Kėdainių „Nevėžis“ žengė žingsnį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalių link. Trečiadienį startavusiose ketvirtfinalių varžybose kėdainiečiai namie 73:64 įveikė Vilniaus „Sakalus“ ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.

Po Žydrūno Kelio dvitaškio iki trečio kėlinio pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes „Sakalai“ pirmavo 50:43, tačiau tada pralaimėjo atkarpą 3:17 ir jau patys buvo besivejančiųjų vaidmenyje.

Šeimininkai dar prieš ketvirtą kėlinį sušvelnino rezultatą (50:51), o penkiais „sausais“ taškais pradėję paskutinį ketvirtį išsiveržė į priekį – 55:51. Martynas Gecevičius dvitaškiu nutraukė „Sakalų“ taškų badą, tačiau dar 5 šeimininkų taškai be atsako padidino pranašumą iki 7 taškų (60:53).

Rolandas Matulis iki mačo pabaigos likus žaisti 2 minutes sušvelnino skirtumą iki 4 taškų (62:66), tačiau tada vilniečiai dukart neatsikovojo kamuolio po savo krepšiu ir Gytis Sirutavičius padidino pranašumą iki 6 taškų. Paskutinę minutę „Nevėžio“ žaidėjai taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos ir įtvirtino pergalę.

„Nevėžiui“: Žydrūnas Stankus 17, Mindaugas Sakalauskas 12, Mantas Česnauskis, Gediminas Maceina, Paulius Počiuipa ir Gytis Sirutavičius po 9, Marius Janišius 6 (13 atk. kam.), Rytis Adomavičius 2.

„Sakalams“: Rolandas Matulis 16, Martynas Gecevičius 12, Žydrūnas Kelys 10, Arvydas Straupis 9, Erikas Kučiauskas 6, Eligijus Redeckas 4, Rolandas Vaičius 3, Nerijus Strazdauskas ir Justas Sinica po 2.

•

Kitose ketvirtfinalio rungtynėse intrigos nebuvo. Vilniaus „Lietuvos rytas“, kaip ir tikėtasi, 102:56 nušlavė Kauno „Atletą“. Vietą pusfinalyje vilniečiai gali užsitikrinti jau penktadienį, kai šios ekipos Kaune susitiks antrą kartą.

Nugalėtojams net 7 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, o 10 taškų ribos nepasiekė tik mažiau rungtyniavęs Matthew Nielsenas ir Robertas Javtokas. Tuo tarpu „Atleto“ komandoje iš viso pasižymėjo vos 6 žaidėjai.

„Lietuvos rytui“: Povilas Čiukinas 17, Sandis Buškevicas 16, Maurice’as Bakeris 15, Tomas Delininkaitis 14, Andrius Šležas 11, Haris Mujezinovičius (10 atk. kam.) ir Simas Jasaitis po 10, Matthew Nielsenas 7, Robertas Javtokas 2.

„Atletui“: Nerijus Varnelis 22 (9 atk. kam.), Ridas Globys 13, Egidijus Mikalajūnas 10, Laurynas Pečiukaitis 8, Johnas Chappellas 2, Adewole’as Lawalis 1.

Nesuprantu atleto taktikos prisipirk naiasikiu legionieriu...ka lietuvoje jaunimo nera, paziurekit i sakalus ten visi lietuviai ir jauni ir losia gerai o cia afrikanas kazkoks neaiskus, ir amerikietis neiaku is kokio kaimo? negi kaune nera lietuviu kurie galetu rungtyniauti atlete? isvis kauno atletas apsileideliu klubas nzn geda