Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Pergale Čekijos pirmenybių ketvirtfinalį pradėjo Gintaro Einikio Nymburgo ČEZ ekipa. Ji namie 106:67 nušlavė Prahos „Sparta“ krepšininkus ir serijoje iki 3 pergalių pirmauja 1-0.

Einikis per 12 minučių pelnė 4 taškus (1/1 dvitaškio, 0/2 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Prancūzijos trečioji lyga

Triuškinančią nesėkmę trečioje Prancūzijos lygoje patyrė Šalano „Vendee“ ekipa. Ji išvykoje 63:88 pralaimėjo „Limoges“ krepšininkams.

Darius Čiūta šioms rungtynėms registruotas nebuvo.

Šalano klubas, turintis 15 pergalių ir 14 pralaimėjimų, užima 6-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Šveicarija

Antrąją pergalę Šveicarijos pirmenybių ketvirtfinalyje iškovojo „Boncourt“ klubas. Jis išvykoje 89:69 sutriuškino „Lausanee Morges Basket“ krepšininkus.

Serijoje iki 3 pergalių „Boncourt“ pirmauja 2-0.

Nugalėtojų gretose Rolandas Alijevas per 31 minutę pelnė 13 taškų (3/5 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 4/4 baudų), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 3 kartus suklydo ir 1 sykį prasižengė.

Antrąją nesėkmę ketvirtfinalyje patyrė Singaro Tribės Vekso „Herens“ klubas. Jis namie 88:97 pralaimėjo „Fribourg Benetton Olympic“ krepšininkams.

„Herens“ ekipa seriją iki 3 pergalių pralaimi 0-2.

Tribė per 30 minučių pelnė 17 taškų (3/4 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 5/6 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Vengrija

Sunkią pergalę Vengrijos pirmenybėse iškovojo Martyno Andriukaičio Debreceno „Vadkakasok“ ekipa. Ji namie 73:69 palaužė Solnoko „Olaj“ krepšininkus.

Nugalėtojams Andriukaitis per 16 minučių pelnė 11 taškų (3/4 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Pralaimėjusiems Andrius Jurkūnas per 23 minutes įmetė 14 taškų (1/2 dvitaškių, 4/8 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius ir blokavo 1 varžovo metimą.

Jo komandos draugas Donatas Sabaliauskas per 33 minutes surinko 19 taškų (1/5 dvitaškių, 4/11 tritaškių, 5/6 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Vadkakasok“ ekipa, turinti 17 pergalių ir 7 pralaimėjimus, turnyrinėje lentelėje žengia 3-oje vietoje, o „Olaj“ klubas, iškovojęs 11-ąją pergalę iš 24 galimų – 10-oje.

14-ąjį pralaimėjimą Vengrijoje patyrė Sombathėjaus „Falco KC“ ekipa. Ji išvykoje 69:87 nusileido Šoprono „Sordogok“ krepšininkams.

Mindaugas Kalvelis pralaimėjusiems per 33 minutes pelnė 8 taškus (3/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų) ir atkovojo 5 kamuolius.

„Falco KC“ ekipa, turinti 10 pergalių ir 14 pralaimėjimų, užima 11-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Skaudų pralaimėjimą patyrė Nerijaus Lisausko Dombovaro „Gunaras KC“ klubas. Jis namie 70:100 triuškinančiai pralaimėjo Kormendo „Lami-Ved“ krepšininkams.

Lisauskas per 26 minutes pelnė 14 taškų (5/6 dvitaškių, 4/5 baudų), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Dombovaro ekipa, turinti 8 pergales ir 16 pralaimėjimų, turnyrinėje lentelėje užima 12-ąją vietą.

Eilinį pralaimėjimą Vengrijoje patyrė Valdo Kaukėno Budapešto „Ujbuda“ ekipa. Ji namie 89:91 neatsilaikė prieš Zalaegersego ZTE krepšininkus.

Kaukėnas pralaimėjusiems pelnė 7 taškus.

„Ujbuda“ ekipa, iškovojusi vos 5 pergales iš 24 galimų, užima paskutiniąją – 14-ąją vietą.

Vokietijos antroji Bundeslyga

Triuškinantį pralaimėjimą antroje Vokietijos Bundeslygoje patyrė Kukhafeno „BasCats“ ekipa. Ji namie 68:93 (11:26, 16:19, 24:17, 17:31) neatsilaikė prieš Braunšveigo SG krepšininkus.

Pralaimėjusiems Benas Matkevičius per 22 minutes pelnė 10 taškų (1/2 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 2/5 baudų), atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 3 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Marius Žemaitis per 31 minutę surinko 9 taškus (3/9 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 3/4 baudų), perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau po 1 kartą suklydo ir prasižengė.

Audrius Maneikis per 17 minučių įmetė 10 taškų (4/7 dvitaškių, 2/5 baudų), atkovojo 5 kamuolius, tačiau 5 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„BasCats“ ekipa, turinti 12 pergalių ir 15 pralaimėjimų, užima 10-ąją turnyrinės lentelės vietą.

nu tai apie ka as kalbu? kad atsilieka basketnews, nes vieni iskart paraso, kiti - po 2-3 dienu, be to, raso apie kazkokias prancuzu trecias lygas, o neparaso apie pavyzdziui ukraina, o ten mne kokie matkeviciai ar ciutos zaidzia, o kazlauskas stiprioje komandoje puikiai atrodo, lydeka vienas naudingiausiu lygos zaideju, ignatavivicius puse velnio losia, o ir treneriai girskis ir endrijaitis, tai negi antra vokietijos ar trecia prancuzijos lyga yra idomiau?