Čikagos „Bulls“ klubo žvaigždė Luolas Dengas džiaugiasi ramybe futbolo šalyje Anglijoje ir iki šiol dėkoja likimui, atvedusiam jį į Europą
Čikagos „Bulls“ klubo žvaigždė Luolas Dengas džiaugiasi ramybe futbolo šalyje Anglijoje ir iki šiol dėkoja likimui, atvedusiam jį į Europą
Nuotr. Reuters-Scanpix
Jis yra mėgiamiausiasBaracko Obamos atletas, uždirba daugiau pinigų nei dauguma Anglijos „Premier“ lygos futbolininkų ir turbūt yra sėkmingiausias Didžiosios Britanijos sportininkas JAV.

Nepaisant žvaigždės statuso už Atlanto, krepšininkas Luolas Dengas Jungtinėje Karalystėje atpažįstamas mažiau nei žemesnių futbolo lygų sportininkai.

Taip Dengą, kuris šią vasarą į priekį ves Didžiosios Britanijos rinktinę Londono olimpinėse žaidynėse, pristato Anglijos dienraštis „The Sun“.

„Čikagoje vaikštant gatvėmis turiu saugotis. Žmonės visuomet mane sustabdo ir spokso. Tačiau Londone aš tesu aukštas praeivis – man tai patinka“, – teigė Dengas.

Iš Čikagos „Bulls“ krepšininko, per savaitę uždirbančio daugiau nei 600 tūkst. litų, imti pavyzdį galėtų dauguma garsių sportininkų.

26 metų krepšininkas gimė neramioje Sudano valstybėje Afrikoje ir gyveno ten pirmus penkerius metus, kol šeima, siekdama išgyventi pilietinį karą, pasiprašė prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje.

„Situacija Sudane buvo nekontroliuojama, – bendraudamas su „The Sun“ žurnalistu Čikagoje sakė Dengas. – Dešimties metų vaikai buvo imami į armiją. Slėpdavomės po lovomis siekdami išvengti kulkų. Mano tėtis dirbo vyriausybėje ir galėjo tapti taikiniu. Jis viską metė ir išvyko į Angliją dėl geresnio gyvenimo šeimai“.

Krepšininko tėvas išvyko į Angliją, o jaunasis Dengas su mama – į Egiptą. Po ketverių metų ten šeima vėl susitiko.

„Niekada nepamiršiu, kai būdamas devynerių metų pirmą kartą nusileidau Londone. Apsižvalgiau aplinkui ir pasakiau: „Ši šalis tokia švari“. Atrodė, kad viskas aplinkui pagaminta iš stiklo. Afrikoje – vien plytos, o Anglijoje pamačiau stiklines duris, stiklinius elektrinius laiptus. Viskas tiesiog blizgėjo“, – prisiminė Dengas.

Iki 14-ojo gimtadienio jis gyveno Anglijoje, o vėliau su seserimi persikėlė į Jungtines Valstijas ir ten pradėjo krepšininko karjerą.

Dengo gyvenimas dabar – visiškai kitoks nei vaikystės metais. Tačiau požiūris į pinigus turėtų tapti pavyzdžiu daugeliui sportininkų.

„Žinau, kad uždirbu daug pinigų, bet nežinau, kur juos išleisti, – teigė Dengas. – Nesu prašmatnus žmogus. Nenoriu parodyti, jog turiu pinigų. Niekada nedėvėsiu kažko, kas atkreips aplinkinių dėmesį. Tai manęs nepadaro laimingesniu“.

O kaip automobiliai? „Per gyvenimą turėjau tik du automobilius – abu „Range Rovers“. Naują nusipirkau tik dėl to, kad senąjį atidaviau šeimai. Kam reikia daugiau nei vieno automobilio?“ – retoriškai klausė „Bulls“ puolėjas.

Už aikštės ribų krepšininkas savo laiką skiria savo vardo fondui, kuris skirtas padėti vaikams Afrikoje ir populiarinti krepšinį Jungtinėje Karalystėje.

Krepšininko lėšomis pastatyta mokykla Sudane, padėta pabėgėlių stovyklai Kenijoje, o po olimpiados Dengas planuoja surengti vizitą Afrikoje.

Krepšininko pastangos neliko nepastebėtos – Dengą apdovanojo Jungtinės Tautos, o ištikimas „Bulls“ gerbėjas JAV prezidentas Obama neslėpė susižavėjimo britu.

„Obama sakė, kad aš jo mėgiamiausias žaidėjas. Tai beprotiška, – tikino britų krepšininkas. – Prieš dvejus metus nuvykome į Baltuosius Rūmus ir jis pareiškė: „Lu, stebiu tave nuo tada, kai žaidei koledže“. Negaliu patikėti, kad jis į mane kreipėsi Lu. Tai buvo Prezidentas. Jis pasakė, kad aš jo mėgstamiausias žaidėjas ne tik dėl to, kaip žaidžiu, bet ir kaip elgiuosi. Tai man daug reiškia.“

Šiemet Dengas į priekį ves Didžiosios Britanijos krepšininkus, kurie olimpinėse žaidynėse varžysis pirmą kartą nuo 1948 metų. NBA žvaigždė neslėpė nekantriai laukiantis olimpinių dvikovų.

„Didžioji Britanija man ir mano šeimai suteikė neįtikėtiną galimybę kažką pasiekti, – komplimentų Europos valstybei negailėjo Dengas. – Sunku sugalvoti, kaip galėčiau atsilyginti Britanijai – šiai didžiai šaliai – už viską, ką ji padarė man ir mano šeimai.“


Rodyti komentarus
Atrinkti (10) Visi (39)
„...nežinau, kur juos išleisti“. Tai prisipirk namų su 15 kambarių, kaip kažkas rašė, bentlių, ferarių, bugačių, varyk į vakarėlius, kazino, velniai žino ką veik, susirask moterį, kuri atims daugiau, nei tu įsivaizduoji. Yra kur juos leisti, bet, ar tai protinga? Luolas yra fantastiškas krepšininkas, žiauriai geras žmogus (iš interviu, video apie jį, straipsnių), kuris besąlygiškai atsidėkoja visiems ir padeda tiems, kuriems reikia. Pagarba ir pati geriausia nuomonė apie jį, gera žinoti, kad dar yra tokių žmonių. Jei yra galimybė, kodėl nepadėjus, nepadarius kažko gero? Juk už gera geru atsilyginama, o Luolas jį gavo avansu, dar jaunystėje...
2012-03-26
Atsakyti
G57
nuomonetai tikras sportininkas ir tikra zvaigzde,o musu super nauja zvaigzde per pasaulio cempa Latvijoi sulauze vesbutij duris ,matai rakto nebuvo,uz 10000 stuku lt tai lkf sumokejo ir viskas potiliukais ,o ka zvaigzde.


apie ka cia pasakoji? kokia zvaigzde? papasakok isamiau:DD
2012-03-26
Atsakyti
nuomone
tai tikras sportininkas ir tikra zvaigzde,o musu super nauja zvaigzde per pasaulio cempa Latvijoi sulauze vesbutij duris ,matai rakto nebuvo,uz 10000 stuku lt tai lkf sumokejo ir viskas potiliukais ,o ka zvaigzde.
2012-03-25
Atsakyti
Lukasas
Nuostabus zmones kurie padeda kitiem tokie kaip Dengas ar Wade. Wade yra gerai pasakes kodel ikure savo paramos fonda " Noriu palikti pasauli geresni negu radau as". Nuostabus zmones tikri didvyriai
2012-03-25
+3
Atsakyti
to aapavardink faktus, kalbant apie labdara Lietuvai


Jei neklįstu,tai skyrė kelis šimtus tūkstančių vaikų namų renovacijai Ilgauskas. Ir dar 2 vaikams suteikė gyvenimą be rūpesčių. ne kokiems amerikonams, bet lietuviams. :)
2012-03-25
Atsakyti
to aa
pavardink faktus, kalbant apie labdara Lietuvai
2012-03-25
Atsakyti
aa
sori bet manau jonas tikrai nei cento neduos. nebent kaip kleiza ten kazka truputi paaukos. o tu nezinodamas ka ilgas padare vardan labdaros, apart isiivaikindamas vaikus, tai gali patylet. atsirado ziniuonis
2012-03-25
+1
Atsakyti
Don Carleone
Kaip kazkas minejo seima - 100% pritariu.

Zmones, kurie gyvenime vargo mate, isaukleti laikytis seimos, dvasiniu vertybiu.

Verta pastebeti Mutombo, Hakeem Olajuwon veikla Afrikoje. Tai zmones, kurie sunkiai skynesi kelia, bet imerke milijonus panasaus likimo vaikams ikurdami bazes, kad bent kiek palengvintu gyvenima ateities kartoms.

Norit tikekit, norit - ne, bet jau dabar galiu pasakyti, kad tas pats musu Jonas paskleis saibu labdaringai veiklai tikrai daugiau uz pinigu maisa Ilga, kuris jauciasi istraukes LT isivaikindamas pora vaiku.
2012-03-25
+1
Atsakyti
aa
yra kur rengia jie ir is savo lesu, vasaros stovyklas ivariausias ir pan. o savaitgaliai tavo niekuo nesiskiria nuo visu zmoniu. alkoholis, draugu kompanija.
2012-03-25
-1
Atsakyti
aato ryuzaki:tikrai, neskaicuok svetimu pinigu. jie rengia stovyklas visokias vaikam is vaiku namu, daro akcijas, ir siaip aukoja tuos pinigus, o tu dar drysti stumti ant ju. koks skirtumas, nori ir per kad ir su 28 voniom nama. jei perka vadinasi reikia. ne tokie kaip jum zinot ar jiem reikia ar nereikia tokiu namu ar masinu. jei dengui gerai sitaip, vadinas super. lebronui gerai pasvaistant pinigus, irgi gerai.o kas liecia apie paaukojima, ar pats paaukojes esi kanors kad drsysti stumti ant ju? vietoj audringo penktadienio, sestadienio, paaukok tuos pinigus. paziesim ka tada sakysi


pataisysiu, ne jie rengia stovyklas o "NBA CARES" tad jie savu saibu ne cento ten ne imerkia... o del aukojimu, su malonumu aukociau, jei tureciau ka. Or del vakareliu... nei tu zinai ka as veikiu savaitgaliais nei ka... ar tu cia is savo "paaugliskos tusu mados savaitgali" sprendi? ir dar karta kartoju nieks cia pinigu neskaiciuoja, kalba eina apie zmoniu vertybes, poziuri i kitus, isiskaitykit
2012-03-25
+1
Atsakyti
aa
to ryuzaki:

tikrai, neskaicuok svetimu pinigu. jie rengia stovyklas visokias vaikam is vaiku namu, daro akcijas, ir siaip aukoja tuos pinigus, o tu dar drysti stumti ant ju. koks skirtumas, nori ir per kad ir su 28 voniom nama. jei perka vadinasi reikia. ne tokie kaip jum zinot ar jiem reikia ar nereikia tokiu namu ar masinu. jei dengui gerai sitaip, vadinas super. lebronui gerai pasvaistant pinigus, irgi gerai.

o kas liecia apie paaukojima, ar pats paaukojes esi kanors kad drsysti stumti ant ju? vietoj audringo penktadienio, sestadienio, paaukok tuos pinigus. paziesim ka tada sakysi
2012-03-25
-1
Atsakyti
deng
man duotu geriau
2012-03-25
Atsakyti
TO ASILUI
dzionisss>Paskaityk visa straipsni o ne pirma sakyni istraukoj,mldc tas dengas jis nemazai pinigu deda i fondus tikrai fantastiskas zaidejas is visu pusiu
2012-03-25
Atsakyti
Wilkas_QicolRyuzakiNiekada nedėvėsiu kažko, kas atkreips aplinkinių dėmesį. Tai manęs nepadaroPer gyvenimą turėjau tik du automobilius – abu „Range Rovers“. Naują nusipirkau tik dėl to, kad senąjį atidaviau šeimai. Kam reikia daugiau nei vieno automobilio?pagarba :) siu dienu zvaigzdes prisiperka namu su 10 vonios kambariu ir 15miegamuju protingi zmones to nedaro tik bezdziones (nesu rasistas, tai nukreipta ne i odos spalva o i prota) kaip ir 2pac yra pasakes jeigu turi 3 vaikus seimai uztenka tryju kambariu... 2pac, steve jobs, paziurekit i juos- pinigu daug bet gyveno paprasciau nei kaikurie vidutines klases verslininkai, o dabar paziurekit i koki LeBrona, Howarda, Ibaka (panasaus likimo kaip ir Dengas beje)? ar jie protingi? Geriau ta lisna ferrari kuri nusiperka paaukoja zmoniu su negale vystymui ir t.t. bet ne, geriau praniuchins 10000$ eiliniame Paris Hilton vakarelyje... Pagarba Dengui :)Manau jie paaukoja uztektiktinai ir dar paukos taigi neskaiciuok svetimu pinigu.


niekas ir neskaiciuoja, bet nereikia jau taip siknu laizyt :) sakau Palygink Steve Jobs ir koki IVerson'a ar Tyson'a pamatysi kokie jie "aukotojai". Matyt tiek "prisiaukojo", geros dusios zmogeliai, kad per 3m i bankrota nuejo :) O Lebron'o atseit auka 10k$ buvusiai mokyklai. OGO!!! va cia tai Bomba ne auka, kas svarbiausia gyresi jis tuom, bet jo tu centu neuzteks net naujiems vadoveliams... Jei jau aukot tai aukot, tarkim po pese milijono ir t.t. o ne taip kaip Lebron;as daro, numete 10.000 ir paziurekit koks as geras...
2012-03-25
+1
Atsakyti
RyuzakiNiekada nedėvėsiu kažko, kas atkreips aplinkinių dėmesį. Tai manęs nepadaroPer gyvenimą turėjau tik du automobilius – abu „Range Rovers“. Naują nusipirkau tik dėl to, kad senąjį atidaviau šeimai. Kam reikia daugiau nei vieno automobilio?pagarba :) siu dienu zvaigzdes prisiperka namu su 10 vonios kambariu ir 15miegamuju protingi zmones to nedaro tik bezdziones (nesu rasistas, tai nukreipta ne i odos spalva o i prota) kaip ir 2pac yra pasakes jeigu turi 3 vaikus seimai uztenka tryju kambariu... 2pac, steve jobs, paziurekit i juos- pinigu daug bet gyveno paprasciau nei kaikurie vidutines klases verslininkai, o dabar paziurekit i koki LeBrona, Howarda, Ibaka (panasaus likimo kaip ir Dengas beje)? ar jie protingi? Geriau ta lisna ferrari kuri nusiperka paaukoja zmoniu su negale vystymui ir t.t. bet ne, geriau praniuchins 10000$ eiliniame Paris Hilton vakarelyje... Pagarba Dengui :)


Manau jie paaukoja uztektiktinai ir dar paukos taigi neskaiciuok svetimu pinigu.
2012-03-25
-2
Atsakyti
Niekada nedėvėsiu kažko, kas atkreips aplinkinių dėmesį. Tai manęs nepadaro

Per gyvenimą turėjau tik du automobilius – abu „Range Rovers“. Naują nusipirkau tik dėl to, kad senąjį atidaviau šeimai. Kam reikia daugiau nei vieno automobilio?


pagarba :) siu dienu zvaigzdes prisiperka namu su 10 vonios kambariu ir 15miegamuju protingi zmones to nedaro tik bezdziones (nesu rasistas, tai nukreipta ne i odos spalva o i prota) kaip ir 2pac yra pasakes jeigu turi 3 vaikus seimai uztenka tryju kambariu... 2pac, steve jobs, paziurekit i juos- pinigu daug bet gyveno paprasciau nei kaikurie vidutines klases verslininkai, o dabar paziurekit i koki LeBrona, Howarda, Ibaka (panasaus likimo kaip ir Dengas beje)? ar jie protingi? Geriau ta lisna ferrari kuri nusiperka paaukoja zmoniu su negale vystymui ir t.t. bet ne, geriau praniuchins 10000$ eiliniame Paris Hilton vakarelyje... Pagarba Dengui :)
2012-03-25
Atsakyti
Tikrai pagarba, gražu man kai tokios pasaulinio lygio žvaigždės atrodo visiškai nesugadintos turtu į šlovės. Man visada Duncanas buvo etalonas NBA žvaigždės, tikrai sektinas pavyzdys, smagu matyti, kad ir daugiau tokių žaidėjų yra NBA. Taip pat galima paminėt Nash, Battier, ankščiau žaidusius David Robinson, Reggie Miller...
2012-03-25
Atsakyti
Nu jooo, Dengas tikrai mldc. daugelis is musu su tiek pinigu pavirstume i "Birdmanus" ir "Lil Waynes" kurie puikuojasi savo pinigais :)
2012-03-25
+1
Atsakyti
vl
Best GB payer ever
2012-03-25
+2
Atsakyti
to bjgv
Look at me, I'm an attention whore!...
2012-03-25
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 39

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.