Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Dar vieną įspūdingą pergalę Čekijos pirmenybių ketvirtfinalyje iškovojo Nymburko ČEZ ekipa. Lietuvį savo gretose turintis klubas namie 123:70 sumindė Prahos „Sparta“ krepšininkus.

ČEZ seriją iki 3 pergalių laimėjo „sausu“ rezultatu 3-0 ir pateko į pusfinalį.

Gintaras Einikis nugalėtojams per 10 minučių pelnė 2 taškus (1/4 dvitaškių), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Šveicarija

Trečiąją pergalę Šveicarijos pirmenybių ketvirtfinalyje iškovojo „Bouncourt“ ekipa. Ji namie 88:82 nugalėjo „Lausanee Morges Basket“ krepšininkus.

Nugalėtojams Rolandas Alijevas per 35 minutes pelnė 8 taškus (3/6 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Seriją iki 3 pergalių „sausu“ rezultatu laimėjusi Alijevo ekipa pateko į kitą varžybų etapą.

Pergalę ketvirtfinalio varžybose iškovojo ir Singaro Tribės Vekso „Herens“ klubas. Jis išvykoje 89:78 palaužė „Fribourg Benetton Olympic“ krepšininkus.

„Herens“ ekipa seriją iki 3 pergalių pralaimi 1-2.

Tribė per 23 minutes pelnė 10 taškų (5/8 dvitaškių, 0/2 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Vengrija

8-ąją nesėkmę Vengrijos pirmenybėse patyrė Martyno Andriukaičio Debrecenų „Vadkakasok“ ekipa. Ji išvykoje 81:97 nusileido Kečkemeto „Univer KSE“ krepšininkams.

Andriukaitis per 5 minutes į krepšį nemetė ir taškų nepelnė, bet atkovojo 1 kamuolį.

Debreceno klubas, turintis 17 pergalių ir 8 pralaimėjimus, užima 3-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Triuškinančią pergalę iškovojo Solnoko „Olaj“ ekipa. Du lietuvius savo gretose turintis klubas namie 76:56 sutriuškino „Marco-Carmo“ krepšininkus.

Andrius Jurkūnas nugalėtojams per 40 minučių pelnė 12 taškų (3/5 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 0/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 varžovo metimą bei 4 kartus prasižengė.

Donatas Sabaliauskas per 36 minutes surinko 6 taškus (1/3 dvitaškių, 1/7 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 1 kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Olaj“ ekipa, turinti 12 pergalių ir 13 pralaimėjimų, užima 8-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Įspūdingą pergalę Vengrijoje iškovojo Mindaugo Kalvelio Sombathėjaus „Falco KC“ komanda. Ji namie 96:60 sutriuškino Dombovaro „Gunaras KC“ krepšininkus.

Kalvelis nugalėtojams per 22 minutes pelnė 6 taškus (3/7 dvitaškių, 0/1 baudos), atkovojo 6 kamuolius, blokavo 3 varžovų metimus, tačiau 1 kartą suklydo.

Pralaimėjusiems Nerijus Lisauskas per 10 minučių surinko 5 taškus (1/2 dvitaškių, 3/3 baudų), atkovojo 1 kamuolį, tačiau aikštę paliko surinkęs 5 asmenines pražangas.

„Falco KC“ ekipa, iškovojusi 11 pergalių iš 25 galimų, užima 11-ąją turnyrinės lentelės vietą, o Dombovaro krepšininkai, turintys 8 pergales ir 17 pralaimėjimų, – 12-ąją.

Sėkmingas Kęstučio Marčiulionio žaidimas leido jo ekipai iškovoti dar vieną pergalę. Kapošvaro ekipa namie 84:67 nugalėjo Budapešto „Ujbuda“ krepšininkus.

Marčiulionis per 31 minutę pelnė 26 taškus (2/3 dvitaškių, 6/9 tritaškių, 4/6 baudų), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, tačiau 5 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Sėkmingas rungtynes sužaidė ir Valdas Kaukėnas. Jis pralaimėjusiems per 34 minutes pelnė taip pat 26 taškus (9/11 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 5/5 baudų). Lietuvis atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, tačiau kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Kapošvaro krepšininkai, turintis 13 pergalių ir 12 pralaimėjimų, užima 6-ąją turnyrinės lentelės vietą, o Budapešto ekipa, patyrusi jau 20-ąjį pralaimėjimą iš 25 galimų, turnyrinėje lentelėje žengia paskutinė – 14-a.

Vokietijos antroji Bundeslyga

13-ąją pergalę antroje Vokietijos Bundeslygoje iškovojo Kukhafeno „BasCats“ ekipa. Ji išvykoje 97:76 (31:22, 23:20, 20:13, 23:21) sutriuškino MBC krepšininkus.

Nugalėtojams Benas Matkevičius per 37 minutes pelnė 17 taškų (2/3 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 1/1 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei 4 kartus prasižengė.

Marius Žemaitis per 34 minutes surinko 13 taškų (4/8 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Audrius Maneikis per 7 minutes įmetė 4 taškus (2/2 dvitaškių) bei 1 kartą prasižengė.

„BasCats“ ekipa, turinti 13 pergalių ir 15 pralaimėjimų, užima 10-ąją turnyrinės lentelės vietą.

to amonass: O iš kur tu žinai kad Vengrijos lyga yra silpna?
2006-04-19
+1
to Jun1or: tu paziurek kokioj lygoj losia marciulionis, nieks jo nekvies i rinktine...
2006-04-19
Na jeigu rinktinėje nematysime Marčiulionio...tai aš tada nebežinau ką ir besakyti. Jis per paskutines 7 rungtynes vidutiniškai pelno po ~24 taškus, pataikymas geras, assistų po 5 minimum prideda, na formoj vaikis kaip ir Kaukėnas, bet aišku dėl visokių Sireikos ambicijų vėl puse nežais.. ;/