Visas prognozes viršijęs Trakų klubas taikosi į NKL (audio)

2012-03-16 14:37
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“

Erikas Kučiauskas veda Trakų komandą į pergales
Erikas Kučiauskas veda Trakų komandą į pergales
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Vos susikūrusi, Trakų „TonyResort-Altitudė“ komanda šovė į pačią Regionų krepšinio lygos (RKL) viršūnę. Tik šį sezoną debiutavusi ekipa kitą savaitę pradės kovas trečios pagal pajėgumą šalies lygos finale.

Pakeliui į finalą Trakų krepšininkai eliminavo „Kretingos“, Birštono „JAZZ-Diremta“, Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto ir Šakių „Zanavyko“ komandas. Dvikova su pastarąja buvo atkakliausia – trakiškiai seriją laimėjo 3-2, visas pergales pasiekdami išvykose.

Taip komanda, pradėjusi sezoną RKL B divizione, dabar atsidūrė per žingsnį nuo trofėjaus.

Finalo serijoje iki trijų pergalių „TonyResort-Altitudė“ komanda kovos su Plungės „Olimpo“ krepšininkais, RKAL reguliariajame sezone užėmusiais trečią vietą (21-5), o atkrintamosiose varžybose per 8 dvikovas suklupusi tik kartą.

Apie artėjantį finalą „BasketNews.lt radijas“ kalbėjo „TonyResort-Altitudė“ komandos vyriausiąjį trenerį Eriką Kučiauską.

– Treneri, RKL finale jūsų komandos laukia galingą žaidimą demonstruojantis legendinis Plungės „Olimpas“. Ar nesibaiminate? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Kučiausko.
– Ne, nesibaiminame. Jeigu ganėtinai sėkmingai jau nuėjome tokį kelią, tai trauktis nėra kur. Finalas yra finalas ir, manau, kad tiek mes, tiek „Olimpas“ šioms rungtynėms ruošiamės labai atsakingai. Galime būti tikri, kad į finalą silpnos komandos nepapuola.

– Ar prieš sezoną buvo tikėtasi, kad žaisite RKL finale?
– Sunku pasakyti, nes kai atėjau čia dirbti, komanda jau buvo suformuota. Sulaukiau komandos vadovų skambučio, apsitarėme. Komandos tikslai buvo iš RKL B diviziono patekti į A. Tai, kas buvo numatyta vadovų planuose, įvykdėme. Labai gerai startavome atkrintamosiose varžybose ir pasiekėme finalą. Su kiekvieneriomis rungtynėmis žaidėjų ir trenerių gretose atsiranda vis daugiau pasitikėjimo.

– Ar gali būti kitų tikslų finale, nei čempionų titulas?
– Tikslai visada turi būti maksimalūs arba netgi neįmanomi. Tik tada gausi maksimumą. Galbūt giliai pasąmonėje ir svajojame papulti į NKL. Finale tikrai nežaisime tik tam, kad pasipriešintume. Su Plungės „Olimpu“ kovosime dėl pergalės, o nugalės stipresni. Manau, kad serija bus labai įdomi. Tiek „Olimpe“, tiek kituose klubuose yra žaidėjų, rungtyniavusių LKL ar kitose lygose ir nors RKL yra trečia pagal pajėgumą lyga, pusfinaliuose ir finaluose žaidžia ganėtinai stiprios komandos.

Pusfinalis mums susiklostė neplanuotu scenarijumi: išvykose laimėjome trejas rungtynes, o namuose viską pralaimėjome. Tai parodo, kad žaidžiama visas 40 minučių ir serija gali baigtis visaip. Nebus lengva. Dar nuo legendinių laikų žinome, kad su Plungės „Olimpu“ sunku buvo žaisti tiek „Žalgiriui“, tiek „Statybai“.

– Bet ar galime lyginti senąjį „Olimpą“, kuris kažkada žaidė LKL su dabartiniu?
– Taip, žinoma, kad nebegalime tų komandų lyginti, nes viskas ten yra pasikeitę. Mums lengva tikrai nebus, nes ten vis dar žaidžia tikrai gerų žaidėjų. Kad ir tas pats Jocys, kuris yra ragavęs ir legionieriaus duonos. Krepšinį žmonės moka žaisti visoje Lietuvoje. Pasižiūrėsime, kaip mums seksis.

– Remiantis krepšinio ekspertų prognozėmis, Plungės „Olimpas“ yra neabejotinas finalo favoritas. Kaip jums tokie vertinimai?
– Visko gali būti, sportas yra sportas. Mes savo žaidimu įrodėme, kad su mumis taip pat reikia skaitytis. Galbūt šioje serijoje mes būsime tas juodasis arkliukas, galbūt – išsišokėliai. Mes bandysime paneigti visų ekspertų prognozes. Aišku, visko gali būti, bet manau, kad esame pajėgūs laimėti bent jau dvejas rungtynes. Vienerias tai tikrai. Serija, kokią numatė ekspertai, yra jų asmeninė nuomonė. Mes neturime ko prarasti ir važiuosime žaisti.

– Kaip įvertintumėte RKL lygos pajėgumą ir ten žaidžiančių krepšininkų potencialą?
– Čia rimtos rungtynės prasideda ne nuo finalo, o tada, kai prasideda atkrintamosios varžybos. Tada komanda turi įdėti maksimaliai daug pastangų, fizinės ir psichologinės ištvermės. Komanda, kuri stipriau atrodys rungtynių dieną, kuri atlaikys finalinės serijos įtampą. Pradėjome nuo B diviziono ir iškopėme iki pat finalo. Noriu pridurti, kad visose atkrintamųjų varžybų serijose neturėjome ir aikštės pranašumo. Todėl galbūt turime šiokį tokį patyrimą, kaip žaisti išvykoje ir ką reikia daryti. Nei mums, nei „Olimpui“ nebus lengva. Kalbant apie „Olimpą“, kiek teko domėtis jų rezultatais, komanda žaidžia tikrai įspūdingai ir galingai. Jie gali žaisti tris kėlinius vidutiniškai, bet per vieną kėlinį išspręsti visas rungtynes. Į tai taip pat kreipsime labai didelį dėmesį.

– Ar daug sirgalių ateina palaikyti jūsų komandos Trakuose?
– Labai didelis susidomėjimas buvo būtent pusfinalio serija. Paradoksas toks, kad žaidžiant Šakiuose, mūsų palaikyti atvažiuodavo dar daugiau žmonių. Ten salė erdvi ir didelė. Mes žaidžiame mažesnėje salėje, bet ji irgi visą laiką būdavo sausakimša. Žaidėjams ir smagiau žaisti, kada salė pilnutėlė. Sukyla papildomos emocijos. Krepšininkams ir treneriams tai suteikia vidinių jėgų. Susidomėjimas yra padidėjęs ir mes nežadame sustoti. Kaip ir sakiau, mums nėra ko prarasti. Bandysime kovoti ar bent jau labai stipriai pasipriešinti Plungės „Olimpui“.

– Jūsų komanda turi labai ilgą pavadinimą. Kaip sirgaliai jį skanduoja rungtynių metu?
– Atvirai sakant, neatkreipiu dėmesio į tokius dalykus. Jie skanduoja miesto pavadinimą: Trakai Trakai! Noriu pasakyti, kad nei „TonyResort“, nei „Altitudė“, nėra skanduojami, nes tai mūsų rėmėjų pavadinimai. Mūsų ir tinklalapis internete yrawww.kktrakai.lt. Kur bežaistume, Plungėje ar Trakuose, mūsų sirgaliai skanduos tik miesto pavadinimą.

– Ar Trakų krepšinio sirgaliai važiuos komandos palaikyti į Plungę?
– Manau, kad taip. Bus organizuojami autobusai ir kelionė sirgaliams. Sirgaliai važiuos į rungtynes, sirgs. Jų palaikymas mums duoda papildomo impulso rungtynių metu. Dar kartą norių padėkoti mūsų sirgaliams, kurie negailėjo savo laiko ir važiavo į Šakius palaikyti mūsų komandos. Tokio paties susidomėjimo, tikiuosi, sulauksime ir žaidžiant finalo serijoje.

– Treneri, profesionalaus krepšininko karjerą baigėte tik 2008-aisiais. Papasakokite, ką iškart po to veikėte?
– Situacija buvo labai įdomi. Tuo metu Vilniaus „Sakalų“ treneris buvo Rimas Kurtinaitis, o jo asistentas – Romualdas Petronis. Tai pačiais 2008-aisiais sezono pabaigoje komandoje įvyko labai daug pasikeitimų. Trenerio asistentas Petronis gavo pasiūlymą iš Rusijos jaunimo klubo, o Kurtinaitis liko be asistento. Nežinau, kas tai sugalvojo, bet po vienos treniruotės mane pasikvietė klubo vadovai ir netikėtai pasiūlė būti Kurtinaičio asistentu. Pas mane net planuose nebuvo, baigus krepšininko karjerą, darbą tęsti trenerio pareigose. Atmesti pasiūlymo negalėjau ir sutikau. Situacija dar labiau pasikeitė jau po savaitės, kai Kurtinaitis gavo pasiūlymą išvažiuoti į Lenkiją, treniruoti aukščiausios lygos trečiąją komandą. Gavosi taip, kad per savaitę laiko padariau įspūdingą karjeros šuolį – nuo žaidėjo iki vyr. trenerio. Vis dėlto susėdome su klubo vadovais ir pasitarėme, kad pas man nei praktikos, nei galbūt gebėjimų tuo metu nebuvo. Vėl buvo skambinta Petroniui ir prašyta, kad jis baigtų darbą „Sakaluose“. Vadovai buvo labai dėkingi, kad jis suprato susiklėsčiusią situaciją ir grįžo. Nuo to laiko prasidėjo mano trenerio karjera. Pasibaigus sezonui, patyriau dar vieną karjeros šuolį ir tapau klubo direktoriumi. Darbas šiose pareigose tęsėsi dvejus metus. 2010 m. tapau „Sakalų” vyr. treneriu. Sukomplektavome jauną komandą, į kurią vadovai dėjo daug vilčių, bet sezono startas nebuvo toks sėkmingas ir mane atleido iš trenerio pareigų. Tada nuo 2011 m. dirbau sostinės krepšinio mokyklos vaikų treneriu, o dar tais pačiais metais sulaukiau pasiūlymo iš Trakų komandos, kur dirbu iki šiol ir ruošiuosi finalo serijoje.

– Tokiais tempais darant karjerą, galima pradėti galvoti ir apie kurią nors rinktinę?
– Apie tai kalbėti anksti. Svajoti galima. Kiekvienas žmogus turi turėti svajonę, nesvarbu, ar jis krepšininkas ar treneris. Be tokių dalykų sunku kažko pasiekti.

– O kaip jums pačiam patinka trenerio darbas?
– Jis man labai patinka. Kai buvau „Sakalų“ vyr. treneriu, komandos žaidėjai buvo patenkinti tuo, kaip mes dirbome. Jie man davė teigiamą impulsą. Pasikalbėjau su veteranais, kurie taip pat man padėjo apsispręsti, nuo direktoriaus pareigų sugrįžti į „Sakalų“ trenerio postą. Treniruočių ir rungtynių proceso valdymu niekuo nenusileidau geriems ar net elitiniams treneriams. Manau, kad šį darbą išmanau. Su kiekviena diena, kiekvienomis geromis rungtynėmis tobulėju. Kai Eurolygoje žaidžia „Žalgiris“ ar „Lietuvos rytas“, galiu rungtynes stebėti ne kaip žaidėjas, o kaip treneris ir mąstyti, kodėl daroma vienaip ar kitaip. Kaip elgiasi kiti treneriais tam tikrai momentais. Viską kraunuosi į galvą ir dirbu toliau. Toks ir yra trenerio darbo malonumas.

– Finalo serija prasideda jau kitą savaitę?
– Taip, kviečiame Plungės ir Trakų gerbėjus buriuotis abiejuose miestuose ir stebėti finalo seriją. Manau, kad serija bus įdomi ir įtempta. Viskas spręsis kovoje.

Visas interviu:Rodyti komentarus
Darius
rimis001om, veideli tu veideli, nulipk nuo kompiuterio tada apie davima i veideli snekek,atsilupeli.
2012-03-16
+1
Atsakyti
baxurs
kamens visus nugales
2012-03-16
Atsakyti
kad ir atvaziuotu traku sirgaliai vistiek ju nieks nepriimtu:DDDDgauti i veideli ir viskas atgal i autobusa:DDD PLunge!!!
2012-03-16
-1
Atsakyti
siauliai
Trakau saunuoliai, tiek nuejo grazu ziuret kaip viskas juda i prieki, sekmes, sirgsim uz jus!
2012-03-16
+1
Atsakyti
Anonimas
viskas butu kaip ir normaliai jei ne sis sakinys

"Treniruočių ir rungtynių proceso valdymu niekuo nenusileidau geriems ar net elitiniams treneriams."
2012-03-16
Atsakyti
Klaipeda"Ekspertai" sako kad finalas bus 3-0 Olimpo naudai..tai kas cia per kvailiai tie ekspertai?


tai, kad tie patys 'ekspertai' sake, kad pusfinaly Zanavykas laimes vos ne sausai, o vat gavosi, kad pralaimejo... cia tokiu ekspertu Lietuvoj tai gal kokie 2 mln susirinkti, nes likes milijonasekspertu Anglijoj ir Norvegijoj dirba :D
2012-03-16
+1
Atsakyti
Klaipeda
"Ekspertai" sako kad finalas bus 3-0 Olimpo naudai..tai kas cia per kvailiai tie ekspertai?
2012-03-16
+1
Atsakyti
:)
Sekmes Trakams! Nesvarbu, kas laiko jus silpnesniais, zinome, jog tapsite cempionais!
2012-03-16
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 8

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas