Tony Parkeris – greičiausias NBA krepšininkas?
Tony Parkeris – greičiausias NBA krepšininkas?
Nuotr. AP – Scanpix Sweden
Stipriausios pasaulio krepšinio lygos – NBA – komandos likusį pasaulį lenkia ne tik savo talentų gausa, bet ir moderniausiomis krepšinio technologijomis. Jau antrą sezoną dešimtyje NBA arenų sumontuota moderniausia įranga, fiksuojanti kiekvieną krepšininko judesį.

Ši sistema fiksuoja, kokiu greičiu juda krepšininkai, kiek jie nubėga per rungtynes, kokiame aukštyje sugauna atkovojamą kamuolį, kaip pataiko, kai jį iš tam tikro atstumo dengia žaidėjas, kiek kartų žaidėjas sumuša kamuolį prieš mesdamas, kieno perdavimai yra efektyviausi ir taip toliau.

Sistema yra sumontuota dešimtyje arenų – Hiustone, San Antonijuje, Bostone, Minesotoje, Milvokyje, Niujorke, Vašingtone, Toronte, Oklahomoje ir Oklande.

Išanalizavus šio sezono duomenis, sistemos autoriai teigia, kad greičiausias NBA įžaidėjas yra Tony Parkeris, kuris vienu metu rungtynėse buvo išvystęs 33,6 kilometrų per valandą greitį.

Antroje vietoje – Ricky Rubio, kuris buvo pasiekęs 31,2 km/val greitį. Likę žaidėjai, tarp jų ir Derrickas Rose'as, nebuvo pasiekę didesnio nei 27,3 km/val greičio.

Apskaičiuota, kad šie įžaidėjai per rungtynes nubėga nuo 3,2 iki 4 kilometrų per rungtynes. Rekordą pasiekė „Celtics“ įžaidėjas Rajonas Rondo, per dvikovą su San Antonijaus „Spurs“ (kuri baigėsi po pratęsimo) nubėgęs 5,1 kilometro.

Pažangi statistikos sistema taip pat apskaičiavo, kad efektyviausiai kamuoliu dalijasi Paulas Pierce'as, kurio 57 proc. perdavimų, po kurių buvo metama į krepšį, pasibaigė taškais.

Nors sistema sumontuota dešimtyje arenų, šių arenų komandos turi dalytis informacija su konkurentais. Visgi neabejojama, kad kuo toliau, tuo krepšininkų vertinimo būdai taps pažangesni.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (67)
sasa
mes matem kaip jis gali baudas metit kaip pralose del jo nepataikyto baudos metimo.o ka parkeris tai negali imest tritaskio ar baudu ar kamuoli nusirebint?
2012-03-11
Atsakyti
TDaYPost_MoveRyuzaki Ir kuom gi CP3 geresnis uz parkeri? Ha,paprastais dalykais.Labiau mato aikšte,yra protingesnis kaip Įžaidėjas,yra kuribingesnis,universalesnis,+yra tikras lyderis.<< :)Parkeris nėra mažiau universalus už CP3. Ir tuo labiau protingesnis.Vienintelis dalykas kas pastato CP3 toli nuo Parkerio, tai gynyba, vienas iš dviejų superstarų PG kartu su rondo, kurie žvėriškai moka gintis.


Nėra universalesnis?,Paulas bet kada gali perimti kamuolį,pataikyti tritaškį ar bauda,be to,karts ir kamuolį nusiimt
2012-03-10
Atsakyti
Manttas
Ty lawson?
2012-03-10
Atsakyti
Post_MoveRyuzaki Ir kuom gi CP3 geresnis uz parkeri? Ha,paprastais dalykais.Labiau mato aikšte,yra protingesnis kaip Įžaidėjas,yra kuribingesnis,universalesnis,+yra tikras lyderis.<< :)


Parkeris nėra mažiau universalus už CP3. Ir tuo labiau protingesnis.

Vienintelis dalykas kas pastato CP3 toli nuo Parkerio, tai gynyba, vienas iš dviejų superstarų PG kartu su rondo, kurie žvėriškai moka gintis.
2012-03-10
Atsakyti
Tai kas kad Parkeris greitas, bet uztai gynyboj prastas.
2012-03-09
Atsakyti
Karolisjus realiai pagalvokit. tu miestu, kuriuose yra sios sistemos, komandu zaidejai atsidure topuose. kaip parkeris, rubio, pierce ir t.t. Kaip galvojat kam daugiau sansu pademonstruot savo max galimybes, toms komandoms kuriu KIEKVIENAS rungtynes matuoja, ar tu komandu zaidejams kuriu tik mazdaug trecdali rungtyniu matuoja ta sistema. Jei butu kiekvienoj arenoj tos sistemos padarytos, tada kitas reikalas. Siuo atveju, sitie rezultatai nieko nereiskia
+1

, tą ir turėjau omeny.

to zalgiris_heatsiap jei pagalvoji kitu komandu ekipu zaidejai galejo i tuos top speed irgi patekt.juk jie isvikose tose arenose zaidzia su ta sistema .


ne nu tai paaiškink, kodėl tuose topuose yra tik tie žaidėjai , kurių arenose yra ši technologija?
2012-03-09
-1
Atsakyti
Karolis
jus realiai pagalvokit. tu miestu, kuriuose yra sios sistemos, komandu zaidejai atsidure topuose. kaip parkeris, rubio, pierce ir t.t. Kaip galvojat kam daugiau sansu pademonstruot savo max galimybes, toms komandoms kuriu KIEKVIENAS rungtynes matuoja, ar tu komandu zaidejams kuriu tik mazdaug trecdali rungtyniu matuoja ta sistema. Jei butu kiekvienoj arenoj tos sistemos padarytos, tada kitas reikalas. Siuo atveju, sitie rezultatai nieko nereiskia
2012-03-09
+2
Atsakyti
Ryuzaki Ir kuom gi CP3 geresnis uz parkeri?


Ha,paprastais dalykais.Labiau mato aikšte,yra protingesnis kaip Įžaidėjas,yra kuribingesnis,universalesnis,+yra tikras lyderis.<< :)
2012-03-09
-2
Atsakyti
Siaip tai greiciuaisi zaidejai yra Wall ir Rose. Wall per visa aikste perbega per 3.7 s, o Rose 3.8 s
2012-03-09
-2
Atsakyti
to zalgiris_heat
siap jei pagalvoji kitu komandu ekipu zaidejai galejo i tuos top speed irgi patekt.juk jie isvikose tose arenose zaidzia su ta sistema .
2012-03-09
Atsakyti
AnonimasTo žalgiris heat.Blet tu dundukas, juk i tas arenas bet kokiu atveju atvaro žaist ir tos komandos kur namie neturi tokios irangos, ar tu manai kad konkurentu komandu neanalizuoja? :-D parkeris visada pasižymėjo didžiuliu greičiu, o rubio nustebino, kažkaip netikiu dėl rubio :-D--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


ne , tai gal TU DUNDUKAS. Manai kiekvienose rungtynėse ir išbėga savo max(arti max) greitį atvažiavęs į San Antonijų(kad ir į kitas 10 atvažiuoja vistiek retas atvejis, kad išvystys savo maximumą). Kaip manai , kodėl Rubio yra antras? Nes Minesotoje yra ši sistema, kodėl Rondo pasiekė rekordą,nes Bostone taip pat yra ši sistema.

Jei būtų visose įmontuota, tada kita kalba būtų.
2012-03-09
-4
Atsakyti
Post Move

Ir kuom gi CP3 geresnis uz parkeri? tuom kad tau patinka amerikieciai? argumentu jokiu... apie Carmelo irgi, man atrodo ne uz kalnu kai jis paluz psichologiskai, jau pati nba pradejo labai ant jo vaziuot, o dar pasiskaityk Knicks forum'a, nedaug Melo liko laiko slove dziaugtis, ka jau kalbet apie visokius >>>>>

del sudeciu, taip neitraukiau, Rose, Bynum'o, bet ka darysi, neitraukiau ir Duranto, ir Evanso, tai ka daryt, ju tiesiog per daug, surasiau mazdaug taip ka atsiminiau :)
2012-03-09
-2
Atsakyti
PC
Ryuzaki... neblogas ekspertas esi, jai i Amerikonu rinktine net neitrauki praeito sezono MVP... superinis ekspertas :)))
2012-03-09
Atsakyti
DuncasRyuzakinu jau nu jau, europos ir JAV all star penketukas manau toks:C: Pau Gasol _____C: HowardPF: Nowitzki _____PF BoshSF: Kirilenko _____SF: LeBronSG: Batum ______ SG: WadePG: Parker ______ PG: Paulatsarginiu penketukas europos ir JAVC: Marc Gasol _____C: ChandlerPF: Bargnani ______ PF: HaringtonSF: Galinari _______SF: CarmeloSG: Belineli ________SG: KoBePG: Rubio ________ PG: WilliamsAisku kobe ir starte gali but, bet ne tame esme, vis dar manot, kad tokia europieciu rinktine negaletu laimet?Vietoj Howardo turetu but K.Love, O Howardas ant keitimo.


Love'as ne Centras.
2012-03-09
-2
Atsakyti
Ryuzakinu jau nu jau, europos ir JAV all star penketukas manau toks:C: Pau Gasol _____C: HowardPF: Nowitzki _____PF BoshSF: Kirilenko _____SF: LeBronSG: Batum ______ SG: WadePG: Parker ______ PG: Paulatsarginiu penketukas europos ir JAVC: Marc Gasol _____C: ChandlerPF: Bargnani ______ PF: HaringtonSF: Galinari _______SF: CarmeloSG: Belineli ________SG: KoBePG: Rubio ________ PG: WilliamsAisku kobe ir starte gali but, bet ne tame esme, vis dar manot, kad tokia europieciu rinktine negaletu laimet?


Vietoj Howardo turetu but K.Love, O Howardas ant keitimo.
2012-03-09
-1
Atsakyti
Ryuzakinu jau nu jau, europos ir JAV all star penketukas manau toks:C: Pau Gasol _____C: HowardPF: Nowitzki _____PF BoshSF: Kirilenko _____SF: LeBronSG: Batum ______ SG: WadePG: Parker ______ PG: Paulatsarginiu penketukas europos ir JAVC: Marc Gasol _____C: ChandlerPF: Bargnani ______ PF: HaringtonSF: Galinari _______SF: CarmeloSG: Belineli ________SG: KoBePG: Rubio ________ PG: WilliamsAisku kobe ir starte gali but, bet ne tame esme, vis dar manot, kad tokia europieciu rinktine negaletu laimet?


1.Vietoj Boch,Griffin/Love

2.Kirilenko<<
3.Batum<<<<
4.Parker<
.Tarp atsarginiu ne Chandleris ,o Bynumas,ne Harrgingtonas o tas pats Love'as ar Griffinas.

Gallinari<
Su Bellineli išvis išsityčiojimas iš Europos.

Rubio<<
Taigi.

C:Gasol ~ Howard

PF:Dirk > Griffin

SF:Kirilenko <<< James

SG:Batum <<< Wade

PG:Parker<
Atsarginiai:

PG:Rubio<<
SG:Bellineli<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
SF:Durant/Melo<<
PF:Bargnani :D << Love

C:Gasol~Bynum

:

Jokių šansu,galbūt vienas rungtynes Europa ir galėtu laimėti,tačiau pvz. žaidžiant serija iki 5pergaliu ar kiek. Europai 0 šansu.
2012-03-09
-2
Atsakyti
nu jau nu jau, europos ir JAV all star penketukas manau toks:

C: Pau Gasol _____C: Howard

PF: Nowitzki _____PF Bosh

SF: Kirilenko _____SF: LeBron

SG: Batum ______ SG: Wade

PG: Parker ______ PG: Paul

atsarginiu penketukas europos ir JAV

C: Marc Gasol _____C: Chandler

PF: Bargnani ______ PF: Harington

SF: Galinari _______SF: Carmelo

SG: Belineli ________SG: KoBe

PG: Rubio ________ PG: Williams

Aisku kobe ir starte gali but, bet ne tame esme, vis dar manot, kad tokia europieciu rinktine negaletu laimet?
2012-03-09
-4
Atsakyti
mikas
cia gi tik karta taip buvo! nieko tokie skaiciai nereiskia.

Lygiai tas pats jei dabar imtu ir Kleiza 20 troicu imestu per rungtynes (berods dar to nieks nera padares) ir sakytum, kad va geriausias visu laiku NBA tritaskininkas, pataike 20 troicu.
2012-03-09
+4
Atsakyti
AnonimasIš kur ta meilė negrams? :-D juokas ima iš tu vaiku sergančiu dauno sindromu--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Juokas ima iš tavęs,vaike,kuris kitus vaikais vadina(nė vienas suauges taip nedarytų,tad tylėk subine suraukes).

lamiusCesarMilesKodel visi anonimai tokie dalbajobai? :D Anonime, pavardink europoecius, kurie pristabdytu bent truputi LeBrona, Howarda, Wade, Kobe, Rose, Duranta, Westbrooka, Griffina. Sekmes darbe :D--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.ltpasakyk kaip tokie amerikieciai pristapdo europiecius??? pvz navicki, barnijani


Nowitzki nepristabdo,ir jis yra vienintelė išimtis.Bargnani? :D Lūzeriu komandos lyderis? kuris daugiau praleidžia, nei įmeta?.

Skirtumas tas,kad Europoje Dirko lygio yra tik du žaidėjai,pats Dirkas ir Pau,o Amerikoje iš tokių žaidėjų komanda galima surinkti,gal net dvi...
2012-03-09
-1
Atsakyti
Anonimas
Iš kur ta meilė negrams? :-D juokas ima iš tu vaiku sergančiu dauno sindromu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-09
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 67

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.