Kovo 29 – balandžio 1 dienomis Vilniuje vyko Europos jaunių krepšinio lygos čempionato U16 amžiaus grupės trečiojo turo turnyras, kuriame Š.Marčiulionio krepšinio akademijos pirmoji komanda (gim 1996 m.), vadovaujama trenerio Gintaro Razučio, užėmė pirmąją vietą. Dominykas Zupkauskas išrinktas naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP).

Trečiajame ture krepšinio akademijos šešiolikmečių komanda varžėsi su dviem Maskvos, dviem Ukrainos bei Kauno – Sabonio KC ekipa. Šis turas Š.Marčiulionio KA I-BLANCOMET komandai buvo vienas sunkiausiųjų, nes teko susitikti su keturiomis komandomis iš stipriausiųjų šešetuko.

Pirmąją turnyro dieną trenerio Gintaro Razučio auklėtiniai nugalėjo  A.Sabonis BS Kaunas komandą 61:51, o po to ir Odesos „SDJSOR nr.2/Khimik“ – 68:56 .

Antrąją dieną teko varžytis su dviem stipriausiomis Maskvos komandomis: prieš „BS Trinta“ laimėta 82:54, o prieš „BS CSKA“ – 64:59. Paskutinę turnyro dieną Š.Marčiulionio KA I-BLANCOMET komanda 74:40 laimėjo prieš Čerkasų „BC Kraina Basketbolia“ komandą ir tapo turnyro nugalėtoja.

Apie EYBL U16 turnyro varžybas pasakoja komandos treneris Gintaras Razutis:

„Tai buvo stipriausias turas, nes beveik visos jame dalyvavusios komandos dalyvaus ir Finaliniame etape – Atkrintamosiose varžybose. Džiaugiamės, kad laimėjome prieš visus varžovus. Buvome gerai pasiruošę, gerai žaidėme, tai ir rezultatas geras. Visos komandos buvo gana stiprios, o įtemčiausios rungtynės buvo su Maskvos CSKA ekipa, kurią nugalėjome tik susitikimo pabaigoje. Maskvos Trinta komanda žaidė ne pačios geriausios sudėties, tai gal ir dėl to pergalė prieš ją nebuvo sunki. Nors Ukrainos komanda iš Čerkasų iki tol buvo antroje turnyrinės lentelės vietoje, bet ją nugalėjome gana nesunkiai – virš 30 taškų skirtumu. Dominykas Zupkauskas išrinktas Naudingiausiu turnyro žaidėju. Šiame ture geriau, nei visada žaidė Kasparas Krasauskas ir Margiris Normantas, o Vilius Nausėda gerai įvykdė visas jam skirtas užduotis. Dabar ruošimės Finaliniam etapui, kuris vyks gegužės mėnesį Maskvoje.”

Kovo 29 – balandžio 1 dienomis Tartu (Estija) vyko Europos jaunių krepšinio lygos čempionato U14 amžiaus grupės trečiojo turo turnyras, kuriame dalyvavo 1998 m. gim. Š.Marčiulionio krepšinio akademijos pirmoji komanda, vadovaujama trenerio Edvino Justos. Laimėjusi prieš Latvijos, Estijos bei tris Rusijos komandas, Š.Marčiulionio krepšinio akademijos gim. 1998 m. komanda ir trečiajame EYBL turnyre iškovojo pirmąją vietą. Šarūnas Tamkevičius išrinktas Naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP), Karolis Giedraitis išrinktas į simbolinį žaidėjų penketą, Vilius Žukas tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju.

Europos jaunių krepšinio lygos iki 14 metų amžiaus grupėje, skirtingai nuo vyresniųjų grupių visos 32 komandos sezono pradžioje suskirstytos ne į du divizionus pagal stiprumą, bet į dvi lygiavertes grupes po 16 komandų.  Į finalinį aštuonių stipriausių komandų turą, kuris vyks balandžio pabaigoje Rygoje, pateks po keturias komandas iš abiejų pogrupių.

Šis, trečiasis turas, Š.Marčiulionio KA-Himėja ekipai nebuvo labai sunkus, nes rungtyniauti teko su komandomis, nepatenkančiomis į stipriausiųjų ketvertuką. Pirmąją turnyro dieną Š.Marčiulionio KA-Himėja komanda laimėjo prieš „BC Hito Kohtla“ komandą iš Estijos 98:41, o po to nugalėjo Rygos „BS Pardaugava“ ekipą net 141:37.

Antrąją turnyro dieną trenerio Edvino Justos auklėtiniai susitiko su dviem Rusijos komandomis ir nugalėjo jas: Maskvos regiono „BS Orbita“ – 144:50, o Samaros „SC SDJSOR“ – 109:73. Paskutinię turnyro dieną Š.Marčiulionio KA-Himėja komanda 105:37 laimėjo prieš Maskvos srities „BC Metall Profil Lobny“ komandą ir tapo turnyro nugalėtoja.

Apie EYBL U14 turnyro varžybas pasakoja komandos treneris Edvinas Justa:

„Komanda žaidė gerai, todėl laimėjome visas rungtynes dideliais skirtumais. Mums didžiausią įspūdį padarė Samaros komanda, kuri rado būdus, kaip įveikti mūsų gynybą. Žinodami, kad ši komanda yra trečia Rusijos čempionate, ruošėmės tam susitikimui. Galvoju, kad ji dalyvaus finale. Šarūnas Tamkevičius išrinktas naudingiausiu turnyro žaidėju: jis perėmė daugiausiai kamuolių (vid. 3,6), gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių bei buvo rezultatyvus. Gerai šiame turnyre žaidęs Karolis Giedraitis buvo išrinktas į simbolinį žaidėjų penketą (jis daugiausiai rezultatyviai perdavė kamuolių – vid. 5,2), o Vilius Žukas tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju, kurio pelnytų taškų vidurkis – 24 taškai. Turnyras buvo gerai organizuotas, o puikios gyvenimo sąlygos paliko dalyviams malonius įspūdžius.”