Kovo 10 dieną Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje jau 18-tą kartą organizuojamas HALL BALL krepšinio turnyras 3x3 (trys prieš tris į vieną krepšį).
 
NUOSTATAI

Turnyre, kuris įvyks 2012 m. kovo 10 dieną, gali dalyvauti berniukai, vaikinai ir vyrai dvylikoje amžiaus grupių. Atskiroje grupėje varžysis krepšininkai su negalia.

Grupės kodas Amžius Gimimo metai Grupės kodas Amžius Gimimo metai
B1 10 ir jaunesni 2002 ir jaunesni V7 16  m. 1996 m.
B2 11 m. 2001 m. V8 17 – 18 m. 1994 – 1995 m.
B3 12 m. 2000 m. V9 19 – 23 m. 1993 – 1989 m.
B4 13 m. 1999 m. V10 25 – 30 m 1988 – 1982 m
V5 14 m. 1998 m. V11 31 – 36 m. 1981 – 1976 m.
V6 15 m. 1997 m. V12 37 ir vyresni 1975 ir vyresni

Turnyre negali rungtyniauti žaidėjai, šį sezoną registruoti LKL, NKL ar užsienio klubinėje komandoje, išskyrus moksleivius iki 18 metų (gim. 1994 ir jaunesnius). 

·      Mišrių pagal lytį komandų dalyvavimas turnyre nenumatytas.
·      Kiekvienoje komandoje registruojama po 3 žaidžiančius ir 1 atsarginį žaidėją. Visi komandų sudėčių pakeitimai turi būti padaryti iki pirmųjų grupės rungtynių pradžios. Prasidėjus varžyboms grupėje, pakeitimai negalimi. Rungtynes gali pradėti žaisti tik pilnos (3-jų žaidėjų) sudėties komanda. Likus komandoje dviems žaidėjams, rungtynės nepradedamos, o pergalė skiriama pilnos sudėties komandai.
·      Dalyvio mokestis: 100 Lt komandai.
·      Grupėje užsiregistravus mažiau nei 4 komandoms, šios grupės varžybos nebus vykdomos. Dalyvio mokestis žaidėjams bus sugrąžintas.
·      Registracija vyks iki kovo 07 d12 val., o rungtynių tvarkaraščiai bus paskelbti kovo 09 d.
·      B1, B2, B3 grupių komandos rungtyniauja kamuoliais Nr.5, B4, B5 grupės komandos Nr.6, visų kitų grupių komandos rungtyniauja kamuoliais Nr.7.
·      Viso turnyro metu žaidėjai privalo turėti asmens dokumentus su nuotraukomis, kuriuose būtų nurodyta pilna gimimo data. Komandoms, kurių žaidėjai neturės reikalingų dokumentų, paprašius varžovams ar organizatoriams, nebus leidžiama žaisti tolimesniame turnyro etape, jeigu, likus 15 minučių iki sekančių rungtynių jų nepateiks varžybų vyr. teisėjui.
·      Turnyro metu budės medikai. Už sveikatos būklę ir galimybę dalyvauti turnyre, atsižvelgiant į ją, bei paliktus be priežiūros daiktus turnyro metu atsako patys turnyro dalyviai.
·      Lenteles su komandų pavadinimais, gautas po pirmųjų rungtynių, komandos turi saugoti viso turnyro metu, o pasibaigus turnyrui – grąžinti akademijos fojė budinčiam administratoriui.
·      Visos komandos patekusios į pusfinalį, po ketvirtfinalio rungtynių, turi pateikti sekretoriatui žaidėjų asmens dokumentus.
·      Vienas asmuo turnyre gali žaisti tik vienoje komandoje. Paaiškėjus, kad komandoje žaidė neregistruotas tur­nyre žaidėjas, tos komandos rezultatai anuliuojami, o komanda diskvalifikuojama turnyro laikotarpiui. Jei komandoje žaidė žaidėjas, registruotas kitoje komandoje, šios komandos rezultatai anuliuojami, komanda diskvalifikuojama turnyro laikotarpiui, o taisykles pažeidęs žaidėjas praranda teisę žaisti savo komandoje (diskvalifikuojamas turnyro laikotarpiui).
·      TURNYRAS vykdomas dviem etapais:
I etapas – varžybos pogrupiuose. Komandos tarpusavyje susitinka po vieną kartą.
Į atkrintamąsias varžybas patenka komandos, pogrupio varžybose iškovoję pirmąją ir antrąją vietas.
Pogrupio varžybose dviems ar daugiau komandų surinkus vienodą taškų sumą, komandų klasifikacija nustatoma remiantis oficialiomis FIBA taisyklėmis (1994 08 02).
II etapas – atkrintamosios varžybos: pusfinaliai ir finalai. 

TAISYKLĖS

1.    KOMANDOS
1.1.  Komandą sudaro 3 arba 4 žaidėjai, kurie viso turnyro metu privalo turėti vienodą sportinę aprangą bei as­mens dokumentą su nuotrauka ir pilna gimimo data.
1.2.   Žaidžiama trys prieš tris žaidėjus (3×3), vienoje krepšinio aikštelės pusėje, mėtoma į vieną krepšį.
1.3.   Rungtynes gali pradėti žaisti tik pilnos (3-jų žaidėjų) sudėties komanda. Likus komandoje dviems žaidėjams, rungtynės nepradedamos, o pergalė skiriama pilnos sudėties komandai.
2.    VARŽYBOS
2.1.  Rungtynių vietą ir laiką komandos gali sužinoti informacinėje lentoje bei iš teisėjo – informatoriaus prane­šimų.
2.2.  Rungtynių trukmė – 10 min. nestabdomo laiko. 5 min. prieš kiekvienas rungtynes skiriamos komandų ap­šilimui.
2.3.  Rungtynes puolime pradedanti komanda išaiškinama burtų keliu. Tai atlieka aikštelės teisėjas.
2.4.   Komandos kiekvienai atakai skiriama 24 sek. – tai kontroliuoja aikštelės teisėjas.
2.5.   Rungtynėms prasidėjus, pirmojo ginčo atveju kamuolys atitenka rungtynes gynyboje pradėju­siai komandai, tolesniais atvejais – paeiliui.
2.6.  Keitimų skaičius neribojamas. Keitimai vykdomi kamuoliui esant užribyje arba vienai iš ko­mandų pelnius taškus ir tik iš anksto pranešus aikštelės teisėjui ir jam leidusKeitimo metu kamuolį turi teisėjas.
2.7.  Už taiklų metimą skiriamas vienas (1) vienas taškas, už pataikymą iš už 6,25 m linijos – du taškai. Vienai komandai pelnius taškus, kamuolys atitenka varžovų (naujai atakuojančiai) komandai.
2.8.  Trijų (3) ir penkių (5) sekundžių taisyklės galioja.
3.    NAUJOS ATAKOS TAISYKLĖ
3.1.  Naujai atakuojanti komanda savo ataką pradeda iš už 6,75 m linijos.
3.2.  Puolančiai komandai pelnius taškus arba pažeidus taisykles (žingsniai, neteisingas kamuolio varymas, ka­muolio išleidimas už aikštelės ribų, 3 ir 5 sekundės, pražanga puolime ir t.t) kamuolys atitenka varžovų (naujai atakuojančiai) komandai, kuri savo ataką turi pradėti už 6,75 m linijos bet kurioje aikštelės vie­toje.
3.3.  Taškas (taškai) įskaitomas(-i), jei naujai atakuojančios komandos žaidėjas iki metimo į krepšį bent kartą perdavė kamuolį komandos partneriui. Neįvykdžius šio reikalavimo, taškai ne­įskaitomi, o kamuolys ati­tenka varžovų komandai.
3.4.  Besiginančiai komandai, po varžovo metimo atkovojus arba po varžovo perdavimo perėmus kamuolį, bū­tina jį išvaryti arba perduoti savo komandos partneriui už 6,75 m linijos, ir tik tada prasideda nauja ataka.
4.    PRAŽANGOS
4.1.  Už pražangą metimo metu skiriamas vienas (1) baudos metimas. Jei pra­sižengta metant iš už 6,75 m linijos, skiriami du (2) baudos metimai.
4.2.  Už nesportinę ar techninę pražangą skiriamas vienas (1) baudos metimas. Po metimo ka­muolys lieka baudą metusiai komandai.
4.3.  Už technines ir nesportines pražangas komanda baudžiama du (2) kartus. Komandai gavus trečią (3) tech­ninę ar nesportinę pražangą, rungtynės nutraukiamos ir komandai įskaito­mas “pralaimėjimas išsibau­davus”.
4.4.  Komandai prasižengus keturis (4) kartus, po kiekvienos tolesnės pražangos skiriamas vie­nas (1) baudos metimas, jei prasižengta metant iš už   6,75      m linijos – du (2) baudos metimai.
Komandai prasižengus aštuntą (8) kartą, vienas komandos žaidėjas šalinamas iš aikštelės.
Komandų pražangas registruoja aikštelės sekretorius.
4.5.  Jei, prasižengus ir teisėjui paskyrus baudos metimą(-us), baigiasi rungtynėms skirtas laikas, metimas(-ai)
atliekamas(-i), pasibaigus rungtynėms.
5.    REZULTATAI
5.1.  Rungtynių rezultatą fiksuoja aikštelės sekretorius, o iškylančius neaiškumus sprendžia aikštelės teisėjas.
5.2.  Pogrupio varžybose už pergalę komandai skiriami 3 taškai, už lygiąsias – 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas. Pavėlavusiai ar neatvykusiai į rungtynes komandai įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:5 ir taškai neskiriami.
Atkrintamosiose varžybose rungtynėms pasibaigus lygiosiomis – laimėjimas įskaitomas rungtynes gynyboje pradėjusiai komandai.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (3)
Linas
tai punktas 2.7 - 6.25m ; 3.2 , 3.4 ir 4.1 , 4.4 - 6.75, tai kaip yra? 2 linijos is tritaskio? ar pribegs kazkas po punkto 2.7 ir perpies is 6.25 i 6.75??
2012-03-07
Atsakyti
aha o amžiaus grupės?
2012-02-26
Atsakyti
ww
amziaus grupes?
2012-02-22
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 3

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.