Šarūnas Vasiliauskas praėjusią savaitę sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Po poros savaičių pertraukos Jūsų teismui grįžta krepšinio naujienų tinklalapio „BasketNews.lt“ pristatoma tradicinė rubrika „Lietuvos krepšininkų savaitės „Top 5“, kurioje pateikiami geriausi mūsų šalies krepšininkų pasirodymai.

Pateikiame geriausiai žaidusių Lietuvos krepšininkų penketukus kovo 19 – balandžio 1 dienomis.

Užsienyje žaidžiantys vyrai:

Michailas Anisimovas, Kijevo „Budivelnyk“: 3 rungtynės, vid. 19 minučių, 13,7 taško, 6,3 atk. kam., 18,5 naud. bal.
Anisimovui pastarosiomis savaitėmis užtekdavo vidutiniškai žaisti vos po 19 minučių, kad būtų vienas pastebimiausių krepšininkų aikštėje. Ukrainos krepšinio taurėje krepšininkas labai gerai metė dvitaškius (13/21 dvit.) ir padėjo „Budivelnyk“ iškovoti šalies taurę.

Antanas Kavaliauskas, Rygos VEF: 3 rungtynės, vid. 25,7 minutės, 14,3 taško, 4,3 atk. kam., 16,5 naud. bal.
Vienas VEF ekipos lyderių visuose trijuose BBL pirmenybių atkrintamųjų varžybų mačuose surinko dviženklį taškų skaičių, o dvitaškius metė pavydėtinu taiklumu. Tikslą pasiekė 18 metimų iš 26 bandymų. Kavaliausko vedama VEF pateko į BBL finalo ketverto turnyrą.

Donatas Motiejūnas, Gdynės „Asseco Prokom“: 2 rungtynės, vid. 30,5 minutės, 16,5 taško, 6 atk. kam., 15,5 naud. bal.
Motiejūnas pastaruoju metu neturi daug žaidimo praktikos, nes „Asseco Prokom“ rungtyniauja tik Lenkijos pirmenybėse. Matosi, kad tai atsiliepia puolėjo stabilumui. Viename mače aukštaūgis pataikė 4 tritaškius iš 5 metimų, tačiau jau kitame mače įmetė vos 3 dvitaškius iš 13 bandymų.

Šarūnas Jasikevičius, Atėnų „Panathinaikos“: 4 rungtynės, vid. 20,3 minutės, 9,3 taško, 3,8 rez. perd., 9,5 naud. bal.
Jasikevičius neturi labai didelio rezultatyvumo ir naudingumo balo, tačiau jeigu ne jis, „Panathinaikos“ sezonas Eurolygoje veikiausiai jau būtų baigęsis. Įžaidėjas iš Lietuvos su Tel Avivo „Maccabi“ žaidžia geriausią krepšinį šį sezoną ir nė viename serijos mače nepadarė daugiau klaidų, negu atliko rezultatyvių perdavimų.

Simas Jasaitis, Ankaros „Turk Telekom“: 2 rungtynės, vid. 33,5 minutės, 10,5 taško, 7,5 atk. kam., 12,5 naud. bal.
Snaiperis iš Lietuvos vis dar negali suderinti savo tritaškių metimų taikiklio ir iš toli praėjusiom savaitėm pataikė 3 tritaškius iš 10 bandymų. Visgi savo taiklumo trūkumą Jasaitis ištaiso įprastu kovingumu. Puolėjas viename mače atkovojo 9, o kitame 6 kamuolius.

Lietuvoje rungtyniaujantys vyrai:

Šarūnas Vasiliauskas, Panevėžio „Lietkabelis“: 2 rungtynės, vid. 33 minutės, 22 taškai, 5,5 rez. perd., 32 naud. bal.
Labai gerą žaidimą pastaruoju metu demonstruojantis Vasiliauskas praėjusią savaitę sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių. Įžaidėjas pelnė 30 taškų ir surinko net 43 naudingumo balus. Tuo tarpu visa „Lietkabelio“ ekipa surinko 76 naudingumo balus. Vasiliausko indėlio nepakako ir panevėžiečiai pralaimėjo svarbų mačą Vilniaus „Sakalams“.

Laurynas Mikalauskas, Klaipėdos „Neptūnas“: 3 rungtynės, vid. 31 minutė, 22,3 taško, 7,3 atk. kam., 25,7 naud. bal.
Monstriškais pasirodymais ir toliau stebina Mikalauskas. Dvejuose iš trijų mačų aukštaūgis pelnė virš 25 taškų, surinko bent 29 naudingumo balus, o jo ekipa iškovojo dvi pergales. Be to, viename iš mačų lietuvis atliko savo ketvirtąjį dvigubą dublį LKL čempionate šį sezoną.

Jonas Mačiulis
, Kauno „Baltai“: 3 rungtynės, vid. 34,5 minutės, 21,3 taško, 6,7 atk. kam., 23 naud. bal.

Mačiulis grįžta! Tokias išvadas galima pradėti daryti po paskutinių dviejų savaičių, kuriuose vienas Lietuvos rinktinės kandidatų pradėjo demonstruoti solidų žaidimą. Net trijuose mačuose iš eilės puolėjas surinko bent 20 taškų ir bent 21 naudingumo balą. Mačiulis ne tik sėkmingai rinko taškus, tačiau atliko ir vieną dvigubą dublį bei dalino rezultatyvius perdavimus ekipos draugams
Renaldas Seibutis, Vilniaus „Lietuvos rytas“: 2 rungtynės, vid. 28 minutės, 18,5 taško, 4 atk. kam., 23 naud. bal.
Nors Seibutis nuolatos yra tarp rezultatyviausių ir stabiliausių „Lietuvos ryto“ žaidėjų, tačiau mače su „Kėdainių Triobet“ krepšininkas sužaidė rezultatyviausias (20 tšk.) ir naudingiausias (24 naud. bal.) sezono rungtynes LKL pirmenybėse. Tiesa, gero gynėjo žaidimo vilniečiams nepakako ir jie namuose sensacingai suklupo prieš Kėdainius.

Egidijus Dimša, „Kėdainiai Triobet“: 3 rungtynės, vid. 28 minutės, 16 taškų, 5 atk. kam., 16,3 naud. bal.
Mače su pasvaliečiais nutrūko Dimšos serija, kurioje jis nuolat surinkdavo dviženklį taškų skaičių. Tačiau jau kituose dvejuose susitikimuose aukštaūgis žaidė lyg ant sparnų, o „Kėdainiai Triobet“ nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir pasiekė bene įspūdingiausią sezono pergalę įveikę Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Atrinkti (1) Visi (16)
Šiame penketuke drąsiai galėtu būti ir Dainius Šalenga pastaruoju metu jis tarsi lietuviškasis kobe . Dainius demonstruoju labai brandu ir aukštos klasės žaidima galbūt net reikėtu ji pakviesti į rinktinės stovykla nors čia tik mano nuomonė
2012-04-03
AST
ASTto AST"nebus zalgirio normalus zaidejas" :D Norint kad zaidejas butu normalus , klubas turi but normalus :D P.S as ne rytfanis :)) ir nepisk proto ... )))Nepisu, tu turiu savo nuomone saunuolis. Db ismok reiksti mintis zmogiskai. Pacukas :D

*turi
2012-04-03
-1
AST
to AST"nebus zalgirio normalus zaidejas" :D Norint kad zaidejas butu normalus , klubas turi but normalus :D P.S as ne rytfanis :)) ir nepisk proto ... )))

Nepisu, tu turiu savo nuomone saunuolis. Db ismok reiksti mintis zmogiskai. Pacukas :D
2012-04-03
+1
to AST
2012-04-03
dede
Jei nebutu tokie veikejai kaip R.grybas ir G.Krapikas prileisti prie zalgirio vairo - tokie izaidejukai kaip Sharas iskart butu traiske visa Europa..bet krapikas drebe: "per silpnas", R.grybas: "per letas." ir nuvijo i sporto sale tie begalviai toki talenta. O apie tuos du trenerius xameleonus, tai kad jie kiausiniai strategai visi suprato tik dabar, kai jau sugadinti tokie svarbus metai perspektyviausiems zaidejams, kai jiems reikejo zaist - del dvieju avinu epochos zalgiryje - jie sedejo ant puodo. Tiedu "strategai" isvis tokie akivaizdziai gedingi, kad tik iskise nosis i viesa erdve buvo nugesinti ir pastatyti i vieta - pazekim kur ir su kokiais zmonem jie dirba dabar - su tokiais pat kiausiniais kaip ir jie patys. Ir viskas tuom pasakyta. Ten Zalgiry aisku bardakas, bet yra ir visur kitur LT kalnas nugesintu zaideju del zemo-rusisko mastymo lygio treneriu, kuriems yra giliai p.x. kas kur ir kaip - jiem tai verslas - litai..o del litu pazekit kas vyksta - LT futbolo federacija puikus pavyzdys. Geda.
2012-04-03
klaustukas
o „Kėdainiai Triobet“ nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ tai kad jie gavo malku nuo klaipedos 2012-03-30 18:00 "Kėdainiai Triobet"

79:81 "Neptūnas"
2012-04-03
-1
AST
Anonimaskodel zalgiris nebando vasiliausko vietoi janaviciaus nezinau kaip kitiekm atrodo bet vasiliauskas man visad atrode geresnis uz janaviciu

Tai Janaviciu kaip supratau tik trenkem paime, gal jau suprato, kad nurasytas, tai vadovybe jo ateitymi nesuinteresuota. Vasiliauskas irgi nemanau, kad bus kada nors lb geras, tai kitais metais gal pabandys vietoj Collinso? Jei taip tai bus jo paskutinis sansas kzka irodyti, jei ne reiskia, kad taip ir nebus Zalgirio normalus zaidejas, nebent spragu kamsytojas.
2012-04-03
+1
SJ
Nežiūrint į statistiką Jaska buvo geriausias šią savaitę, pavyzdžiui paskutinėse rungtynėse prieš Maccabi kai kurie jo veiksmai aikštelėj ir žodis ant suolo nulėmė rungtynių baigtį