Pirmadienio popietę startavo „Švyturio – Kauno Krepšinio lygos“ 10-12 klasių „Basketnews.lt Lietuva“ taurė. Savo jėgas išbandė dvi Kauno miesto mokyklos: „Dainavos“ vidurinė mokykla ir VDU „Rasos“ gimnazija.

Jau nuo susitikimo pirmųjų minučių rungtynių kontrolę į savo rankas užtikrintai paėmė svečiai – VDU „Rasos“ gimnazijos krepšininkai. Puiki svečių gynyba per pirmąsias dešimt žaidimo minučių šeimininkams leido pelnyti vos 6 taškus, o VDU „Rasos“ gimnazistai pelnė 21 tašką.

Nors antrojo ir trečiojo kėlinių metu svečiai kiek sumažino žaidimo tempą, tačiau tai jiems nesutrugdė padidinti savo pranašumo iki 28 taškų (36:64). Nepersistengdami „Dainavos“ mokyklos varžovai ketvirtojo kėlinio metu padidino apsukas ir puikiu žaidimu įveikė savo varžovus (49:93).

Kauno „Dainavos“ vidurinės mokyklos gretose išsiskyrė: Karenas Luciukas 13 taškų (5 atk. kam.), Domantas Lozaitis 11 taškų ir Ignas Vasiljevas 10 taškų (5 atk. kam.)

Kauno VDU „Rasos“ gimnaziją į pergalę vedė: Denas Bartkus 28 taškai (14 atk. kam., 7 rez. perd., 5 blokai), Deividas Kondrotas 15 taškų, Martynas Rimša 14 taškų (7 atk. kam., 4 perimti kam.)

Kovo 19 dieną Julijanavos vidurinės mokyklos sporto salėje įvyko „Basketnews.lt Lietuva“ taurės 2012 m. rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai Kauno Julijanavos katalikiška vidurinė mokykla priemė svečius – Viktoro Kuprevičiaus vidurinę mokyklą.

Rungtynes geriau pradėjo Julijanavos mokyklos žaidėjai, kurie gerai gindamiesi ir taikliai atakuodami varžovų krepšį įgijo 27 taškų persvarą (43:16). Antro kėlinio antroje pusėje aikštės šeimininkų pranašumas padidėjo iki 34 taškų (64:30). Trečiame ketvirtyje vaizdas aikštėje nesikeitė – Julijanavos mokykla toliau didino persvarą (98:41). Ketvirtame kėlinyje Julijanavos mokyklos persvara padidėjo iki 62 taškų (118:56). Tai buvo pirma Julijanavos mokyklos pergalė, o V. Kuprevičiaus mokykla pralaimėjo pirmą kartą.

Julijanavos katalikiška vidurinė mokykla: Andrius Šukys 40 (49 naud. b.), Deividas Valatkevičius 26, Justas Furmanavičius 12

V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla: Saulius Matusevičius 25 (36 naud. b., 21 atk. kam.), Tautvydas Skripkauskas 9 (10 atk. kam.), Ugnius Gvildys 6.

Pirmadienį „Saulės“ gimnazijoje startavo „Basketnews.lt Lietuva“ taurės turnyro „Aukštaitijos“ pogrupis, kuriame vietos gimnazistai priėmė svečius iš Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos. Po gana lengvos kovos pergalę iškovojo šeimininkai Biržų „Saulės“ gimnazijos krepšininkai rezultatu 124:72.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausi buvo Antanas Macys (36 tšk.) ir Evaldas Jurgaitis (22 tšk.).

Svečių tarpe S. Pakalniškis pelnė 17 taškų, L. Staržinskas – 14 taškų.

Trenerio iš Kupiškio nuomone, kupiškėnų komanda buvo ne stipriausios sudėtes todėl ir lėmė tokį taškų skirtumą.

Nugaletojų treneris Vytautas Klemka sakė: „Šiandien mes buvome stipresni, o atsakomosiose rungtynėse, jei kupiškėnai sustiprins komandą, bus labai įdomu. O jie tikrai moka gerai žaisti krepšinį.“