Jonas Valančiūnas susiduria su aktyvia gynyba Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Jonas Valančiūnas „Žalgirio“ krepšį ne kartą drebino dėjimais Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Artūras Jomantas išsivadavo iš Manto Kalniečio gynybos Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Trumpa atokvėpio minutėlė Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Jonas Valančiūnas iškyla aukščiau už kitus Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus

Sezono pradžioje konkuravęs su Ty Lawsonu ir DeJuanu Collinsu, Mantas Kalnietis nežaisdavo tiek, kiek galėtų ir norėtų. Sezonui einant į pabaigą, viskas kardinaliai pasikeitė.

Kol kas tai – tik į gera Kalniečiui ir „Žalgiriui“.

Kauno klubo įžaidėjas sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, pelnydamas 22 taškus, o jo ekipa atsitiesė mače su Vilniaus „Lietuvos rytu“ ir laimėjo 86:81 (12:24, 24:24, 26:17, 24:16).

Šis laimėjimas garantavo „Žalgiriui“ pirmą vietą LKL reguliariajame sezone ir savo aikštės pranašumą visose atkrintamosiose varžybose.

„Lietuvos rytas“ bloškė kauniečius į nokdauną, kai antrajame kėlinyje įgijo 18 taškų pranašumą – 30:12.

Įpusėjus kėliniui skirtumas vis dar buvo triuškinamas (39:22), kai Kalnietis paleido taiklių metimų salvę. Jis įmetė tris tritaškius, vieną pridėjo Tomas Delininkaitis ir skirtumas sumenko iki 34:39.

Sugrąžinęs komandą į žaidimą, „Žalgirio“ įžaidėjas vedė ją į pergalę paskutinėmis mačo minutėmis. Po jo tritaškio kauniečiai išsiveržė į priekį 78:77, o netrukus greitoje atakoje dėjimu padidino skirtumą iki 80:77. Netrukus dvitaškį pataikęs Milovanas Rakovičius vainikavo spurtą 9:0.

Žaidęs daugiausiai šį sezoną – 34 minutes, Kalnietis pelnė ir daugiausiai taškų, be to, pridėjo 5 rezultatyvius perdavimus bei 5 atkovotus kamuolius.

„Man geriau žaisti daugiau minučių. Gal aš toks žaidėjas, kai žinau, kad daugiau žaisiu, labiau pasitikiu savimi, nereikia perskubėti, kažko ieškoti. Atsiranda laisvų metimų ir perdavimų, žaidimas geriau klijuojasi“, – sėkmingo pasirodymo priežasčių ieškojo Kalnietis.

„Žalgiris“ likus dviem dienoms iki rungtynių paskelbė, kad dėl marihuanos vartojimo trims mėnesiams diskvalifikuotas Collinsas. Kiek anksčiau dėl traumos klubas neteko Sonny Weemso.

Taip „Žalgiryje“ nebeliko amerikiečių, o starto penkete mačą pradėjo visi lietuviai, tačiau „Lietuvos rytas“ juos greitai privertė nervintis. Po dviejų kėlinių vilniečiai dominavo kovoje dėl kamuolių (19-8), atlikdami rezultatyvius perdavimus (14-7) ir agresyviau žaisdami (žalgiriečiai metė vos dvi baudas).

Po ilgosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. Kalniečio pradėtas tritaškių lietus toliau skandino „Lietuvos rytą“. Po to, kai per pirmą kėlinį įmetė tik 1 tolimą metimą iš 7, po to „Žalgirio“ snaiperiai iš kitų 9 tolimų metimų pataikė net 8.

Šią įspūdingą seriją besibaigiant trečiam kėliniui nutraukė nepataikęs Marko Popovičius, tačiau rezultatas jau buvo lygus – 58:58.

„Lygtai turėjome pranašumą, bet sustojome. Laimėjome kovą dėl kamuolių, bet jie geriau pataikė tritaškius, – pagrindinę nesėkmės priežastį įvardijo Stepas Babrauskas. – Šiandien gerai metė Kalnietis. Ne kiekvieną dieną jis taip pataiko. Primetė ir Popovičius, (Dainius) Šalenga, Delininkaitis.“

Neskaičiuojant pirmo kėlinio, „Žalgiris“ per likusius tris tritaškius metė 11/16 taiklumu.

„Gerai, kad nepalūžome. Treneris per ilgąją pertrauką pasakė, kad turime būti kumštis. Antroje rungtynių pusėje tapome ta komanda, kuria nebuvome visą sezoną“, – sakė Kalnietis.

Pakeisti rungtynių eigą kauniečiams padėjo ir zoninė gynyba. Per pirmus du kėlinius dominavęs Jonas Valančiūnas po ilgosios pertraukos neatkovojo nė kamuolio ir tepelnė 2 taškus, nors iki ilgosios buvo pelnęs 10 taškų ir atkovojęs 6 kamuolius.

Kas nutiko?

„Gal pritrūkau energijos. Nežinau. Jei žinočiau, kas nutiko, būčiau atkovojęs 20 kamuolių“, – aiškino Valančiūnas.

„Lietuvos ryto“ treneris Aleksandras Džikičius po mačo pabrėžė, kad jo auklėtinius „Žalgiris“ zonine gynyba įveikė paskutinį kartą šį sezoną. Ką apie tai mano Aleksandras Trifunovičius?

„Jokių problemų“, – nusišypsojo „Žalgirio“ strategas.

„Žalgiriui“ LKL reguliariajame sezone dar liko sužaisti vienerias rungtynes – su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ pirmasis pabaigė LKL reguliarųjį sezoną.

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis 22 (5/7 tritaškių), Marko Popovičius (8 rez. perd.) ir Dainius Šalenga po 17, Milovanas Rakovičius 13.

„Lietuvos rytas“: Tyrese‘as Rice‘as 22, Mindaugas Katelynas 14, Jonas Valančiūnas 12.

Rungtynių vaizdo reportažas:

Aleksandras Trifunovičius („Žalgirio“ vyr. treneris): „Manau, kad tai buvo smagios rungtynes stebėti iš šalies. Esant tokiam sudėtingam tvarkaraščiui, tokios rungtynės gali būti ir teigiamos, ir neigiamos. Tikiuosi, kad mums tai išeis į naudą. Neturime daug laiko treniruotis, tačiau tikiuosi, kad tai padės pagerinti atmosferą komandoje. Bandome pamiršti šias rungtynes kaip įmanoma greičiau, nes šeštadienį skrendame į Kubanę žaisti rungtynes su „Lokomotiv“. Turime vieną dieną atsigauti fiziškai ir psichologiškai.

Per pirmas 15-20 minučių buvome daugiau žiūrovai, turėjome geriausias vietas arenoje. Nemokamai žiūrėjome rungtynes. Nejutome spaudimo, tai buvo blogiausia. Aš galvojau tik apie tai, ar mes laiku atsigausime. Antra rungtynių dalis buvo svarbi ne rezultato prasme, o tuo, kaip mes reaguosime į rungtynių tempą. Ir mes pradėjome jį diktuoti.

Jeigu galėsime žaisti taip, kaip antroje pusėje, viskas bus gerai. Turime daug daug resursų.“

Aleksandras Džikičius („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „Pirmą kartą žaidėme šioje arenoje, todėl stengėmės nesuteikti progos kauniečiams švęsti. Tai buvo geros rungtynės abiems komandoms. Nesu patenkintas, nes pralaimėjome. Bandėme kelis dalykus, kai kas veikė, kai kas ne. Bet sezono pabaigoje žaisime dar daug kartų.

Tai paskutinis kartas, kai mus įveikė zonine gynyba. Pasižymėkite mano žodžius, „Žalgiris“ mūsų nebeįveiks zonine gynyba.

Nebuvau patenkintas, kaip gynėmės prieš varžovus. Jeigu nusprendžiame uždaryti tam tikrus vaikinus, kiti lieka laisvi ir šį kartą maniškiai ne visada teisingai pasirinkdavo, kuriuos žaidėjus palikti laisvus. Nereikia būti mokslininku, kad suprastum, kad Popovičius, Kalnietis ir Šalenga pataikė 10 tritaškių todėl, kad mes juos palikdavome laisvus.“

Įdomūs faktai:

• Rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 14105 žiūrovai. Tai – visų laikų LKL rekordas.
  • „Žalgiris“ per pirmus du kėlinius metė vos 2 baudos metimus. Iš viso žalgiriečiai prie baudų metimo linijos stojo 12 kartų.
  • Mantas Kalnietis sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes (22 tšk.). Marko Popovičius sužaidė rezultatyviausias (17 tšk.) ir naudingiausias (30 naud. bal.) rungtynes LKL pirmenybėse.
  • Jonas Valančiūnas per pirmuosius du kėlinius atkovojo 6 kamuolius. Per antrąją rungtynių pusę „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas neatkovojo nė vieno.
  • Kauno komanda per pirmąjį kėlinį suklydo 4 kartus, o per likusią mačo dalį vos 5 sykius.
  • Pirmąsias komandų tarpusavio rungtynes kauniečiai sostinėje laimėjo 82:72.

Atrinkti (35) Visi (645)
Idomus faktai:

Lietuvos RYtas namuose nusileido Kedainiu Triobetui
2012-04-07
-1
Gedvydas Vainauskas:

1986–1989 m. laikraščio „Komjaunimo tiesa“ redaktorius. 1981–1991 m. TSKP narys, 1987–1991 m. LLKJS CK Biuro narys
2012-04-07
-1
Geriau lavonas negu raudonas
2012-04-07
-2
Lietuvos Ryto fronte nieko naujo. Jis ir toliau yra sekmingai dulkinamas kilimas
2012-04-07
+2
augisssZZZZaugisssJėzau nu jūs ir juokingi žalfaniai.. :DDDD Jūs gal įsimylėjot tą Weemsą?nepilnavertiskumas pati kankina ? Vienas geriausiu legionieriu zaides Lietuvoj sveikina savo komanda , kur problema ? pavydas ...;):DDD Nejuokink.. Jokio pavydo nejaučiu. Tiesiog juokinga yra kai nuo kekvienos žinūtės savo twitteryje jūs čia visi ž fanai tiesiog krūpčiojat. Juokdariai esat ir ne kitaip.

Neeeeee tau ne juokynga , pavydas akivaizdus kitaip cia nerasinetum
2012-04-07
-2
ZZZZaugisssJėzau nu jūs ir juokingi žalfaniai.. :DDDD Jūs gal įsimylėjot tą Weemsą?nepilnavertiskumas pati kankina ? Vienas geriausiu legionieriu zaides Lietuvoj sveikina savo komanda , kur problema ? pavydas ...;)

:DDD Nejuokink.. Jokio pavydo nejaučiu. Tiesiog juokinga yra kai nuo kekvienos žinūtės savo twitteryje jūs čia visi ž fanai tiesiog krūpčiojat. Juokdariai esat ir ne kitaip.
2012-04-06
-1
augisssJėzau nu jūs ir juokingi žalfaniai.. :DDDD Jūs gal įsimylėjot tą Weemsą?

nepilnavertiskumas pati kankina ? Vienas geriausiu legionieriu zaides Lietuvoj sveikina savo komanda , kur problema ? pavydas ...;)
2012-04-06
JustasLRTarp kitko: Žalgiris per 12 sezonų eurolygos čempionato TOP16 etape iškovojo 8 pergales.Lietuvos Rytas per 3 sezonus - iškovojo 11 pergalių. Ką jūs į tai ? :)

nieko, nes rasai visiskas nesamones . Anksciau buvo kitokia sistema . Zalgiris laimejo EL ir dar karta buvo per sekunde nuo finalinio 4
2012-04-06
-2
Tarp kitko: Žalgiris per 12 sezonų eurolygos čempionato TOP16 etape iškovojo 8 pergales.

Lietuvos Rytas per 3 sezonus - iškovojo 11 pergalių. Ką jūs į tai ? :)
2012-04-06
+1
Jėzau nu jūs ir juokingi žalfaniai.. :DDDD Jūs gal įsimylėjot tą Weemsą?

2012-04-06
Sonny Weems ‏ @Sonny13 Want to say congratulations to my Lithuania brothers for the huge victory over Rytas!!! Green and White!!!
2012-04-06
+1
isdraskyta isangenu bet kas per urodai plytfaniai tai nu i na... Dbr jau nei vienas nesireiskia komentaruose, sedi siknas surauke, nei vieno komentaro cia nerasi, o gi kodel? Todel kad ju cia viai nekencia tai jie savo Bc rytas forume sedi ir diskutuoja, dalinasi sezono mvp ir dar guodzia save kad kita kart laimes... Nu urodai... Kad tokie jau achujieni tai cia rasyk zertvos o ne savo susmirdusiam forume, bet ne geriau jus vapsie eikit niuchyt velykas isgamos is Wilno...P.s. Uzeikit i ta ju suvemta foruma, prisizvenksit kiek jie ten nesamoniu prikure...--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Matai ten bent diskutuoja + nėra mažvaikių tokių kaip tu kurie varo ant kitų komandų.. :) Ne taip kaip pas žal forume 10 postų :)
2012-04-06
-1
Tikra lietuvių komanda laimėjo.
2012-04-06
+1
madmaanWolandazmadmaanWolandazmadmaanNors ir siandien pralaimejom, bet po sio pralaimejimo isitikinau, kad finalus rytas turetu laimeti, nes jei siandien, kai zalgiriui tiesiog fantastiskai krito tritaskiai, rytas pralaimejo tik 5 taskeliais ir dar zaizdami be Robertso isvykoj. Taigi, zalgirio fanai, siai dienai galit dziaugtis pergale, bet po finalu, dziaugsimes mes, ryto fanai. :)1. Žalgiris žaidė be Weems, Kuzminsko ir vos prieš kelias dienas diskvalifikuoto Collinso;2. Siūlyčiau pažiūrėt pakartojimą ir pamatyti kaip Rytui krito per pirmus du kėlinius. Net Dylys lempą nuo len tos įmetė.;3. Žalgiris turės namų pranašumą, taip kad Rytas nori ar ne turės atsiribot nuo Žalgirio fanų keliamos armosferos. Priešingu atveju ir vėl vilniečiai tik per atstumą grožėsis LKL žiedais.1. Weemso, Collinso nera siandien ir nebus finaluose. Del Kuzminsko, tai galima pasigincyt, bet cia zalgiriui tik menkas nuostolis, nes pries stipresnes komandas Kuzia dazniausiai silpnokai suzaidzia.2. Rytui isties gerai krito, bet vat tik kad rytas 7 tritaskius sumete, o zalgiris net 12, bet rytas pralaimejo tik 5 taskais.3. Namu pranasumas tai isvis (mano nuomone) yra maziausias pranasumas, nes abi komandos gana gera zaidima demonstruoja ir namuose, ir isvykose.Savo trečiu teiginiu tiktai savo ankstesnę mintį numenkini Ryto pralaimėjimo pateisinimo atžvilgiu. Nes taip išeina, kad jokio pliuso papildomo Žalgiris neturėjo kalbant apie rungtynes namuose.Weems išvyko netikėtai ir neseniai, Collinsas apskritai kaip perkūnas iš giedro dangaus sudirbo reikalus. Veikiausiai dar jam komandoje esant ruoštasi varžyboms su Rytu ir greit teko viską pertvarkyt, kas paprastai atneša chaosą;Esmė kad Rytas su tais savo 7-iais tritaškiais ir susikrovė 18-os taškų persvarą. Dvi pagrindinės priežastys, kodėl Žalgiris atsilikinėjo: Ryto tritaškiai ir atkovoti kamuoliai.Vat sakai, kad dėl tritaškių Žalgiris laimėjo (reik suprast, kad tik sekmė viską lėmė). Bet realybė tokia, kad:1. Žalgiris išprovokavo žymiai daugiau pražangų ir pradėjo žymiai geriau kovot dėl kamuolių, kas lemia antrus šansus bei taškus;2. Rytas buvo bejėgis prieš pikenrolą;3. Kai tritaškiai nekrito, chebra užduso Žalgirio zonoj;4. Džigičius tolygus dar nenutirpusiems besmegeniams, nes nesugeba įleist komandos lyderio, kai labiausiai to reikia; o kai įleidžia jau būna pavėluotas keitimas;5. Vienoj paskuinių atakų, prakišdamas 3 taškais, likus maždaug 15 sek, Rytas nesugebėjo prasižengt 6 sek. o ir atakavo ne taip greit kaip reik, matyt jau rankas nuleido.Taip kad nereikia čia svaigti, kad Žalgiris laimėjo dėl sekmės.Tuo teiginiu, kad nera didelio aikstes pranasumo, tai as finalams tik taikiau, nes dabar rytui yra gana intensyvus rungtyniu tvarkarastis, todel net ir tokios isvykos gali daug jegu atimt is komandos.su 1. tavo punktu tikrai sutinku. Provokavo prazangas ir stipriai pagerino kova del kamuoliu. 2. Pikenrolo situacijos tikrai gana stipriai zude, bet cia pagrinde del to, kad zalgirio zaidejams (Popoviciui ir Kalnieciui) labai krito tritaskiai, del to, centras, siuo atveju Valanciunas ar Samardziskis turejo prieiti arciau izaidejo, kad neleist laisvam atakuot. 3. Rytas tikrai neduso toj zalgirio zonoj. Gana daug ataku ar Katelynas, ar Seibutis, ar Rice sugebejo uzbaigt taikliais dvitaskiais. Bet vat tos prazangos puolime ir nesamoningu tritaskiu svaidymas (kaip pvz Dilys gana svarbiu momentu mete ir nepataike) ir prazude ryta, nes, kaip ir anksciau minejau, zalgirui labai krito tritaskai, todel tokios kvailos klaidos suteikdavo daug progu zalgirieciams. 4. Jei tu komandos lyderi laikai Seibuciu, tai nemanau, kad Dzikicius labai blogai elgesi, kad neleido jo. Buvo jam tikrai ne pacios geriausios rungtynes. Ypac ginyboje. 5. Del sito, tai galiu pasakyt, kad rytas norejo perimt kamuoli, arba (kiek as supratau) laukti, kol tas kamoulys pasieks to zaidejo rankas, kuriam blogiausiai krenta baudos. Siuo atveju pasitaike Rakovicius, o tai, kaip ir pats komentatorius sake, buvo gana geras variantas rytui. Tik taip gavosi, jog jis Rakovcius sumete abi baudas ir tada neliko sansu rytui.

yra tiesos,bet paziurek dar syki 4 kelini ir pasakyk Kas ten per Gynyba pas Ryta?.. kas ka nori tas ta daro,o puolime isvis jokio tikslo,Rice nardo ir tiek,komandos draugu neijungia,Dilys tai be komentaru,Jomantas stengesi,bet negali pagimdyt kai 'neuztaisyta',o Jonas fiziskai silpnesnis atlaikyt tiek tvarkarasti tiek stipriu centru artima gynyba.Del tritaskiu tai sukrito ne visi 100 procentu,bet visi 100 procentu 4 keliny buvo mesti laisvi-paziurek ir Dzikicius tai pripazino.Nenoriu nieko atimt is Ryto-2 kelinukai buvo nerealus,visi zinom kaip Rytas moka pabegt jei lenda,bet visi puikiai pamateme,kad Zalgiris moka atsitiest-pergale yra pergale ir nugaletojai neteisiami.2010m. bronza buvo laimeta panasiu stiliumi-pastoviai brendant is minuso,tai rodo kovotojo charakteri,kad niekada ne velu kilt i sturma.
2012-04-06
vidas5weeckklausimas ne ryziems, kaip garsas,atmosfera per tv jautesi?Super!!!

Zalia balta zalia balta Zalia balta
2012-04-06
-2
plytfaniu cementas
nu raudonskuriai, niuchinkit mano unguri ir kabanciua velykinius..;) SU PERGALE KAVENSKA CHEBRA!

--
2012-04-06
+2
Viskas aisku sitame sezo musu serija bus 4-0, neprilygsta rytas zalgiriui, dar butu iswis zajabys finalas koks rudupis- zalgiris, nes ir rudupis gali subaladot ta ryta, linkiu prapist jum rytfaniai ir europos taurej :D