimus iš eilės ir sušvelnino skirtumą iki penkių taškų (72:67).

Tritaškiu atsakė ir Jankūnas, iš toli pataikė Paulius Počiuipa ir Paulius Motiejūnas ir VDU pranašumas vėl šoktelėjo iki dviženklės ribos (81:69). LŽŪU auklėtiniams per likusį laiką stebuklo sukurti nepavyko ir VDU iškovojo pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė 26 taškus surinkęs Jankūnas (8 atk. kam.). Kalnietis (6 rez.perd.) ir Počiuipa surinko po 12 taškų, Jonas Mačiulis – 11 (8 atk. kam., 6 rez. perd.).

LŽŪU ekipai 29 taškus surinko ekipos kapitonas Marius Giedraitis, 19 – Tomas Rekstys (8 atk. kam.), po 10 – Vygintas Grinis (8 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.) ir Karolis Meiliūnas.

Šiauliečiai sutriuškino MRU

Šiaulių universiteto (ŠU) ekipa nepaliko jokių vilčių Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkams, pirmose ketvirtfinalio rungtynėse iškovodama triuškinamą pergalę 94:62 (23:18, 34:13, 21:11, 16:20).

Nuo pat mačo pradžios aikštelėje dominavo Šiaulių krepšininkai. Jau po pirmojo kėlinuko, daugiausiai Artūro Jomanto pastangomis, šeimininkai pirmavo 23:18. Antrojo kėlinuko metu skirtumas tarp komandų dar labiau augo, o ilsėtis ekipos išėjo ŠU studentams pirmaujant 57:31.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai ir toliau nesugebėjo sėkmingai regzti atakų ir prieš lemiamą kėlinuką skirtumas išaugo iki 36 taškų (78:42). Paskutiniame kėlinuke ŠU auklėtiniai žaidė atsipalaidavę, todėl leido svečiams sumažinti deficitą iki 32 taškų – 94:62.

Įspūdingai nugalėtojų komandoje rungtyniavo „Šiaulių“ klubo krepšininkas Jomantas, kuris per 11 minučių spėjo pelnyti 23 taškus. Mantas Ruikis įmetė 16 taškų, Laimonas Lukoševičius – 14, Renatas Jonelis – 11, o Šarūnas Vėlius – 10.

Svečių ekipoje dviženklį taškų skaičių pelnė vos vienas krepšininkas – Tomas Ambrasas – 16 taškų. Paulius Maciulevičius ir Andrius Panavas surinko po 9 taškus.

KTU iškovojo sunkią pergalę

Kauno technologijos universiteto (KTU) auklėtiniai po atkaklios kovos namie 90:81 (23:20, 21:20, 21:15, 25:26) nugalėjo Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkus.

[image=6018 right]Komandos apylygiai kovojo du kėlinius. Po didžiosios pertraukos ėmė ryškėti KTU pranašumas. Pasiaukojančiai kovoję šeimininkai kėlinuko pabaigoje susikrovė dešimties taškų persvarą ir prieš lemiamas 10 minučių pirmavo 65:55.

Paskutinę rungtynių atkarpą labiau susikaupę pradėjo svečiai, kuriems pavyko sumažinti atsilikimą iki keturių taškų (72:76). Likus žaisti 2 minutes taiklus Justo Sinicos tritaškis sumažino deficitą iki dviejų taškų (75:77), tačiau devintąjį tolimą metimą pataikė Andrijauskas. Kitos atakos metu Andrijauskas dar kartą įmetė iš toli, padidino pranašumą iki 83:75 ir atvedė universitetą į pergalę.

Rezultatyviausiai šeimininkų komandoje žaidė net 10 tritaškių pataikęs Andrijauskas, kuris iš viso surinko 35 taškus. Airidas Nutautas įmetė 23 taškus (19 atk. kam.), Martynas Motiejaitis – 12, Martynas Dabulis – 10 taškų.

VPU komandai 29 taškus surinko Darius Griškėnas, 19 įmetė Vilniaus „Sakalų“ žaidėjas Sinica, o 14 surinko kitas „Sakalų“ krepšininkas Rolandas Vaičius.

LKKA įveikė klaipėdiečius

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komanda nesunkiai 93:70 (18:19, 26:10, 24:19, 25:22) nugalėjo septyniese žaidusius Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkus.

[image=6017 left]Antrojo kėlinuko pradžioje klaipėdiečiai išsiveržė į priekį 21:18, tačiau vėliau nesugebėjo apsiginti ir 14 taškų be atsako praleidę svečiai įgijo 11 taškų deficitą – 21:32. Panašiu ritmu žaidę Kauno krepšininkai neleido varžovams lengvai pelnyti taškų ir po dviejų kėlinukų rezultatas buvo 44:29. Likęs laikas tebuvo formalumas.

Klaipėdos komandos vyriausiasis treneris Saidas Senkus po dvikovos žadėjo labiau pasipriešinti namų arenoje. „Atvykome be trijų pagrindinių žaidėjų, kurių neišleido Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės“ ekipa. Džiaugiuosi savo auklėtiniais, kurie nenuleido rankų ir kovojo iki pat rungtynių pabaigos. Tikiuosi, kad Klaipėdoje sugebėsime pasipriešinti geriau“, – nenuleisdamas rankų kalbėjo treneris.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Eimutis Petravičius, pelnęs 24 taškus. Mindaugas Tamušauskas įmetė 19 taškų, Dalius Lubys – 15 (14 rez. perd.), Marius Vansavičius – 10.

Klaipėdiečiams 22 taškus pelnė Rolandas Žilevičius (10 atk. kam.), 17 – Mindaugas Valaitis (6 rez. perd.), 11 – Linas Narkus (16 atk. kam.), o 10 – Vitalijus Sokolovas.

Tikrai noreciau paziureti per TV kokias VDU rungtynes, nes susirenka nemazai zvaigzdziu...