Šiandien žydai turi progą švęsti. Tel Avivo „Maccabi" krepšininkai turės galimybę iškovoti trečią Eurolygos čempionų titulą iš eilės. Namie rungtyniavę žydai po itin atkaklios ir žiūrovų akiai gražios kovos 77:73 įveikė Jono Kazlausko treniruojamą Pirėjo „Olympiakos" ekipą ir paliko ją prie finalo ketverto varžybų slenksčio.

Laimėję ketvirtfinalio seriją iki dviejų pergalių 2-1 „Maccabi" krepšininkai iškovojo kelialapį į Prahoje vyksiančias Eurolygos finalo ketverto varžybas.

[image=6022 left Sharpas gali triumfuoti: jo „Maccabi" trečius metus iš eilės pateko į Eurolygos finalinį ketvertą]Rungtynių pabaigoje graikai turėjo galimybę išlyginti rezultatą – likus žaisti devynias sekundes po krepšiu prasiveržęs Tyusas Edney atmetė kamuolį Manoliui Papamakarios, tačiau šis būdamas visiškai laisvas iš toli nepataikė.

„Jei vėl būčiau analogiškoje situacijoje, elgčiausi lygiai taip pat ir mesčiau. Esame jauna komanda ir visa ateitis yra prieš mus", - po mačo guodėsi lemiamo metimo nepataikęs Papamakarios.

Visą mačą aikštėje vyko atkakli kova, tačiau komandoms kelis kartus buvo pavykę įgyti didesnį pranašumą. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui po Papamakarios metimo iš po krepšio „Olympiakos" įgijo 7 taškų pranašumą (18:11), tačiau  4 taškus iš eilės pelnęs „Maccabi" įžaidėjas Willie Solomonas iniciavo žydų spurtą 12:0.

Antrajame kėlinuke Eurolygos čempionai išlaikė pranašumą ir buvo jį padidinę iki 8 taškų (39:31), tačiau prieš pat didžiąją pertrauką žaidimas tapo apylygis, o po Renaldo Seibučio dvitaškio iš po krepšio „Maccabi" persvara ištirpo iki 2 (42:44).

Po pertraukos iniciatyva taip pat priklausė „geltoniesiems“ tačiau prieš paskutiniąsias 10 minučių komandinių pastangų ir keturių Seibučio taškų dėka graikai vėl pavijo varžovus (58:60).

Likus žaisti 3 minutes „Olympiakos" žaidėjai du kartus pataikė iš toli ir persvėrė rezultatą (71:69), tačiau netrukus sėkmė nuo graikų nusisuko. Jie nepataikė keturių metimų, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai susigrąžino pranašumą (74:71).

Renaldas Seibutis nugalėtojams per 23 minutes pelnė 6 taškus (2/6 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 1 pražangą, tačiau 3 sykius prasižengė.

„Maccabi": Willie Solomonas 18, Anthony Parkeris 13 (12 atk. kam.), Derrickas Sharpas 10, Kirkas Penney 10, Nikola Vujčičius 10.

„Olympiakos": Tyusas Edney 14, Sofoklis Schortsanitis 13, Nikolaos Hatzis 12, Quincy Lewisas 11.

•

Prahoje bus ir prieš trejus metus Eurolygoje triumfavęs klubas – Barselonos „Winterthur“. Ketvirtadienį jis savo aikštėje po permainingos kovos 76:70 palaužė Madrido „Real“ ir po dvejų metų pertraukos sugrįžo į stipriausiųjų ketveriukę.

„Tai buvo atpildas už sunkų darbą viso sezono metu“, - po rungtynių džiaugėsi „Winterthur“ lyderis Juanas Carlosas Navarro.

Pergalę didžiąja dalimi lėmė taiklus Gianluca Basiles tritaškis iki susitikimo pabaigos likus žaisti vieną minutę. Kamuolys, atšokęs nuo lanko, pakilo į viršų ir, pasimušinėjęs ant lanko, įkrito į krepšį. Šis metimas persvėrė rezultatą 72:69 ir šeimininkai daugiau nebeatsilikinėjo.

„Real“ gynėjas Louisas Bullockas po to prametė du tritaškius iš eilės, o greitoje atakoje taškus pelnęs Gregoras Fučka užtvirtino pergalę.

„Winterthur“ laimėjo seriją 2-1 ir balandžio 28 dieną Eurolygos pusfinalyje kausis su Maskvos CSKA. Kitą pusfinalio porą sudarys pernai finale žaidusios ekipos - „Maccabi“ ir Vitorijos „Tau Ceramica“.

„Winterthur“: Michalis Kakiouzis 19 (7/10 metimų), Juanas Carlosas Navarro 15, Gregoras Fučka 12.

„Real“: Louisas Bullockas 17, Igoris Rakočevičius 14, Alexas Scalesas 10.

Toks ispudis, kad kitos komandos nedirba...
2006-04-14
Nu labai norejau kad olympiakos laimetu.
2006-04-14
o as buciau states uz olimpiakos, siaip kazlausko komanda siemet tikrai garbingai pasirode, tik kad priesininkas per stiprus papuole, tas ir pakiso jiems koja
2006-04-14
Oi smagus vakar vakaras buvo :) Dvejos varzybos ir abejos grazios akiai. Be to ir pinigeliu pasiseke laimet :)
2006-04-14
Nesergu uz nei viena bet statysiu uz TAU
2006-04-14
bus idomus final four, as sergu uz Maccabi, bet laimes CSKA...
2006-04-14
mano nuomone teisejai tai normaliai svilpe. tik idomu kad abejose rungtynese neskyre nesportiniu prazangu uz paskutines vilties prazangas. per barsos rungtynes teisejai pabijojo navarro autoriteto, per maccabio - parkerio.
2006-04-14
vap
Ar man pasirodė, ar „Maccabi“ kai kurias momentais ir teisėjai trukteldavo į priekį. Bet kaip sakome, sėkmė stipresniųjų pusėje.
2006-04-14
vo db kitas reikalas
2006-04-14
ir ne lewis nepataike o kazkoks kitas arne hatziz nu nzn
2006-04-14
galejo ten imest istikro ant galo 3-taski nedaug truko.bet gaila..seibutes 3 kelyni gerai sulose kokias 3minutes.sofoklis tai geras zaidejas gynyboi ypac.