Komentaras: „Žalgirio“ pergalių beieškant

2012-03-01 01:09
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Liūdni žalgiriečių veidai – įprastas vaizdas per Eurolygos rungtynes
Liūdni žalgiriečių veidai – įprastas vaizdas per Eurolygos rungtynes
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Praėjusį penktadienį sulaukiau skambučio iš kolegos.

„Jonai, perskaičiau „Wikipedijoje“, bet nelabai tikiu, todėl noriu pasikonsultuoti – ar tiesa, kad „Žalgiris“ Eurolygoje jau trylika metų iš eilės nepatenka toliau nei „Top 16“?“ – paklausė televizijoje dirbantis kolega.

Kad ir kaip tai skambėtų neįtikėtinai, tai buvo tiesa. Pralaimėjęs „Maccabi“ ekipai, „Žalgiris“ eilinį kartą nežengė toliau šešioliktuko. 

Atsakiau, kad „Wikipedia“ šiuo atveju neklysta.

„Žalgirio“ rezultatai Eurolygoje tikrai yra tokie apgailėtini. „Top 16“ etape kauniečiai žaidė septynis kartus ir per tą laiką iš viso iškovojo 7 pergales bei patyrė 35 pralaimėjimus.

Netgi geriausią – Arvydo Sabonio – sezoną jie laimėjo 3 kartus ir tiek pat kartų suklupo, grupėje užimdami trečią vietą.

Atimant Sabonio sezoną, „Žalgirio“ rezultatas dar graudesnis – 4-32.

Perfrazuojant neseną Kauno klubo šūkį – „Garbė gauti iš kartos į kartą“. „Žalgirio“ vardas ištisai kartai, užaugusiai per pastarąjį tuziną metų, asocijuojasi su pralaimėjimais. Su triuškinamais pralaimėjimais, su pralaimėjimais paskutinėmis rungtynių sekundėmis, su pralaimėjimais nesiginant, neužpuolant ar tiesiog pritrūkstant šalto proto.

Metai iš metų Eurolygoje kartojasi ta pati giesmė. „Žalgiris“ pats griauna savo legendinį vardą, virsta pajuokų objektu.

Kasmet įprantame, kad „Top 16“ etape Kauno ekipą pranoksta italai, ispanai, žydai, graikai, rusai, o su kai kuriomis išimtimis – ir lenkai bei serbai.

Tačiau po „Top 16“ etapo ateina BBL ir LKL finalai, laimimas bent vienas trofėjus ir sezonas pabaigiamas aukšta gaida. Eurolygos pralaimėjimai būna pamirštami, svarbiausia, kad nugalėtas „Lietuvos rytas“! Valio! LKL titulas!

Po to ateina vasara. Superkamos garsios pavardės, kurios nė neprasidėjus sezonui jau karūnuojamos LKL čempionais, tiesiami keliai į Eurolygos finalo ketvertą ir apskritai drebinamas visas krepšinio pasaulis.

Laikykis, Europa, „Žalgiris“ ateina!

Tada ateina gruodžio mėnuo, kai garsios pavardės, prabuksavusios pirmąjį etapą, griebiasi paskutinio šiaudo ir šiaip ne taip patenka į „Top 16“. O ten – eilinis nulis.

Ko trūksta? Kodėl komanda, kurios vardą dėl įspūdingos istorijos su pagarba taria visi varžovai Europoje, pati save naikina?

Paklausiu kitaip – kokia yra „Žalgirio“ strategija? Koks yra dabartinis „Žalgiris“? Ką jis simbolizuoja, ko jis siekia? Atsakymų į šiuos klausimus rasti nelengva.

Po Antano Sireikos išėjimo „Žalgiris“ blaškėsi tarp blogų ir labai blogų trenerių. Komandos vairas buvo patikimas trenerio karjerą pradedantiems strategams arba jokios pagarbos tarp žaidėjų neturintiems treneriams. Klubas patyrė didelę finansinę krizę, pakeitė valdžią, gavo naujus savininkus, keitė trenerius, įvedė lapelių sistemą, panaikino lapelių sistemą, samdė sporto direktorius, kurie galiausiai tapdavo treneriais, apskritai žaidė be trenerio, žaidėjus paversdavo treneriais.

Skamba chaotiškai, ar ne?

Chaosas yra „Žalgirio“ kultūros dalis. Nuo viršaus iki apačios.

„Žalgiryje“ per paskutinius šešerius metus tiesiog nebuvo sukurta jokia ilgalaikė strategija. Joks treneris negavo pasitikėjimo bagažo, su kuriuo galėtų dirbti 2, 3, 4 metus. Nebuvo ilgam laikui apibrėžta, kas siekiama – auginti talentus ir verstis vietiniais žaidėjais, ar samdyti užsieniečius ir pamiršti talentingus lietuvius.

Ką galima pasiekti, kai treneris gauna darbą vidury sezono, o po sezono atleidžiamas? Arba atleidžiamas vos sezonui prasidėjus?

Visos sėkmingos sporto organizacijos visame pasaulyje laimi tada, kai yra bent kelių metų įdirbis. Kai turima strategija, kai pasitikima treneriu. „Žalgiryje“ to nėra.

Ar esant dabartiniam savininkui tai bus?

Neoficialiai kalbama, kad šiemet „Žalgirio“ biudžetas – apie 40 mln. litų. Eurolygoje tie 40 mln. litų jau sukišti į vieną vietą. Ar LKL čempionų titulas vertas tokių pinigų?

Ar LKL čempionų titulas apskritai gali nuplauti gėdingus pasirodymus Eurolygoje? Puikiai žinau, kad didžioji dalis „Žalgirio“ gerbėjų atsakys, kad taip. Juk svarbiausia – įveikti „Lietuvos rytą“!

Nepykite, bet šitas tikslas tampa juokingas. Bent kartą parodykime Europai, ką sugebame, o ne kapstykimės savo smėlio dėžėje.

Tada nebereikės knistis „Wikipedijoje“, kad iškastume archeologinį atradimą – paskutinę svarbią „Žalgirio“ pergalę Eurolygoje.

Ir nereikės straipsnyje bent dešimties sakinių pabaigti klaustukais.

Rodyti komentarus
1 2 3 4 ··· 6 ··· 8 ··· 10 11  »
Ir straipsnyje, ir atrinktuose komentaruose tiek tiesos prirašyta... Atsiverčiau jau šiandien, pagaliau basketnews, galvojau piktumas praėjo ir dėsiu juos į šuns dienas ramiu tonu, bet paskaičius, ką galvoja kiti, vėl nauja banga sukilo, todėl kol kas vis dar nieko nesakysiu, nes apart noro pasiųst juos taip toli, iš kur negrįžtama, liežuvis nesiverčia.
2012-03-02
+1
Atsakyti
StorojiAmerikaVienintelis zalgirio issigelbejimas - pacesas ir netrukdyt jam dirbt, pirkt zaidejus tik su jo zinia, nes geresnio varijanto uz ji zalgiris nerastu..


Kur gi ne... Staiga Buratinas stebuklingai pasikeis ir ims su treneriu tartis. Juk aiškiai pasakė, kad komandą komplektuoja jis ir tik jis vienas. Treneris jam reikalingas tik tam, kad įgyvendintų jo sumanymus. Todėl nei vienas protingas treneris pas jį ir neina, kam gadintis savo reputaciją???
2012-03-02
+1
Atsakyti
faktas tas kad zalbb top 16 per 13 metu iskovojo 7 pegales o RYTAS per 3 iskovojo 8 :DD
2012-03-02
Atsakyti
As esu zalgirio FANAS IKI KAULU SMEGENU...ir apmaudu skaityti uzsakomuosius stripsnius,juolab kad buti tarp 16 stipriausiu europos komandu autorius vadina GEDA...Taip man norisi pergaliu,bet jai komandai nesiseka as liudziu kartu su ja bet nepilu pamazgu kibiro ir neieskau kaltu,nes tikiu,JIE NOREJO LAIMETI taip kaip ir as NOREJAU KAD JIE LAIMETU...man labai svarbu,kad ZALGIRIS butu numeris 1 LKL'e ir sis sezonas parodys kad pagal jusu kriterijus niekine komanda sunesios jusiskius tapkiu turnyro dalyvius...sekmes ZALGIRIUI ir as visada buvau ir busiu tos garbingos komados fanu.
2012-03-01
Atsakyti
Atsibodo kai ant Zalgirio stumia bevek visi o kai ant l ryto parasai iskart istrina
2012-03-01
Atsakyti
pritariu autoriui kad reikia zalgiriui pastovumo ,nusipirkti gera treneri kuris sudeliotu komandos branduoli ir dirbtu su komanda bent 3 metus,manau 2sezone bent jau top 16 pora pergaliu o jau 3 sezone ir apie top 8 galimetu pasvajot... o dabar balaganas - kasmet po puse komandos keicia,trenerius dazniau keicia nei kai kurie kojines ...
2012-03-01
+1
Atsakyti
Sutikt ir verkt galima butu tik del Buratino vadovavimo, kuris pridare daug zalos klubui ir deja dar daro.

Kad rupi tik aplost LR nesutikciau.Manau, kai gauni rimtuose frontuose i kaulus, tai ir belieka visa pykti isliet savoj smelio dezej.

Man labiausiai kliuva Zalgirio vadyba lyginant su LR per paskutinius 10metu.LR siuo klausimu visada dirbo geriau, o pasiemus Buratinui Zalgiri, tai tiesiog akivaizdu.Zaideju komplektacija remiasi daugiau kazkokiais reklaminiais ir a la lojalumo principais nei profesionalumu. Tuo paciu ir Zalgirio zaideju sportinis pyktis , nusiteikimas.LR visada buvo piktesne ir kovingesne ir aikstingesne komanda.Bent jau emociskai taip matosi visada.Niekad nemaciau LR tokio apatisko, koks buvo vakar Zalgiris.

O del siemetinio sezono rezultatu, tai nereikia sukaut, nes viskas pasimate jau lapkricio men.Pamateme, kad su komplektacija buvo susimauta visiskai.Nusipirko brangu Javtoka, kuris puikiai irodinejo rinktinej, kad yra visiskas 0 puolime.Tai kam moket tokia alga uz puse darbo??Rakovic-geru zaideju nieks nedalina siaip sau(MDP). Popo susigrazinimas?protingesni krepsinio expertai jau seniai sake, kad is jo naudos nera daug, o zalos uztektinai-kiaurasamtis.

Pensininko Collinso pasilikimas???uz jo alga turi zaisti jaunesnis, greitesnis, staigesnis juodis.

Lawson atsivezimas.Aisku ci a buvo loterija, kurioj nieko nelaimejom.Vienintelis protingas dalykas po Nauju buvo, kad susigrazino Salenga uz zema kaina ir nepasieme neaiskaus Maciulio uz top eurolygio zaidejo suma iskart.

Belieka tik laukt ir tiketis.nes viltis durniu motina:)
2012-03-01
Atsakyti
Graziai cia parase.o ypac 40 limonu kad Ryta nugalet :D. krepsininkai eidami i aikste galvoja:zodis Zalgiris vsio reisk laimim. bet dabar tas zodis Zalgiris jau europoi nieko net nestebina ai aatvaziavo autsaideriai.
2012-03-01
+1
Atsakyti
http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kre...

„Žalgiris“: kūnas yra, sielos trūksta - laaabai patiko sita mintis :)
2012-03-01
+1
Atsakyti
Vienintelis zalgirio issigelbejimas - pacesas ir netrukdyt jam dirbt, pirkt zaidejus tik su jo zinia, nes geresnio varijanto uz ji zalgiris nerastu..
2012-03-01
Atsakyti
Na straipsnis straipsniu. Šiemet (ir dalį praėjusį sezoną) kažkas iš vidaus trukdo komandai žaist. Iš esmės, toli nueit ir nebuvo galima nes priekinė linija tikrai ne Eurolygos lygmens. Javtokas galėtų būti geru atsarginiu ir šiaip momentais pasigint. Rakovic visai ne centras (be to matosi labai aikštingas). Jankis per daug varo ir už rinktinę ir už klubą matosi pavargęs, Klimas tai šiaip manau iš bėdos žmogus galintis kartais ir sulošt be to darbštuolis. Kai buvo formuojamas klubas reikėjo geriau vieną padorų centrą pirkt arba jau reiktų ieškot agresyvių ir judrių žmonių.

O jei iš esmės tai Žalgiryje per daug žaidėjų jau baigę tobulėt ir galima sakyt tokie pasyvūs ir be ugnelės. Reikia pertvarkų ir jas reikėtų patikėt padoriam treneriui ir čia jau manau klubo savininko atveju viską statyčiau ant jaunų lietuvių bei treneriais imčiau Kemzūrą ir Maksvytį...aišku įžaidėją reikia atkasti iš juodukų nes LTU kol aks tokio nėra.
2012-03-01
Atsakyti
Visiškai sutinku su autoriumi. Reikia stengtis parodyti visai Europai kuo esame verti, ir tik vėliau galvoti kaip Žalgiriui nugalėt Rytą, ir atvirkščiai.
2012-03-01
-1
Atsakyti
Palikti komandoje Lipkevičių, Jankūną, Klanietį, Popą ir Rakovič, o visus kitus mest. Šitie bent stengiasi, ypač Lipkevičius. Nereikia stūmt ir ant Popo, jis tikrai netipinis legionierius, o gynyboje jis niekad neblizgėjo.
2012-03-01
Atsakyti
Kažin ar Žalgirio gerbėjai kažkaip galėtu paveikt savo mylimą komandą ir padėt jiems?Juk atrodo viskas atvirkščiai,komanda dėjo ant jų.
2012-03-01
+1
Atsakyti
Nors tema apie zalgiri, bet zodis rytas daugiau pavartotas komentaruose nei zodelis zalgiris, tai tik irodo viena, temos autorius teisus sakydamas kad zalgiriui ir sios komandos fanams rupi tik rytas :) O Jonui Miklovui aciu uz puiku straipsni
2012-03-01
Atsakyti
Sklinda kalbos, kad Žalgirio klubo savininkas - Vladimir Romanov, ėmėsi rimtų permainų komandoje. Šįryt rytinėje treniruotėje nebuvo Roberto Javtoko ir Manto Klaidiečio, o vietoje jų plušėjo dvi perspektyviausios Lietuvos krepšininkės Gintarė Petronytė ir Marina Solopova. Pastaroji su DC sudarys įžaidėjų grandį, o Gintarė, nors ir yra žymei mažesnė už Javtoką (195 cm), bet žais vidurio puolėjos pozicijoje, nes nebijo pašokti į orą kaip pastarasis. Taip pat Žalgirio akiratyje atsidūrė ir Basketnews.lt komentatorius TDaY, kuris rytoj dalyvaus peržiūroje.
2012-03-01
-1
Atsakyti
ProvokatoriusRytfaniai galit nebesvaigt apie savo superprojektėlį, kuris nieko šiemet nelaimės! Kiti metai jums nusimato dar liūdnesni, nei šie, nes neteksit savo pagrindinio kozirio - Valančiūno, o Seibutis vienas neprivarys! Ką tada darysit? Jums tada ir kibiro taurė bus kosmosas...--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Projektelis kaip projektelis,o jus jau gavot toki kyli,kad sauksmas ir dabar girdis,taigi,Rytas eina toliau, o Zalgiris maudosi savose sultyse.VTB niekas nsviecia,o ir LKL bus sunku.Juk susitiks su paskutiniu 3 metu dukart LKL cempionais!Gal neteisybe???
2012-03-01
-1
Atsakyti
Pritariu sakantiems jog nereikia verkti krokodilo ašaromis dėl to kuo įsivaizdavai esąs. Taip, nedžiugina žaidėjų nusiteikimas, galima reikšti priekaištus treneriams kurie su pasimėgavimu stebi kaip varžovai spurtuoja ir patarimus dalina jau atvanotiems žaidėjams... Bet visų pirma į Top-16 patenka ne kiekviena ekipa, kad ir šiemet, ne ką mažiau garsi Caja Laboral liko užnugarį, kasmet užbuksuoja ir keliskart turtingesnės ekipos. Kad mes bent iki kito etapo nusikasto, jau šis tas. Net Lietuvos krepšiniui gerai kad kuo daugiau aukšto lygio rungtynių mūsiškiai paragauja.

Einam prie klubo konsepcijos. Taip, trūksta klubui stabilumo, tačiau daug kitų klubų eurolygoje stabilūs? Tie patys Real rodę geležinį pasitikėjimą, metų metais pirkę vis brangesnius žaidėjus žaidė nekažką. Problemos kažkur giliau. Tas pats Partizan stebuklas, su Vujočevičiumi priešaky, dar kokius 8 metus atgal žiūrint "atnešdavo" 2-3 pergales ir absoliučiai paskutinės Eurolygos ekipos vardą.

Žaidėjai? Jei patys neturi gėdos ir savigarbos kad taip žaidžia, ką padaryti? Turim ne vieną pavyzdį, kai net elitiniai treneriai kaip Messina, Ivkovičius ar net Obradovičius, su savo norimais žaidėjais nesugebėdavo rasti gero žaidimo. Tad lipdyti viską nuo trenerio irgi ne stebuklingas receptas, kuris gana brangus. Įmesti "karštą" bulvę kartais padeda, atminkim tiek LRyto eilę metų, tiek pernai Valensijos viltis atgaivinęs Pesičius...

Šiemet visi žalgiriečiai neblizga, neįsivaizduoju asmeniškai kas gali būti, kad per tave lipa o tu vis vien leidiesi daromas per visur ir be ugnelės žaidi. Suprantama kad kas Weemso galvoj sukasi, tai atskira respublika ir tikėtis jog jis atiduos visą širdį naivu, bet kol kas nieko nedemstruoja nei Javtokas nei Jankūnas ar Klimavičius, tas pats Kalnietis sėdęs. Įrodyti nieko nenori ir tas pats Kuzminskas...
2012-03-01
-2
Atsakyti
auuuuu kur zalgirio pergales???
2012-03-01
Atsakyti
VT
Su straipnio autorium sutinku del vienos Dideles Zalgirio bedos t.y. NESTABILUMO. Tas liecia treneriu neuzsibuvima, jaunu zaideju dazna kaita komandoje, kai jie geriausiu atveju po poros metu ismetami taip ir negave sanso pasireikst(arba po menesio kaip Butkevicius nesenei). Dazna vadovybes kaita t.y. sporto direktoriai ar kiti ten direktoriai.

Bet isskyrus sy sezona kada dar Zalgiris turejo toky biudzeta?? tik siais metais buvo pasirasyti kontarkati su Wemsu, Javtoku, Losonu, Popovicium. O kas seniau zaide Zalgiryje?? Popovicius atejo budamas jaunas zaidejas, Brownas po traumos. Kokias zvaigzdes pernai Zalgiris turejo?? ar uzpernai?? Na suzaide Sabonis atsisveikinimo sezona Zalgiryje, o kas salia jo tokie yzymus buvo?? Kas po jo liko Tanoka?? ar juo kas rimtai is uzsienio domejosi?? O krizes isvakaryje kokia ten zvaigzdziu komanda buvo surinka?? Varda po traumos buvo Woodsas ir zvaigzde nebuvo. NA TAI KADA DAR BE SIO SEZONO ZALGIRIS BUVO PRISIRINKES ''ZVAIGZDZIU''??

Beje jei zmogus iesko informacijos apie Zalgiry Wikipedijoje tada jis tikrai nera komandos sirgalius.
2012-03-01
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 ··· 6 ··· 8 ··· 10 11  »

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas