Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) II vaikinų grupėje prasidėjo atkrentamosios varžybos. Pirmąsias pergales iškovojo ir žingsnį pusfinalio link žengė trys Kauno komandos: Lietuvos kūno kultūros akademijos antroji (LKKA-2), Kauno kolegijos (KK) ir Kauno technologijos universiteto antroji ekipa (KTU-2) bei viena Vilniaus regiono komanda – Vilniaus kolegija (VK).

Atkrintamosiose varžybose nugalėtojas paaiškės iš dviejų tarpusavio susitikimų (sudėjus dviejų rungtynių rezultatus). Atsakomosios dvikovos vyks jau ateinantį trečiadienį – kovo 21 dieną.

Kauno kolegijos triuškinama pergalė

Tvirčiausią žingsnį pusfinalio link žengė Kauno pogrupio reguliaraus čempionato absoliutūs lyderiai - Kauno kolegijos (KK) krepšininkai. Jie išvykos rungtynėse net 73 taškų skirtumu – 113:38 (32:12, 27:12, 29:5, 25:9) sutriuškino ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM-V) ekipą.

Nenuostabu, kad Kaune reguliariajame čempionate be pralaimėjimų (iškovotos visos 8 pergalės) žygiavę KK studentai ISM-V komandą, kuri Vilniaus pogrupyje liko paskutinė (patyrė visus šešis pralaimėjimus), palaužė tokiu didžiuliu skirtumu.

Jau pirmosios rungtynių minutės parodė, kad komandų lygių skirtumas – akivaizdus. KK krepšininkai per pirmąjį kėlinį susikrovė 20 taškų persvarą – 32:12, o vėliau jau akivaizdžiai triuškino savo varžovus.

Prie KK komandos pergalės M. Gudeliauskas pridėjo 27 taškus, J. Kalnutis – 20, M. Latkauskas – 17 tšk.

ISM–V ekipoje išsiskyrė E. Keblikas, surinkęs 14 taškų, K. Bielskis pelnė 10, S. Knyza – 7 tšk.

LKKA–2 palaužė LEU–2

Po reguliaraus čempionato antra Kauno pogrupyje likusi LKKA–2 komanda išvykos rungtynėse 20 taškų skirtumu – 82:62(15:12, 17:16, 25:18, 25:17) nugalėjo Vilniaus pogrupyje trejetuke įsitvirtinusią Lietuvos edukologijos universiteto antrąją komandą (LEU–2).

LEU–2 savo žiūrovų akivaizdoje dar du kėlinius gana aktyviai priešinosi varžovams – komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo LKKA–2 krepšininkams pirmaujant vos 4 taškų skirtumu – 32:28.

Visgi, po atokvėpio minutėlių LKKA–2 studentai pagreitino žaidimo tempą ir įgijo dviženklę taškų persvarą.

Prie LKKA–2 komandos pergalės daugiausiai prisidėjo T. Pileckas, pelnęs 33 taškus, M. Čepkauskas pridėjo 27, P. Grebliūnas – 12 taškų.

LEU–2 komandos gretose I. Sinkevičius ir E. Leipus surinko po 15, D. Kibildis – 10 taškų.

VK nugalėjo LSMU atstovus

Reguliaraus LSKL čempionato Vilniaus pogrupio lyderiai – Vilniaus kolegijos (VK) krepšininkai svečiuose 21 taško skirtumu –83:62 (16:14, 14:13, 28:19, 25:16) po nervingos dvikovos nugalėjo Kauno pogrupio vidutiniokus – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentus.

Pirmoji rungtynių dalis buvo itin įtempta – kova virė taškas į tašką. Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo VK studentams pirmaujant vos 3 taškų skirtumu – 30:27.

Antroje rungtynių pusėje įtampa neatslūgo – technine pražanga nubaustas LSMU atstovas Ritauras Rakauskas, taip pat techninę pražangą užsidirbo ir VK žaidėjų suolelis.

Visgi nervų karą laimėjo VK komanda, kurios žaidėjai nepasidavė provokacijoms ir susikrovė dviženklę taškų persvarą.

VK komandai D. Kibildis pelnė 21 tašką, L. Bankieta – 17, D. Aukštuolis – 16 taškų.

LSMU gretose išsiskyrė T. Žvaliauskas, surinkęs 21 tašką, M. Laukaitis pridėjo 16, T. Švedas – 10 taškų.

KTU–2 įveikė TTVAM

Dar vienose rungtynėse Kauno technologijos universiteto antroji (KTU–2) komanda namuose 9 taškų skirtumu – 84:75 (17:15, 20:17, 25:26, 22:17) įveikė Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos (TTVAM) studentus.

Įtampa tarp komandų tvyrojo iki paskutinės sekundės, nors ir KTU–2 krepšininkai buvo priekyje, tačiau jų persvara nuolat buvo itin trapi.

KTU–2 krepšininkus į pergalę vedė P. Žukaitis, pelnęs 19 taškų, D. Jasiulionis pridėjo 16, V. Danusas ir A. Švelnys – po 13 taškų.

TTVAM komandai D. Janavičius pelnė 23, U. Luneckas – 16, E. Rogačiov – 13.

Priminsime, kad KTU–2 krepšininkai (4 pergalės, 4 pralaimėjimai) Kaune po reguliaraus čempionato liko treti, TTVAM (4 pergalės, 2 pralaimėjimai) Vilniuje – antri.