Kemzūra: „Kleiza bus pasiruošęs žaisti rinktinėje“ (video)

2012-03-09 16:44
Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Kęstutis Kemzūra už Atlanto stebėjo Lino Kleizos ir Deivido Dulkio žaidimą
Kęstutis Kemzūra už Atlanto stebėjo Lino Kleizos ir Deivido Dulkio žaidimą
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Penktadienio popietę į Lietuvą parskrido šalies nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra, daugiau nei dvi savaites viešėjęs JAV ir Kanadoje.

Lietuvos rinktinės vairininkas susitiko su Toronto „Raptors“ klubo lietuviu Linu Kleiza, o viešėdamas Floridoje susipažino su NCAA lygoje rungtyniaujančiu Deividu Dulkiu. Už Atlanto jis aplankė ir kitus Lietuvos krepšinio veidus – Žydrūnas Ilgauską bei Mindaugą Timinską.

Sugrįžęs į Lietuvą, Kemzūra papasakojo apie savo kelionės tikslus, džiaugėsi viršijęs jos lūkesčius bei pasidalijo įspūdžiais apie susitikimus su užsienyje gyvenančiais lietuviais.

– Treneri, gal galite papasakoti apie savo kelionę? – žurnalistai paklausė Kemzūros.
– Kadangi viskas, ką suplanavau ir net daugiau, pavyko, kelionė – gera. Jeigu galima taip pasakyti, per tokį trumpą laiką (daugiau nei 2 sav.) pamačiau tikrai daug. Lankiausi labai gerose Floridos ir Duke‘o mokyklose. Pastarojoje praleidau didžiąją savo laiko dalį. Nors neplanavau, tačiau teko pamatyti ir Šiaurės Karolinos komandos treniruotę bei rungtynes. Paskutinis aplankytas miestas – Torontas. Jame mačiau dvejas rungtynes ir dvejas treniruotes. Esu patenkintas savo kelione, nes ji buvo naudinga. Galbūt būtų buvę naudingiau važiuoti kitu metų laiku – rudenį. Dabar NCAA lygoje prasideda atkrintamosios varžybos, tad treniruotės vyksta truputį kitokiu rėžimu. Labiau akcentuojamas pasiruošimas konkrečiam susitikimui. Bet vis tiek buvo įdomu.

– Bendravote su po traumos į aikštelę sugrįžusiu Linu Kleiza, kol kas nedemonstruojančiu stabilaus žaidimo. Ką galite pasakyti apie šį susitikimą ir krepšininko sportinę formą?
– Yra planas – riboti jo laiką aikštėje. Dėl lokauto NBA lygai šis sezonas yra neįprastas. Grafikas yra toks, kad visos komandos tik žaidžia, žaidžia ir dar kartą žaidžia. Galbūt būčiau važiavęs labiau pasižiūrėti į NBA virtuvę, bet dėl to, jog jie išvien rungtyniauja, nepavyko giliau įeiti į tą virtuvę. Su Linu bendravome, buvau pas jį svečiuose. Kleiza jaučiasi neblogai, bet jam trūksta treniruočių. Dėl to jam gana sunku. Krepšinyje daug kontaktų, todėl Linas neišvengia mėlynių. Jam trūksta treniruočių ir laiko papildomai sustiprinti koją. Bet viskas atrodo gana neblogai. Paskutines rungtynes Linas sužaidė rezultatyviai. Manau, kad po tokios traumos žaidėjams pirmasis sezonas paprastai nebūna labai sėkmingas. Žinant šį faktą, esu įsitikinęs, jog Linas labai neblogai atrodo.

– Ar gavote Kleizos pažadą vasarą atstovauti Lietuvos rinktinei?
– Jokių pažadų neišgavinėjau, bet apie tai kalbėjome. Linas galvoja, kad jo komanda NBA lygoje nežengs toli. Nors linkėčiau, kad „Raptors“ ekipai pasisektų. Bet tai padaryti sunku. Kleizai bus laiko pailsėti, sutvirtinti koją. Linas bus pasiruošęs žaisti rinktinėje.

– Susitikote ir su NCAA pirmenybėse rungtyniaujančiu Deividu Dulkiu. Kokį įspūdį jis paliko ir kaip asmenybė, ir kaip žaidėjas?
– Mačiau vienerias rungtynes, kai žaidė su Duke‘o komanda. Kaip ir visai ekipai, mačas Deividui ne itin susiklostė. Manau, kad krepšininkas kiek perdegė, bet tai jau kitas reikalas. Dulkys paliko labai gerą įspūdį. Bendravau su juo pačiu ir galiu pasakyti, kad Devidas labai įdomus žaidėjas. Man patinka jo užsispyrimas bei tikslo siekimas. Tiek aš, tiek Dulkys norime pasižiūrėti, kaip jis atrodys rinktinės pirmosiose stovyklose. Žinome, kad jis yra metikas, bet Deividą amerikiečiai vertina ir už labai gerą gynybą. Dulkys yra atletiškas žaidėjas, tad bus labai įdomu į jį pasižiūrėti.

– Lietuvos krepšinio federacija sulaukė pasiūlymo pasirengimą atrankos turnyrui surengti Brazilijoje. Kur jūs norėtumėte treniruotės – San Paule ar Hiustone, kuris numatytas jau iš anksčiau?
– Kiek žinau, dirbama abiem kryptimis. Šiandien grįžau, o kitą savaitę susėsime ir susidėliosime visus argumentus, kur bus geriau rinktinės pasiruošimui. Galutinio sprendimo nėra, bet Hiustono variantas buvo pirminis. Kol kas dar nieko nenoriu komentuoti. Noriu pats viską išklausyti, nes gali būti, jog dar ne viską žinau.

– Galbūt Floridoje teko susitikti su Žydrūnu Ilgausku?
– Taip. Jis atvažiavo į tas rungtynes, kadangi dabar dirba skauto darbą bei stebi žaidėjus. Po susitikimo nuėjome vakarieniauti. Buvau susitikęs ir su Mindaugu Timinsku. Svečiavausi pas jį namie. Buvo daug įdomių susitikimų. Taip pat noriu padėkoti Kanados lietuviams, su kuriais daug bendravau. Ypač noriu padėkoti Stasiui Kuliavui, pas kurį buvau visą laiką apsistojęs ir labai šiltai priimtas.

– Ar turite planų dar kur nors išvykti?
– Pažiūrėsime, kaip čia viskas susidėlios. Jei atvirai, pagrindinis tikslas nebuvo kažką aplankyti. Norėjau pamatyti kitokį krepšinį. Mano išvyką galima pavadinti stažuote. Buvo svarbu pamatyti, kaip dirba kiti Amerikos universitetų treneriai, o ypač Mike'as Krzyzewski. Kadangi buvau ten, būtų buvę neteisinga, jei tų vyrų būčiau neaplankęs ir su jais nepabendravęs. Tai sutapo.

Interviu su Kemzūra:


Rodyti komentarus
Dalia
gal kas zinote D.Dulkio gimtine ir tevu vardus...Mat tai svarbu, gal kas galite paderti?
2012-03-18
Atsakyti
Anonimas
John Shurna amerikos lietuvis. NCAA 20 tsk. vidurkis, zaidzia su Drew Crawford kartu.
2012-03-10
Atsakyti
Anonimas
Drew Crawford SG 196cm. Pusiau lietuvis pusiau afroamerikietis. Tevas NBA teisejas. Mama ir mociute lietuves.

http://www.draftexpress.com/profile/Drew...

http://www.lrytas.lt/-133136145713303703...

NCAA 16.5 tsk 5 atk. kam
2012-03-10
Atsakyti
Dulkys mat jiem jau uz Geca geresnis :D . Kur krepsininkas studentu lygoje po 7tsk metantis eilinis vidutiniokas, kuris GALBUT grizes i europa taps padoriu krepsininku ( kaip Pocius) , kur jau eurolygoje savo verte irodes ir zaidziantis viename geriausiu europos klubu Olympiacose. Atsigaukit...
2012-03-10
+1
Atsakyti
pep
Mano nuomone: Sabonis, Jovaisa, homicius, Kurtinaitis, Civilis, Brazys, Likerauskas.........
2012-03-10
+1
Atsakyti
fpiz-2
Vienam Dulkys uz Geca geresnis , kitas Dulki stato vietoj Jasaicio - zodziu -snekekites...
2012-03-09
+2
Atsakyti
Anonimas
Blet ir vėl prasideda mažvaikiu sudarinėjami sarasai, tas pats per ta pati, nauji metai, nauji turnyrai, bet tie patys sudarinėjami sarašai rinktinės. Kaukėnas gali atsigaut iki turnyro, mačiulis žaidžia kolkas žemame lygyje, jasaitis tragiškai ir iki operacijos tragiškai žaidė, lavrikai jokios naudos neduoda rinktinėj jie už dyka tingi žaisti, šaras jau vos kojas pavelka, reikia rinktine rinkti jauna ir greita kaip turkijoje, šaras komanda padaro impotentiška, be 2x2 daugiau jis nieko nebesugeba paseno, gecas yra apgailėtinas, gynybos pas ji nulis, tuos 2 tritaškius kuriuos jis kartais pataiko gali pataikyt bet kas iš komandos, su gecu komanda taptu be gynybos tik su traukuliais, javtokas rusijoje parodė kad kai nori gali dar žaisti galingai ir efektingai 3 kartus net galingai ikrovė, jankunas gali žaist gerai, tik daugiau reikėtu pykčio, kalnietis kaip visada geras tik greitame žaidime, pozicinio žaidimo jis nemoka, delnas gynyboje nulis, bent prasiveršt gali bet šiaip jis nėra tikrai geresnis už seibuti kuris turi garantuota vieta rinktinėje dėl savo aštraus žaidimo, pocius žaidžia be galvos, viena diena gali žaist puikiai, kita apgailėtinai, kleiza lyderis rinktinės, walančiunas rinktinėj atliks svarbu vaidmeni jei nesirinks kvailu pražangu, motiejuna reikia mokėt išnaudot tada jis didelė jėga, bet gintis visiškai nemėgsta ir sunkiai sekasi, petravičius deja jau out, dulkys gali buti atradimas, jis kaip sako puikiai ginasi ko ir truksta rinktinėj, už geca ir delna tikrai bus geresnis, yra dar italijoj žaidždenčiu, bet kokiu atveju neimt šaro nes bus vėl balaganas, jis yra didelis inkaras komandai ir per daug atlieka trenerio vaidmeni, matėm kas iš to gavos su makedonais kaip per ji ir songaila prapiso lavonams.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-09
Atsakyti
Martinxemano nuomone turetu but tokia rinktinePG- Kalnietis , JasikeviciusSG- Pocius , Seibutis, Dulkys( dulkys yra atletiskas, gecevicius yra gynejas, nes dulkys geresnis uz geca)SF- Kleiza, Maciulis, JasaitisPF- Jankunas, MotiejunasC-Valanciunas, Javtokas
del dulkio kyla labai daug klausimu , manau kad dulkys geriau butu vietoi Jasaicio .
2012-03-09
Atsakyti
mano nuomone turetu but tokia rinktine

PG- Kalnietis , Jasikevicius

SG- Pocius , Seibutis, Dulkys

( dulkys yra atletiskas, gecevicius yra gynejas, nes dulkys geresnis uz geca)

SF- Kleiza, Maciulis, Jasaitis

PF- Jankunas, Motiejunas

C-Valanciunas, Javtokas
2012-03-09
Atsakyti
AnonimasKlaidieti seneli jaska ir jav isbrauk gal ir px--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


zinai kad daug tu pasirinkimu neturim tai reikia rinktis ta ka turim , jeigu butume kokie ispanai tada gali braukt nes ten antra sudeti normalia gali surinkt.
2012-03-09
Atsakyti
Anonimas
Klaidieti seneli jaska ir jav isbrauk gal ir px

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-09
Atsakyti
mano nuomone turetu but tokia rinktine

PG- Kalnietis , Jasikevicius

SG- Pocius , Seibutis, Gecevicius

SF- Kleiza, Maciulis, Jasaitis

PF- Jankunas, Motiejunas

C-Valanciunas, Javtokas

biski del kitu zaideju reiktu paderint sudeti..
2012-03-09
Atsakyti
d-rose
na, kad Kleiza zais uz rinktine ir taip aisku, o del Dulkio neaisku, nezinom kaip jis pasirodys, bet Kaukeno ir Marijono vietos laisvos, o del tokio Delnoo tai ar isvis jo reik?
2012-03-09
Atsakyti
Aha
Dar per anksti ką nors spręsti. Baigsis sezonas, bus aišku kas kokios formos, kas gali, kas ne. Jei viskas gerai, jei atsigaus visi, kurie traumuoti, tai dėl pagrindinių kaip ir aišku, o kas ten užims 11-12 vietas tai ne taip ir svarbu.
2012-03-09
Atsakyti
Anonimas
Nesudėtinga pamatyt kaip žaidžia dulkys jei kompa turi, iš jo gali buti antras pocius

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-09
Atsakyti
Anonimas
cia beveik niekas to dulkio net zaidziancio nemate, o visi kad kelia i ta rinktine. ateis vasara, pabus treniruotese ir matys ar ten verta ji imt ar ne.
2012-03-09
Atsakyti
Anonimas
To spree. Pamiršk tu ta jasikevičiu, blet tai gal prie jo dar songaila paimt? Užtenka šaro, jau gana, matėm lietuvoj kaip komanda jis tempe žemyn savo lėtu ir klaidingu žaidimu, tik jaunimas dar kažka gali parodyt, pensininkai tik tempe dugnan.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-09
Atsakyti
Spree
be Kleizos, Pociaus ir Jankuno daugiau nematau kas galetu patemti. Kaukenas su Maciuliu traumos, Jasaitis uzsiemes teismais, Gecas, Kalnas, Javtokas tiesiog tragiski sezonai. Motiejunas dar zalias, gal Lavrikas bet Kemzurai nlb jis tinka. Valanciunas irgi manau dar zalokas Olimpiadai...bet 14 kaip ir aisq Javtokas, Jankunas, Kleiza, Valanciunas, Motiejunas, Lavrikas, Maciulis, Jasaitis, Kalnietis, Jaska, Pocius, Gecas, Seibutis, Kaukenas.
2012-03-09
+1
Atsakyti
as apie nba nesneku ten kitas levelis , musu lietuviai ilgai bresta tiek gyvenime tiek aiksteleje .. bet rimtai tau su psichika negerai
2012-03-09
-1
Atsakyti
krepsinio pasaulyje jis dar vaikas kuris be keletos varzybu gerai suzaistu daugiau nieko ir neparode o cia jau i rinktine ji kabini ...
2012-03-09
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 30

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.