Moksleivių krepšinio lyga kviečia šią vasarą dalyvauti jaunųjų talentų stovykloje, kurioje vaikinai turės galimybę susipažinti su aukščiausio lygio treniruočių procesu, padirbėti su geriausiais Lietuvos treneriais ir žaidėjais bei pajusti Lietuvos rinktinės treniruočių dvasią. Organizatoriai žada pasiūlyti geriausias sąlygas, treniruotes ir kokybę. 

Pirmą kartą Lietuvoje vyksianti „Talent camp“ stovykla bus organizuojama Kaune. Vienas stovyklos organizatorių Dainius Čiuprinskas teigia, kad geriausi šalies šešiolikmečiai ir jaunesni krepšininkai galės pamatyti ne tik aukščiausio lygio treniruotes, tačiau ir visą krepšinio virtuvę, kuri jiems duos daugybę naudos ateityje. 

– Kas tai per stovykla? – paklausėme Čiuprinsko.
– Ši stovykla bus unikali tuo, kad tai nebus tradicinė krepšinio stovykla. „Talent camp“ bus atrinkti geriausi vaikai, išskyrus tuos, kurie pateks į 1996 m. gimimo rinktinę. Stovyklos sąlygos ir treniruotės bus prilyginamos Lietuvos rinktinių stovykloms. Norime, kad geriausi vaikai pajaustų, ką tai reiškia ir kad sportuotų puikiomis sąlygomis. Treneriai taip pat bus aukščiausio lygio. Mes negalvojame apie vaikų kiekybę ir nenorime jų sukviesti, kiek įmanoma daugiau. Orentuojamės į kokybę ir darysime jaunųjų krepšininkų atrankas. Pagal susidomėjimą jaučiame, kad dalyvių bus daugiau nei galėsime priimti. 

Treniruotes pasikeisdami ves Lietuvos krepšinio lygos (LKL), Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ar šalies jaunimo, jaunių ir jaunučių rinktinių treneriai. Vyks ir papildomos paskaitos, kurios itin reikalingos jauniesiems sportininkams, tačiau dažnai pamirštamos. Daug dėmesio kreipsime į stovyklos organizavimą. Daug dėmesio skirsime žaidėjų elgesiui ir drausmei. Tai nebus stovykla laisvalaikio praleidimui. Norime, jog jaunieji talentai sportuotų lyg Lietuvos rinktinė. 

Vaikinai sportuos du kartus per dieną, o taip pat dalyvaus paskaitose ir seminaruose. Visi „Talent camp“  stovyklos dalyviai gaus „Adidas“ treniruočių aprangas, o geriausiai pratybose pasirodę dvylika jaunųjų krepšininkų, kuriuos išrinks jiems vadovavę treneriai, dalyvaus rungtynėse su Lietuvos jaunučių (U-16) vaikinų krepšinio rinktine. Šiame mače dalyvausiantys „Talent Camp“ stovyklos nariai gaus „Adidas“ aprangas varžyboms ir sportinius batelius. 

Geriausiu visos stovyklos krepšininkus išrinktas vaikinas turės galimybę pasirašyti sutartį su sportinės aprangos gamintoju „Adidas“, kuris jaunajam krepšininkui pasiūlys kelerių metų kontraktą ir tuo laikotarpiu aprūpins visa reikalinga krepšinio apranga ir sportiniais

– Kaip kilo idėja organizuoti stovyklą?
– Idėja kilo iš įvairiausių stovyklų organizuojamų visoje Europoje ir Pasaulyje. Panašiose stovyklose teko dalyvauti Jonui Valančiūnui, Dovidui Redikui, Donatui Motiejūnui. Girdint jų atsiliepimus apie tokias stovyklas, norisi kažką panašaus duoti ir Lietuvos vaikams. Atkreipsime dėmesį ne tik į treniruotes, tačiau ir visą kitą virtuvę: mitybą, fizinį pasiruošimą, psichologiją, sveiką gyvenseną ir t.t. Kodėl to reikia Lietuvoje? Bendraujant su jaunųjų krepšininkų tėveliais bei mokyklų treneriais matau, kad susidomėjimas yra. Sugalvojome padaryti tokią stovyklą. Kol kas stovyklą organizuosime tik Lietuvoje, tačiau turime planų ateityje stovyklą plėsti į kitas Baltijos šalis, o vėliau ir visą Europą. Žiūrėsim, kaip pavyks pirmasis bandymas. Džiaugiamės, kad šiuo projektu susidomėjo žinomos Lietuvos kompanijos, tokios kaip parduotuvių tinklas IKI ar ledų gamintojai „Dadu“. Jų pagalba padės pakelti stovyklą į aukščiausią lygį.

– Kas galės dalyvauti stovykloje?
– Stovykloje galės dalyvauti 1996 metais ir anksčiau gimę vaikinai. Organizuosime atrankas, kuriose atrinksime vaikus tinkamiausius „Talent camp“ stovyklai. Norėtųsi, jog atsirastų „perliukų“, kurie dar nebuvo sužibėję savo komandose arba, kurie neturėjo galimybių rungtyniauti I ar II Moksleivių krepšinio lygos divizionų komandose. Pagrindinis tikslas bus surasti talentų Lietuvos krepšinio ateičiai. Ateityje galvosime ir apie merginų stovyklas. 

– Kodėl vyriausiais vaikais pasirinkti šešiolikmečiai?
– Vyresni vaikinai yra labiau išryškinti ir matomi bei labiau perėję į vyrų krepšinį. 1996 metais gimę vaikinai yra neapdoroti deimančiukai, kurie dar gali sužibėti. Juos tinkama linkme pakreipus, jie dar gali sėkmingai tobulėti. 

– Koks yra stovyklos tikslas?
– Pagrindinis stovyklos tikslas yra surasti kuo daugiau talentų, kurie ateityje duos naudos šalies rinktinėms ir klubams. Kitas tikslas yra toks, kad norime parodyti aukščiausio lygio krepšinio virtuvę. Treniruotes ir paskaitas ves žinomi treneriai ir krepšininkai. Tai vardai puikiai žinomi Lietuvos krepšinio pasaulyje. „Talent camp“ stovyklos nariai lankysis mūsų šalyje vyksiančio Pasaulio jaunių čempionato rungtynėse, turės galimybę sužaisti rungtynes su Lietuvos jaunučių (U-16) vaikinų krepšinio rinktine. 

Norime, kad stovyklos dalyviai pajustų Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės dvasią. Ne paslaptis, kad geriausi jaunučių amžiuje nebūtinai bus geriausi vyrų krepšinyje. Tikimės, kad jaunuoliams, kurie pabus šioje stovykloje, tokia patirtis padės ateityje. Teko bendrauti su buvusiu Lietuvos rinktinės žaidėju, o dabar Hiūstono „Rockets“ komandos skautu ir panašių krepšinio stovyklų organizatoriumi Artūru Karnišovu, jis žadėjo atvykti į šią stovyklą. 

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (1)
Karolis.
Turiu vieną klausimą. Ar į šitą stovyklą gali užsiregistruoti ir tie kurie nelanko krepšinio?
2012-03-29
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.