Ketvirtadienį (04.13) Vilniaus krepšinio mėgėjų lygoje (VKML) vykusiose dvejose „2 Grupės” rungtynėse pergales iškovojo ir serijos rezultatą iki dviejų pergalių išlygino “United Sharks” ir “Tikroji Sauga”.

Susitikime tarp „Vilniaus Kolegija-2” ir „United Sharks“ krepšininkų, kurias rezultatu 101:76 laimėjo pastaroji komanda, intriga buvo tik 13 minučių.

Sėkmingai mačą pradėję „Vilniaus Kolegija-2” krepšininkai, per pirmąją minutę pelnė 5 taškus (5:2), tačiau Vilius Judikis pataikė du baudų metimus, o Žilvinas Varanka pridėjo du dvitaškius ir aikštės šeimininkai jau buvo priekyje 8:5. Vis dėlto į aikštė nuo atsarginių žaidėjų suolelio išėjęs Nerijus Jozonis pataikė tris tolimus metimus bei padėjo „Vilniaus Kolegija-2” komandai ketvirtį baigti pirmaujant 5 taškų skirtumu.

Antrojo kėlinio pradžioje, spurtuoti pradėję „United Sharks“ krepšininkai, 13-ąją susitikimo minutę, po Mariaus Kliokio metimo, jau buvo priekyje 31:30, o dar po penkių minučių komandas jau skyrė 10 taškų (44:34). Daugiausiai prie spurto prisidėjo M.Kliokys ir Ž.Varanka, atitinkamai per ketvirtį surinkę 11 ir 16 taškų.

Per likusį rungtynių laiką iniciatyvos iš savo rankų jau nebepaleido aikštės šeimininkai ir nuolat didino skirtumą.

„Ryklius“ į pergalę atvedė sėkmingas Ž.Varankos (36 tšk., 12 atk. kam.) bei M.Kliokio (26 tšk.) žaidimas. Tuo tarpu „VIKO-2“ ekipoje sėkmingiausiai pasirodė Audrius Dimčiukas (20 tšk., 5 rez. perd.) bei Nerijus Jozonis (15 tšk., 9 atk. kam.).

Antrose pusfinalio rungtynėse tarp „Tikrosios Saugos“ ir „Kolegų“, pergalę rezultatu 86:81 iškovojo ir serijos rezultatą išlygino „TS“.

Nuo pirmųjų minučių įtemptai prasidėjusios rungtynės sėkmingiau klostėsi „Tikrosios Saugos“ krepšininkams, kurie vedami Tomo Sandos (per kėlinį pelnė 11 taškų) ir Vyganto Bučelio (9 tšk.) per 10 minučių atitrūko 5 taškais.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, o likus žaisti minutei iki didžiosios pertraukos, ir „Kolegoms“ atsilikinėjant 4 taškais (43:47), Andrius Varnelis įmetė du baudos metimus, bet T.Sanda pataikė dvitaškį bei tritaškį ir padidino skirtumą iki 7 taškų (52:45).

Vis dėlto trečiajame kėlinyje išaugusi „Tikrosios Saugos“ persvara iki 13 taškų (74:61), greitai ištirpo ketvirtajame ketvirtyje. Paskutinio kėlinio metu „Kolegos“ aklinai uždarė varžovus gynyboje ir per 6 minutes jiems leido įmesti tik 1 tašką, tuo tarpu patys pelnė 11. Po Andžejaus Olenkovičiaus dvitaškio komandas skyrė tik vienas taškas – 75:74, bet tuomet T.Sanda gavo penktąją pražangą ir „TS“ liko keturiese.

Vis dėlto Martynas Narkauskas pataikė dvitaškį, o Povilo Jakučio taiklus tritaškis likus žaisti dviems minutėms leido aikštės šeimininkams atitrūkti 80:74. Nors tolimais metimais puolime ir pražangomis gynyboje dar bandė gelbėtis „Kolegos“, tačiau per likusį laiką P.Jakučio taiklus dvitaškis bei keturios baudos leido iškovoti pergalę.

Nugalėtojų ekipoje net penki krepšininkai iš šešių pelnė daugiau negu 10 taškų: Tomas Sanda (29 tšk.), Martynas Narkauskas (15 tšk., 9 atk. kam., 5 rez. perd.), Marius Repečka (13 tšk.), Vygantas Bučelis (13 tšk., 8 atk. kam.) bei Povilas Jakutis (10 tšk.).

„Kolegas“, kaip jau tapo įprasta, į priekį vedė Andžejus Olenkovičius, surinkęs 25 taškus ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus. 15 taškų pelnė Jaroslavas Klimaševskis, 14 - Andrius Varnelis, 13 - EdmundasRodzevičius.