Didžiųjų „Lietkabelio“ iššūkių sezonas

2012-04-07 16:56
Jaunius Pocius, „Respublika“
Algirdas Milonas mano, jog Panevėžio „Lietkabeliui“ labiausiai trūksta lyderio, kuris vestų komandą į pergales
Algirdas Milonas mano, jog Panevėžio „Lietkabeliui“ labiausiai trūksta lyderio, kuris vestų komandą į pergales
Nuotr. Fotodiena.lt
Besibaigiantis sezonas Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkams buvo kupinas išbandymų. Nuo šios keletą dešimtmečių Aukštaitijos sostinę garsinusios sporto šakos nusisukus miesto valdžiai, krepšininkai išsibarstė po kitus klubus, keitėsi komandos savininkai, treneriai, žaidėjai ir net pavadinimai. Kelerius metus Panevėžio krepšinį persekiojusios negandos sezono pradžioje davė savo rezultatus – komanda buvo pasmerkta būti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyro autsaidere.

Praėjusių metų pabaigoje iš gilios duobės komandą traukti ėmėsi Ūkio bankas. Į Panevėžį iš Kauno „Žalgirio“ buvo deleguotas vilnietis treneris Algirdas Milonas, kuris vyriausiojo trenerio poste pakeitė Gintarą Leonavičių. Kartu atvyko desantas – trys Kauno „Baltų“ krepšininkai. „Techasas“, trumpam pakeitęs pavadinimą į „Panevėžį“, neseniai vėl tapo „Lietkabeliu“. Nors ekipa kol kas iš LKL turnyro lentelės apačios pasprukti neįstengė, bet įveikė vieną jai itin svarbų etapą – tapo Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės savininkais.

Su iššūkių kupinu sezonu panevėžiečiai norėtų atsisveikinti užsitikrinę teisę ir kitąmet žaisti LKL pirmenybėse bei pasiruošę BBL Elito diviziono kovoms.

– Jūs Panevėžio krepšinio komandą perėmėte sunkiu jai metu. Ar nebaugino tuometė padėtis ekipoje? – „Sporto žmonės“ paklausė Milono.
– Turnyro situacija buvo labai aiški, komanda buvo paskutinėje vietoje. Nežinau visų finansinių problemų, kurios buvo nuo sezono pradžios, ir visų peripetijų, kai ją atsisakė remti buvęs savininkas. Matėsi, kad komanda suburta iš jaunų žaidėjų. Ėmus aiškėti, kad ši ekipa yra performuojama ir atsiradus naujiems rėmėjams kuriamas naujas krepšinio klubas, situacija šiek tiek išsisprendė. Dabar visos mintys sukasi apie komandą kaip apie perspektyvų projektą keleriems metams į priekį.

O mano atvažiavimas buvo priverstinis, nes treneris Leonavičius, dirbdamas be jokio asistento, sunegalavo. Kadangi aš nuo sezono pradžios dirbau Kauno „Žalgiryje“, o jis yra gana artimas Panevėžio komandai, kuri laikoma beveik „Žalgirio“ antrine ekipa, buvau komandiruotas į pagalbą.

– Kaip reikėtų paaiškinti tą „Lietkabelio“ artimumą „Žalgiriui“? Ar tai tas pats savininkas?
– Vienas iš rėmėjų ar akcininkų yra Ūkio bankas. Iš artimiausio „Žalgirio“ rezervo, Kauno „Baltų“ komandos, buvo pervesti keletas žaidėjų. Tad matyti, kad tas „Žalgirio“ ryšys su dabartiniu „Lietkabeliu“ yra gana artimas. Į perspektyvą žiūrint, tai komanda, kuria bus remiamasi auginant artimiausią pamainą „Žalgiriui“.

– Jūs sutikote ateiti ilgam ar tik užbaigti sezoną?
– Esu kaip kareivis, siunčiamas į frontą. Būsiu tiek, kiek reikės. Aš tikrai nebuvau nepatenkintas. Aišku, man buvo labai įdomu „Žalgiryje“ dirbti su aukščiausio lygio žaidėjais, bet mano funkcija ten buvo visai kitokia, negu aš norėčiau. Vis dėlto aš esu pripratęs dirbti pagrindiniu treneriu. Todėl kai man pasiūlė šį variantą, aš sutikau.

– Dabar „Lietkabelyje“ žaidžia tik du panevėžiečiai. Ar tai, kad miestui atstovauja iš kitur surinkti žaidėjai, yra perspektyvu?
– Galima būtų paklausti, kaip Prienų „Rūdupis“, surinkęs komandą be savo žaidėjų, žaidžia taip gerai. Vis dėlto aš manau, kad krepšininkams Lietuvoje nėra didelio skirtumo, kur jie žaidžia. Jeigu žaidėjams yra geros sąlygos ir galima suburti gerą kolektyvą, tai manau, jie gali žaisti bet kur.

– Bet sirgaliams turbūt yra skirtumas, ar komandoje žaidžia savi, ar atvažiavę?
– Aišku, vietiniai sirgaliai nori, kad komandoje žaistų kuo daugiau vietinių žaidėjų, kurie būtų pavyzdys jauniems krepšininkams, lankantiems treniruotes sporto mokyklose. Bet mes puikiai žinome situaciją, kad Lietuvos krepšininkai turi savo kainą ir ne kiekviena komanda gali lietuvį nusipirkti. Iš Panevėžio yra išėję gerų žaidėjų, kurie žaidžia kitose komandose ir Lietuvos čempionate, ir užsienyje. Norint juos sugrąžinti į Panevėžį, reikia turėti tam tikrą biudžetą. Viena iš idėjų yra kitais metais bandyti suburti panevėžiečius, kurie būtų komandos branduolys. Bet vėlgi priklausys nuo to, kokį turėsime biudžetą.

– Kas iš buvusių žaidėjų galėtų sustiprinti „Lietkabelį“?
– Utenos „Juventus“ komandoje žaidžia Vaidotas Volkus, Prienų „Rūdupyje“ Gintaras Kadžiulis, Leonavičiaus sūnus Gintaras žaidžia Ispanijoje. Šitie žmonės, be abejonės, sustiprintų komandą. Bet prisikalbinti ne taip paprasta, jie kainuoja nemažus pinigus.

– Ką manote apie miesto valdžios poziciją, kai „Lietkabelis“, daug metų garsinęs Panevėžį, yra tarsi pamirštas?
– Sunku kritikuoti žinant ekonominę situaciją. Vietinė valdžia turi savo prioritetus, ji dėliojasi juos taip kaip išmano. Jeigu valdžioje nėra tokių žmonių, kurie prijaustų krepšiniui, tai komanda negauna palaikymo.

Lietuvoje jaunoji krepšinio pamaina yra auginama ne prie klubų, ji auga krepšinio mokyklose. Panevėžyje irgi yra krepšinio mokykla, dirba treneriai ir yra gan nemažai perspektyvių krepšininkų. Jaunieji 15-17 metų krepšininkai, jeigu jie yra tam tikro lygio, atkreipia į save didžiųjų klubų – Kauno „Žalgirio“, „Lietuvos ryto“ – komandų dėmesį. Juos bandoma pritraukti į stipriąsias krepšinio mokyklas – į Arvydo Sabonio arba „Žalgirio“ dublerių mokyklas Kaune, Vilniuje į Š.Marčiulionio krepšinio akademiją. Ir dauguma tų vaikų išvažiuoja. Štai čia yra didžiausia mažų rajonų komandų bėda. Jos negali išlaikyti geriausių vaikų todėl, kad tėvai vis dėlto žiūri į savo vaiką truputėlį kitomis akimis negu treneriai ir klubų vadovai.

– Ko dar trūksta dabartiniam „Lietkabeliui“?
– Į kiekvieną žaidėją reikia žiūrėti labai individualiai. Kai kurie krepšininkai turi gerus fizinius duomenis, bet jiems trūksta technikos. Kartais jie neįvykdo iki galo elementų, kurie padėtų pelnyti taškus. Jie turėtų būti labiau atletiški, kad varžovams būtų sunkiau prieš juos gintis. Kartais pritrūksta charakterio, o labiausiai – lyderio, kuris savo patirtimi uždegtų žaidėjus ir vestų juos į pergalę. Dauguma jų vos ne vienmečiai, 22-25 metų, ir nėra vyresnio žaidėjo, kuris konsoliduotų juos ir pats būtų lyderis aikštelėje

– LKL pirmenybėse „Lietkabeliui“ liko rungtynės su Kauno „Baltais“ ir Kėdainių „Triobet“. Norint užsitikrinti ramesnę sezono pabaigą, reikėtų iškovoti bent vieną pergalę.
– Mes norime išvengti peržaidimo ir viską užbaigti balandžio 13-ąją žaisdami su Kėdainiais. Bet pirmiausia mums reikia galvoti apie rungtynes su Kauno „Baltų“ komanda. Vis dėlto žaisime namuose, ir, manau, turime neblogų šansų, jeigu gerai sustyguosime, visi būsime sveiki. Neturime žiūrėti, išlos ar praloš „Palanga“, o kautis su varžovais kaip su sau lygiais.

– Jeigu liktumėte treneriu po šio sezono, kokias sąlygas keltumėte?
– Nenorėčiau prognozuoti, nes situacija nėra aiški. Norėčiau baigti šį sezoną kuo sėkmingiau, išlaikyti komandą Lietuvos krepšinio lygoje, kad kitais metais ji turėtų teisę žaisti Baltijos Elito divizione. Žinau iš klubo vadovybės, kad ji norėtų surinkti daugiau Panevėžio žaidėjų veteranų, kurie yra aukštesnio lygio krepšininkai.

– Šis sezonas komandai buvo iššūkis daugeliu požiūriu. Ir pokyčiais, ir galų gale pergale BBL Iššūkio taurėje.
– Galima sakyti ir taip. Buvo iššūkis ir sporto prasme, ir gyvenimiškąja, kai trūksta pinigų, nebelieka rėmėjo, o komandai reikia išgyventi. Tas kolektyvas, kuris tikėjo komanda, ir tie žmonės, kurie dabar dirba klube, ir nauji rėmėjai mato, kad pergalė BBL Iššūkio taurėje duoda didelį impulsą ateičiai. Atsiranda papildomas motyvas remti šitą perspektyvią komandą ir kitais metais ją stiprinti.

Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (7)
s
treneris atrodo blogai informuotas. ukio banko nera tarp remeju.nebent bankas remia tas ymones kurios remia lietkabeli ir tokiuo budu dalyvauja klubo valdime.
2012-04-09
+1
Atsakyti
lietkabelis
butu labai gerai,kad surinktu nebloga komanda.
2012-04-08
Atsakyti
Pirmiausia tai nebuvo jokio "Panevėžys". Techasas tik paskelbė, jog gali būti jog komanda taip vadinsis ir basketnews.lt iškart perskubėjo pervadint. O šiaip tai tikėkimės, kad Panevėžiui kitąmet tikrai pavyks suburti tokią ekipą kuri būtų reali pretendentė pvz į pusfinalį :)
2012-04-08
+2
Atsakyti
liuks
kaip butu puiku jei Panevezyje atsirastu komanda, duodanti i kaulus LR irSiauliams bei kovojanti del medaliu
2012-04-07
+1
Atsakyti
Panevėžys
Tikiuosiu, kad kitais metais Panevėžys gerai pasistiprins ir suburs stiprią komandą.
2012-04-07
+1
Atsakyti
NU VA GAL KA STIPRAUS PADARYS IR IS PANEVEZIO
2012-04-07
Atsakyti
dar vienas iskripelio zaislas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-07
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 7

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.