Kovo 11-osios NBA pulsas (video, foto)

2012-03-11 14:04
Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Dwyane'as Wade'as už savo nugaros palieka Paulą George'ą Nuotr.:
Fynikso „Suns“ lenkas Marcinas Gortatas po laimėtų rungtynių susitinka su Afganistane tarnavusios Lenkijos armijos veteranu Nuotr.: AP - Scanpix
Samuelis Dalembertas ir Luisas Scola perima kamuolį iš Jordano Farmaro Nuotr.: AP - Scanpix
Majamio „Heat“ vyriausiasis treneris Erikas Spoelstra reaguoja į įvykius aikštėje per pratęsimą su Indianos „Pacers“ Nuotr.: AP - Scanpix
Kad ir ką sugalvojo Robinas Lopezas, Rudy Gay perimti kamuolį sunku Nuotr.: AP - Scanpix
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonui sutrumpėjus beveik dviem mėnesiais, šiemet stipriausi pasaulio krepšininkai varžosi pašėlusiu tempu. Kasdien NBA lygoje sužaidžiama daugybė rungtynių, o jas sekti padeda tinklalapis „BasketNews.lt“.
Kovo 11-osios rungtynių apžvalga

REZULTATYVŪS PERDAVIMAI. Šešioliktą sezoną rungtyniaujantis Steve‘as Nashas sužaidė 106-ąsias rungtynes, kuriose atliko bent 15 rezultatyvių perdavimų. Kanadietį lenkia tik legendiniai – Johnas Stocktonas (292) ir Magicas Johnsonas (188).

DIDŽIAUSIA PERGALĖ. „Golden State Warriors“ žaidėjai privertė Dalaso „Mavericks“ krepšininkus suklysti net 21 kartą, atakuoti nedideliu 37 proc. taiklumu bei patirti didžiausią sezono pralaimėjimą 87:111. Po 26 metų pertraukos tai didžiausia „Warriors“ pergalė prieš komandą, ginančią NBA čempionės vardą. Paskutinį kartą analogiškas laimėjimas pasiektas 1986 m., kai Joe Barry Carrollo bei Chriso Mullino vedina Ouklendo ekipa 137:113 sutriuškino Karremo Abdul Jabbaro bei Johnsono Los Andželo „Lakers“ klubą.

TAIKLUMAS. 56,1 proc. – šio sezono Hiustono „Rockets“ komandos pataikymo rekordas. „Rockets“ laimėjo paskutines 63 rungtynes, kai krepšininkų taiklumas siekė bent 55 proc. Nuo 1993-ųjų skaičiuojama pergalių serija – ilgiausia per visą NBA istoriją.

ĮSIMINTINAS KĖLINYS. Per pirmąsias dvylika minučių Detroito „Pistons“ naujokas Brandonas Knightas pelnė penkiolika taškų ir pranoko visą Toronto „Raptors“ komandą, įmetusią keturiolika taškų. Įžaidėjas tapo pirmuoju NBA naujoku, kuris per pirmą kėlinį surinko daugiau taškų už varžovų komandą.

NAUJAS DIDYSIS TREJETAS. Kai „Bulls“ startinio penketo žaidėjai Luolas Dengas ir Joakimas Noah patyrė traumas, Čikagos komanda 111:97 pasiekė nesunkią pergalę prieš Jutos „Jazz“. Carlosas Boozeris pelnė 27 taškus, Kyle‘as Korveris pridėjo 26, Derrickas Rose‘as – 24. Tai pirmas kartas per paskutines 2272 rungtynes, kai trys žaidėjai perkopia 24 taškų ribą, pasiekdami bent 50 proc. taiklumą.

CITATA. „Jei norime būti čempioniška komanda, mums reikia visų indėlio – kiekvienas treneris, kiekvienas žaidėjas privalo atlikti savo darbą. Tai yra kažkas, ką mes darome šiuo metu“, – „Bulls“ įžaidėjas Rose‘as.

Visi rezultatai:

Dienos penketukas:

41 naud. balas
30 naud. balų 29 naud. balai 28 naud. balai 28 naud. balai
LaMarcusas Aldridge‘as (Portlando „Trail Blazers“): Pagrindiniu pergalės faktoriumi puolėjas išskyrė gerą komandos pataikymą. Geriausią pavyzdį ekipos draugams rodė pats Aldridge‘as, realizavęs 12 dvitaškių iš 15 (80 proc.) bei šešis sykius neklydęs mesdamas baudas. Be to, tai 12 kartas krepšininko karjeroje, kai jis pelno 30 taškų ir atkovoja 10 kamuolių.
Kyle‘as Korveris (Čikagos „Bulls“): Snaiperis startiniame penkete pakeitė traumą patyrusį Luolą Dengą ir sėkmingai atliko ne tik savo pagrindinę užduotį – mesti tritaškius (6/11, 55 proc.), bet ir pagirtinai kovojo dėl kamuolių bei dalijo rezultatyvius perdavimus. Prieš buvusią „Jazz“ komandą Korveris sužaidė geriausią mačą per devynerius metus trunkančią karjerą.
Goranas Dragičius (Hiustono „Rockets“): Ketvirtus metus už Atlanto rungtyniaujantis slovėnas dar niekada nebuvo šiame penkete ir dar niekada NBA lygoje nebuvo toks naudingas, koks pasirodė pergalingoje akistatoje su „Nets“. Įžaidėjas atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir pelnė 23 taškus. Tai rezultatyviausios šio sezono Dragičiaus rungtynės.
Kevinas Durantas (Oklahomos „Thunder“): Karjeros rezultatyvumo rekordą (33) pasiekęs Jamesas Hardenas galiausiai liko mažiau taškų pelniusio, tačiau dar naudingiau žaidusio komandos lyderio šešėlyje. Tiesa, net ir Durantui yra, kur pasitempti – per šio sezono 41 susitikimą puolėjas aikštę palikdavo bent kartą suklydęs.
Derrickas Rose‘as (Čikagos „Bulls“): Jei „Jazz“ įžaidėjas Jamalas Tinsley pagal rezultatyvius perdavimus Rose‘ui beveik nenusileido – 10 prieš 13, tai taškų rinkimo lenktynėse naudingiausias praėjusio sezono NBA krepšininkas veteranui nepaliko vilčių – 24 prieš 6. Rose‘as savo pagrindiniam oponentui nusileido tik didesniu klaidų skaičiumi.

2012-03-11
ziurejau rungtynes tarp Heat ir Pacers, visad galvojau, kad James ir Wade atlieka tik puolejo tiesiogini darba, daro taskus, bet vakar pastebejau, jog Wade yra darbinis arkliukas, kovojantis del kiekvieno centimetro aiksteje.

2012-03-11
+1
2012-03-11
Įspūdingas Top10, ypač antra ir pirma vieta.