Vilniuje prasidėjo „BasketNews.lt taurė“
Vilniaus krepšinio lyga (VKL) bei tinklalapis „BasketNews.lt“ pakvietė Vilniaus moksleivius dalyvauti miesto mokyklų pirmenybėse. Pirmieji aikštelėse pasirodė  dešimtokai, diena vėliau – 11-ų klasių moksleiviai, o kovo pradžioje kas stipresnis aiškinsis jau ir jauniausios 8-9 klasių grupės vaikinai.
10 -ų klasių čempionatas

Antradienį kovas pradėjo „Basketnews.lt mokyklų čempionato“ dešimtokai. Tą pačią dieną buvo sužaistos dvejos rungtynės.

Šv. Kristoforo gimnazija - Fabijoniškių vid. mokykla 101:57.

Pirmojoje dvikovoje Šv. Kristoforo gimnazijos auklėtiniai gana nesunkiai įveikė svečius iš Fabijoniškių vidurinės mokyklos. Vieni iš dešimtokų grupės favoritų jau pirmosioms rungtynėms surinko pajėgiausius krepšininkus ir visas problemas išsprendė pirmajame kėlinuke, kuomet susikrovė septyniolikos taškų persvarą. Likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas. Nors svečiai ir bandė atsakyti taikliais metimais, pavieniai individualūs bandymai teigiamo rezultato neatnešė.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Martynas Gaižauskas – 25 pelnyti taškai. Benas Vatulionis ir Dominykas Jankovskis pridėjo po 13, o po dvylika surinko Rimvydas Šileikis bei Julius Gratulevičius. Fabijoniškių vidurinės mokyklos ekipoje rezultatyviausias buvo Gytis Mackevičius (23 taškai). Likę Gyčio komandos draugai nesugebėjo pelnyti daugiau, nei po 10 taškų.

Vytauto Didžiojo gimnazija - M. Biržiškos gimnazija  80:73.

Antroji dienos dvikova buvo gerokai atkaklesnė. Pademonstravę puikų kovingumą aikštelės šeimininkai – Vytauto Didžiojo gimnazijos auklėtiniai įveikė svečius iš Mykolo Biržiškos gimnazijos. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių šeimininkai išsiveržė į priekį. Visgi antrojoje pirmojo kėlinuko pusėje svečiai atsigavo ir, daugiausiai Deivido Kumelio pastangomis, sugebėjo įgyti septynių taškų persvarą (21:28).

Antrajame ketvirtyje šeimininkai sugebėjo Deividą visiškai išjungti iš žaidimo. Vytauto Didžiojo gimnazijos gretose iniciatyvos ėmėsi Gytis Radzevičius. Būtent puiki gynyba ir rezultatyvus Gyčio Radzevičiaus žaidimas leido prieš ilgąją pertrauką susikrauti septynių taškų persvarą. Trečiajame kėlinuke ir toliau iniciatyva buvo savo sirgalių palaikomos Vytauto Didžiojo gimnazijos rankose. Dvidešimt septintąją rungtynių minutę šeimininkai įgijo penkiolikos taškų persvarą – 64:49. Visgi prieš lemiamą ketvirtį Mykolo Biržiškos gimnazijos auklėtiniai sugebėjo sumažinti varžovų persvarą iki vienuolikos – 66:55. Ketvirtą kėlinuką svečiai pradėjo dviem taikliais tritaškiais metimais, kurie sugrąžino intrigą bei išlaikė ją iki pat rungtynių pabaigos. Vis dėlto pergalės išplėšti MBG atstovams taip ir nepavyko.

Šeimininkus į pergalę vedė “ŠMKA Myls” ekipos trijulė. Net 31 tašką surinko Gytis Radzevičius, 21 pridėjo Lukas Buitkus, 11 – Tomas Tradišauskas. Mykolo Biržiškos gimnazijos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Deividas Kumelis (26 taškai). 22 taškus surinko Linas Petruševičius, o 10 – Kristupas Repečka.

Po antrųjų rungtynių pakalbinta šeimininkų ekipos trenerė Zita Pakalniškienė be galo džiaugėsi iškovota pergale. Trenerė teigė, jog nesitikėjo, kad pavyks išplėšti pergalę, tačiau vaikinai pademonstravo ypatingą kovingumą ir palaužė pajėgius varžovus. Trenerė teigė, jog dalyvavimą “Basketnews.lt mokyklų čempionate” iš organizacinės pusės vertina teigiamai, tačiau apgailestavo, jog pirmajam sezonui užsiregistravo gana mažai ekipų.

"Ryto" vidurinė mokykla - Grigiškių "Šviesos" gimnazija 82:53.

Trečiadienį kovas pradėjo ir vienuoliktokai. "Ryto" vidurinės mokyklos auklėtiniai namuose priėmė Grigiškių "Šviesos" gimnazijos auklėtinius. Nors abidvi komandos buvo nusiteikusios iškovoti pergalę, tačiau svečių gretose buvo šiokių tokių nuostolių - vienas ekipos lyderių Donatas Vaidogas negalėjo rungtyniauti pilna jėga. Rungtynės prasidėjo apylygiu žaidimu.

Nors persvara augo gana lėtai, rungtynių pabaigoje "Ryto" vidurinės mokyklos auklėtiniams pavyko įgyti gana apčiuopiamą pranašumą - 82:53. Šeimininkų gretose nesulaikomas buvo "SKM 1994" lyderis Povilas Vilkas (26 taškai). 16 taškų pridėjo kitas "Sostinės krepšinio mokyklos auklėtinis" Darius Bžožovskis. Valentino Giveliušo sąskaitoje - 15 taškų, o Aurimas Paleckis pridėjo 13-a. Svečių komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Mindaugas Pukelevičius (18 taškų), 13 pridėjo Donatas Vaidogas bei 7 - Roman Suruda.

8 / 9 -ų klasių  čempionatas

Šios amžiaus grupės moksleiviai dar tik ruošiasi pirmosioms savo dvikovoms, kurios planuojamos kovo pradžioje.

PRIMENAME, jog:

* visą informaciją apie Vilniaus mokyklų Basketnews.lt  taurės varžybas galite rasti interneto portaluose WWW.VKL.LT ir WWW.BASKETNEWS.LT;

* rungtynių foto nuotraukas pažiūrėti galima specialiai sukurtame kataloge "Vilniaus mokyklų Basketnews.lt taurė" puslapyje WWW.VKL.LT;

* kiekvieną trečiadienį čempionato naujienas apžvelgiame radijo stoties GERAS FM 101.9 MhZ eteryje 14-16val. "VKL pristato" laidos metu.

Mėgsti rašyti apie savo mėgstamą komandą ? Galbūt fotografuoji mokyklos komandos rungtynes ? Siųsk šią medžiagą mums adresu: jonasvkl@gmail.com ir būtinai ją patalpinsime artimiausioje Vilniaus mokyklų Basketnews.lt moksleivių čempionato apžvalgoje !