Weemsas: „Jei neįsitvirtinsiu NBA, grįšiu į „Žalgirį“

2012-04-07 17:07
Marius Bagdonas, „Kauno diena“
Sonny Weemsui apie Kauno „Žalgirį“ išliks tik geriausi prisiminimai
Sonny Weemsui apie Kauno „Žalgirį“ išliks tik geriausi prisiminimai
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Su Kaunu atsisveikinęs Sonny Weemsas „Žalgirio“ metraštyje paliko ryškų pėdsaką – iš Arkanzaso kilusį 25-erių legionierių sirgaliai atsimins kaip ir praeityje žalgiriečių ekipoje žibėjusius Ennisą Whatley, Tyusą Edney, Antonie Bowie ar Tanoką Beardą.

Įspūdingu ir galingu žaidimu pasižymėjęs puolėjas mūsų šalies krepšinio arenose varžovams taip ir liko neįminta mįslė. Eurolygoje kauniečiams šį sezoną prasibrauti tarp aštuonių stipriausių žemyno komandų nepavyko, tačiau Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) „Žalgiris“ su Weemsu buvo nenugalimas.

Apmaudžiai čiurną per antrąsias Baltijos krepšinio lygos (BBL) ketvirtfinalio serijos rungtynes su Prienų „Rūdupiu“ susžeidusiam Weemsui sezonas baigėsi anksčiau, nei tikėtasi. Vis dėlto iš Lietuvos amerikietis išsivežė ir du trofėjus – su „Žalgiriu“ iškovotą Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės laimėtojo medalį bei LKL „Oro karaliaus“ titulą.

Prieš išskrisdamas į tėvynę Weemsas išskirtiniame interviu „Kauno dienos“ dienraščiui pasidalijo įspūdžiais per Kaune praleistą sezoną.

– Sonny, ar labai kremtiesi, kad sezonas baigėsi būtent taip? – „Kauno diena“ paklausė legionieriaus.
– Esu įpratęs užbaigti pradėtus darbus, todėl trauma – labai apmaudus įvykis. Norėjau su „Žalgiriu“ sėkmingai užbaigti pirmąjį savo sezoną Europoje, tačiau suprantu, kad kai kurių dalykų žmogus tiesiog negali kontroliuoti. Tokiomis akimirkomis privalai išlikti stiprus ir nepalūžti psichologiškai.

– Kokie prisiminimai liks po „Žalgiryje“ praleisto sezono?
– Pirmiausiai – sirgaliai. Žaisdamas čia įsitikinau, kodėl Lietuva vadinama krepšinio šalimi. Lietuviai puikiai supranta krepšinį ir žavisi juo. Kažką panašaus patyriau, kai atstovavau Arkanzaso „Fort Smith“ komandai JAV studentų krepšinio lygoje (NCAA). Savų universitetų ar koledžų krepšininkus sirgaliai palaiko taip pat labai aistringai ir karštai, tačiau neįsivaizdavau, kad kažkas panašaus yra Europoje. Atmosfera „Žalgirio“ arenoje visada buvo nuostabi. Įsitikinau, kad Kauno komandos aistruoliai – vieni geriausių visame žemyne.

Aišku, ir mano komandos draugai. Mikroklimatas kolektyve ir puikus žaidėjų tarpusavio supratimas – labai svarbūs dalykai šiuolaikiniame krepšinyje. Džiaugiuosi, kad mane ši ekipa labai šiltai priėmė. „Žalgiryje“ sutikau daugybę nuostabių žmonių, kurie man padėjo įsikurti Kaune, priprasti prie kitos kultūros. Tikrai ilgėsiuosi Kaune praleisto laiko, čia buvusių sirgalių ir, žinoma, savo komandos draugų.

– Ar panašaus pobūdžio traumų esi patyręs anksčiau?
– Kai žaidžiau universiteto komandoje, buvau susižeidęs dešinę čiurną. Prireikė nemažai laiko, kol grįžau į rikiuotę. Apskritai, traumos mane aplenkdavo, dėl to galiu džiaugtis.

– Ką planuoji kitam sezonui? Galvoji apie NBA lygą ar yra tikimybė, kad sugrįši į Europą?
– Mano prioritetas – NBA lyga. Neabejoju, kad žaisiu joje. „Žalgiryje“ man sekėsi. Eurolygoje rungtyniavau gerai ir sulaukiau nemažai dėmesio. Jau dabar turiu daug pasiūlymų iš NBA ekipų. Pagrindinis mano tikslas – greičiau pasveikti ir geriau pasirengti naujam sezonui.

– Tavęs laukia Toronto „Raptors“ ar kuri nors kita NBA ekipa?
– Į Kanadą tikriausiai negrįšiu. Su „Raptors“ sutarties neturiu, ji baigėsi po praėjusio sezono, todėl ramiai galėjau skristi į Europą. Kol kas neaišku, ar šiam klubui galiu būti reikalingas ir ar jis reikalingas man. Ko gero, atstovausiu kitam NBA klubui. Manau, derybos užtruks kelis mėnesius, tačiau tikiu, kad rasiu ekipą, kuriai būsiu naudingas.

– Kurį mačą „Žalgirio“ sudėtyje prisiminsi ilgiausiai?
– Buvo nemažai gerų rungtynių Eurolygoje, tačiau giliausiai įstrigo VTB Vieningosios lygos dvikova Kaune su Maskvos srities „Chimki“. Mano dėjimas paskutinėmis sekundėmis lėmė „Žalgiriui“ pergalę. Kiekvienas krepšininkas norėtų patirti tokių emocijų, dėl tokių epizodų ir žaidžiamas krepšinis. Dvikova su „Chimki“ įsimintina ir dėl kitko – tai buvo vienos geriausių mano rungtynių „Žalgirio“ gretose.

– Ar daug naujų draugų susiradai Lietuvoje?
– Esu gana uždaro būdo. Kaune su manimi gyveno keli bičiuliai. To man visiškai užteko. Žmonės gatvėje atpažindavo, gana dažnai užkalbindavo, tai – visiškai natūralu, tačiau nepasakyčiau, kad pažinčių ir draugų ratas labai išsiplėtė. Čia, Kaune, geriausi mano draugai buvo vyrukai iš komandos. Jų pokštų ir juokelių tikrai pasiilgsiu.

– Kas labiausiai žavėjo ir nepatiko Kaune?
– Labai sunkus klausimas (šypsosi). Tikrai patiko Lietuvoje praleistas laikas. Galbūt klimato sąlygos – ne pačios geriausios, žiemą anksti temsta, tačiau šis ramus miestas man patiko. Pirmoji mintis, kuri šauna į galvą kalbant apie dalykus, nuteikiančius optimistiškai, – moterys. Lietuvoje yra labai daug gražių merginų ir moterų. Einant gatve tikrai yra į ką paganyti akis (juokiasi).

– Kurie „Žalgirio“ žaidėjai – artimiausi tavo draugai?
– Adaptuotis Lietuvoje man daugiausiai padėjo DC (DeJuanas Collinsas – aut. past.). Su juo praleisdavome nemažai laiko, tačiau tai natūralu, nes abu esame amerikiečiai. Apie „Žalgirio“ lietuvius liks tik geriausi prisiminimai. Paulius Jankūnas – nuostabus žmogus, o Robertas Javtokas turi unikalų humoro jausmą. Jo pokštų ir juokelių tikrai pasigesiu. Marko (Popovičius – aut. past.) – gana tylus, tačiau labai geras vyrukas. Daug laiko praleisdavau ir su Mindaugu Kuzminsku. Apskritai visa „Žalgirio“ komanda man buvo tarsi antroji šeima.

– Būtent Kuzminskui ir Dainiui Šalengai greičiausiai teks pakeisti tave lengvojo krašto puolėjo pozicijoje. Kaip manai, ar jie susidoros su šia užduotimi?
– Dainius labai geras, patyręs žaidėjas. Tą patį galiu pasakyti ir apie Mindaugą. Jis dar jaunas ir viskas, ko jam šiuo metu reikia, – tai trenerių pasitikėjimo. Jei jis ir toliau noriai dirbs su aukščiausio lygio specialistais, manau, kad ateityje pravers NBA duris.

– Palikai komandą prieš lemiamas sezono kovas. Kokį LKL čempionato finišą prognozuoji „Žalgiriui“?
– Labai tikiuosi, kad „Žalgiris“ apgins titulą, bet bus nelengva. Vilniaus „Lietuvos rytas“ pastaruoju metu rungtyniauja neblogai. Sostinės ekipa turi gerą įžaidėją Tyrese'ą Rice'ą. Šiuolaikiniame krepšinyje įžaidėjo vaidmuo ypač svarbus. Kai ekipa turi gerą šios pozicijos krepšininką, lengviau rungtyniauti ir kitiems žaidėjams, jie pasitempia. Manau, kad „Žalgiriui“ viskas susiklostys sėkmingai. Jei Jankūnas, Popovičius ir Milovanas Rakovičius sužais taip, kaip gali, mes tikrai laimėsime. Sakau „mes“, nes vis dar jaučiuosi esąs šios komandos narys. Planuoju atvykti į Lietuvą per LKL finalo seriją ir palaikyti saviškius.

– Ką norėtum pasakyti „Žalgirio“ sirgaliams? Ar negaila, kad tinkamai atsisveikinti, atrodo, ir nebuvo progos?
– Ačiū jiems už prisiminimus, kuriuos nešiosiu atmintyje visą gyvenimą. Gaila, kad negalėjau užbaigti sezono. Mes, žaidėjai, turėjome didelių lūkesčių ir žinau, kad sirgaliai taip pat tikėjosi ne mažiau. Deja, neturiu kito pasirinkimo – nelemta trauma privertė keisti planus. Jei neturėčiau pasiūlymų iš NBA klubų, net neabejoju, kad žaisčiau čia ir kitą sezoną. Gal nustebinsiu, tačiau tokį karjeros etapą tikrai įsivaizduoju. Jei neįsitvirtinsiu NBA, net neabejodamas grįšiu į „Žalgirį“.

– Lietuvoje susipažinai ir su Ty Lawsonu, kuris, pasibaigus NBA lokautui, grįžo į Denverio „Nuggets“ ekipą. Ar tebebendraujate?
– Žinoma, apsikeičiame žinutėmis beveik kiekvieną dieną. Jis labai mane palaikė morališkai, kai patyriau traumą. Džiaugiuosi, kad jam puikiai sekasi NBA lygoje, jis yra vienas savo ekipos lyderių. Bus smagu kitą sezoną susitikti jį NBA arenose.

– Ar daug ko išmokai per Europoje praleistą laikotarpį?
– Svarbiausių dalykų išmokau krepšinio aikštėje. Pažintis su poziciniu krepšiniu buvo labai naudinga. JAV labai svarbios individualios savybės. Jomis aš čia puikiai naudojausi, bet teko pratintis prie komandinio žaidimo. Supratau, kokia svarbi gynyba ir jos sistemų kaitaliojimas per rungtynes. Kaune pagerėjo mano tritaškių metimų taiklumas. Į Ameriką grįžtu būdamas geresnis krepšininkas. Tuo nė kiek neabejoju.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (55)
Liezuviu malt tik ir moka
2012-04-09
-1
Atsakyti
rytas
kokia nauda , kad jus viska mintinai apie kase zinot? Eikit geriau dirbt ka nors, o cia vien vaiksciojancios krepsinio enciklopedijos, gal visai pamisot, lietuviu komandos vis tiek nieko nepasieks kad ir kiek jus dometumetes, bukit milijardieriai nusipirkit bryanta wade jamesa duranta, o tada tai zalgiris pavarytu i eurolygos ketvertuka tikrai patektu
2012-04-08
Atsakyti
nemokamai 130 Lt
Nemokamai 50$ žaisti pokeriui..

Žaisk pokeri iš tikru pinigu nieko neinvestaves.

Adresu: http://www.pokersuns.com
2012-04-08
Atsakyti
.a`LRyuzaki[quote]Lietuvoje susipažinai ir su Ty Lawsonu, kuris, pasibaigus NBA lokautui, grįžo į Denverio „Nuggets“ ekipą. Ar tebebendraujate?[quote/]labai viliuosi, kad cia tik vertimo klaida, nes jeigu rimtai toki klausima uzdave... seip jie dar Denveri komandos draugai buvo...jo? weemsas 2008-2009 atstovavo nuggets, lawson pasauktas 2009 metais timbervolwes, nuo 2009-2010 sezono losia, tai kaip cia tiap?
jo? :D o kas cia?

o add more credibility to the report that Ty Lawson has signed with Zalgiris Kaunas, former Denver Nugget teammate Sonny Weems tweeted that the duo will be reunited in Lithuania.
pasidomekit Denver'io Roster'iais nors :)
2012-04-08
Atsakyti
MantasStanjoooTarp kitko: Žalgiris per 12 sezonų eurolygos čempionato TOP16 etape iškovojo 8 pergales.Lietuvos Rytas per 3 sezonus - iškovojo 11 pergalių. Ką jūs į tai ?Žalgiris yra laimėjas eurolygą ir ž-aidžia joje kiekvieną sezona. O rytas net į top4 nėra patekęs. Ką jūs į tai?


Ta nesusiformavusi turnyra net "Eurolyga" nepavadinsi. Tikra Eurolyga yra ta, kuri buvo nuo 2000 metu.
2012-04-08
-1
Atsakyti
Zalgeris Zalgeris!! Sooonny grysk!!
2012-04-08
Atsakyti
MantasStanjoooTarp kitko: Žalgiris per 12 sezonų eurolygos čempionato TOP16 etape iškovojo 8 pergales.Lietuvos Rytas per 3 sezonus - iškovojo 11 pergalių. Ką jūs į tai ?Žalgiris yra laimėjas eurolygą ir ž-aidžia joje kiekvieną sezona. O rytas net į top4 nėra patekęs. Ką jūs į tai?


Gal tau prisisapnavo? Musiskiai gi niekada nelaimedavo eurolygos.
2012-04-08
-1
Atsakyti
Valioooo
2012-04-08
-1
Atsakyti
joooTarp kitko: Žalgiris per 12 sezonų eurolygos čempionato TOP16 etape iškovojo 8 pergales.Lietuvos Rytas per 3 sezonus - iškovojo 11 pergalių. Ką jūs į tai ?


Žalgiris yra laimėjas eurolygą ir ž-aidžia joje kiekvieną sezona. O rytas net į top4 nėra patekęs. Ką jūs į tai?
2012-04-08
+1
Atsakyti
Duodu 100%,kad negris i Lietuva.jei ne NBA,tai koks nors Europos TOPklubas.
2012-04-08
-1
Atsakyti
zaliaskraujas
wemsas tikras negrisiu i zalia nes po2-3 metu superstar nba!

nepamirsk mane!

sekmes wemsui!
2012-04-08
Atsakyti
Lietuvos fanas
Sonny, jei suprastų Lt kalbą ir pamatytų kaip čia pjaunatės, tik nusižvengtų ir dėtų skersą ant jūsų. O jūs jį garbinat kaip antrą Jordaną:D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-08
-1
Atsakyti
Smushas
Kas žalias, bet žydras? Zykas=DDD

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-08
+1
Atsakyti
sėkmės sonny ! ačiū labai kad buvai toks geras žaidėjas:))) dabar pagalvoju beskaitydamas kaip gaila kad nesužaidė rungtynių su rytu namuose va tada tai tikrai manau būtų 100% įsitikinęs jog beveik visa lietuva serga uz zalgiri o ne uz kazkoki per klaida atsiradusia komanda lietuvos ryta ! :))) suprantu jog turbut jau nesugrįši pas mus (jei sugrįštum tai garbės žodis apsiverkčiau iš laimės), tačiau mes tave gerbiam sonny ir linkim visokeriopos sėkmės stipriausioj pasaulio lygoj :))) ačiū tau už viską sonny :)))
2012-04-08
+1
Atsakyti
sonny sekmes nba! visada busi laukiamas zalgiryje!
2012-04-07
+2
Atsakyti
CenturijonobrolisAdminai saunuoliai, istrine komentarus kad zmones nepamatytu kokia geda uzturejo arsusis rytfanis ir Usas:DDDD


Va va ten ziauriai buvo :DDD
2012-04-07
+5
Atsakyti
Adminai saunuoliai, istrine komentarus kad zmones nepamatytu kokia geda uzturejo arsusis rytfanis ir Usas:DDDD
2012-04-07
+5
Atsakyti
Ka jus norit ta sakykit bet weemsas mldc.
2012-04-07
+1
Atsakyti
Ryuzaki[quote]Lietuvoje susipažinai ir su Ty Lawsonu, kuris, pasibaigus NBA lokautui, grįžo į Denverio „Nuggets“ ekipą. Ar tebebendraujate?[quote/]labai viliuosi, kad cia tik vertimo klaida, nes jeigu rimtai toki klausima uzdave... seip jie dar Denveri komandos draugai buvo...


Tais metais kai lošė Weemsas Denveryje, Lawsonas net nežaidė NBA dar. :)
2012-04-07
Atsakyti
Nemanau, kad jis sugrys i zalgiri, taciau tikrai ne del to, kad jam buvo cia per prasta. Taip sakau todel, kad Weems'as NBA isitvirtis 100%. Gal jis ir nebus startinis zaidejas, bet nuo suolo pakiles tikrai bus naudingas. Pats Sonny sake, kad turi nemazai komandu pasiulymu, tad gryzimas i Zalgiri ar bet kuria europos komanda praktiskai neimanomas. Aisku patirtis Europoje tik teigiamai paveike jo zaidima, taciau gaila, kad teko taip uzbaigti sezona. Linkiu Weems'ui neprarasti formos ir geriausio ateinancio sezono NBA.
2012-04-07
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 55

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.