Šių metų Baltijos krepšinio lygos finale – jokių pakitimų. Kaip ir pernai, dėl nugalėtojų vardo varžysis du pajėgiausi Lietuvos klubai – Kauno „Žalgiris“ bei Vilniaus „Lietuvos rytas“. Šios komandos šeštadienį (04.15) pusfinaliuose įveikė varžovus iš Lietuvos.

„Žalgirio“ priekinei linijai prireikė kelių minučių, kad palaužtų Kėdainių „Nevėžio“ pasipriešinimą. Tanoka Beardas ir Darjušas Lavrinovičius kartu surinko daugiau nei pusę komandos taškų, o jų ekipa 91:56 (21:13, 20:17 29:13, 21:13) sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“ ir pateko į Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) finalą.

Kauniečiai, turėdami ūgio pranašumą, dominavo po abejais krepšiais. Jie atkovojo 51 kamuolį („Nevėžis“ – 27), iš jų 18 – puolime („Nevėžis“ – 11). Beardas (žaidė 20 min.) ir Lavrinovičius (23 min.) kartu surinko 48 taškus ir atkovojo 25 kamuolius.

Beardas vien per pirmą kėlinį pelnė 16 taškų, pataikydamas 8 metimus iš 9, įskaitant du tritaškius. Antrajame kėlinyje jį pakeitė Lavrinovičius, iki didžiosios pertraukos surinkęs 8 taškus. Tačiau rungtyniaudami atskirai jie nekėlė tokios grėsmės, kuri kilo po didžiosios pertraukos.

„Žalgirio“ treneriai trečią kėlinį pradėjo su Beardu ir Lavrinovičiumi penketuke ir šis duetas netrukus pradėjo terorizuoti „Nevėžio“ gynybą. Rezultatui esant 44:37 „Žalgirio“ naudai, kauniečiai spurtavo 26:3 ir įgijo 30 taškų persvarą (70:40). Net 21 tašką per šią atkarpą surinko Beardas ir Lavrinovičius.

„Žalgiriui“: Tanoka Beardas 27 taškai (10/12 dvit., 2/2 trit., 10 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 21 (15 atk. kam., iš jų 8 – puolime), Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis po 10, Paulius Jankūnas 9 (12 atk. kam.).

„Nevėžiui“: Marius Janišius, Mantas Česnauskis ir Rytis Adomavičius po 9, Gytis Sirutavičius 8.

„Lietuvos rytas“ privertė „Šiaulius“ kapituliuoti jau per pirmąjį kėlinį. BBL reguliariojo sezono nugalėtojai 82:58 (26:18, 25:10, 12:13, 19:17) įveikė varžovus ir iškopė į finalą.

Pirmojo kėlinio viduryje 10 taškų be atsako pelnę „Lietuvos ryto“ krepšininkai atitrūko solidžiu 15 taškų skirtumu – 24:9. Tačiau iki kėlinio pabaigos šiauliečiai sugebėjo priartėti iki 8 taškų.

Antrajame kėlinyje vilniečiai laimėjo atkarpą 12:2, vėliau Matthew Nielsenas pelnė 6 taškus be atsako, o po Tomo Delininkaičio tritaškio „Lietuvos rytas“ įgijo triuškinančią persvarą – 49:25. Mačo nugalėtojas tapo aiškus.

„Lietuvos rytas“: Frederickas House'as 18, Matthew Nielsenas 17, Tomas Delininkaitis 14, Robertas Javtokas 9 (7 atkk. kam.), Povilas Čiukinas 6.

„Šiauliai“: Vaidas Pauliukėnas 9, Andrius Mažutis 8, Darius Pakamanis, Artūras Jomantas ir Audrius Danusevičius po 7.

Pusfinalių nugalėtojai sekmadienį 17 val. 15 min. susikaus dėl BBL čempionų vardo. 14 val. 30 min. savo jėgas mažajame finale išbandys praėjusių metų bronzos medalių laimėtojai „Šiauliai“ bei „Nevėžis“.

O ka as sakiau pries tai..? skaitai apacioje? nauvuoli tu naivuoli.. :)
2006-04-16
ir ka tamsta dabar pasakysi? vel priminsi praeitus metus kai z triuskino ryta? prabusk tu ir kiti z fanai! paziurekit koks yra zalgiris dabar.
sveikinu visus su naujoju bbl chempionu!
2006-04-16
che che maroon :) su sventom velykom !
2006-04-16
:D atejau kaip tik paziureti,bus komentatorius ka parases ar ne..ziurek sisiuko nepadaryk po sekmingu kelinuku is tos laimes :)
2006-04-16
po pirmojo kelinuku zalioji karvute neblogai siena ravi :)
2006-04-16
+1
to maroon: minus 9 tsk pakraus Z Rytui :)
2006-04-16
Zalgiris lajmes
2006-04-16
pazesim kep cia bus, bet mano manymu zalgiris pakraus malku rytui
2006-04-16
to snorobankas
atsigauk ple..kad Z buvo gilioj krizej - va cia jau praeitis.
pts atsimerk nes ple neisikerti kazko..
2006-04-16
Zalgiris FINALO SERIJOSE RYTUI KRAUNA JAU 9:0. Po sio sezono bus, 14:0.
2006-04-16
kada zalieji baigsit gyvent praeitimi? paziurekt blaivom dabarties akim......
2006-04-16
Alw ziuriu zalgiriniai labai daug optimizmo turi :) smagu, taciau palaukime pacio finalo :D
2006-04-16
aikit ble jus zinovai, man nuosirdziai gaila jusu..
jau ne pirmas rungtynes Z suzaidzia, o jus esat s.. nieko nesigaudot..:)
2006-04-16
chaosmaker,kiek prognozuoji pakraus zalgiriui rytas..? :)
2006-04-16
Prognoze: Viena is komandu laimes 3 taskais... ;)
2006-04-15
Pritariu Zhukis. beje 2004, 2005 sezonuos Zalgiris finale 4:0 pribaige Ryta. Ryto fanai>>> jums dar toli iki Zalgirio...