Namie pralaimėjusi Klivlendo „Cavaliers“ prarado savos aikštės pranašumą atkrintamosiose NBA varžybose. Tuo tarpu antrą kartą varžovų neįveikusi Indianos „Pacers“ kitas dvejas rungtynes žais namie. Abi ekipos serijas iki 4 pergalių leido išlyginti 1-1.

Vašingtono „Wizards“ gynyba tiek LeBronui Jamesui, tiek Žydrūnui Ilgauskui buvo sunkiai įkandama. Kartu jie pataikė 10 metimų iš 38, o namie „Cavaliers“ 84:89 (23:21, 15:16, 25:24, 21:28) nusileido „Wizards“ klubui.

Antrasis susitikimas buvo visiškai priešingas pirmajam. Jamesas vietoje trigubo dublio iš dalies atliko dvigubą dublį – pelnė dviženklį taškų skaičių bei suklydo net 10 kartų.

Tuo tarpu pirmoje dvikovoje tylėjęs „Wizards“ trejetas šį sykį buvo sunkiai sustabdomas. Gilbertas Arenasas, Antawnas Jamisonas ir Caronas Butleris kartu surinko 72 taškus ir išlygino serijos rezultatą. Šis trejetas šį sezoną per rungtynes vidutiniškai pelno 67 taškus – tai didžiausias skaičius NBA.

Arenasas pelnė 30 taškų ir pataikė keletą svarbių metimų rungtynių pabaigoje. Iki dvikovos pabaigos likus 94 sekundėms jis įmetė tritaškį ir padidino Vašingtono ekipos persvarą iki 8 taškų – 85:77.

„Wizards“ gynyba sustabdė ne tik Jamesą, bet ir Ilgauską. Per 30 minučių lietuvis pelnė 9 taškus (3/13 dvitaškių, 3/4 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus, kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 26 taškai (7/25 metimų, 9 atk. kam., 10 kld.), Drew Goodenas 24 (16 atk. kam.), Larry Hughesas 16.

„Wizards“: Gilbertas Arenasas 30, Antawnas Jamisonas (7 atk. kam.) ir Caronas Butleris (9 atk. kam.) po 21, Antonio Danielsas 6.

•

Antrą kartą iš eilės išvykoje laimėti nesugebėjo „Pacers“ ekipa, kuri vertėsi be kojos traumą patyrusio Predrago Stojakovičiaus. Naujajame Džersyje „Pacers“ 75:90 (22:26, 14:18, 17:29, 22:17) nusileido „Nets“ krepšininkams, kurie išlygino serijos rezultatą.

Per pirmąją dvikovą Vince'as Carteris pataikė 12 metimų iš 33 bandymų ir dėl to sulaukė kritikos. Šį kartą „Nets“ žaidėjas tiek pat kartų taikliai atakavo krepšį iš 20 bandymų ir buvo pagrindinis pergalės kalvis.

„Praėjusį kartą žaidžiau gerai, tačiau kamuolys tiesiog neįkrisdavo į krepšį, – po dvikovos sakė Carteris. – Žaidžiu komandai ir jeigu tai jiems tinka, daugiau man niekas nerūpi“.

„Nebuvo teisinga jį kritikuoti už 33 metimus, nes mes jį dažnai raginame tempti mus“, – tikino „Nets“ žaidėjas Jasonas Kiddas. – Jis buvo susikoncentravęs ir norėjo laimėti atkrintamosiose“.

Richardas Jeffersonas pelnė 13 taškų per trečiąjį kėlinį ir leido Naujojo Džersio ekipai atitrūkti net 20 taškų skirtumu – 73:53. Visgi lemiamą kėlinį spurtu 18:6 pradėję svečiai priartėjo iki 71:79.

Tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi Carteris. Jis pelnė 5 taškus iš eilės, o po jo dėjimo likus žaistu pustrečios minutės skirtumas šoktelėjo iki 13 taškų – 84:71.

Aikštėje tik 4 minutes praleidęs Šarūnas Jasikevičius pelnė 3 taškus (0/1 dvitaškio, 1/2 tritaškių), atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo.

„Nets“: Vince'as Carteris 33, Richardas Jeffersonas 21, Nenadas Krstičius 20 (10 atk. kam.), Jasonas Kiddas (11 atk. kam., 13 rez. perd.) ir Jacque'as Vaughnas po 6.

„Pacers“: Anthony Johnsonas 17, Fredas Jonesas 13, Jermaine'as O'Nealas 12, Danny Grangeris 11, Stephenas Jacksonas 10.

•

NBA čempionams prireikė pratęsimo, kad iškovotų antrąją pergalę. Namie žaidę San Antonijaus „Spurs“ 128:119 (23:30, 28:26, 31:26, 27:27, 19:10) nugalėjo Sakramento „Kings“.

„Spurs“: Emanuelis Ginobili 32 (9 rez. perd.), Tony Parkeris (10 rez. perd., 7 kld.) ir Brentas Barry po 22, Timas Duncanas 14 (13 atk. kam.), Michaelas Finley 12, Robertas Horry 11.

„Kings“: Bonzi Wellsas 28 (12 atk. kam.), Shareefas Abdur-Rahimas 27 (9 atk. kam.), Kevinas Martinas 26 (8 atk. kam.), Mike'as Bibby 15, Kenny Thomasas 12 (8 atk. kam.).

Oj geeras Nets pavarys pavarys...... manau Nets 4:1 arba 4:2 iveiks Pacers, Wizards 4:3 Cavsus iveks arba 4:2 o Spurs 4:1 iveiks Kings..