„Šiauliai“ įgyvendino tikslą BBL pirmenybėse

2006-04-16 16:37
Almantas Kiveris, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Talinas (Estija)

Antrus metus iš eilės Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) bronzą iškovojo „Šiauliai“, sekmadienį Taline rungtynėse dėl trečiosios vietos 76:59 (17:19, 24:17, 15:12, 20:11) įveikę Kėdainių „Nevėžį“. Nugalėtojams atiteko 14 tūkst. eurų, pralaimėjusiems – 6 tūkst.

„Įgyvendinome savo tikslą“, - po mačo šypsojosi nugalėtojų treneris Aloyzas Rudys, tik prieš šį sezoną stojęs už Šiaulių ekipos vairo. Trenerį nuvylė tik tai, kad rungtynes dėl trečiosios vietos stebėjo mažai žmonių – oficialiais duomenimis 1300.

[image=6027 left 2005/06 metų SEB BBL trečios vietos laimėtojai - „Šiauliai“]„Krepšinis žaidžiamas dėl žiūrovų“, - teigė treneris.

Kėdainiečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir besibaigiant pirmam kėliniui buvo įgiję net 11 taškų pranašumą (17:6, 19:8). Tačiau tada „Šiaulių“ krepšininkai laimėjo atkarpą 15:0 ir antro kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį – 23:19. Iki didžiosios jie išsaugojo kelių taškų persvarą.

„Kova dėl trečiosios vietos – didelė atsakomybė, gal todėl sunkiai pradėjome rungtynes, - kalbėjo Rudys. – Tačiau antrame kėlinyje pradėjome kibiau gintis ir persilaužėme. Svarbiausia buvo gera gynyba“.

Savo pranašumą šiauliečiai įrodė trečiajame kėlinyje, kai po Manto Ruikio tritaškio skirtumas šoktelėjo iki 15 taškų (55:40). Nors kėdainiečiai dar kovojo ir priartėjo iki 5 taškų (53:58), tačiau šiauliečių gynyba vėl sustabdė varžovus ir skirtumas šoktelėjo iki dviženklio – 68:57.

Naudingiausiai „Nevėžio“ gretose rungtyniavęs Marius Janišius po rungtynių skundėsi finalinio šešeto sistema: „Rungtynėse su „Ventspils“ atiduodame visas jėgas, tada kitą dieną žaidžiame su šviežia Eurolygos komanda. Šiandien labai pavargau“.

Janišius teigė trečią vietą iškovosiantis už mėnesio – Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse.

„Šiauliams“: Artūras Jomantas 20 taškų (8 atk. kam., 4 per. kam., 4 rez. perd., 7 kld.), Audrius Danusevičius 13, Tadas Klimavičius (15 atk. kam.) ir Darius Pakamanis po 12.

„Nevėžiui“: Mantas Česnauskis 13 (5 rez. perd.), Marius Janišius (11 atk. kam.) ir Rytis Adomavičius po 10.

tikiuosi kad siauliai ikas zalgiriui ir laimes bent karta pries ji pusfinalyje :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD