Gediminas Navikauskas nuo 2008 metų spalio nebevadovauja „Žalgiriui“
Gediminas Navikauskas nuo 2008 metų spalio nebevadovauja „Žalgiriui“
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Trečiadienį tinklalapio „BasketNews.lt“ vaizdo konferencijoje viešėjęs buvęs Kauno „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Gediminas Navikauskas atskleidė daugybę niekur neviešintų detalių apie garsųjį 2008-2009 metų sezoną, kai daugkartinių Lietuvos čempionų ekipa buvo atsidūrusi ant bankroto slenksčio. 

„Daug kas mane kaltino, kad pabėgau, tačiau iš tiesų mane privertė atsistatydinti. Tuomet miesto vadovai neoficialiai pareiškė, kad biudžete numatytų pinigų klubas negaus, kol aš vadovausiu „Žalgiriui“. Buvau miestui nenaudingas dėl prancūzų arenos projekto ir mums už tai keršijo. Be to, taryboje sugebėjau susitarti su daugeliu narių, o tuometinis (ir dabartinis) miesto meras negalėjo manęs pakęsti“, – atvirai pasakojo Navikauskas. 

Buvęs Kauno klubo vadovas atskleidė nemažai užkulisinių dalykų apie politikų ir verslininkų spaudimą „Žalgiriui“, manipuliacijas spaudoje bei grasinimus šeimai. Navikauskui iki šiol lipdoma etiketė žmogaus, sugriovusio ir apvogusio „Žalgirį“, etiketė.

„Beveik dešimt pradirbęs „Žalgiryje“ ir visą laiką buvęs didžiausio Lietuvos dienraščio taikinyje, kitoks išeiti negalėjau. Ne vienas palikęs „Žalgirį“ buvo panašiai apkaltintas, o vogti „Žalgiryje“ tiesiog nebuvo iš ko. Klubas niekuomet neturėjo tiek pinigų, kad būtų galima vogti ar kitaip jais manipuliuoti. Jeigu palygintume to sezono „Žalgirio“ krepšininkų kontraktus su dabartiniais, būtų aišku, kad mes negyvenome prabangiai. Didžiajai sirgalių grupei buvo sudaryta nuomonė, kad galima kažką pavogti ir jie tai įtakai pasidavė... 

„Lietuvos ryte“ buvo aiškiai parašyta, kad aš iš Ainaro Bagatskio gavau milijoninį atlygį už tai, kad pasikviečiau jį dirbti treneriu. Čia nebuvo jokios logikos. Tuomet atskleisti kontraktų detalių negalėjau, tačiau dabar jau galiu – latvis su „Žalgiriu“ pasirašė 80 tūkst. eurų vertės kontraktą, bet anot spaudos, man sumokėjo milijoną, kad padaryčiau jį treneriu. Buvo eskaluojami tokie dalykai ir kai kurie pikti žmonės jais patikėjo. Yra nemažai žmonių, kurie mane persekioja jau ketverius metus ir kabina vagies etiketę. Greitu metu šie internete mane šmeižiantys žmonės paaiškės ir bus surasti. Kreipiausi į policiją, kad juos nustatytų ir nubaustų. Pats galiu kentėti, bet yra šeima, vaikai. Kiek buvo šmeižto, rašyta, kad mano sūnus važinėja prabangiu „Ferrari“, nors jam tuomet buvo dvylika metų.“

Navikauskas prisipažino, kad 2008-2009 metų sezone „Žalgiris“ į skolas greitai grimzdo ir dėl jo bei kitų klubo vadovų klaidų, tačiau paneigė dabartinio klubo savininko Vladimiro Romanovo žodžius, neva skylė Lietuvos čempionų biudžete siekė 30 milijonų litų. 

„Žinoma, klaidų komplektuodami komandą padarėme ir mes. Pervertinome savo galimybes surenkant biudžetą, tačiau prie to prisidėjo ir finansinė krizė. 2008-2009 m. sezono biudžetą planavome orientuodamiesi į praėjusį sezoną, kuomet krizė dar nebuvo prasidėjusi. Surinkome labai pajėgią komandą ir turėjome siekį patekti į Eurolygos finalo ketverto turnyrą. Vis dėlto, ekipa buvo sukomplektuota ne pagal mūsų kišenę“, – pripažino Navikauskas, pažymėjęs, kad „Žalgirio“ skola nesudarė daugiau kaip 18 milijonų litų. 

Atkakliauskas praėjusio dešimtmečio „Žalgirio“ kovas sporto halėje savo akimis regėjęs Navikauskas prakalbo ir apie gerokai pasikeitusį sirgalių mentalitetą. Anot kauniečio, anksčiau „Žalgirio“ aistruoliai komandą palaikė kur kas aršiau, o krepšininkai ir klubo vadovai po pralaimėjimų netgi bijodavo išeiti iš sporto halės.

„Sirgaliai Kaune pasikeitė. Jie tapo ne tokie reiklūs. Anksčiau trenerius ir žaidėjus nuimdavome ne mes, o sporto halė. Žiūrovai mums darė milžinišką spaudimą, mes dėl to labai pykdavome, tačiau nereaguoti į žiūrovus negalėjome. Jie buvo jėga. Man susidarė toks įspūdis, kad dabartiniai sirgaliai į rungtynes ateina kaip į reginį ar teatrą. Panašiai, kaip amerikiečiai į NBA varžybas. Sirgaliai taikstosi pergalėmis prieš Talino „Kalev/Cramo“ ar Kijevo „Budivelnyk“. Tuo tarpu anksčiau po sensacingų pralaimėjimų ir mes, ir žaidėjai bijodavome palikti sporto halę ir išeiti į lauką. Sirgaliai net per rungtynes priėję prie suoliuko aiškindavo, kaip turi žaisti „Žalgiris“. Galbūt pasikeitė sirgalių karta ir jų mentalitetas“, – svarstė Navikauskas. 

Buvęs „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius interviu metu papasakojo kur kas daugiau įdomių detalių. Jis atskleidė, kad prieš Romanovą į „Žalgirį“ buvo nusitaikęs kitas investuotojas, tačiau apipiltas purvais bei neradęs partnerių Lietuvoje planų šalies čempionams ištiesti pagalbos ranką atsisakė. 

Pokalbyje su „BasketNews.lt“ skaitytojais Navikauskas nemažai dėmesio skyrė ir pastaruoju metu žiniasklaidos centre esančiam DeJuanui Collinsui. Buvęs „Žalgirio“ vadovas pasakojo, kaip tvarkėsi su taurelės nevengusiu amerikiečiu ir pavadino jį tikruoju žalgiriečiu, komandai atiduodavusiu visą širdį.

„Žinia apie marihuanos vartojimą mane nustebino. Prieš pasirašydami sutartį mes žinojome, kad jis yra toks žmogus ir jam reikalinga atitinkama kontrolė. Mes jam mokėjome nedidelius pinigus, o gavome geros klasės krepšininką.

Kaunas yra nedidelis miestas, todėl kavinių, barų savininkai mums visada perduodavo informaciją, o mes imdavomės priemonių. Collinsas yra nuostabus žmogus. Jis atiduoda visa širdį už „Žalgirį“, čia neatvyko uždirbti pinigų“, – mintimis dalijosi Navikauskas.

Peržiūrėję interviu taip pat sužinosite tikrąsias Tanokos Beardo išvykimo priežastis, tikrąją Prancūzijos kompanijos Kaune norėtos statyti arenos kainą, juodąsias technologijas bei daugybę kitų įdomių ir niekur neviešintų dalykų apie „Žalgirį“.

Pirmoji interviu su Navikausku dalis:


Antroji interviu su Navikausku dalis:


Rodyti komentarus
Atrinkti (7) Visi (20)
Idomus interviu,saunuoliai basketnews.Dabar galetumet paimti interviu is vainausko.
2012-04-07
Atsakyti
nesveikai geras interviu!!! pasiziurekit vaikai! super, pagarba basketnews ;))) o jus dar stumiat ant romanovo ;) manau, reikia gerbti toki zmogu (aisq ne uz viska), kad vainaskai bande viska sugriauti, o jis sutvarke viska ;)
2012-04-07
+1
Atsakyti
joo
Zilvis_1jooplenius. tokie veikejai mestili kokiu faktu ar nevisai faktu sauja ir visi sako , kaip idomu !siuvejas pradejo kauno komandos juodus laikus. galbut nesamoningai , galbut nenoredamas ( labai abejoju, manau lita kita pasieme sau), bet pradejo. jei ne jis romkos nebutu, nebutu visu tu nesamoniu. tegu zalgirio biudzetas butu mazesnis, bet to briedo nebutu.apie kita investuotoja, tai geriau nekalbetu. tai juk buvo ukrainos kriminogeninis/oligarchinis atvejis.Taigi aiskiai pasakyta buvo, kad nebuvo tos skolos tokios, kokias laikrasciai rase, atejo romanovo bankas ir remeju pazadetas sumas itrauke i skola. Atejus romkai, situacija pasikeite, nes nebereikia laukt ismaldos is remeju, ima is kisene savo ir viskas, bet atsirado kita beda, jo pinigai, jis ir muzika uzsakineja, lapeliai ir kitos nesamones.Pabaigai viena mintis, pagalvok kas buvo savininkas kuomet naujuju laiku Zalgiris iskovojo skambiausia pergale, laimejo eurolyga. Ar tai nebuvo kriminalinio pasaulio atstovas/oligarchas?


kas buvo tada tai beveik sventa ir nelieciama tema. manau siuvejas , koks jis bebutu, buvo lietuviskas. kalmanovicius buvo talentingesnis klubo vadovas, nei romka. vienaip ar kitaip tai rusu pinigai ir zalgiris yra senai rusu komanda, rytas tarpkitko irgi. jei dabar pavyks padaryti kluba Vilnius tai bus pirmas krepsinio klubas remiamas ne rusu pinigais. kaip bebutu liudna.

o zalgiri rusam remti yra aisku didesnis interesas , nes tai simbolis
2012-04-07
-1
Atsakyti
jooplenius. tokie veikejai mestili kokiu faktu ar nevisai faktu sauja ir visi sako , kaip idomu !siuvejas pradejo kauno komandos juodus laikus. galbut nesamoningai , galbut nenoredamas ( labai abejoju, manau lita kita pasieme sau), bet pradejo. jei ne jis romkos nebutu, nebutu visu tu nesamoniu. tegu zalgirio biudzetas butu mazesnis, bet to briedo nebutu.apie kita investuotoja, tai geriau nekalbetu. tai juk buvo ukrainos kriminogeninis/oligarchinis atvejis.


Taigi aiskiai pasakyta buvo, kad nebuvo tos skolos tokios, kokias laikrasciai rase, atejo romanovo bankas ir remeju pazadetas sumas itrauke i skola. Atejus romkai, situacija pasikeite, nes nebereikia laukt ismaldos is remeju, ima is kisene savo ir viskas, bet atsirado kita beda, jo pinigai, jis ir muzika uzsakineja, lapeliai ir kitos nesamones.

Pabaigai viena mintis, pagalvok kas buvo savininkas kuomet naujuju laiku Zalgiris iskovojo skambiausia pergale, laimejo eurolyga. Ar tai nebuvo kriminalinio pasaulio atstovas/oligarchas?
2012-04-07
+1
Atsakyti
joo
plenius. tokie veikejai mestili kokiu faktu ar nevisai faktu sauja ir visi sako , kaip idomu !

siuvejas pradejo kauno komandos juodus laikus. galbut nesamoningai , galbut nenoredamas ( labai abejoju, manau lita kita pasieme sau), bet pradejo. jei ne jis romkos nebutu, nebutu visu tu nesamoniu. tegu zalgirio biudzetas butu mazesnis, bet to briedo nebutu.

apie kita investuotoja, tai geriau nekalbetu. tai juk buvo ukrainos kriminogeninis/oligarchinis atvejis.
2012-04-06
Atsakyti
Ziauriai geras intervas. Turbut sakyciau is visu video konferenciju, geriausias. Labai idomus
2012-04-06
Atsakyti
dabartiniai sirgaldabartiniai sirgaliai į rungtynes ateina kaip į reginį ar teatrą. Panašiai, kaip amerikiečiai į NBA varžybas. iai į rungtynes ateina kaip į reginį ar teatrą. Panašiai, kaip amerikiečiai į NBA varžybas.
2012-04-06
Atsakyti
tik neapsisiokit paskaite interva,eilinis vartimasis,skendo skolose zalgiris nuo jo valdymo,o ir su vainausku nemokejo (gal ir negalejo) susitvarkyti,zodziu sudo primale iki kaklo,o dabar didvyri vaidina....
2012-04-06
+1
Atsakyti
RibokasMan tik nelabai suprantama, kodėl šitas "sąžiningas" legendietis nepadavė Vainauskų į teismą už šmeižtą??? Juk puikiai atsimenu, kaip jis išsprogdinęs savo "sąžiningas" akutes sapaliojo, kad 20 milijoninės skolos, apie kurias rašė L.Rytas yra šmeižtas. Atėjo Buratinas, pasirodė, kad skolos dar didesnės. Puikiai atsimenu, kaip Nafigauskas grasinosi, kad Vainauskai kentės teismuose. Melagis ir aferistas yra šitas veikėjas. O prancūziškas ledkalnis buvo amžiaus afera, toli perspjaunanti O.Benderio bajerius. Nors labai priminė juos. Kas skaitė knygas, tas supras.


apie kokius teismus sneki zmogau? Na Sabas bande ir kuom baiges? Nejau nesupranti, kad pries Vainauskus laimet teisma tai lygiai tas pats kaip pries Stankunaite? Papirke visur visus ir tu padavinek nepadavinejas nieko nepesi...
2012-04-06
-2
Atsakyti
gvs
idomus interviu,jis aisku ne sventasis,bet uz Zalgiri daug kovuojo,gaila,kad vis maziau lieka Zalgirio klube patriotu,treneris ne lietuvis ,kai reikia,kad butu Kemzura,Kurtinaitis, paimamas kazkoks serbas,kuris netinka Zalgirio komandai,marinuoja jaunus zaidejus,kaip M.Kuzminskas,bet tinka V>R>,gerai atsimenu,kai is G.Navikausko tyciuojosi savyvaldybeje ,kai reikejo pinigu skubiai,kai Zalgiris skendo su paspestais snoro ir lryto spastais,kai musu meras guma tempe su klerkias-panc..,tom..,god..,akmenskaldziais,buvusiais liberaliskais pijokais.,kai vienas grazbylis,pav.kaip tomasevski,snekejo ,kad Zalgiris nerengia akciju jaunimui,o kad buvo vykdomos akcijos su m-lomis,vaiku namais,tai jam vienodai rode,sneka,nepasidomejes,dabar seime grazbylaiuja,arena ,jei butu state prancuzai ir Kauno firmos,tai butu superine ir uz mazesne kaina,neatrodytu is isores,kaip laiduotuviu rumai,dar ir uzraso nera ir darbai dar nebaigti,konkursa laimejo ,firma,kuri dempingavo kainas,o Kauno firmos Kausta ir Mitnija buvo ismestos is konkurso,su realiomis kainomis,Kaunas negavo milijonu i biudzeta,tai p.R.Rabaciau ir mere,kur musu pinigai,o dabar sakote nera pinigu,tai iseikite is vakisko amziaus,paskui pulkite miestui vadovauti,o sirgaliams palaikime Zalgiri,jis musu sirdyse,gaila,kad ne a.a. S.Kalmanoviciaus seimininkas,kuris padedavo komandai,kai jai sunku budavo ir tokiu nesamon iu nevyko,per spauda nesiulydavo pampersu komandai...GERU SVENCIU!UZ ZALGIRI!
2012-04-06
-1
Atsakyti
Man tik nelabai suprantama, kodėl šitas "sąžiningas" legendietis nepadavė Vainauskų į teismą už šmeižtą??? Juk puikiai atsimenu, kaip jis išsprogdinęs savo "sąžiningas" akutes sapaliojo, kad 20 milijoninės skolos, apie kurias rašė L.Rytas yra šmeižtas. Atėjo Buratinas, pasirodė, kad skolos dar didesnės. Puikiai atsimenu, kaip Nafigauskas grasinosi, kad Vainauskai kentės teismuose. Melagis ir aferistas yra šitas veikėjas. O prancūziškas ledkalnis buvo amžiaus afera, toli perspjaunanti O.Benderio bajerius. Nors labai priminė juos. Kas skaitė knygas, tas supras.
2012-04-06
Atsakyti
Zurnalistai,laikrasciai ir visokios nesamones,tik jos taip uzmete nepagristasi kaltinimais ir suverte visa kalte Navikauskui :) Visada taip buvo ir bus,tiek krepsinyje tiek futbole tiek kitoje sporto sakoje :) Sitas zmogus buvo tikras Zalgirietis ir del jo padare labai daug ir butu padares dar daugiau :) Kazkam is auksciau labai nepatiko Navikausko darbas ir tiesiogine to zodzio prasme suzlugde psichologiskai.. :) Tik gaila,kad kai kurie sirgaliai yra tokie buki ir spauda taip lengvai manipuliuoja jais...
2012-04-06
Atsakyti
del arenos irgi... Prancuzu arena negana to kad gerai atrode i ja buvo iskaiciuota viskas: Elektra, tiltas, vietos paruosimas ir t.t. buvo rasyta, kad ta arena kainuos 280mlb... musu seimunai gi pradejo vyrkaut, kad per brangiai, ir ka matome dabar? vidus grazus, bet isore atleiskit, o neoficiali jos kaina 320mln... paprasciausiai musu valdzia prancuzu atveju jokiu pinigu nematytu, o kaipgi jie be "atkatu"? todel ir pasirinko Miliuno troba kuri galutiniam rezultate netgi brangesne, bet uztat pinigai nusedo ten kur "kiti" norejo...
2012-04-06
-1
Atsakyti
Anonimas
Nėra video youtubėj, kada ikelsit?!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-06
Atsakyti
labai geras interviu, patiko. nemažai dalykų tapo aiškesni. retas atvejis, kada taip ganėtinai atvirai kalba žmogus "iš vidaus"
2012-04-06
Atsakyti
Anonimas
Gal kas gali imest video iš youtubes?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-06
Atsakyti
Labai įdomus interviu, tiktai basketnews.lt neplanuojat keist kameros ?
2012-04-06
Atsakyti
Protingai pasnekejo, apie spaudimus remejams, skolas (nebutas) ir t.t. tikrai faktai sutampa... As pats nemegstu Romanovo uz jo kartais kvailus sprendimus, bet matome, kad laikrascio purvas pristabdytas, o Jonas ishsikele is LT apskritai. Navikauskas to negalejo padaryt, nes buvo paprastas darbuotojas, o atejus Romka viskas pasikeite, MLDC, kad isvale lietuvos krepsini nuo projektelio itakos. Truksta tik to kad Romka duotu kokius 15mln i sezona ir nesikistu bent 4m leist viska daryt treneriui (ir geram o ne dabartiniams) tada gal ir bus zalgiris vel elite :)
2012-04-06
-1
Atsakyti
Ne kas kita, o pati ziniasklaida ir prisidejo prie fanu arsumo mazinimo, kai seniau zaidejai turejo zaisti arba ne, nebuvo tiek bobu plepalu, tai dabar kone muilo opera paverstos visos snekos apie krepsini, tos pacios ziniasklaidos suformuotos zmoniu nuomones apie krepsini, jiem i galvas ikalta, kad neformos, sezono pradzios, pabaigos, neisiliejimai i zaidima, juodos dienos, treneriu, savininku sprendimai, kazkokie mistiniai priesai, menulio fazes, zvaigdziu issidestymai, fortunos ir t.t. neigiamai veikia komandos zaidima.

Ar bent kas matet kritisku straipsniu apie zaidejus? kaip ir ne, viskam yra nuolaidziaujama, pataikaujama, uztenka, kad krepsininkas kazka paplepa ir visi cirkai yra nurasomi i praeiti. Pasiziurekit i JAV, ten net geriausi krepsininkai yra kritikuojami, analizuojamas ju zaidimas, igudziai, progresas ir t.t. O pas mus?
2012-04-06
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.