Pirmąją pavasario dieną į Šeškinės vidurinę mokyklą atvyko svečiai iš Olandijos, Groningeno „GasTerra Flames“ jaunių komanda, kurių gretose žaidžia lietuvis Valdas Tamašauskas. Trenerių Anjo Mekelio ir Barto Prako komanda keliauja po Lietuvą ir žaidžia draugiškas rungtynes su įvairiausių Lietuvos kampelių komandomis. Vakar „GasTerra Flames“ sužaidė draugiškas rungtynes ir su Vido Svetiko auklėtiniais „SKM-94-1“.

Nuo pat pirmųjų minučių rungtynės įgijo žaibišką tempą. Po 2 olandų taškų, Deividas Malaiška įmetė tritaškį ir išvedė mūsiškius į priekį, tačiau po kelių minučių Deividas gavo traumą ir į aikštelę nebeįžengė, o komandai beveik visas likusias rungtynes teko diriguoti Dariui Bžožovskiui. Beveik visą kėlinį pirmavę „SKM-94-1“ kėlinį pralaimėjo tik jo pabaigoje, kai svečiai įmetė penkis iš eilės baudų metimus, 19:22.

Antrasis kėlinys tapo rungtynių lūžiu. Augaloti Olandijos vyrai pradėjo spausti Svetikos auklėtinius ir šiem klydus, spurtavo kėlinio pradžioje 8:0. Taiklūs Joso van Der Laano tritaškiai toliau žudė namų komandą, o svečių pranašumas išaugo iki dviženklio – 28:44.

Antrąją rungtynių pusę pradėjo du iš eilės taiklūs Povilo Vilko tritaškiai, kurie padėjo deficitą sumažinti iki 10 taškų. Vis dėl to, gynėjo Lorano Vrlellnko žudantys tritaškiai ir Rlko Pljpo atkovoti kamuoliai vėl leido svečiams pabėgti į priekį, 40:66.

Ketvirtąjame kėlinyje Svetikas išleido atsarginius komandos žaidėjus, tačiau jų nepakako sustabdyti „GasTerra Flames“ puolimo mašinos. Rungtynės baigėsi rezultatu 88:50 svečių naudai, tačiau niekas nebuvo nuskriausti – abi komandos turėjo gerą treniruotę, didelius įspūdžius, naują patirtį tarptautinėse rungtynėse.

Įdomus faktas, kad Olandijos komanda kiekvieną kėlinį įmetė lygiai po 22 taškus. Tikriausiai šis magiškas skaičius juos lydėjo ir nešė sėkmę visas rungtynes.

Vidas Svetikas („SKM-94-1“ ekipos vyr. treneris): „Rungtynės man paliko gerą įspūdį, nors varžovai buvo vyresni ir visa galva aukštesni, vyrai didžiąją varžybų dalį kovėsi kaip lygūs su lygiais. Visgi pagrindiniam penketui pristigo jėgų, o nuo suolelio pakilusiems žaidėjams koją kišo jaudulys. Vis dėlto, vaikinai pirmąkart žaidė prieš užsieniečių komandą. Varžybos suteikė neįkainojamos patirties.“

„SKM-94-1“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Ignas Cibulskas, pelnęs 17 taškų, Vilkas pridėjo 15, o Bžožovskis ir Jokūbas Cibulskas įmetė po 7.

Groningeno „GasTerra Flames“ jaunių komandoje labiausiai pasižymėjo Vrlellnkas, pelnęs 25 taškus. Josas van Der Laanas įmetė 20, o Pljpas pridėjo 13.