Georgas Ketselidis su Kauno „Žalgiriu“ iškovojo LKL trofėjų, tačiau po sėkmingo sezono buvo priverstas palikti Lietuvą.
Georgas Ketselidis su Kauno „Žalgiriu“ iškovojo LKL trofėjų, tačiau po sėkmingo sezono buvo priverstas palikti Lietuvą.
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Penkiolika sezonų kartu dirbusių Iliaso Zouro ir Georgo Ketselidžio keliai išsiskyrė praėjusių metų vasarą. Zouros sutiko pratęsti sutartį su Kauno „Žalgiriu“, bet savo ilgamečiam kolegai pranešė su juo nebedirbsiantis.

Nuo to laiko bendražygiai net nebendravo.

Išsiskyręs su Zouru, Ketselidis pradėjo savarankišką vyriausiojo trenerio karjerą. Šį sezoną jis dirba Gruzijoje, „MIA Academy“ komandoje. Apie naujus karjeros posūkius ir sezoną, praleistą Kaune, Ketselidis bendravo su „BasketNews.lt radijo“ laida.

– Kokie Jūsų prisiminimai iš sezono „Žalgiryje“? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Ketselidžio.
– Esu labai laimingas, galėjęs dirbti tokioje komandoje, kaip „Žalgiris“. Kaune yra nuostabūs sirgaliai, turbūt geriausi Europoje. Aš myliu Kauną ir laiką, praleistą jame. Iškovoti titulai ir patirtis Lietuvoje – neužmirštami.  Nieko nenoriu labai išskirti, nes viskas buvo puiku. Bendradarbiavimas su ponu Arvydu Saboniu ir Pauliumi Motiejūnu man buvo didelė patirtis.

– Ar šį patirtis patobulino jūsų trenerio įgūdžius?
– Tiesą sakant, ši patirtis mane lydės visą gyvenimą. Darbas tokiame klube, kuriame visi supranta ir myli krepšinį, man suteikė daug pasitikėjimo savimi. Man tai tiesiog neįtikėtina.

– „Žalgiryje“ dirbote su treneriu Iliasu Zouru. Ar vis dar bendraujate su šiuo treneriu?
– Prašau, leiskite man neatsakyti į šį klausimą. Nenoriu apie tai kalbėti. Geriau paklauskite jo paties.

– Reikia suprasti, kad nelikote draugais?
– Nežinau, tiesiog nežinau. Pasibaigus darbui „Žalgiryje“, su manimi jis nebendrauja. Gerai, tiek to, nenoriu apie tai kalbėti. Galite parašyti, kad nenorėjau atsakyti į šį klausimą.

– Kodėl po sėkmingo sezono palikote „Žalgirį“?
– Esu labai nusivylęs, kad turėjau palikti „Žalgirį“ po tokio sėkmingo sezono. Komandoje viskas buvo puiku. Sirgaliai, savininkai, žaidėjai, visa administracija, darbo sąlygos. Ilgiuosi darbo „Žalgiryje“.

– Ar kalbėjote su komandos savininkais?
– Su savininkais net nekalbėjau. Tik treneris Zouros man pasakė: „Tu „Žalgiryje“ su manimi nebedirbsi“.

– Gal tai buvo trenerio Zouro sprendimas?
– Aš tikrai nežinau. Tai buvo vieninteliai žodžiai, kuriuos nuo to laiko girdėjau iš Zouro.

– Ką veikiate dabar?
– Dabar dirbu Gruzijoje, „MIA Academy“ komandoje. Tikiuosi, kad po metų, tai bus stipri komanda, bet dabar čia stipri tik organizacija.

– Ar tai pirmas kartas, kai esate vyriausias treneris?
– Taip. Visą tą laiką iki tol 15 metų nuolat dirbdavau Zouro asistentu ir man tai patikdavo. Taigi tuo metu neieškodavau darbo kaip vyriausiasis treneris.

– Ar jaučiatės pasiruošęs būti vyriausiu treneriu?
– Jaučiuosi esąs pasiruošęs būti vyriausiuoju treneriu, nors tai ir skiriasi nuo asistento darbo.

– Kaip galite įvertinti Gruzijos krepšinio lygį?
– Lygis gana geras, bet ne aukščiausias. Žinoma, ne taip, kaip Lietuvoje, bet irgi neblogai. Žaidėjai nėra labai talentingi, bet mėgsta komandinį krepšinį. Rungtynių arbitrai stengiasi dirbti taip gerai, kaip gali ir jiems neblogai sekasi. Gruzijos krepšinio federacija labai stengiasi pakelti šalies krepšinio lygį.

– Ar gruzinai myli krepšinį?
– Ne. Niekur kitur pasaulyje nėra tokio krepšinio supratimo, kaip Lietuvoje. Tai, kaip lietuviai supranta krepšinį, niekas kitas nesupranta.

– Kiek žiūrovų susirenka per rungtynes?
– Per svarbiausias rungtynes mūsų namų arena būna pilna ir joje susirenka apie 7000 tūkstančius žiūrovų.

– Ar Gruzijoje daug stiprių komandų?
– Panašiai kaip Lietuvoje. Dvi ar trys labai geros komandos. Kitais metais stipriausia mūsų komanda „Armija“ žais VTB Vieningoje lygoje ir Europos taurėje. Taip pat dar dvi komandos – mano vadovaujama MIA Academy ir Olimpia irgi žaidžia aukščiausiu lygiu Gruzijos Superlygoje. Nuo ketvirtosios vietos, taip kaip ir Lietuvoje, nėra tokių stiprių komandų, kaip pirmos trys.

– Kuris sportas Gruzijoje populiaresnis už krepšinį?
– Regbis ir boksas. Krepšinis čia trečias arba netgi ketvirtas. Panašaus populiarumo, kaip futbolas.

– Tbilisyje  yra net penkios krepšinio komandos, rungtyniaujančios Superlygoje. Sirgaliams turėtų būti sunku pasirinkti, kurią ekipą palaikyti, tiesa?
– Taip teisingai, tai problema, bet aš manau, kad po dvejų-trejų metų nemažai komandų persikels kitur ir tik viena ar dvi ekipos liks Tbilisyje.

– Ar daug legionierių rungtyniauja Gruzijoje?
– Kiekvienoje komandoje žaidžia apie penkis legionierius. Kaip ir mano komandoje, kurioje rungtyniauja  amerikiečiai, serbai ir kroatai.

– Ar galite palyginti Gruzijos ir Lietuvos krepšinį?
– Dabar labai sunku lyginti. Galbūt po penkerių metų aš galėsiu lyginti, bet ne dabar. Lietuvos krepšinis, kalbant apie bet kurią sritį, yra aukščiausiame lygyje. Galbūt po penkerių metų Gruzijos krepšinis bus panašus, bet dabar labai sunku lyginti.

– Ar gruzinai kalba apie Lietuvos krepšinį?
– Manau, visame pasaulyje žmonės kalba apie Lietuvos krepšinį ir gyventojų krepšinio supratimą.

– Ačiū už pokalbį, iki pasimatymo Lietuvoje!
– Tikiuosi Dievas man padės ir ateityje dar grįšiu į Lietuvos komandą, kurią labai myliu.

Visas interviu su Ketselidžiu:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (19)
Karavanas

Žinau aišku, kad žinau apie bronzą, bet šiųmetiniame čempionate LT rinktinė atrodė, kaip čia pasakius nepasitikinti savimi.
2012-03-05
Atsakyti
kaip piderai abu susipyke
2012-03-04
-3
Atsakyti
GTRMan tai pavyzdžiui visai nebemiela klausyti kaip žmonės giria Lietuvos krepšinį ir lietuvių sirgalius. Sirgalius gal ir verta girti, tačiau skambių pergalių nei Žalgiris, nei Lietuvos rytas nebe pasiekia. Lietuvos rinktinė irgi buksuoja - nėra lygiaverčiai varžovai Ispanams, man rodos LT rinktinė net silpnesnė už Rusijos, Prancūzijos rinktines. Klausimas ar mes pateksime į Olimpiadą. Be to Romanovas baigia su purvais suvolioti Žalgirio vardą su savo išdirbinėjimais žaidžiant be trenerio ar su lapeliais. Lietuvos Rytas nors ir gerai žaidžia Eurocup'e, tačiau vargu ar jiems pavyks įveikti Chimky barjerą. Beto visi tie žalgiriečių pasiteisinimai, kad jie žaidžia kaip užmigę (patys taip sako), tačiau akivaizdus motyvacijos stygius tiesiog užgožia viską. Galų gale tiek Žalgiryje, tiek Lietuvos ryte varomąja jėga tampa legionieriai, nesakau, kad jie blogi, tačiau jų jau per daug. Mano galva šiandien Lietuvos krepšinis turi itin daug problemų, dar baisesnių nei pinigų stygius ar varžynų nelankantys sirgaliai. Kartais man atrodo, kad viskas kas liko iš Lietuvos krepšinio tai tik sirgaliai.


Buksuoja ? Ne taip seniai bronzą laimėjo ..
2012-03-04
+10
Atsakyti
Anonimas
Jus paklausykit ka jus snekat jis paziurekit kaip myli Lietuva o jus i minskus siulot eit treniruot tikrai nusipelne jis but zalgiris buratina sudo kruva ira istrauke zalgiri iz bankroto bet kuo toliau tas zalgiris krenta zemyn zourasas geras treneris nera ko ant jo stumt ir uz trifa tikrai geriau palaikau zalgiri bet kuo toliau tuo baisiau nepyk zalgirio fanai bet taip ira paziurejius i zalgirio pavardes tai maziausiai verti eurolygos top8 o ka jie paseke? vos i top16 papuole rytas vertas but eurolygoj o zalgiris nee! tuoj ateis i zalgiri 19metu zaidejai ir galesim ziuret kaip zalgiris LKL lygoj bus 5ar6 nieko nepadarysi:(
2012-03-03
-4
Atsakyti
Aha
Turėjo kažkas rimto įvykti tarp jų su Zouros. 15 metų kartu dirbo ir staiga net nebesikalba, keista kažkaip. Šiaip tai turbūt viena iš didžiausių klaidų ir buvo asistentų pakeitimas, kas iš to, kad paliko tą patį vyr. trenerį, vis tiek ne jis komandą sezonui ruošė.
2012-03-03
Atsakyti
Tokiam kaip jam tik Minsk 200 komanda treniruot butu per gerai
2012-03-03
-6
Atsakyti
nemokamai 130 Lt
Nemokamai 50$ žaisti pokeriui..

Žaisk pokeri iš tikru pinigu nieko neinvestaves.

Adresu: http://www.pokersuns.com
2012-03-03
Atsakyti
GTR
Man tai pavyzdžiui visai nebemiela klausyti kaip žmonės giria Lietuvos krepšinį ir lietuvių sirgalius. Sirgalius gal ir verta girti, tačiau skambių pergalių nei Žalgiris, nei Lietuvos rytas nebe pasiekia. Lietuvos rinktinė irgi buksuoja - nėra lygiaverčiai varžovai Ispanams, man rodos LT rinktinė net silpnesnė už Rusijos, Prancūzijos rinktines. Klausimas ar mes pateksime į Olimpiadą. Be to Romanovas baigia su purvais suvolioti Žalgirio vardą su savo išdirbinėjimais žaidžiant be trenerio ar su lapeliais. Lietuvos Rytas nors ir gerai žaidžia Eurocup'e, tačiau vargu ar jiems pavyks įveikti Chimky barjerą. Beto visi tie žalgiriečių pasiteisinimai, kad jie žaidžia kaip užmigę (patys taip sako), tačiau akivaizdus motyvacijos stygius tiesiog užgožia viską. Galų gale tiek Žalgiryje, tiek Lietuvos ryte varomąja jėga tampa legionieriai, nesakau, kad jie blogi, tačiau jų jau per daug. Mano galva šiandien Lietuvos krepšinis turi itin daug problemų, dar baisesnių nei pinigų stygius ar varžynų nelankantys sirgaliai. Kartais man atrodo, kad viskas kas liko iš Lietuvos krepšinio tai tik sirgaliai.
2012-03-03
-2
Atsakyti
zalgirio fanas nr1
mano megstamiausias zalgirio treneris, sekmes jam! tikiuos dar kada treniruos zalgiri :)
2012-03-03
-1
Atsakyti
Pritariu, tas pats Watsonas man labai patiko ir manau zaides butu geriau as dabartines zviezdas
2012-03-03
+2
Atsakyti
Ponas_X
Kazkaip pasiilgau ankstesnes komandos.. Man atrodo kad anu metu komanda zaide daug stabiliau ir grazesni akiai zaidima. :/
2012-03-03
+3
Atsakyti
Katselidis
Kiek skaiciau Gruzijoje dirba ir lietuvis Samulenas. O interviu ima is kazkokio graiko asistento. Juokinga.
2012-03-03
-3
Atsakyti
H
Man is pat pradziu sitas uzkliuvo. kas kad vyr. treneris liko formaliai, bet pasikeite visas likes treneriu stabas, kuris realiai ir ruosia komanda sezonui. Nuo to ir prasidejo pasikeitimai i bloga puse...
2012-03-03
+4
Atsakyti
SJ
Nu čia tai įdomiai, 15 metų pradirbo kartu, paskui Zourosas sako, tu su manim nebedirbsi... O šiaip įsivaizduoju jei būtų jis pasilikęs komanda visai kitaip būtų paruošta
2012-03-03
Atsakyti
I žalgiri ji

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-03
+3
Atsakyti
Anonimas
Dar gal ir pinokis?
2012-03-03
+1
Atsakyti
Anonimas
Koks Zourusas? Sezona susiko Buratinas..
2012-03-03
+3
Atsakyti
Anonimas
Zourus lopas. sušikes žalgiriui visą sezoną.... nekenčiu jo
2012-03-03
-2
Atsakyti
aršusis Rytfanis
Kisa Vorobjaninovas iš 12 kėdžių :-)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-03
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.