Kairys: „Iš Dulkio per kelis metus gausis kažkas panašaus į Pocių“ (audio)

2012-03-13 08:36
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“
Stepas Kairys padėjo Deividui Dulkiui išvykti į JAV
Stepas Kairys padėjo Deividui Dulkiui išvykti į JAV
Nuotr. Fotodiena.lt/A.Pliadis
Daugiau nei 300 vaikinų į JAV išvykti padėjęs treneris ir agentas Steponas Kairys buvo vienas pirmųjų, įžvelgęs Deivido Dulkio talentą. Šis šilutiškis savaitgalį su Floridos valstijos universiteto komanda triumfavo JAV studentų krepšinio lygos (NCAA) ACC konferencijos finale, o pats pelnė 16 taškų.

Lietuvis šią savaitę pradės mūšius „Kovo beprotybe“ vadinamose NCAA atkrintamosiose varžybose, o apie jo galimybes, taip pat kitus į JAV išvykstančius vaikinus „BasketNews.lt radijas“ kalbėjosi su Kairiu.

– Steponai, papasakokite apie pirmąją pažintį su Deividu Dulkiu, – „BasketNews.lt radijas“ paprašė Kairio.
– Deividas yra iš Šilutės, todėl man nebuvo sunku jį pastebėti dar jauną. Jį matydavau žaidžiantį savo amžiaus komandoje, o iš arčiau galėjau susipažinti vasarą mano paties organizuojamose stovyklose Šilutėje. Kiek pamenu, Deividas išsiskyrė savo judesiais ir imlumu. Su juo teko turėti keletą motyvacinių pokalbių, apie perspektyvas ir tai, ką reikia daryti, kad pasiektų aukštesnį lygį.

– Kokį įspūdį susidarėte apie Dulkį, jį pamatęs pirmąjį kartą?
– Tuo metu jis nebuvo koks nors žaidimą lemiantis žaidėjas, bet kartais man pavyksta įžvelgti gerų potencinių žaidėjo galimybių ir be šios savybės. Jo imlumas, reakcija į pastabas mane vertė manyti, kad iš šito žmogaus gali išaugti geras krepšininkas.

– Ar Dulkys jau artimiausiais sezonais galėtų taip pat sėkmingai rungtyniauti ir labai aukšto lygio komandoje?
– Prognozės nėra mano mėgstamas dalykas. Mėgstu kalbėti apie darbą ir tai, ką reikia daryti, kad viena ar kita pagerintum. Kiek žinau, Deividas yra labai motyvuotas vaikinas, stipriai atsiduoda darbui, myli krepšinį, mėgsta sunkiai dirbti. Jo motyvaciją ir norą pridėjus prie to, ką jis jau turi šiandien, manau, kad iš Dulkio per kelis metus gausis kažkas panašaus į Martyną Pocių.

– Ar jaunų žaidėjų išvykimas į JAV labai pakeičia pastarųjų karjeras ir gyvenimus?
– Žinote, jeigu žinočiau, kad tai nieko nekeičia, tuo neužsiimčiau, nes tai būtų beprasmiška. Nuo pat savo veiklos pradžios tiems vaikams norėjau tik gero. Žygis į Ameriką, galimybė pamatyti kitą pasaulį, laisvą pasaulį, išmokti kalbą, krepšinį, įgyti gerą specialybę ir visa tai parsivežti į Lietuvą – čia matau didžiulę prasmę. Niekada tuo nesuabejojau.

– Ar sunku jauniems Lietuvos krepšininkas apsispręsti, prieš išvykstant į JAV?
– Į JAV išsiunčiau jau daugiau nei 300 lietuvių. Kada vaikas atsiduria kryžkelėje ir jam reikia priimti sprendimą, eiti į profesionalų krepšinį, važiuoti į Ameriką ar eiti į kokį nors klubą, kur daug dėmesio skiriama jaunimo ugdymui, teisingų apsisprendimų procentas yra nedidelis. Taip būna dėl vaiko ne brandos, tėvelių negebėjimo orientuotis tokioje srityje ir suinteresuotų asmenų kišimosi ir poveikio šeimos ir vaiko sprendimams. Žmonių, kurie labai rūpintųsi pačiu vaiku, jame įžvelgtų ne tik sportininką, bet ir žmogų, linkėtų jam baigti ir mokslus, yra labai nedaug.

– Lankytojo klausimas: Kodėl Deividas Pukis nusprendė palikti JAV ir grįžo rungtyniauti į Lietuvą?
– To reikėtų klausti paties Deivido. Kartais būna taip, ir Deividas ne vienintelis toks, kad turi gyvenimo draugę arba mylimąją. Toje vietoje jis nelabai giriasi ir nelabai žmonės tai žino. Yra keletas vaikinų į Lietuvą grįžusių būtent dėl tos priežasties.

Taip pat būna noras greičiau pradėti profesionalią karjerą, kai žaidėjas pervertina savo galimybes. Įsivaizduoja, kad išrinktas į naudingiausių penketuką Europoje, tuoj pat gerai pasirodys ir profesionalioje komandoje.

– Jūs nesate patenkintas tokiu Pukio sprendimu?
– Aš labai daug su juo kalbėjau ir intensyviai stengiausi atkalbėti Pukį nuo tokio sprendimo, bet nieko negalėjau pakeisti. Jis nenorėjo mokytis, o norėjo grįžti ir žaisti profesionaliame lygyje.

– Ar toks sprendimas gali turėti neigiamos įtakos jo karjerai?
– Nemanau, kad įvyko kažkas blogo dėl to, kad jis žaidžia Lietuvoje. Nemanau, kad būtų įvykęs koks nors stebuklas per pirmuosius metus, jei jis žaistų viename NCAA universitetų. Abejoju, ar Pukis ir ten būtų padaręs kokią ypatingą pažangą. Negalima lyginti ir galvoti, kas būtų jeigu būtų. Aš galvoju, kad Maksvytis yra geras treneris, o LKL nėra prasta lyga tobulėti. Kitas klausimas, kodėl Pukis netobulėja? Reikėtų Maksvyčio arba paties Deivido klausti.

– Sakote, kad Pukis netobulėja?
– Žiūrint į minučių skaičių ir statistiką, aš ir pats Deividas tikėjomės daugiau. Galbūt ir Maksvytis daugiau tikėjosi.

– Lankytojo klausimas: Ar būtų galima pritaikyti JAV universitetų treniravimo sistemą Lietuvoje?
– Klausimas, ar tai reikia daryti? NCAA yra kaip slenkstis į NBA. Viskas ten yra „prikerpama“ būtent pagal NBA išmatavimus. Treniruotės yra nukreiptos į individualų darbą su žaidėjais, gerinant jų techninį ir fizinį pasirengimą. Nepasakyčiau, kad NCAA yra turtingesnė taktiškai. Žinoma, ten yra dalykų, kurių neturime mes: intensyvumas, dideli greičiai, žaidimas baudos aikštelėje, labai aktyvi gynyba, aktyvesnis žaidimas dėl atšokusio kamuolio puolime. Mes, neturėdami tokių individualiai stiprių žaidėjų, viską daugiau akcentuojame ties taktine plotme. Kaip išgauti gerą metimą komandinių veiksmų pagalba. Amerikoje ir NBA užtenka palikti „praėjimus“ ir „koridorius“ toms žvaigždėms, kurios veržiasi ir pelno taškus, kuriuos mes pelnome po ilgų kombinacijų.

– Kartu su Dulkiu „Kovo beprotybėje“ rungtyniaus ir „St. Mary“ universiteto lietuvis Eividas Petrulis. Ar jums žinomas šis krepšininkas?
– Mažai galėčiau pasakyti apie šį krepšininką. Daugiau galiu kalbėti apie patį „St. Mary“ universitetą, kur esu buvęs. Tai gera mokykla Kalifornijoje. Labai geras treneris. Praėjusiais metais jie taip pat labai gerai pasirodė, o šiemet taip pat pateko į finalinį etapą.

– Ar jaunas žaidėjas be tokių žmonių kaip jūs pagalbos gali prasimušti į geras NCAA ar kitų pirmenybių Amerikos komandas?
– Nežinau kieno pagalba ten pateko Artūras Karnišovas, bet tikrai ne mano. Jis pirmas išvažiavo mokytis į JAV ir turėjo kažkokį kitą kelią. Manau, kad be niekieno pagalbos išvykti galima ir dabar. Būk rinktinės narys ir tau nereikės jokios pagalbos. Kuo geresnis krepšininkas, tuo lengviau. Nemanau, kad dabar jaunam Saboniui reikėtų kieno nors pagalbos, kad jį išvežtų į JAV. Atvažiuotų treneris iš NCAA, jį aplankytų ir iškart šnekėtųsi su tėvais ir pačiu žaidėju.

– Ar JAV trūksta krepšininkų, kad amerikiečiams reikia jaunųjų žaidėjų iš Lietuvos ir kitų šalių?
– Jie ima žaidėjų ne dėl to, kad jiems trūksta užsieniečių, o dėl to, kad užsienietis – geresnis už vietinį. Kai kurie užsieniečius ima dėl sąrašo užpildymo, kai trūksta vieno ar dviejų žaidėjų. Viskas priklauso nuo žaidėjo lygio. Jeigu tu esi labai geras, tai būsi pakviestas kaip starto penketo žaidėjas, kaip Lino Kleizos atveju. Kada tarėmės su Misūrio universitetu, iškėlėme reikalavimą, kad Linas žaistų mažiausiai 20 minučių per rungtynes ir starto penkete. Taip pat reikalavome, kad ten jis žaistų dvejose pozicijose: lengvojo ir sunkiojo krašto puolėjo. Misūris su tuo sutiko ir Linas pradėjo žaisti ten.

Kiti žaidėjai galbūt pasirenka per geras mokyklas ir užsisėdi ant suolo, kaip Martyno Pociaus atveju. Jis mažai žaidė iš dalies gal ir dėl to, kad gavo traumą, bet Djuko universitetas yra vienas tų, kuris gali bet kada pasikviesti paties aukščiausio lygio žvaigždę. Tokiu būdu, tavo žaidėjas atsiduria suoliuko gale.

Visas pokalbis su Kairiu:Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (20)
>> kairio isvesti ncaa rinktines zaidejai
Beveik visi pamineti buvo jaunimo rinktiniu lyderiais. Dideliu Kairio nuopelnu, kas del krepsinio talentu atradimu ar pan., cia nematau. Be to, 10-20 is 300 paciu perspektyviausiu kazin ar toks jau didelis laimejimas. Pagrindine mase kazkur dingsta, nepasiekusi, kad ir Kadziulio lygio, jau nekalbant apie koki Lukauski jo geriausiais laikais. Na, galbut diplomai ir profesines karjeros. Taip pat abejoju, nes visgi sportininkai, visu pirma.
2012-03-13
+1
Atsakyti
vilnius
nieko ispudingo ir tas p-ocius nerodo uzsieni eilinis zaidejas labai jau isgirtas musu o apie dulki vienas rungtynes suzaide tai jau i rinktine aisku kad kemzura su kairiu viena ranka dirba juokai vieni visu pirma reikia stabilumo ir patirties o kovo beprotybes kovose yra daugeli lietuviu zaidusiu .
2012-03-13
-2
Atsakyti
kairio isvesti ncaa rinktines zaidejai
Jasikevicius,kaukenas,petravicius,javtokas,songaila,timinskas,kleiza,pocius,Jurkunas kuriuos atsimeniau,kurie lose ncaa lygoj ir veliau pateko i lietuvos rinktine...
2012-03-13
Atsakyti
VisiemsTo saitex: Na taip, kaip aš anksčiau nepagalvojau! Gi galima tiesiog neiti į šį š... Labai ačiu už šį patarimą, protingasis žmogau :) Ir kitiems patarsiu dabar čia nesilankyti :) Tavo dėka :) Gerai kad ir nesikūriau akounto...--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Mažiau šiukšlių turėsim :)
2012-03-13
Atsakyti
Visiems
To saitex: Na taip, kaip aš anksčiau nepagalvojau! Gi galima tiesiog neiti į šį š... Labai ačiu už šį patarimą, protingasis žmogau :) Ir kitiems patarsiu dabar čia nesilankyti :) Tavo dėka :) Gerai kad ir nesikūriau akounto...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-13
Atsakyti
VisiemsPz adminai bnewsu.... Krc už ką ištrynet mano komentarą? Už tai kad parašiau kad jūs esat miegaliai? xDD O tai ką neteisybė? Juk "atsibundat" tik kokia 15.00val. ir pradedat trint bukus komentarus. Jau tikrai pradedu manyt kad jūsų tinklapis nevertas dėmesio... Bet ką padarysi, juk mano komentaras tuoj bus ištrintas...--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Visų pirma: save gerbiantis komentuotojas sugeba užsiregistruoti sau nicką. :)

Antra: nepatinka? Niekas nelaiko žmogau, svarbu pastumti, o kad pačiam to nedaryti tai nė į galvą neateina. :)
2012-03-13
-1
Atsakyti
Visiems
Pz adminai bnewsu.... Krc už ką ištrynet mano komentarą? Už tai kad parašiau kad jūs esat miegaliai? xDD O tai ką neteisybė? Juk "atsibundat" tik kokia 15.00val. ir pradedat trint bukus komentarus. Jau tikrai pradedu manyt kad jūsų tinklapis nevertas dėmesio... Bet ką padarysi, juk mano komentaras tuoj bus ištrintas...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-13
+1
Atsakyti
Žmonės ar nors kartą suprasit, kad tokiuose straipsniuose ne vieta rašinėti apie Žalgirį ir Rytą? BAIKIT TAS PRIEŠPRIEŠAS. Jeigu Diskutuojame, tai tai darykime normaliai, be keiksmažodžių, o jei gu pareiškiame nuomonę, tai ją argumentuokime. Baikit rašinėti tas nesąmones apie LR ir ŽK. Straipsnis apie Dulkį, tai apie jį ir diskutuojame.

P.S Visi nori tvarkos komentaruose ir forumuose, bet pirma pradėkime nuo savęs, nerašinėkime bereikalingų komentarų, neįžeidinėkime vieni kitų ir viskas bus gerai! Geros dienos!

Nusižengusius baninsime be pasigailėjimo, o komentarai bus trinami!
2012-03-13
+2
Atsakyti
Labai geras interviu, dekui. Kairys saunus zmogus, sekmes jam ir jo sunui, daugiau tokiu zmoniu Lietuvai!
2012-03-13
-1
Atsakyti
beep
Manau, kad daugumas isveztuju dingsta kaip i subine. Diplomai diplomais, bet veza tai perspektyvius krepsininkus, kuriems, ir Lietuvos krepsiniui tap pat, visu pirma svarbi krepsininko, o ne buhalterio karjera. Aisku, kas netingi, galetu paskaiciuoti, tarkim, kaip susikloste, pvz. Lietuvos jaunimo rinktines nariu, isvykusiu i NCAA ir likusiu Lietuvoje, karjeros. Kita vertus, kaip pasiziuri, kaip "tobuleja" Janavicius, Vasiliauskas, Buterlevicius etc.
2012-03-13
Atsakyti
jons
Paskutinis Dulkio macas visas

http://www.youtube.com/watch?v=N7VH2PaHz...
2012-03-13
Atsakyti
Svaigalai jus visi cia esat, kurie raso, kad jam i Z ar LR geriau, abi komandos jam butu geros suoliui i aukstesni lygi, gal pasisektu kaip Pociui ir gautu pasiulymu is Europos grandu, tik as asmeniskai manau, kad jo zaidimo stiliui labiau tijtu Zalgiris, plius zaidzia Eurolygoi ir bent iki top16 nueina, daugiau demesio gautu, plius visada gautu po 20-30min, nes kita sezona nei weemso nei popo tikriausiai nebus, jaunimas musu kitas dar per silpnas Eurolygai, o Dulkys butu pats tas. Visi zinom, kad paskutiniu metu is LR pakilo tik Gecas, visi matem kas buvo su Valanciunu, nekalbu aisku tik apie uzsieniecius.. Bet esme, kad jam butu gerai ir ten ir ten, o kas jam siulys kontrakta ir ka pasirinks- jo reikalas, bet kokiu atveju, visi fanai jo laukia Lietuvoj!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-13
-1
Atsakyti
RRR
Baikit jus aukštinti tą Dulkį. kažkaip visi pamirštat kad jam jau 24 metai, kad jis žaidžiai su 4-5 metais jaunesniais, kad jis yra gilus vidutiniokas net NCAA lygyje. Kaip staiga kilo isterija dėl jo, taip staiga ir užtils. Jis yra beveiks tokio amžiaus kaip Seibutis ir vyresnis už- gecevičių. Ne jo amžiuje smarkiai progresuoti, o jo dabartinis lygys yra kaip kokio Bendžiaus.
2012-03-13
-2
Atsakyti
AlgisInf81 matyt neblogas Kairio advokatas, gal už tai ir nubyra kas nors... Įdomu būtų gauti keletą pavyzdžių, kas iš Kairio vaikinų padarė stulbinančią karjerą. Nesiimu ginčyti to, ko nežinau. Todėl įdomu būtų sužinoti. O dėl smegenėlių buvimo ar nebuvimo tai dar galima pasiginčyti.


Algi ar tau nieko nesako tokios pavardes,Jasikevicius,Petravicius,Kleiza tie patys Dulkys bei Pukis tai tik mazas burys zaideju kuriems Stepas padejo isvykti i JAV,o tu dar klausi,vien Jaska ka reiskia.
2012-03-13
+1
Atsakyti
Algi, didzioji dauguma vaikinu zaidusiu NCAA yra kairio atvesti. Na tai pasikrapstyk po savo atminti, kurie zaideja ten yra zaide, ir jei jau tu juos zinai, vadinasi karjera ju nebloga. Cia per paskutinius 15 metu. Tu kuriu nezinai ir as nezinau nemaza dalis padare greiciausiai neblogas karjeras ne krepsinio srity, nes USA universiteto diplomas yra nebloga pradzia ir zmogaus perspektyvos tikrai geresnes nei tu jaunuoliu kurie LKL suola patryne kelis metus ir mokslu nebaige nebesugeba pragyventi is krepsinio.
2012-03-13
+1
Atsakyti
Algis
Inf81 matyt neblogas Kairio advokatas, gal už tai ir nubyra kas nors... Įdomu būtų gauti keletą pavyzdžių, kas iš Kairio vaikinų padarė stulbinančią karjerą. Nesiimu ginčyti to, ko nežinau. Todėl įdomu būtų sužinoti. O dėl smegenėlių buvimo ar nebuvimo tai dar galima pasiginčyti.
2012-03-13
Atsakyti
zinovas
na pocius niekad neturejo, ir netures tokio metimo. ka pocius turi geresnio tai tik atletiskumas, tiesa dulkys irgi gana atletiskas tik ne ant tiek. dulkio gynyba daug kartu geresne.
2012-03-13
-2
Atsakyti
prognoze"iš Dulkio per kelis metus gausis kažkas panašaus į Martyną Pocių"TAI YRA NIEKO YPATINGAI GERO!


Na matyt tu daugiau pasiekes, pociau karjera tai nepasiekiama svajone ~99,9 proc jaunu sportininku. Zaisti LTU rinktineje ir Real klube. Na tai nieko gero... Visai nieko....
2012-03-13
-1
Atsakyti
AlgisLabai įdomi informacija! Išvežė net 300 vaikinų į JAV mokytis ir žaisti krepšinį. Tik kur jie visi dingo? Taip mes Lietuvai galėtume gal penkias rinktines surinkti! O dabar nėr iš ko rinktis, reikia "senukais" pasikliauti...


algi algi algi... kur tavo smegeneles? Jei tau idomu tai kairio isvezti kai kurie vaikinai jau ir puikias karjeras baige ir tie patys senukai jie yra. O rinktines mes renkame is tu paciu kairio isveztu vaikinu ir rinksime ateityje. Gal as taves nesupratau, gal tu manai, kad visi tie 300 turetu buti auksciausio lygio krepsininkai ir atstovauti garsiausius klubus? Na pagal tokia logika tai visi saboniukai marciulioniukai ir kt eja tiesiai i LKL ar LKAL turetu pasaulyje zibeti? O ju tai ne 300...
2012-03-13
Atsakyti
Algis
Labai įdomi informacija! Išvežė net 300 vaikinų į JAV mokytis ir žaisti krepšinį. Tik kur jie visi dingo? Taip mes Lietuvai galėtume gal penkias rinktines surinkti! O dabar nėr iš ko rinktis, reikia "senukais" pasikliauti...
2012-03-13
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.