Ramūno Butauto vadovaujama Rigos „ASK Riga“ žengė pirmąjį žingsnį savojo tikslo link. Latvijos čempionato ketvirtfinalyje „ASK Riga“ antradienį išvykoje 82:69 (20:17, 19:14, 25:22, 18:16) nugalėjo Valmieros „Lačplėša alus“ ir ketvirtfinalį laimėjo bendru 27 taškų skirtumu. Butauto ekipa jau pirmajame etape įveikė BBL pirmenybėse žaidusį klubą.

Nors varžovai nugalėti ne taip triuškinančiai, kaip „ASK Riga“ darė visą sezoną Latvijos pirmenybėse, tačiau pergalė pasiekta pakankamai dideliu taškų skirtumu. Pamažu visus kėlinius savo pranašumą didinę svečiai laimėjo solidžiu 13 taškų pranašumu.

Nugalėtojams Darius Lukminas per 11 minučių pelnė 4 taškus (1/1 dvitaškio, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, po kartą suklydo ir prasižengė.

„Lačplėša alus“ negelbėjo sėkmingas Justo Česnavičiaus žaidimas. Per 26 minutes puolėjas surinko 17 taškų (6/10 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 2/3 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Vos dviejų taškų pritrūko, kad į pusfinalį būtų patekusi Liepojos „Livu alus“. Ji namie 76:68 (20:21, 16:21, 19:16, 21:10) atsirevanšavo Gulbenės „Bumerangs“, tačiau 8 taškų nepakako, kadangi išvykoje „Livu alus“ nusileido 10 taškų skirtumu.

Nugalėtojams Valdas Dabkus per 25 minutes surinko 14 taškų (6/14 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų), sugriebė 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 sykius suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Justinas Pavlavičius per 7 minutes įmetė 3 taškus (0/1 tritaškio, 3/4 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir sykį prasižengė.

Vos 4 minutes aikštėje praleidęs Raimondas Petrauskas taškų nepelnė, sugriebė atšokusį kamuolį ir 2 kartus pažeidė taisykles.

Atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes trečiadienį žais kitos dvi poros. Visgi Rygos „Barons“ ir „Ventspils“ pergalėmis neabejojama – pirmose dvikovose abi jos varžovus sutriuškino 52 taškų skirtumu.

5 latviu komandos dalyvavo BBL. Pagal rezultatus jos buvo isdestytos 1-5 vietose. 6 vieta atiteko Riga ekipai, nes ji reguliariajame Latvijos lygos sezone (kur nebuvo 5 BBL komandu) uzeme pirmaja vieta. Antra ir trecia vieta uzemusioms komandoms atiteko 7-8 vietos ir praktiskai jokiu galimybiu zaisti pusfinalyje, nes reikia zaist su ventspils ir barons :))