Sireika apie LKL tvarkaraštį: „Tai nenormalu“ (audio)

2012-03-28 10:58
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“

Antano Sireikos auklėtiniai besibaigiant sezonui 20 dienų iš eilės neturėjo nė vienų oficialių rungtynių
Antano Sireikos auklėtiniai besibaigiant sezonui 20 dienų iš eilės neturėjo nė vienų oficialių rungtynių
Nuotr. Fotodiena.lt
Kovo 10-ąją sužaidę Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynes, „Šiaulių“ krepšininkai gavo netikėtas atostogas. Nuo tada jie dar nežaidė nė vienų oficialių rungtynių, o po ilgos pertraukos rungtyniaus tik kovo 30-ąją, Lietuvos krepšinio lygoje.

Šiaulių ekipos vyriausiąjį trenerį Antaną Sireiką glumina toks tvarkaraštis sezonui persiritus į antrą pusę. Anot jo, dar niekada neteko sezono pabaigoje organizuoti draugiškų rungtynių, kad užpildytų atsivėrusią spragą.

Balandžio pradžioje „Šiauliai“ neteko dar mažiausiai vienų planuotų rungtynių. Po to, kai Liubercų „Triumf“ atsisakė dalyvauti BBL varžybose, šiauliečiai be kovos pateko į finalo ketvertą.

– Kaip reagavote į tai, kad Liubercų „Triumph“ komanda atsisakė tęsti kovas BBL pirmenybės? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Sireikos.
 Buvau šiek tiek nustebęs. Sužaidėme pirmąsias rungtynes ir jau ruošiausi, kaip reikės įveikti varžovus Šiauliuose. Tada sužinojau netikėtą naujieną, bet buvo smagu. Galvoju, kad viskas įvyko logiškai ir buvome verti patekti į finalinį ketvertą. Visą reguliarųjį sezoną buvome turnyro lentelės viršuje.

– Vis dėlto „Triumph“ įveikė „Šiaulių“ komandą pirmosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse. Ar tai nereiškia, kad rusai buvo stipresni?
 Nesakau, kad tai nestipri komanda, bet, kol serija nesibaigė, nebūčiau pripažinęs, kad jie stipresni. Mes žaidėme išvykoje dvejas rungtynes. Taip neturėjo būti, nes grupėje užėmė pirmąją vietą. Reguliariajame čempionate Šiauliuose mes juos nugalėjome. Neaišku, kaip būtų pasibaigusi ši serija. Aš tikiu, kad mes būtume ją laimėję.

– Kaip reaguojate į tai, kad „Šiaulių“ komanda, pagal numatytą tvarkaraštį, jau daugiau nei 20 dienų nežaidė oficialių rungtynių?
– Labai blogai. Nepateisinu ir nesuprantu, kas čia darosi su tais tvarkaraščiais ir čempionato trumpinimu?! Vasario mėnesį dvi savaites iš eilės žaidėme po trejas rungtynes per savaitę. Tas pats buvo ir sausio pabaigoje. Dabar per paskutiniąsias tris savaitės nežaidėme nė vienerių rugntynių. Nesuprantu, kaip taip galima, vienoms komandoms pakeisti tvarkaraštį, o į kitas visai nereaguoti? Tai nenormalu! Neturiu kito atsakymo.

– Ar skundėtes kam nors šiuo klausimu?
 Ne, niekam nesiskundžiame. Ne mes tvarkaraščius sudarinėjame, ne mes juos keičiame. Ką čia skųstis ir gaudyti vėją laukuose. Mes tiesiog turime savo nuomonę ir ją išsakome.

– Kokią įtaką tokie tarpai tvarkaraštyje turi komandos žaidimui?
 Aišku, kad blogą. Čia ne sezono pradžia ir ne vidurys, kad komanda džiaugtųsi, jog gali pailsėti ir pasigydyti traumas. Jau netrukus – balandžio mėnuo ir atkrintamųjų varžybų metas. Komanda kaip tik dabar turi pasiekti geriausią formą, to nori ir treneriai. Bet dabar gavome netikėtą pauzę, kurią nežinome, kuo užpildyti. Nežinai ką daryti, ieškai kažkokių draugiškų rungtynių. Tai tikrai nėra normalu. Niekada nebūdavo taip, kad sezono pabaigoje ieškotume draugiškų rungtynių.

– Kaip treniruotėse atrodo komandos naujokas Raitis Grafas?
– Jo dar nėra, dar neatvyko. Tai kol kas tik teorinis susitarimas. Kiek žinau iš direktoriaus, jis turėtų būti mūsų komandoje. Raitis Grafas buvo mūsų komandoje per vieną gražiausių „Šiaulių“ sezonų. Derickas Low, Mindaugas Kuzminskas, Deividas Gailius, Arvydas Šikšnius, Raitis Grafas ir keli dabartiniai mūsų krepšininkai tada sudarė stiprų kolektyvą. Manau, kad Raitis turi gerą aurą ir dvasią. Jis toks tylus ir ramus žmogus, bet reikalui esant padaro tikrai nemažai. Manau, kad jis prisidės prie komandos monolito ir dvasios, ką aš labai noriu sukurti į sezono pabaigą, kad ekipa būtų, kaip vienas kumštis.

– Kaip stipriai komandos žaidimą pakeitė tai, kad sezono viduryje  ekipą paliko lyderis Denzelis Bowles'as?
 Rezultatai liko tokie patys. BBL kaip buvome pirmi, taip ir likome. LKL taip pat išsaugojome dar tada turėtą ketvirtąją vietą. Gal kiek pasikeitė mūsų žaidimas ar krepšininkų padėtys ir pozicijos aikštelėje. Džiaugiuosi, kad mes sugebėjome surasti išeitį. Buvo blogai, nes kai kuriose rungtynėse Mindaugui Žukauskui tekdavo rungtyniauti vidurio puolėjo pozicijoje. Buvo ir traumuotų, tokių kaip Vytautas Šarakauskas, kuriam lūžo ranka. Vis dėlto sugebėjome išlaviruoti. Džiaugiuosi, kad su žaidėjais pavyko rasti bendrą kalbą ir išeitį. Treneris visada turi ieškoti išeities, kokia sudėtis bebūtų.

– Artėja sezono finišo tiesioji. Kokią sprotinę formą spėjote pasiekti ir ar nepritrūksite jėgų?
– Bijau, kad tik neprarastume tokio pasitikėjimo savimi ir entuziazmo, kokį turėjome. Tam gali sutrukdyti ilga nerungtyniavimo pauzė. Bijau, kad nepasikeistų mūsų žaidimo stilius. Žinoma, tai gal daugiau humoras. Mes rimtai dirbame, ruošiamės ir galvoju, kad  viskas bus gerai.

– Kaip reagavote į tai, kad LKL vadovybė neseniai sutrumpino šalies krepšinio čempionatą?
– Aš jau daug metų dirbu krepšinyje ir esu šiek tiek nustebęs, kad prieš sezoną pabaigą ir atkrintamąsias rungtynes buvo sugalvota pakeisti visą formatą. Jau seniai buvo aišku, kad Lietuvos rinktinei reikės daugiau laiko pasiruošti. Buvo galima ankščiau reguliuoti tvarkaraštį ir jį sutankinti, o ne pasakyti septintai ir aštuntai komandoms, kad „jūs daugiau nebežaisite, ačiū už dėmesį, nei „Žalgirio“, nei „Lietuvos ryto“ jūs nebesulauksite". Tai yra didžiulė skriauda. Manau, kad buvo galima kitokių išeičių, sutankinant tvarkaraštį ir sutrumpinant pusfinalius ar finalus, bet ne išmesti kai kurias komandas ir pasakyti, kad atkrinatomosiose varžybose jūs nebežaisite.

Komandos iš anksto žino, kokią vietą turi užimti, kad žaistų atkrintamosiose varžybose. Kai staiga nebelieka galimybės ten žaisti, galvoju, kad tai yra pažeminimas. Klubinis ir rinktinių krepšinis yra skiriamas žmonėms, krepšinio mėgėjams, visai lietuvių tautai. Dabar kažkodėl išskirti, neaišku už ką nubausti „Neptūną“, „Juventus“ ar kitą komandą... Ką jie ne lietuviai? Jų nereikia gerbti? Jie nenusipelnė pagarbos? Klubai žaidė, stengėsi pakilti aukščiau, nors dėl garbės, kad susitiktų su „Žalgiriu“. Komandoms tai yra didelė šventė. O dabar jos buvo pažemintos, tarsi pasakant, „ne, pas jus geriausi klubai neatvažiuos, jūs nežaisite“. Galvoju, kad buvo galima surasti geresnį sprendimą. 

– LKL vadovas Linas Gilys „BasketNews.lt radijo“ laidai neseniai teigė, kad, priimant šį sprendimą, buvo tartasi su lygos klubais. Vis dėlto pastaruoju metu pasigirdo net kelių komandų atstovų nepasitenkinimai šiais pokyčiais. Ar klubai iš tikrųjų pritarė siūlymui taip sutrumpinti sezoną?
– Nežinau. Aš išsakiau trenerio nuomonę ir žmogišką poziciją, kad tai yra kai kurių klubų pažeminimas arba negerbimas. Klubų atstovai gal turėjo ir savų išmąstymų, susijusių ir su finansiniais dalykais. Trenerių nuomonės, kaip reikia daryti, niekas neklausė. Nežinau, kas lėmė tokį sprendimą. Mano supratimu, neturi būti taip keičiamas tvarkaraštis. Galima sutrumpinti sezoną, atkrintamosiose žaidžiant iki mažiau pergalių, bet ne visai nepriimti komandų rungtyniauti. Man būtent tai labiausiai krenta į akis.

Visas interviu:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (18)
Palangiskis
Nesamone tas LKL visiskas.
2012-03-28
+2
Atsakyti
savas
Beje ydomu ar negaletu musu krepsinio vadovai sutrumpinti Ispanijos cempionato, nes ten zaidzia Pocius, dar Graikijos cempionato, nes ten yra Gecas ir Saras+ Rusijos, Lenkijos, Italijos cempionatai. Max is LKL komandu LT rinktineje bus 6 zaidejai visi kiti bus legionieriai, negi jie nebus pavarge???
2012-03-28
+1
Atsakyti
savas
Atsimenu, kai LKL rungtynes budavo zaidziamos nuo penktadienio iki sekmadienio t.y. 3 dienas per savaite, buvo normalus grafikas, kai LR, Zalgiris na dar Siauliai atzaide Europos turnyra savaites eigoje savaitgaliais zaisdavo LKL rungtynes ir viskas gerai budavo, kiekviena sestadieny LRT rodydavo kokias nors LKL rungtynes, o dabar RytoTV rodo LR rungtynes, Sport1 Zalgirio, o kai zaidzia kitos komandos niekas nerodo tik intere gali ziureti apsurdas kazkoks.
2012-03-28
+1
Atsakyti
savas
Atsimenu, kai LKL rungtynes budavo zaidziamos nuo penktadienio iki sekmadienio t.y. 3 dienas per savaite, buvo normalus grafikas, kai LR, Zalgiris na dar Siauliai atzaide Europos turnyra savaites eigoje savaitgaliais zaisdavo LKL rungtynes ir viskas gerai budavo, kiekviena sestadieny LRT rodydavo kokias nors LKL rungtynes, o dabar RytoTV rodo LR rungtynes, Sport1 Zalgirio, o kai zaidzia kitos komandos niekas nerodo tik intere gali ziureti apsurdas kazkoks.
2012-03-28
-1
Atsakyti
karma 373
kas tvarko tvarkarasti niekas nieko neklausia jie susirenka saujele ir viska nusprendzia o pasako kad visi sutinka jog cia lietuva ir visi meluoja svogeriu krastas ko noreti .
2012-03-28
-1
Atsakyti
hmz....
ir ishvis palikt LKLe 8-10 komandu padaryti 4 raatu sistema komandos tikrai butu savo regione pajegios ir varzybos idomesnes. kam dabar reikia klaipeda+palanga, butu viena bet rimta komanda o palanga NKL kaip dubleriu komanda ir tokiu pavyzdziu N.
2012-03-28
Atsakyti
j
kalciausi rytas su zalgiriu kurie per n lygu zaidzia,kam ta vtb su tolimais skrydziais? Ka ten geresnes komandos? Juk kazokai ukrainieciai puse rusu klubu latviu estu siauliu rudupio pasvalio lygio

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-28
Atsakyti
...
Zlugdo Lietuvos krepsini ir tiek
2012-03-28
+1
Atsakyti
Cia ir be Sireikos pasakymo visiems aisku, kad nenormalu vidury varzybu keist taisykles. Ko gero pats absurdiskiausias LKL sprendimas per visa jos gyvavimo istorija.
2012-03-28
Atsakyti
sadLKL jau senai mires, ir toliau marinamas...vos du rateliai, jokiu turu nera, kas kada gali, turi koki tarpeli nuo kitu lygu, tada ir zaidzia - antradienis, ketvirtadienis, pirmadienis...kaip ispuls...Dar ir atkrintamasias trumpina. Puse lygos komandu po 2 ratu jau laisvos...


pritariu seniau kai zaisdavo po 4 rungtynes lkl budavo ka pazet.ta baltijos krepsinio lyga visiskas slamstas,kaip kazkada minejau tai naudinga buvo naudinga tik latviams.dabar siuo metu jinai nebenaudinga niekam.vat lkl 4 rungtynes visai kas kita zalgiris 2kart prienuose 2kart siauliuose 2kart pasvaly vot tada mes pamatytume tikra lkl lygi
2012-03-28
Atsakyti
Šaunuolis Sireikia, tiesiai šviesiai, pritariu jo mintim.
2012-03-28
+2
Atsakyti
GVSgilys,kliokys ,rimkus ir senelis gedvydas,tai rezultatas ,kad lkl isigimes-tvarkarasciai,tai absurdas,kodel 7-8 vieta uzemusios komandos praranda teise zaisti del lkl cempionu vardu,tegul ta rinktine sulosia maziau draugisku rungtyniu ir tas fizinio paruosimo treneris igauna proto,kad taip nuvaro zaidejus,kad tie praranda nora zaisti ir paskui puse naujo sezono, vos kojas pavelka......


tai gal tu eik vadovaut?
2012-03-28
-4
Atsakyti
GVS
gilys,kliokys ,rimkus ir senelis gedvydas,tai rezultatas ,kad lkl isigimes-tvarkarasciai,tai absurdas,kodel 7-8 vieta uzemusios komandos praranda teise zaisti del lkl cempionu vardu,tegul ta rinktine sulosia maziau draugisku rungtyniu ir tas fizinio paruosimo treneris igauna proto,kad taip nuvaro zaidejus,kad tie praranda nora zaisti ir paskui puse naujo sezono, vos kojas pavelka......
2012-03-28
+1
Atsakyti
sad
LKL jau senai mires, ir toliau marinamas...vos du rateliai, jokiu turu nera, kas kada gali, turi koki tarpeli nuo kitu lygu, tada ir zaidzia - antradienis, ketvirtadienis, pirmadienis...kaip ispuls...Dar ir atkrintamasias trumpina. Puse lygos komandu po 2 ratu jau laisvos...
2012-03-28
+1
Atsakyti
Anonimas
Pritariu visu 100% Sireikai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-28
+2
Atsakyti
Anonimas
Pritariu visu 100% Sireikai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-28
+4
Atsakyti
dddd
Turiu viena pastebejima , Sireika galejo likti iki sios dienos ZAL poste , tai tikrai turetume TOP 8 nuolatine komnada... :)
2012-03-28
-3
Atsakyti
nu jo antaneli
Triuph dbr tokioj formlj kad net Siauliuose nebutumet atsilaike.....
2012-03-28
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.