Veteranų „35+“ lygos finalinės kovos davė startą ne už kalnų prasidėsiančiams įvairių lygų finalams. Pirmaisiais šių metų nugalėtojais tapo „Top Sport“ krepšininkai, lygos finale rezultatu 93:68 nukovę „Plastenos“ vyrus.
„Plastenos" ekipai išlaikyti intrigą pavyko du kėlinius. Po ilgosios pertraukos į aikštę grįžę „Top Sport“ krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą ir paliko varžovus už nugaros.

Prieš finalinę dvikovą mintimis pasidalino šiemet kiek toliau nuo krepšinio buvęs „Top Sport“ žaidėjas, pasaulio tritaškių metimų rekordininkas Rolandas Dovidaitis: „Plastenos“ vyrai šiandien gali nustebinti kovingumu. Varžovai žino prieš ką kovoja, kažkas su buvusiom ar esamom pavardėm, manau, jiems stimulas bus dvigubas. Mūsų komandos žaidėjai didelių staigmenų nepateiks, kiekvieną dieną, kiekvienose rungtynėse jie pasidalina atsakomybę ar vaidmenis. Manau jie finalui pasiruošę. Vakar kai kurie žaidėjai žaidė vyresniųjų lygoje, tad turėjo gerą treniruotę. Jei kažkas vakar ir pralošė, šiandien
turės laimėti.“

Rungtynių pradžioje abi komandos žengė koja kojom su savo priešininkais. Įsibėgėjus kėliniui „Top Sport“ spurtavo 9:0, tačiau „Plastena“ toliau nebeleido tolti varžovams.

Nors kėlinio pabaigoje „Plastenos“ lanką sudrebino Tomo Masiulio dėjimas, aidint sirenai Giedrius Arelis smeigė tritaškį ir ištripdė „Top Sport“ skirtumą iki trijų taškų – 21:18.

Antrojo kėlinio pradžioje „Top Sport“ ekipa vėl truktelėjo į priekį. Po Dainiaus Staugaičio tinkliuką raitojusio tritaškio metimo skirtumas padidėjo iki aštuonių taškų. Giedriaus Vartavičiaus septyni iš eilės palnyti taškai sumažino „Top Sport“ pranašumą iki minimumo, o Sauliaus Lazdausko tritaškis ir Artūro Karvelio dvitaškis su bauda, persvėrė rezultatą „Plastenos“ naudai (26:31).

„Top Sport“ krepšininkai stabilizavo padėtį. Ant lanko pasimušinėjęs, iš tritaškio zonos Vaido Stigos mestas kamuolys pasiekė tikslą, o dar du „Top Sport“ žaidėjo greitoje atakoje pelnyti taškai vėl persvėrė rezultatą. Tuo tarpu „Plastenos“ krepšininkai naudojosi varžovų spragomis baudos aikštelėje ir artėjant pertraukai vėl įgavo lyderio pozicijas – 41:44.

Puikiai „Top Sport“ žaidėjų sužaistas trečiasis kėlinys (32:9) greičiausiai nusprendė finalo baigtį dar likus paskutiniam kėliniui. Sustiprėjusi gynyba, kurioje dažniausiai blokuotais metimais pasižymėdavo Vaidas Jurgilas, bei taiklūs metimai tiek iš dviejų, tiek iš trijų taškų zonos leido „Top Sport“ ekipai prieš lemiamą ketvirtį įgyti triuškinančią persvarą – 73:53. Ketvirtojo kėlinio pradžioje lyderiai nepaleido žaidimo kontrolės ir ramiai sulaukė pergalingos rungtynių pabaigos.

„Pralaimėjimas nebuvo skaudus. Viskas buvo puiku – šokėjos, renginys, žaidimas. Sporte laimi stipresni. Varžovai yra žaidę profesionalų krepšinį, o mes esame mėgėjai, tad laimėjo stipresni. Kartais įvyksta stebuklai, bet šiandien jo nebuvo“, – nenusivylęs antrąja vieta buvo „Plastenos“ žaidėjas Lazdauskas.

„Top Sport“: Vaidas Stiga 33 (10 atk. kam., 5 rez. perd., 41 naud. b.), Gintaras Staniulis 19 (7 rez. perd.), Tomas Masiulis 17 (14 atk. kam.).

„Plastena“: Saulius Lazdauskas 15, Marius Gadliauskas ir Giedrius Vartavičius po 14.

Dvikovoje dėl Veteranų „35+“ lygos bronzos medalių ginklus surėmė „LEDI-Vipakus“ ir BSM LT ekipos. Pergalei labiau nusiteikę atrodė „LEDI-Vipakus“ krepšininkai, rezultatu 64:42 nugalėję visas rungtynes savo žaidimo neradusius BSM LT žaidėjus.
Rungtynių pradžioje BSM LT komandai retai pavykdavo rezultatyviai atakuoti varžovų krepšį. Taip pamažu „LEDI-Vipakus“ įgijo pranašumą. Pirmojo kėlinio pabaigoje jį iki dviženklio skaičiaus padidino komandos draugo netaiklų metimą pataisęs Giedrius Zabulionis – 17:7.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis BSM LT ekipa spurtavo 5:0, ir tai varžovus privertė susirinkti minutės pertraukėlei. Tolesnėje žaidimo eigoje „LEDI-Vipakus“ krepšininkai susigrąžino iniciatyvą ir įpusėjus rungtynėms sugebėjo atsiplėšti 29:16.

Vangų trečiojo kėlinio startą išjudino Nerijaus Pačėsos tritaškis. „LEDI-Vipakus“ ekipa ir toliau neužleido lyderio pozicijų, o po Zabulionio dvitaškio skirtumas išaugo iki dvidešimties taškų. Energingai kėlinio pabaigą pavyko sužaisti ir BSM LT krepšininkams: Kęstas Kinas „apdovanojo“ varžovą blokuotu metimu, o netrukus puolime pasižymėjo taikliu tritaškiu. Čia pat tolimu metimu atsakė ir Gediminas Rožinskas, tačiau sėkmingai BSM LT komandai kėlinį užbaigė dar vienas Tomo Ilčiuko tritaškis šūvis. 49:33 priekyje „LEDI-Vipakus“.

Lemiamą ketvirtį BSM LT pradėjo kovingai, o rungtynių lyderiai kiek užstrigo. Visgi po minutės pertraukėlės du „LEDI-Vipakus“ žaidėjų tritaškiai metimai grąžino komandai dvidešimties taškų persvarą ir privertė BSM LT krepšininkus pripažinti jų pranašumą.

„Manau pritrūkom patirties tokiose rungtynėse, jaudulys padarė savo, neradom savo žaidimo. Sezono eigoje po truputį įsivažiavom, o pabaigoje buvome įgavę visai neblogą formą. Tačiau šiandien sustojome, gal kiek ir man sudrebėjo rankos. Pradžioje neatsitvėrėm žmonių ir nenusigriebėm kamuolių. Puolime taip pat neblizgėjome. Turėjome žaisti savo žaidimą, tačiau bandėme kažką kurti, kas mums visiškai netiko“, – po rungtynių kiek nusivylęs kalbėjo BSM LT žaidėjas Ilčiukas, tačiau kartu su visa komanda bei šokėjų grupe „Laisvė“ subūręs puikią atmosferą finalo metu.

„LEDI-Vipakus“: Giedrius Zabulionis 18 (12 atk. kam., 32 naud. b.), Nerijus Pačėsa 13, Gediminas Rožinskas 11.

BSM LT: Armantas Gintautas 13, Tomas Ilčiukas ir Artūras Dzekunskas po 9.

Apdovanojimų ceremonijoje buvo apdovanoti ir Veteranų „35+“ lygos geriausieji žaidėjai:

Naudingiausias ir daugiausiai kamuolių perimantis žaidėjas: Gintaras Staniulis („Top Sport“).

Rezultatyviausias ir daugiausiai pražangų išprovokavęs žaidėjas: Ričardas Stirbys („Savi“).

Daugiausiai kamuolių atkovojęs žaidėjas: Nerijus Varžaitis (BSM LT).

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekantis žaidėjas ir taikliausias dvitaškių metikas: Vaidas Stiga („Top Sport“).

Taikliausias baudų metikas: Saulius Lazdauskas („Plastena“).

Taikliausias tritaškių metikas: Kęstutis Sirvidas („Savi“).

Daugiausiai metimų blokavęs žaidėjas: Tomas Masiulis („Top Sport“).

Puikią finalo dvikovos atmosferą padėjo sukurti KKML šokėjų grupė „Laisvė“.