Mindaugas Balčiūnas skaitys pranešimą seminare apie krepšinio vadybą
Mindaugas Balčiūnas skaitys pranešimą seminare apie krepšinio vadybą
Nuotr. Fotodiena.lt
Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas bus vienas iš šešių pranešėjų balandžio viduryje organizuojamame seminare „Šiuolaikiniai krepšinio vadybos iššūkiai“. Lietuvos krepšinio 90-mečiui skirtas seminaras balandžio 18-ąją vyks Vilniuje.

Savo patirtimi marketingo srityje taip pat dalysis Kauno „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius, buvęs marketingo skyriaus vadovas Jonas Stadalninkas, Ispanijos krepšinio federacijos vykdomasis direktorius Jose Montero.

Verslo ir sporto bendradarbiavimą apžvelgs daugybėje tarptautinių kompanijų, tarp jų ir „Coca-Cola“ dirbęs dabartinis DNB banko rinkodaros ir įvaizdžio komunikacijos direktorius Peteris Tutlys bei IKI marketingo ir komunikacijos departamento vadovas Arvydas Rimas, kurį Reklamos agentūros „Not perfect“ vadovas Paulius Seniūta pavadino Lietuvos metų reklamos žmogumi.

Apie šį seminarą bei kitus Lietuvos krepšinio devyniasdešimtmečiui skirtus renginius „BasketNews.lt radijas“ kalbėjosi su LKF generaliniu sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu.

– Mindaugai, ar teko girdėti, kaip kitos šalys švenčia panašias sukaktis? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Balčiūno.
– Ilgiausią krepšinio istoriją turi JAV, kur 1891 metais šis žaidimas ir buvo išrastas. 100 metų sukaktis ten buvo žymima tikrai labai skambiai. Visa eilė krepšiniui nusipelniusių žmonių buvo įtraukta į Šlovės muziejų, vyko didžiulis renginys. Tačiau tikrai neteko daug girdėti, kad kiekviena valstybė kaip nors ypatingai pažymėtų net ir apvalias sukaktis. Lietuvoje kas penkerius metus turime tikrai didelius renginius. Prieš penkerius metus, švenčiant 85-erių sukaktį, vyko gražus renginys Kauno karininkų Romovėje. Padėkojome žmonėms, kurie praktiškai vystė krepšinį: žaidėjams, treneriams, rėmėjams, organizatoriams. Turėjome tikrai garbingų svečių iš užsienio. Šią tradiciją tęsime.

– Kokie renginiai numatyti ir kada jie prasidės?
– 
Numatėme daug renginių. Daugiausiai jų vyks likus savaitei iki oficialios datos balandžio 23 dienos. Išvakarėse balandžio 22-ąją vyks centrinis renginys Kauno sporto halėje, istorinėje vietoje ir simboliniu laiku. Suteiksime galimybę renginį stebėti ir žymiai platesniai auditorijai, ne tik tiesiogiai su krepšiniu susijusiems žmonėms. Planuojame, kad ten bus apie 500 kviestinių svečių ir 3000 krepšinio mėgėjų ir sirgalių. Reginys prasidės 16 val. ir tai bus keturių dalių siužetinis pasakojimas apie prieškario, pokario, nepriklausomybės laikų ir šių dienų krepšinį. Prieš patį renginį žiūrovai turės galimybę pamatyti autentiškus krepšinio trofėjus: 1937, 1939 metų Europos čempionų taures, 1938 metais iš Europos čempionato parvežtą pirmąjį moterų trofėjų, 2003 metų čempionų taurę ir kitus pačius garsiausius Lietuvos krepšinio istorijos akcentus. Programa bus susieta ir su meniniais pasirodymais. Renginyje dalyvaus Vaida Genytė, Ovidijus Vyšniauskas, Eureka Masytė ir kiti atlikėjai. Bus apdovanoti iškiliausios Lietuvos krepšinio asmenybės. Būtent 90-mečio proga yra sukurta ribota serija medalių.

– Ar į renginius reikės įsigyti bilietų?
 Į kai kuriuos renginius įėjimas bus nemokamas, o į kai kuriuos reikės pirkti bilietų. Renginiai vyks ne tik Lietuvoje. Kovo 30-ąją dieną renginių ciklas prasidės Didžiojoje Britanijoje, Notingemo universitete. Čia vyks pirmasis Anglijos lietuvių studentų krepšinio turnyras. 

Balandžio 16-ąją Kauno sporto halėje vyks 3x3 turnyras. Kiek neįprastas renginys balandžio 19-ąją 19 val. vyks Romuvos kino teatre, kur bus istorinių filmų apie Lietuvos krepšinį peržiūra. Visas vakaras bus skirtas trumpametražių filmų apie šalies krepšinį žiūrėjimui. 

Balandžio 21-ąją veiksmas persikels už Atlanto. Vašingtone vyks išeivių iš Lietuvos ir ambasadų darbuotojų krepšinio turnyras. Jame planuojamos net dvi lygos. Pirmoji lyga koncentruosis į diplomatų turnyrą, o antroji – į platesnę bendruomenę. 

Balandžio 18-ąją dieną bus surengtas seminaras, apie šiuolaikinius vadybos iššūkius krepšinyje. Kalbėsime apie neseniai pasibaigusį Europos krepšinio čempionatą ir kitas vadybos aktualijas. Kaip žinote, krepšinio vadyba yra vienas iš aktualiausių šiandieninių dalykų. 

Malonu, kad garsus kolekcininkas Vytautas Gudelis surengs parodų ciklą, apie Lietuvos krepšinio istoriją ir trofėjus. Parodos atidarymas, kaip ir minėjau, balandžio 22-ąją vyks Kauno sporto halėje, tačiau po to ši paroda apvažiuos visas didžiąsias arenas ir regionus. Su paroda galės susipažinti daugelis krepšinio mėgėjų. Vėliau vyks tradicinis Lietuvos krepšinio gimtadienio turnyras, kurį kasmet organizuoja LKF. Rėmėjai, politikai, žurnalistai bus pakviesti susigrumti aikštelėje ir parungtyniauti. 

Vienas malonesnių šventės akcentų yra knygų, skirtų Lietuvos krepšinio 90-mečiui, išleidimas. Viena knyga „Jie dovanoja Lietuvai krepšinį“ jau buvo pristatyta kartu su amžiną atilsį profesoriumi Stanislovu Stonkumi. Labai įdomu tai, kad kai kurie šviesaus atminimo profesoriaus Stonkaus darbai bus išleisti jau po jo mirties. Viena jo knyga, pavadinimu „Jie platino ir gilino Lietuvos krepšinio upę“, apie krepšinio organizatorius, klubų vadovus, kurie neabejotinai įnešė didelio indėlio į krepšinio vystimąsi. Taip pat bus papildyta archyvinė Lietuvos krepšinio faktų knyga, pavadinimu „Su kamuoliu per Europą ir pasaulį“. Labai malonu akcentas ir tai, kad bus išleistas fotoalbumas, skirtas Lietuvos jaunimo pergalėms, kurių per tuos penkerius metus buvo išties labai daug. Šis fotoalbumas vadinsis „Auksinis Lietuvos jaunimas“, jo pristatymas taip pat įvyks balandžio 18-ąją dieną. Bus atnaujinamas ir Vilniuje, prie Siemens arenos esančios, Lietuvos krepšinio skulptūros sąrašas. Kaip esame žadėję, kas penkerius metus tą sąrašą papildysime žmonių, nusipelniusių Lietuvos krepšiniui, vardais ir pavardėmis. 

– Minėjote atvirą seminarą, „Minint Lietuvos krepšinio 90-metį: šiuolaikiniai vadybos iššūkiai“, kurį balandžio 18-ąją ketinate surengti Vilniuje. Apie ką šiame seminare ketinate pasakoti Lietuvos krepšinio mylėtojams?
 Tai nebus vadybos pagrindų dėstymas, o apžvalginis seminaras, su kokiais iššūkiais susiduria šiuolaikinis krepšinis. Keičiasi pasaulis, keičiasi ir laikai bei iššūkiai. Jei prieš 10-20 metų pagrindinis akcentas buvo krepšinio struktūros ir žaidėjų parengimo vystimasis. Dabar, turint puikią krepšininkų parengimo sistemą, pagrindiniu iššūkiu tapo vadyba. Sistemos išlaikymas, veiksmingesnis organizavimas ir veikimas – kaip tik apie tai seminare ir šnekėsime. 

Jame dalyvaus ne tik Lietuvos atstovai. Bus svečias iš Ispanijos krepšinio federacijos, kuris pasakos apie jo šalies krepšinio iššūkius ir tai, kaip jie susitvarko su didžiuliais renginiais, projektais, kurie, net ir turint didžiules pajamas, reikalauja daug tiek žmogiškųjų, tiek ir kitokių išteklių. Aš asmeniškai kalbėsiu apie Europos krepšinio čempionatą, kaip jis pavyko iš vadybinės pusės. Taip pat įvardinsiu skaičius, kurių galbūt nežino eiliniai krepšinio sirgaliai, daug koncentruodamiesi į patį žaidimą. Taip pat seminare kalbėsiu apie čempionato naudą valstybei ir atskiriems miestams, apie čempionato palikimą ir to palikimo perspektyvų išnaudojimą. Sakyčiau, kad tikrai bus įdomi tema ir diskusija.

Visas interviu su Balčiūnu:

 


 

Seminaras skirtas Lietuvos krepšinio 90-mečiui paminėti vyks balandžio 11 dieną, nuo 11 valandos „Amberton“ viešbutyje Vilniuje.

Savo patirtimi dalysis:

Mindaugas Balčiūnas (LKF generalinis sekretorius);

Jose Montero (Ispanijos krepšinio federacijos vykdantysis direktorius ir Eurobasket 2007 čempionato direktorius);

Peter Tutlys (DnB Nord banko rinkodaros, įvaizdžio ir komunikacijos departamento vadovas), anksčiau dirbo su tokiomis kompanijomis kaip Nike, DuPont, BASF, Panasonic, Royal Bank of Canada, Coca-Cola; 

Raimonda Balnienė (Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė); 

Arvydas Rimas (UAB PALINK Marketingo ir komunikacijos departamento vadovas). Reklamos agentūros „Not perfect“ vadovo P.Seniūtos pavadintas Lietuvos metų reklamos žmogumi; 

Jonas Stadalninkas (Kauno „Žalgiris“ generalinis direktorius, buvęs klubo marketingo direktorius).

Po seminaro visi seminaro dalyvius nemokamai kviečiami vakarą pratęsti „Roast and Beer Pub“, kuriame su seminaro lektoriais bus galima pabendrauti neformalioje aplinkoje.

Registracija į seminarą „Minint Lietuvos krepšinio 90-metį: šiuolaikiniai vadybos iššūkiai“ vykdoma el. paštu e.stankevicius@lbbf.lt bei tel. 8 678 80817. Seminaro kaina – 149 litai, studentams ir grupėms taikomos nuolaidos. Moksleivių krepšinio lygos (MKL) nariams įėjimas – nemokamas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (14)
nu apie tuos stadalninkus tai geriausiai buvo Jonas Maciulis pasakes. nera ka ir pridurt
2012-03-29
Atsakyti
jei ir toliau kasio nebus per TV tai jis nusiris iki zolies riedulio.
2012-03-29
Atsakyti
to Anonimas

tiesiai i desimtuka!tik apie problemas Balciunas nenori kalbet,jam tik pinigeliai akyse sviecia,krepsinis yra n-ajam plane
2012-03-29
Atsakyti
....
oi Balčiūnai, Balčiūnai, ką tu gali apie krepšininkų rengimo sistemą kalbėti...
2012-03-29
Atsakyti
Anonimas
puikioje parengimo sistemoje yra dvi medalio puses. Viena yra grazi, mes mylime krepsini, zaidziame ir rodome neblogus rezultatus nes susidomejimas yra didziulis. Bet i viska galima ziureti ir is kitos medalio puses . As visada laikiausi nuomones kad lietuva krepsinyje pasiekia rezultatu del to kad visas likes pasaulis zaidzia futbola, o krepsinis yra antroje, trecioje vietoje. Jei tokios salys kaip vokietija, italija, UK, rusija, prancuzija ir t.t. skirtu tiek lesu ir pastangu i krepsini o ne i futbola mes gautumem nuo visu i vienus vartus. lietuviskas krepsinis yra stiprus del to kad kitose salyse jis yra palyginti silpnas ir nekeliantis tiek susidomejimo. o i si faktai butina atkrepti demesi giriant apie save.Kaip pvz galime palyginti geriausia lietuvos krepsinio mokykla su barcelonos ar bet kokio kito vokietijos, uk, ispanijos fubtolo klubo akademijos sistema ir rezultatus. mum dar labai toli iki to.

Reikia matyti savo problemas kuriu yra daugiau nei geru dalyku.

1)visu pirma Lietuvoje nera sistemingo perejimo is vaiku krepsinio i vyru krepsini is vienos lygos i kita. Stipresni klubai pasiima jaunus zaidejus ir laiko juos ant suolo, taip neisnaudodami zaideju potencialo. Zaidejas sededamas ant suolo netobuleja ir praranda laiko. pvz amerikoje yra vid mokyklos studentu krepsinis ir vyru krepsinis. perspektyvus vaikas zaidzia mokykloje, veliau patenka i universiteta (buna isimciu kada geras vaikas pakankamai stiprus fiziskai patenka i nba ir zaidzia tarp vyru), veliau i nba arba i europa. taip krepsininkas pastoviai zaisdamas savo lygyje gauna zaidimo laika aiksteleje ir tobuleja zaisdamas varzybose. Lietuviski pavyzdziai kada perspektyvus zaidejai negauna zaidimo laiko -Pukis, M.Kuzinskas, Redikas, Dambrauskas irt.t. del to jie prades zaisti 25-26 metu. amerikieciai del ju sistemos sugeba paruosti zaidejus vyru krepsiniui 20-22 metu.

2)dar vienas dalykas pati treniruociu sistema. Lietuvoje nera nei vieno krepsininko su gera individualia technika. net auksciausiame lygyje yra pilna klaidu M.Kalnietis pagrindinis izaidejas yra su labai ploga kamuolio varymo technika. As jau nekalbu zemesnes lkl komandas. vaiku treneriai vietoj to kad mokintu kamuolio varymo, perdavimo,metimo,gynybos technikos mokina kaip dengtis zona (nes tai lengviausias budas dengtis pagal juos) o neismokina dorai zaisti 1x1.

3) treneriu paruosimo sistema. viena diena ziurejau lkka kresinio trenerio specialybes magistrantu darbus.perskaiciau viena kita ir neradau nieko ka butu galima pritaikyti praktikoje. kazkokias nesamones po 50-60 lapu prirasytos be jokios esmes. nesupratau ka juos ten mokina ir treneriai turbut nesupranta ka jie patys ten ismoko. kazkokia sovietiniu laiku biurokratine demagogija. Lietuvoje net nera doro krepsinio vadovelio.

4) treneriu ir zaideju darbo salygos. ypatingai vaiku ir paaugliu. pirmaiusia treneriai per mazai uzdirba kad geri treneriai dirbtu su vaikais. Kitas dalykas lkf daznai giriasi kokios yra geros darbo salygos rinktinei. kodel neparodo kokios darbo salygos ir kokie treneriai dirba vaiku mokyklose? vaikai yra visko pagrindas, kuo geresni treneriai dirbs su vaikais, jaunimu, kuo geresnes bus sudarytos salygos ju darbui treniruotese ir varzybose tuo stipresnis bus lkl ir lietuvos rinktine.

Apibendrinant pasakysiu tiek. Jei yra veikianti sistema turi buti stabilus rezultatas. Ar mes galime pvz kiekvienais metais paruosti po 8-10 eurolygos krepsininkus? stabiliai ir konkurencingai zaisti eurolygoje su 1 ar 2 komandom? tureti stipru lkl kurio komandu zaidima butu idomu ziureti ir kuris butu konkurencingas kad 7-8 komanda galetu priesintis 1-2 vietai? Taip suzaidzia rudupis pries zalgiri, bet cia ne rudupis laimi o zalgiris tragisku zaidimu pralosia. tokias rungtynes net krepsiniu negaleciau pavadinti.

Manau iki to mum dar dirbti ir dirbti
2012-03-29
+2
Atsakyti
LABAI LABAI gerbiu si issilavinusi ir protinga zmogu, daugiau tokiu Lietuvelej reiktu. Tik vienas prasymas: LABIAU SPAUSKIT LKL!!!
2012-03-29
+2
Atsakyti
Kur ta puiki krepsininku rengimo sistema??? Taip jaunima gera turim, tai irodo rezultatai. Taciau kas veliau kur tas jaunimas visas dingsta? Mano nuomone sita rengimo sistema yra bloga turinti toki puiku jaunima negalim uzauginti puikiu krepsiniku... :(
2012-03-29
Atsakyti
Buratinas
Maladiec Balčiūnas, savas bičas!

Beje, nueikit į delfį, ten Gomelskis giria Jomantą!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-29
Atsakyti
AnonimasBalčiunas kaip ir kubilius, viskas puiku, viskas nuostabu, gyvenu gerai, bet kad rezultatai byloja jog ritamės žemyn su rinktine, jei makedonu nesugebėjo iveikt tai kur čia gerumas? Jei rusu jau nebegalim iveikt!--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


tai cia gi RUSAI..kas kad pries 10 metu jie tik svajodavo apie pergales pries Lietuva.tokiais tempais greit kaposimes su lenkais ar belgais,nes juk siais laikais visi moka zaist krepsini :)
2012-03-29
Atsakyti
Anonimas
Balčiunas kaip ir kubilius, viskas puiku, viskas nuostabu, gyvenu gerai, bet kad rezultatai byloja jog ritamės žemyn su rinktine, jei makedonu nesugebėjo iveikt tai kur čia gerumas? Jei rusu jau nebegalim iveikt!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-29
Atsakyti
jooo,tikrai puikia,per 10 metu nesugebeta isugdyt nei vieno padoresnio izaidejo.aisku balciunui nerupi krepsinis,juk yra finansai
2012-03-29
+1
Atsakyti
Anonimas
Kai LKL taps stiprus, tada ir žaidėju taps daugiau stipriu atitinkančiu rinktinės lygi, jauniems žaidėjams nėra kur tobulėt, dabartiniame LKL jie degraduoja kai neturi daug šansu žaisti prieš eurolygos komandas, kartais tik su Žalgiriu susitinka, bet to maža. Rusai pakėlė savo čempionata ir tai aiškiai pasimatė ant rinktinės ji tapo tikrai stipri, ispanai irgi atsigavo tada kai ju čempionatas tapo labai stipriu, italai po biški irgi atsigauna tokiu pačiu principu, gaila kad lietuvoje pradedama aiškint kad viskas puiku nors situacija rodo kad nebėra žaidėju rinktinej kad butu konkurencija, kelkit LKL lygi ir tada rinktinė taps žymiai galingesnė tai faktas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-29
Atsakyti
heh
puiki rengimo sistema? jauni zaidejai neturi net fundamentaliu krepsinio igudziu, musu "zvaigzdes" yra tokio meistriskumo, kad ne 2 rungtyniu nesuzaidzia is eiles.. Krepsininku su krepsinio intelektu isvis reta

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-29
Atsakyti
Anonimas
Kur tas puikumas jei nėra nauju nei ižaidėju, nei snaiperiu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-03-29
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 14

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.