Jaunieji britai buvusio NBA krepšininko Samo Perkinso patarimų klausėsi išpūtę akis Nuotr.: AP-Scanpix
„Maloniai“ pasikalbėti Chrisui Paului ir Trevorui Arizai neleido mačo arbitrai Nuotr.: AP-Scanpix
Medikų pagalbos per rungtynes neretai prireikia ir LeBronui Jamesui Nuotr.: Reuters-Scanpix
Šarlotės „Bobcats“ ekipos įžaidėjas D.J.Augustinas krepšį atakuoja net ir neišsilaikęs ant kojų Nuotr.: Reuters-Scanpix
„Magic“ aukštaūgis Dwightas Howardas atsidūrė tarp trijų „Raptors“ kareivių Nuotr.: AP-Scanpix

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonui sutrumpėjus beveik dviem mėnesiais, šiemet stipriausi pasaulio krepšininkai varžosi pašėlusiu tempu. Kasdien NBA lygoje sužaidžiama daugybė rungtynių, o jas sekti padeda tinklalapis „BasketNews.lt“.

Kovo 26-osios rungtynių apžvalga

BLOKAI. Majamio „Heat“ gynėjas Dwyane'as Wade'as praėjusią naktį blokavo 4 metimus ir per savo karjerą jau atlikęs 600 blokų. Būdamas vos 193 cm ūgio, jis yra antras per visą NBA istoriją tokio žemo ūgio krepšininkas, blokavęs tiek daug metimų. Wade'ą lenkia tik 193 cm ūgio Dennisas Johnsonas, per karjerą blokavęs 675 metimus.

UŽSTRIGĘS PUOLIMAS. Detroito „Pistons“ trečias rungtynes iš eilės nepasiekė 80 taškų ribos, bet šį kartą pergalei to pakako. Vašingtono „Wizards“ buvo palaužta 79:77.

NESIVALDO. Bostono „Celtics“ vyriausiasis treneris Docas Riversas šį sezoną yra gavęs 8 technines pražangas, o Šarlotės „Bobcats“ strategas Paulas Silasas – septynias. Paskutinę jis užsidirbo praėjusią naktį, žaisdamas prieš... Riverso treniruojamą „Celtics“.

GERA PRADŽIA – NE PUSĖ DARBO. Milvokio „Bucks“ gynėjas Mike'as Dunleavy praėjusią naktį mače su Niujorko „Knicks“ per pirmą rungtynių pusę pelnė 24 taškus, o po ilgosios pertraukos – vos 2. Tik dar vienas krepšininkas šį sezoną yra panašiai pasirodęs – Kobe Bryantas dvikovoje su Šarlotės „Bobcats“ pelnė 24 taškus per pirmą rungtynių dalį ir nė taško po ilgosios pertraukos.

TRITAŠKIAI. Orlando „Magic“ puolėjas Ryanas Andersonas šį sezoną jau tris kartus buvo pataikęs po 7 tritaškius, o praėjusią naktį tikslą pasiekė 8 jo tolimi metimai. Puolėjas pirmauja lygoje pagal pataikytus tritaškius (135).

DOMINAVIMAS. Denverio „Nuggets“ būtų Rytų konferencijos lyderiai, jeigu tik šioje konferencijoje rungtyniautų. Praėjusią naktį jie įveikė Čikagos „Bulls“ ir iš 14 su Rytų konferencijos komandomis žaistų rungtynių laimėjo 13. Tuo tarpu su Vakarų konferencijos ekipomis ji pasiekė 14 pergalių ir patyrė 22 nesėkmes.

NAUJOKAS. Earlas Boykinsas į Hiustono „Rockets“ komandą atvyko likus vos valandai iki rungtynių, tačiau komandos treneris Kevinas McHale'as nedvejojo dėl jo žaidimo. Veteranas įžaidėjas per pirmas sezono rungtynes pelnė 10 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o „Rockets“ po pratęsimo 113:106 nugalėjo Sakramento „Kings“.

FANAS. Per rungtynes tarp Los Andželo „Clippers“ ir Naujojo Orleano „Hornets“ riešutą į pastarosios strategą Monty Williamsą metęs žiūrovas buvo išvytas iš arenos. Už atsarginių žaidėjų suolo sėdėjęs vaikinas trenerį apmėtė per minutės pertraukėlę.

Visi rezultatai:

Los Angeles Clippers New Orleans Hornets 97-85 stat »
Houston Rockets Sacramento Kings 113-106 stat »
Chicago Bulls Denver Nuggets 91-108 stat »
New York Knicks Milwaukee Bucks 89-80 stat »
New Jersey Nets Utah Jazz 84-105 stat »
Indiana Pacers Miami Heat 105-90 stat »
Charlotte Bobcats Boston Celtics 95-102 stat »
Washington Wizards Detroit Pistons 77-79 stat »
Toronto Raptors Orlando Magic 101-117 stat »

Simbolinis penketukas:

36 naud. balai
31 naud. balas 29 naud. balai 29 naud. balas 26 naud. balas
Paulas Pierce'as (Bostono „Celtics“): Dėl traumų krentant vienam „Celtics“ nariui po kito, Pierce'as tempa Bostono laivą į viršų. „Celtics“ pasivijo „76ers“ kovoje dėl Atlanto diviziono nugalėtojų vardo. Chrisas Paulas (Los Andželo „Clippers“): Į buvusios komandos krepšį įmetė 25 taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o svarbiausia, jo dabartinė komanda, „Clippers“, revanšavosi už nesėkmę Naujajame Orleane. Ty Lawsonas (Denverio „Nuggets“): Iškritus Derrickui Rose'ui, Lawsonas tuo pasinaudojo šimtu procentų. Pelnęs 27 taškus, pakartojo sezono rezultatyvumo rekordą, o „Nuggets“ įveikė „Bulls“. Paulas Millsapas (Jutos „Jazz“): Užtikrintas dvigubas dublis (24 taškai, 13 atkovotų kamuolių) padėjo „Jazz“ pamiršti nesėkmę po 4 pratęsimų, įveikiant „Nets“. Dwightas Howardas (Orlando „Magic“): Ryanui Andersonui mėtant tritaškius, Howardas dominavo baudos aikštelėje – 23 taškai, 10 atkovotų kamuolių.

Dienos epizodų dešimtukas:

Visų rungtynių santrauka:

Dienos akimirka:

Jaunieji britai buvusio NBA krepšininko Samo Perkinso patarimų „NBA Cares“ stovykloje klausėsi išpūtę akis
Nuotr. AP-Scanpix

Dar vienas įdomus faktas yra tas, kad LaMarcus Aldridge'as iš Portlando Trail Blazers tik vienu bloku atsilieka nuo Arvydo Sabonio ir šios nakties rungtynėse prieš Oklahomą jis turės galimybę aplenkti Sabonį.