„Brigham Young“ universiteto krepšininkai triumfuoja panaikinę 25 taškų deficitą
Nuotr. Reuters – Scanpix
Dvi komandos jau pirmąją NCAA atkrintamųjų varžybų dieną pademonstravo, kad joks skirtumas krepšinyje nėra nėra neįveikiamas. Viena iš jų panaikino 25 taškų deficitą ir laimėjo, kita pergalę išplėšė nepaisant to, kad likus žaisti 5 minutes atsiliko 16 taškų.

„Brigham Young“ panaikino 25 taškų deficitą ir 78:72 (40:55, 38:17) nugalėjo „Iona“ universitetą. Toks panaikintas skirtumas – didžiausias per NCAA atkrintamųjų varžybų istoriją.

Iki pirmo kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 6 minutes „Iona“ pirmavo 49:24, o likus žaisti 4 minutes skirtumas dar buvo triuškinantis – 55:41.

Tačiau per 16 minučių pelnę 55 taškus, per likusias 24 minutes „Iona“ pelnė vos 17.

„Žaidėjų akyse mačiau kad jie šių rungtynių nepralaimės. Ir mes sugebėjome jas pabaigti pergalingai“, – džiaugėsi „Brigham Young“ vyriausiasis treneris Dave'as Rose'as.

Ankstesnis didžiausias panaikintas skirtumas NCAA atkrintamosiose varžybose buvo buvo 22 taškai. 2001 metais tokį deficitą panaikino Djuko universitetas.

Kitose rungtynėse, kurias stebėjo JAV prezidentas Barackas Obama ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas, Vakarų Kentukio universitetas 59:58 (19:23, 40:35) palaužė Misisipės slėnio valstijos universitetą.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 5 minutes Misisipės slėnio valstijos universiteto komanda pirmavo 53:37, tačiau jų varžovai per tris minutes spurtavo 14:0 ir panaikino skirtumą.

Mačo pabaigoje Vakarų Kentukio universiteto komanda išsiveržė į priekį ir turėjo 3 taškų persvarą, o tritaškio nepataikę jų varžovai aikštę paliko nuleistomis galvomis.

Iki šiol nė viena komanda NCAA atkrintamosiose varžybose nebuvo laimėjusi rungtynių, likus 5 minutėms atsilikdama tokiu skirtumu.

„Tai neįtikėtinas jausmas, – sakė nugalėtojų narys Derrickas Gordonas. – Mūsų atėjo pasižiūrėti Jungtinių Valstijų prezidentas ir norėjome surengti šou. Tai nelabai pavyko per pirmas 35 minutes, tačiau galiausiai iškovojome pergalę.