Čikagos lietuvių krepšinio lygos (ČLKL) čempionate paaiškėjo keturios stipriausios komandos, kurios ir išsidalins čempionato apdovanojimus. Į III ČLKL sezono čempionų laurus kėsinasi „Alytaus”, „Radviliškio”, „Lituanicos” ir „Aukštaitijos” krepšininkai, balandžio 15 d. vykusiose ketvirtfinalio rungtynėse įveikę savo varžovus pirmajame atkrintamųjų varžybų etape.

Ketvirtfinalyje į porą pateko praėjusio sezono finalistai – „Alytaus” ir Panevėžio „Kalnapilio” krepšininkai. Šioje senų varžovų dvikovoje lauktos kovos neįvyko: dzūkai tiesiog nuo kelio nušlavė „aludarius”, įveikę juos rezultatu 73:31 (33:18). Kaip ir pirmose šio sezono rungtynėse, alytiškiai nepaliko jokių vilčių praėjusio sezono vicečempionams ir su kaupu pateisino dukart ČLKL čempionų vardą.

Alytaus komandai solidžią pergalę padėjo užtikrinti priekinės linijos žaidėjai – Tomas Ivanauskas – 19 taškų ir Evaldas Jacunskas – 17 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai. „Kalnapilio” komandoje vienintelis Marijus Kavoliukas sugebėjo surinkti dviženklę taškų sumą – 10.

Reguliariojo sezono nugalėtojai „Radviliškio” krepšininkai nesunkiai 62:46 (35:18) įveikė čempionato debiutantę Klaipėdos „Olimpo” komandą. Pastarosios komandos krepšininkai pernelyg nesikrimto nusileidę vieniems iš šio čempionato favoritų – klaipėdiečiai dar prieš rungtynes buvo įvykdę debiutinio sezono uždavinius, patekdami tarp aštuonių stipriausių lygos komandų.

„Radviliškio” komandai amerikietis Levonas Brownas pelnė 17 taškų, Vaclovas Šivickas – 16, o „Olimpui” daugiausiai taškų – 19 – pelnė Audrius Verbickas.

„Aukštaitijos” ir „Kauno” komandų dvikovoje stipresni buvo aukštaičiai, įveikę varžovus rezultatu 55:51 (21:15). Vienu metu, antrojo kėlinio pirmoje pusėje, „Aukštaitija” turėjo sukaupusi 18-os taškų persvarą ir pernelyg anksti patikėjo savo sėkme. Paskutinę kėlinio minutę kauniečiai sugebėjo pavyti varžovus, atsilikdami nuo jų vos vienu tašku – 51:52. Vis dėlto kelios grubios klaidos „Kauno” krepšininkams neleido tikėtis iškovoti sensacingą pergalę.

Prie aukštaičių sėkmės daugiausiai prisidėjo aukščiausias ČLKL krepšininkas 213 cm ūgio Jackas Lothianas. Jis, prieš dvi savaites laimėjęs „Oro karaliaus” titulą, savo komandai pelnė 18 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir blokavo 4 varžovų metimus. Deivydo Markevičiaus sąskaitoje – 15 taškų. Kauniečiams Sigitas Gendvilas pelnė 16 taškų, Raimondas Žekas – 14 (8 atkovoti kamuoliai).

Atkakliausiai vykusiame susitikime „Lituanicos” krepšininkai po dramatiškos kovos 48:44 (23:18) nugalėjo Kretingos „Tauras Mortgage” komandą. Kretingiškiai, laimėję pirmas 9 šio sezono rungtynes ir naujuosius metus sutikę ČLKL komandų viršūnėje, po šios apmaudžios nesėkmės buvo priversti pasitraukti iš tolimesnės kovos dėl medalių.

„Lituanicos” komandą į pergalę vedė Dereksas Molis. Jis 5-ąją antrojo kėlinio minutę buvo pelnęs 25 iš visų 28 savo komandos taškų, o iš viso „Lituanicos” lyderis surinko net 30 taškų. „Kretingos” komandoje, kuriai dėl techninių pražangų limito negalėjo padėti vienas iš komandos lyderių Remigijus Narvilas, pasižymėjo Emigijus Lukošius. Jis pelnė 14 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

ČLKL pusfinalio varžybos bus žaidžiamos balandžio 22 ir 23 dienomis. Komandos pakeliui į finalą teks sužaisti po dvejas rungtynes. Į finalą pateks tos komandos, kurios per du tarpusavio susitikimus surinks geresnį taškų santykį.

Pirmieji į aikštelę išbėgs „Lituanicos” ir „Radviliškio” krepšininkai. Reguliariojo sezono nugalėtojai radviliškiečiai šiame sezone dukart (70:62 ir 56:43) įveikė „Lituanicos” sportininkus, tačiau nuspėti, į kurią pusę pasisuks pergalės svarstyklės, šį kartą yra sunku.

Antrame pusfinalio susitikime akis į akį susirems „Aukštaitijos” ir „Alytaus” krepšininkai. Alytiškiai kupini ryžto ir trečiąkart iškovoti savaitraščio „Amerikos lietuvis” įsteigtą čempionų taurę, o „Aukštaitija” sieks nutraukti dzūkų dominavimą ČLKL arenoje. Tai jiems jau pavyko padaryti reguliariajame sezone, kai „Aukštaitija” įveikė „Alytų” 68:61. Antrojo etapo varžybose pergalę rezultatu 60:54 šventė dukart ČLKL čempionai.