Kurauskas: „Visą sezoną jaučiu spaudimą“ (audio)

2012-03-06 17:02
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“

Osvaldas Kurauskas (dešinėje) „Neptūno“ vairą perėmė iš Pauliaus Juodžio (kairėje)
Osvaldas Kurauskas (dešinėje) „Neptūno“ vairą perėmė iš Pauliaus Juodžio (kairėje)
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Klaipėdos „Neptūno“ komandos treneriai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono pabaigai gavo konkrečią užduotį – laimėti 6 iš paskutinių 8 rungtynių. Pralaimėti klubo vadovai leido tik Kauno „Žalgiriui“ ir Prienų „Rūdupiui“.

Vyriausiojo trenerio vairą iš Pauliaus Juodžio perėmęs klubo direktorius Osvaldas Kurauskas dvejose pirmose rungtynėse turėjo progas pasiekti pergales, tačiau abu kartus nusisuko sėkmė – vienu tašku nusileista „Žalgiriui“, dviem – „Kėdainiai Triobet“ komandai.

Ar tai reiškia, kad per likusią sezono dalį „Neptūnas“ nebegali pralaimėti? „BasketNews.lt radijas“ tai aiškinosi klubo direktoriumi ir treneriu Kurausku.

– Ar Paulius Juodis atsistatydinti nusprendė pats ar tokį pasiūlymą gavo iš klubo vadovų? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Kurausko.
– Čia buvo jo sprendimas. Valdyba pakvietė komandą ir trenerius pasiaiškinti dėl rezultatų. Posėdžio išvakarėse treneris man atnešė atsistatydinimo pareiškimą ir, užbėgdamas įvykiams už akių, prisiėmė visą atsakomybę. Klubo iškelti tikslai nebuvo įvykdyti nei LKF taurės varžybose, nei Baltijos krepšinio lygoje (BBL). Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iš penktosios vietos nukritome į aštuntąją. Situacija ir žaidimas vis blogėjo, todėl toks ir buvo trenerio sprendimas. Kitą dieną šis prašymas buvo svarstytas ir patenkintas.

– Kodėl buvo nuspręsta neieškoti naujo trenerio, o strategu tapote jūs?
– Toks buvo valdybos sprendimas, įvertinus visas aplinkybes, faktorius ir tai, kad nedaug liko iki sezono pabaigos. Buvo bandoma kalbinti Dainių Miliūną iš Klaipėdos „Nafta universiteto“ ir Rytį Vaišvilą. Šiuo metu visuose klubuose yra labai sudėtingos situacijos ir šiuo metu rasti trenerį yra be galo sunku.

– Treneriai, kuriuos kvietėte, atsisakė užimti pareigas ar tiesiog pritrūkote finansų?
– Rytis Vaišvila atsisakė. Dėl Dainiaus Miliūno kartu su „Naftos universiteto“ klubu nutarėme, negriauti jų komandos. Jie kovoja dėl medalių, o naujas treneris vargu ar spėtų kažką kardinaliai pakeisti ir mūsų komandoje.

– Kaip sakė klubo valdybos narys Eugenijus Gentvilas, jums iškeltas uždavinys iš aštuonerių likusių rungtynių laimėti šešerias. Vis dėlto pasikeitus treneriams „Neptūnas“ iškart patyrė dar du pralaimėjimus. Gentvilas pridūrė, kad jeigu tikslas nebus įgyvendintas, jums teks atsisveikinti su pareigomis. Ar postą išsaugosite tik tuo atveju, jei laimėsite visas likusias LKL sezono rungtynes?
– Jūs puikiai mokate skaičiuoti. Šitą jo komentarą girdėjau ir apie viską bus svarstoma. Iš principo, taip ir turėtų būti.

– Ar nesunku dirbti, esant tokiam dideliam spaudimui?
– Kur nėra to spaudimo? Sportas toks dalykas. Niekur nėra lengva. Kiekviena sritis turi savo specifiką. Reikia susitaikyti su aplinkybėmis ir dirbti.

– Tapęs „Neptūno“ treneriu turėjote puikias galimybes įveikti tiek „Žalgirį“, tiek „Kėdainius Triobet“, bet pritrūko ir sėkmės. Vis dėlto gal tai reiškia, kad komandos žaidimas gerėja?
– Visų pirma, pergalių nėra, o yra pralaimėjimai. Ketvirtajame kėlinyje likus 4 minutėms prieš „Žalgirį“ pirmavome 8 taškais ir tos rungtynės galėjo pakrypti į bet kurią pusę. Rungtynėse su „Kėdainiais Triobet“ likus 2 minutėm pirmavome 7 taškais. Tose rungtynėse turėjome ir 20 taškų persvarą, bet vis tiek nesugebėjome laimėti. Tai įrodymai, kad komanda turi tikrai daug potencialo, bet iš paskutinių 12 rungtynių iškovojome tik 1 pergalę. Nepasitikime savo jėgomis ir neatlaikome įtampos rungtynių pabaigoje. Iš keturių pratęsimų šį sezoną laimėjome tik vieną, todėl net ir stipriems žaidėjams lemiamais momentais atsiranda nepasitikėjimas savimi. Tai daro įtaką ir žaidėjų sprendimams, nors atrodo, kad visi patyrę, bet tai yra tiesiog psichologija. Vyrai paskutinėse dvejose rungtynėse buvo tikrai verti pergalės, bet sportas yra sportas. Čia negali nei verkti, nei dejuoti. Reikia žiūrėti į priekį ir toliau ruoštis.

– Osvaldai, dar neseniai pats žaidėte krepšinį, vėliau iškart tapote „Neptūno“ direktoriumi, o šiemet dar ir treneriu. Ar dėl tokios nuolatinės pareigybių kaitos nesunku susikoncentruoti?
– Aišku, nėra lengva. Nuo pat sezono pradžios buvau su komanda, važinėjau į visas rungtynes. Atvirai pasakysiu, nuo pat sezono pradžios jaučiau didelį žiniasklaidos, miesto vadovybės spaudimą ir Klaipėdos gyventojų spaudimą. Jie mus spaudė, kad šį sezoną būtinai reikia laimėti trečią vietą. Toks spaudimas trukdė tiek treneriams, tiek žaidėjams. Po naujų metų patyrėme dar kelias nesėkmes, patyrėme traumų ir spaudimas tik didėja. Jei tą spaudimą sureikšmini, tai situacija tik blogėja. Pradėjus dirbti ir man buvo labai sunku. Po rungtynių su „Žalgiriu“ pusę nakties negalėjau užmigti. Rungtynės su „Kėdainiais“ taip pat unikalios. Toks yra trenerio darbas. Čia daug emocijų, o jos ir pakiša koją. Reikia sugebėti valdyti emocijas.

– Kaip atsitiko, kad nuo pat karjeros pradžios Klaipėdos apskrities komandų taip niekada ir nepalikote?
– Visų pirma, mokiausi Klaipėdos universitete jūrų technikos fakultete. Visą laiką norėjosi turėti specialybę, nes sporte vieną dieną žaidi, o kitą – tu niekam nereikalingas. Baigiau bakalauro ir magistro studijas ir likau čia. Gyvenimas atiduotas Klaipėdos krepšiniui. Visada labai sunkiai ir kruopščiai apgalvojęs priimu sprendimus, todėl taip ir atsitiko, kad niekur iš Klaipėdos nejudėjau.

– Lankytojo klausimas: Kodėl nebėra tokios komunikacijos tarp klubo ir visuomenės, kokia buvo pernai (Video iš kelionių, fotosesijos, Facebook interaktyvumas)?
– Tikrai nepasakyčiau, kad nieko nebeliko. Praėjusiais metais nebuvo reportažų iš visų išvykų, o šiemet mūsų „Facebook“ grupėje talpiname visų be išimties namų ir išvykų rungtynių reportažus. Gerbėjams organizuojame ir žaidimėlius. Mūsų klubo „Facebook“ puslapis yra trečias pagal gerbėjų skaičių, po „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“. Fotosesiją darėme ir šiemet, kurią panaudojome ir kalendorių gamybai. Praktiškai niekas nepasikeitė, o komunikacinių veiksmų netgi pagausėjo.

– Lankytojo klausimas: Kokias klaidas padarėte stojęs prie „Neptūno“ komandos vairo ir ką norėtumėte pakeisti?
– Apie klaidas taip greitai negalėčiau atsakyti, o tobulumui ribų niekada nėra. Reikėtų stipriau išvystyti atributikos prekybą, organizuoti daugiau socialinių akcijų. Jau darėme vieną akciją su vaikų namais, bet planuojame tai pakartoti šį sezoną ir vasarą. Kalbant apie klaidas, kas nedirba ir miega, tas jų ir nedaro. Tik nelabai galėčiau kažką ryškiai pabrėžti.

Pažvelgus į sezono pradžią, komandos komplektacija buvo tikrai daug žadanti. Įsigijome pajėgų vidurio puolėją, išlaikėme praėjusio sezono branduolį, iš Prienų „Rūdupio“ perėmėme Evaldą Dainį. Tada išvykoje nugalėjome ir Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Bet vėliau traumos ir dar kažkas pradėjo kliudyti. Vienos ryškios pralaimėjimų priežasties nėra. Vienas kitas žaidėjas sužaidė silpniau savo galimybių ribos, galbūt ne visi teisingi buvo ir trenerių sprendimai. Susidėjo daug dalykų. Vis dėlto mus buvo užklupusios ir nelaimės, kai žuvo Simo Galdiko brolis, o pagrindinis mūsų vidurio puolėjas Arinze Onuaku, žaidęs labai naudingai, gavo traumą. Dėl šeimyninių problemų, iškart po Kalėdų, išvyko ir kitas vidurio puolėjas. Prieš Kalėdas mūsų žaidimo kreivė turėjo pradėti kilti, kai iškovojome dvi pergales, prieš „Palangą“ ir „Sakalus“, o prie komandos prisijungė ir Laurynas Mikalauskas, vienas naudingiausių žaidėjų. Prieš naujus metus jo atėjimas buvo daug žadantis ir tikėjomės, kai jis kompensuos Arinze Onuaku netektį. Kaip vėliau paaiškėjo, viskas tik blogėja.

Visas interviu su Kurausku:Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (26)
Klaipedieciui

aha,Lebrono Jameso
2012-03-07
Atsakyti
Klaipedietis
Su tokiom sudetim butumem visada 6-11 vietose. Ir to pakanka? Neptunas turi but 3.. O tam reikia kitko
2012-03-07
Atsakyti
Anonimas
Arba Mazeika arba kasnors rimtesnio, pvz Delininkaitis
2012-03-07
Atsakyti
Anonimas
Busma Galdikas

Mikalauskas Valeika Kazakauskas

Jonusas Ruikis Kumpys

Runkauskas Girdziunas

Eitutavicius Viskontas

?
2012-03-07
Atsakyti
. . .
2 Zergas:

o kas treneris?
2012-03-07
Atsakyti
KlaipedietisZergas (+0.09)KlaipedietisNorejo Kurauskas lietuviska komanda sukurt augint lietuvos talentus, jaunus klaipediecius. Bent jau taip sake visi pries sezona. Bet LKL visada reikia keliu juoduku ir sezona turesi gera.. visada busi 3-6 tas. Ir tai jau senai ajsku.. O db snipstas gaunasi.. Uzteks apsimest ir augint tuos talentus... Pradekit rezultatus rodyt nesvarbu su lietuviais ar uzsienieciaisRūdupis puikiai demonstruoja kad pergalių galima siekti ir be negrų,lietuviai tikrai nėra prastesni nei antarūšiai žaidėjai iš už Atlanto.vieną kartą atsistojus į pigių legionierių kelią,atgal pasukti bus gerokai sunkiau nes jų negaudami laiko lietuviai netobulės,o tai vers klubą pirkt vis daugiau ir daugiau užsieniečių.Tai tu nori komanda tokia kaip PRIENAI padaryt, bet gi Lietuviu zaideju nera tiek ir tokio klases kad kazka laimet.. O sirgaliam reikia rezultatu dabar. As nesakau kad reikia visus juodaodzius pirkt, bet pasimk du geresnius ir ramu


C: Galdikas, K.Petrukonis

PF: Mikalauskas,Vasylius,Valeika

SF: Kisielius,Danys

SG:Runkauskas,Ruikis

PG:Dainys,Ezerskis,Girdziunas

manai tokia komanda pasirodytu prasciau nei dabartine?ar ji butu zymiai brangesne nei dabartine?
2012-03-07
Atsakyti
2 Zergas
Rudupis demontruoja kad papigiai gavus zalgirio ir ryto atsarginiu o likusius kaitaliojant kaip kojines galima daug pasiekti
2012-03-07
Atsakyti
Klaipedietis
Zergas (+0.09)

Klaipedietis

Norejo Kurauskas lietuviska komanda sukurt augint lietuvos talentus, jaunus klaipediecius. Bent jau taip sake visi pries sezona. Bet LKL visada reikia keliu juoduku ir sezona turesi gera.. visada busi 3-6 tas. Ir tai jau senai ajsku.. O db snipstas gaunasi.. Uzteks apsimest ir augint tuos talentus... Pradekit rezultatus rodyt nesvarbu su lietuviais ar uzsienieciais

Rūdupis puikiai demonstruoja kad pergalių galima siekti ir be negrų,lietuviai tikrai nėra prastesni nei antarūšiai žaidėjai iš už Atlanto.vieną kartą atsistojus į pigių legionierių kelią,atgal pasukti bus gerokai sunkiau nes jų negaudami laiko lietuviai netobulės,o tai vers klubą pirkt vis daugiau ir daugiau užsieniečių.

Tai tu nori komanda tokia kaip PRIENAI padaryt, bet gi Lietuviu zaideju nera tiek ir tokio klases kad kazka laimet.. O sirgaliam reikia rezultatu dabar. As nesakau kad reikia visus juodaodzius pirkt, bet pasimk du geresnius ir ramu
2012-03-07
Atsakyti
nieko neturiu pries Kurauska, bet paskaicius jo pasisakymus ir tt, tai kazkodel atsiranda labai nemazas jo panasumas su zaliu mediniu ideologu :D

spaudima jaucia is visur, pries kelis menesiu snekejo apie provokaciajas kazkokias is buvusiu zaideju puses... ir siaip ten pas juos idomiai treneriai ir valdzios klube kaitaliojasi :D
2012-03-07
Atsakyti
as
koki jaunima ugdo neptunas, kai jauniamsiam zaidejui 23 metai?
2012-03-07
+1
Atsakyti
KlaipedietisNorejo Kurauskas lietuviska komanda sukurt augint lietuvos talentus, jaunus klaipediecius. Bent jau taip sake visi pries sezona. Bet LKL visada reikia keliu juoduku ir sezona turesi gera.. visada busi 3-6 tas. Ir tai jau senai ajsku.. O db snipstas gaunasi.. Uzteks apsimest ir augint tuos talentus... Pradekit rezultatus rodyt nesvarbu su lietuviais ar uzsienieciais


Rūdupis puikiai demonstruoja kad pergalių galima siekti ir be negrų,lietuviai tikrai nėra prastesni nei antarūšiai žaidėjai iš už Atlanto.vieną kartą atsistojus į pigių legionierių kelią,atgal pasukti bus gerokai sunkiau nes jų negaudami laiko lietuviai netobulės,o tai vers klubą pirkt vis daugiau ir daugiau užsieniečių.
2012-03-07
Atsakyti
Be reikalo si sezona neptuno wikipedija tiek redagavau
2012-03-07
+1
Atsakyti
jonas
KURAUSKAS ATSIDAVES NEPTUNUI TEGU PABANDO NUOMTI GENTVILAS ISVIS NEBESIRGSIU UZ NEPTUNA LAIKYKIS OSVALDAI IR STIPRYBES TAU DIRBANT SU KLAIPEDOS ROMANOVAIS
2012-03-07
-1
Atsakyti
Klaipedietis
Norejo Kurauskas lietuviska komanda sukurt augint lietuvos talentus, jaunus klaipediecius. Bent jau taip sake visi pries sezona. Bet LKL visada reikia keliu juoduku ir sezona turesi gera.. visada busi 3-6 tas. Ir tai jau senai ajsku.. O db snipstas gaunasi.. Uzteks apsimest ir augint tuos talentus... Pradekit rezultatus rodyt nesvarbu su lietuviais ar uzsienieciais
2012-03-06
Atsakyti
Neptunas diskredituoja Klaipedos varda
2012-03-06
Atsakyti
...
įtariu, kad miliūną kalbins kitą sezoną tapti neptūno vyr. treneriu. gal ir neblogas variantas būtų, juk su nafta universitetu neblogus rezultatus rodo.
2012-03-06
Atsakyti
vasia
Eureliju Zukauska greiciau i direktorius ir bus tvarka
2012-03-06
Atsakyti
klaipeda
manau spaudima visi jaucia sporte ir cia ne naujiena bet gal reikia daugiau patirties kad galetum viska sudelioti i vietas .
2012-03-06
Atsakyti
del trenerio
Juodis turejo viena puiku sezona ir viena bloga (siemetini), Kurauskas turejo 2 blogus sezonus
2012-03-06
Atsakyti
deja viskas yra rodomy reportazai ju svetainei
2012-03-06
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.