Vitorijos „Tau Ceramica" ekipa antrus metus turės galimybę kovoti dėl trokštamo Eurolygos trofėjaus. Antradienį (04.12) vakare baskai išvykoje po itin atkaklios kovos 74:71 (21:14, 21:22, 10:17, 22:18) įveikė Atėnų „Panathinaikos" komandą ir eliminavo ją iš kovos dėl Eurolygos nugalėtojų titulo.

Į pergalę Vitorijos krepšininkus atvedė turkas Serkanas Erdoganas. Jis surinko 24 taškus, o per paskutinę rungtynių minutę be klaidų sumetė visas 4 baudas.

Po jo baudų antrojo kėlinio pradžioje „Tau Ceramica" buvo įgijusi rekordinį 12 taškų pranašumą (26:14), tačiau jo išsaugoti nesugebėjo. Prieš didžiąją pertrauką aikštės šeimininkai sušvelnino skirtumą iki 7, o po jos 18 tūkstančių gerbėjų palaikomi graikai pavijo varžovus ir persvėrė rezultatą.

Nuo to laiko ekipos žaidė taškas į tašką, o mačo nugalėtoją lėmė šalti Vitorijos ekipos žaidėjų nervai metant baudų metimus.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 10 sekundžių Erdoganas dviem baudų metimais padidino baskų persvarą iki 4 (74:70), o jo komandos draugas Casey Jacobsenas neleistinai stabdė Dimitrį Diamantidį.

Šis pirmąją baudą pataikė, o antrąją tyčia prametė. Vis dėlto lemiamu galėjęs tapti Fragiskos Alverčio tritaškis tikslo nepasiekė.

„Panathinaikos": Vasilis Spanoulis 16, Mike'as Batiste'as 14, Fragiskos Alvertis 12, Jaka Lakovičius 12.

„Tau Ceramica": Serkanas Erdoganas 24, Casey Jacobsenas 12, Pablo Prigioni 12, Tiago Splitteris 11.

Balandžio 28 dieną Čekijos sostinėje Prahoje finalinio ketverto pusfinalyje„Tau Ceramica" kausis su Tel Avivo „Maccabi" - Pirėjo „Olympiakos" poros nugalėtojais. Lemiamos šio ketvirtfinalio rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Tel Avive.

nesupratau, taigi iki siol jei vienos salies klubai iskopdavo i final 4, tai juos suvesdavo tarpusavyje, o kad bus siemet dvi ispanu ekipos tai faktas kaip blynas, tai kaip cia taip?