Iš pradžių vaikai varžėsi krepšinio aikštelėje, o vėliau dalyvavo pamokose, kurias vedė garsūs krepšinio pasaulio žmonės
Iš pradžių vaikai varžėsi krepšinio aikštelėje, o vėliau dalyvavo pamokose, kurias vedė garsūs krepšinio pasaulio žmonės
Nuotr. KRS
Trečiadienis Kauno rajono Lapių pagrindinėje mokykloje buvo neeilinė diena. Ji tapo pirmoji, kurioje pradėtas vykdyti bendras Kauno rajono savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos projektas „Krepšinio diena mano mokykloje“. 

Vakar Lapių pagrindinėje mokykloje į pamokas susirinkusius mokinius lydėjo pakili ir šventiška krepšinio dvasia, o šventės kulminacija tapo atvykusios Lietuvos krepšinio žvaigždės.
 
Pirmąją pamoką į klases susirinkusius vaikus užėmė mokyklos mokytojai, tos dienos dėstomą dalyką papasakoję per krepšinio prizmę: matematikoje sprendžiant uždavinius skaičiuotas krepšinio aikštės plotas ir kamuolių pripildytos talpos dydis, dailėje piešti krepšinio vaizdai, užsienio kalbos pamokose prisiminti krepšinio ir sporto terminai ir pan.
 
Vėliau aistros užvirė krepšinio aikštelėje, kur susigrūmė rajono mokyklų jaunieji krepšininkai varžybose „trys prieš tris“. Atokvėpio metu pasveikinti vaikų su Krepšinio diena Lapių mokykloje atvyko LKF garbės prezidentas Vladas Garastas, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė, projekto kuratorius Darius Pancekauskas

Didžiulio vaikų ir gerbėjų džiaugsmo sulaukė apsilankęs krepšininkas Jonas Mačiulis, kuris susigrūmė su Lapių mokyklos aštuntoku krepšininku Povilu Stankūnu rankos taiklumo – tritaškių mėtymo varžybose: Mačiuliui ir keturiolikmečiui moksleiviui santykius teko aiškintis per pratęsimą, kur Stankūnas, nors ir nuolat trindamas iš jaudulio prakaituojančias rankas, vis dėlto minimalia persvara sugebėjo įveikti Mačiulį.
 
Po pertraukos pratęsus krepšinio „trys prieš tris“ varžybas paaiškėjo tos dienos galingiausios komandos: pirmąją vietą užėmė Mastaičių pagrindinės mokyklos berniukų trejetas, antrieji liko Zapyškio pagrindinės mokyklos krepšininkai, trečia vieta teko Girininkų pagrindinės mokyklos atstovams. Medalius susijaudinusiems jauniesiems sportininkams užkabino Garastas, dovanas teikė Makūnas.
 
Krepšinio dienai persikėlus į mokyklos klases, istorijos pamoką vedė Garastas, 8-12 klasių moksleiviams papasakojęs apie krepšinio pradžią ir raidą Lietuvoje. Biologijos pamokoje 8-12 klasių moksleiviai išgirdo apie raumenų darbą žaidžiant krepšinį iš „Žalgirio“ jaunimo komandos fizinio parengimo trenerio Justino Grainio lūpų. 

O dailės pamokoje 5-7 klasių moksleiviai piešė tema „Judesys krepšinyje“. Visų pamokų pabaigoje teko atlikti testus – dailininkams pademonstruoti savo darbus parodoje – kad būtų išrinkti geriausieji, kuriems atiteko mokinių geidžiamas LKF prizas – bilietas į pasaulio jaunių (iki 17 metų) krepšinio čempionato rungtynes.
 
„Šis projektas ne tik suteikia progą vaikams pamatyti kitokį – gyvą, įvairiapusišką – krepšinį, siekia sudominti šia sporto šaka daugiau mergaičių, tačiau, ne mažiau svarbu, yra integruotų pamokų pavyzdys. Galime matyti, kokių rezultatų gauname sujungę kelias disciplinas tokioje netradicinėje pamokoje. Ir geriausias sėkmės ženklas yra spindinčios, užsidegusios vaikų akys – tokių šiandien buvo pilna Lapių mokyklos sporto salė“, – sakė Makūnas.
 
Projektas „Krepšinio diena mano mokykloje“ iki mokslo metų pabaigos apkeliaus dar vienuolika rajono ugdymo įstaigų. Vasarą Kauno rajono savivaldybė ir Lietuvos krepšinio federacija pradės vykdyti kitą projektą, sujungsiantį tradicinę Lietuvos religiją su antrąja – krepšiniu. 

Margininkuose, Tabariškėse, Zapyškio senosiose kapinėse, Ežerėlyje ir Raudondvaryje ketinama kartu atnaujinti kryžius, koplytstulpius ir pastatyti krepšinio stovus.

Į pirmąją „Krepšinio diena mano mokykloje“ šventę atvyko ir Lietuvos rinktinės puolėjas Jonas Mačiulis
Į pirmąją „Krepšinio diena mano mokykloje“ šventę atvyko ir Lietuvos rinktinės puolėjas Jonas Mačiulis
Nuotr. KRS

Krepšinio dienos mano mokykloje vaizdo reportažas:


Rodyti komentarus
Dainius Bliujus
kristis lopas ir berastis zasiukas: DDDDD
2012-02-23
-2
Atsakyti
Kristijonas Vitulskis
kaip fainai as pagrindinei fofto ;)))
2012-02-23
-1
Atsakyti
Kas
Povilas malaaačius
2012-02-23
Atsakyti
Stankuna i rinktine : DDD

[/sarcasm]
2012-02-23
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 4

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas