Lietuvos moterų krepšinio „A“ lygoje (LMKAL) intriga neblėsta. Nors antrojo etapo lyderės toliau sėkmingai renka taškus, tačiau dėl pergalių joms tenka gerokai pavargti. Geriausiai per pastarąją savaitę sekėsi „LKKA-Kauno“ atstovėms, kurios iškovojo dvi pergales ir įsitvirtino D grupės pirmojoje vietoje.

Sausas kėlinukas

Išskirtinis atvejis užfiksuotas Vilniuje, kur susitiko savo aikštėje žaidusios „Vilniaus kolegijos“ (1-4) atstovės ir praėjusio sezono vicečempionės – „LKKA-Kauno“ (5-0) merginos. Viešnios geriau pradėjo rungtynes bei jau pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą devynių taškų pranašumą (21:12). Kovingosios aikštės šeimininkės neišsigando tituluotųjų varžovių ir sutvarkiusios savo žaidimą antrajame kėlinuke sugebėjo apkarpyti turėtą deficitą (26:33).

Visgi visas „Vilniaus kolegijos“ pastangas pavyti varžoves niekais pavertė „sausas“ trečiasis kėlinukas. Po didžiosios pertraukos studentės įstrigo aklinoje varžovių gynyboje ir per dešimt minučių nepelniusios nė taško leido kaunietėms įgyti triuškinamą pranašumą (26:47). Lemiamame kėlinuke intriga nebeatgimė, tad abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus ir sulaukti finalinės sirenos. Galutinis rezultatas – 60:40 „LKKA-Kauno“ ekipos naudai.

„LKKA-Kaunas“: Sandra Šalčiūtė 30, Jurgita Šarkauskaitė 18, Milda Šulskytė 4.

„Vilniaus kolegija“: Olga Fomina 12, Šarūnė Valytė 10.

Revanšas

Svečiuose žaidusi VU (4-2) komanda sugebėjo pasiekti revanšą prieš „LKSK-Gesto“ (1-4) kolektyvą už netikėtą nesėkmę antrojo etapo akistatoje. Tiesa, pergalę studentės iškovojo tik po itin atkaklios kovos.

Beveik visas rungtynes kova vyko taškas į tašką, o rungtynių svarstyklės svyravo tai į vieną tai į kitą pusę. Visgi lemiamame ketvirtyje viešnios sugebėjo pelnyti keletą taškų be atsako ir įgyti trapią persvarą. „LKSK-Gesto“ komanda dar bandė pakeisti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau visos aikštės šeimininkių pastangos buvo bevaisės. Galutinis rezultatas – 73:71 VU komandos naudai.

VU: Simona Martinkutė 25, Justė Rauluševičiūtė 15, Neringa Bytautaitė 9.

„LKSK-Gestas“: Deimantė Naruševičiūtė 24, Jurgita Šegždaitė 15.

Kitose aikštelėse

Eilinę pergalę iškovojo Alytaus RKL (5-0) atstovės, kurios savo aikštėje palaužė Panevėžio „PKKSC-Naftėno“ (1-3) ekipą rezultatu 72:43. Du kėlinukus aikštėje vyko apylygė kova, tačiau po didžiosios pertraukos dzūkės padidino apsukas ir nuskriejo penktos pergalės antrajame etape link.

VU studentės išvykoje be didesnio vargo palaužė „Rokiškio KKSC-Rospo“ (1-4) atstoves rezultatu 94:54. Loretos Berūkštienės treniruojamos studentės į priekį pabėgo jau pirmajame kėlinuke ir per likusį laiką tik didino savo pranašumą.

Lengvą pergalę išvykoje pasiekė ir „LKKA-Kauno“ atstovės, kurios Mažeikiuose įveikė vietos „Eko2šiluma“ (0-3) krepšininkes. Bene stipriausią sudėtį į Žemaitiją atvežusios kaunietės nebuvo linkusios juokauti. Nors pirmajame kėlinuke rezultatas buvo apylygis, tačiau paskui viešnios padidino apsukas ir įgijusios triuškinamą pranašumą dvikovos pabaigoje pasiekė įspūdingą pergalę rezultatu 81:53