Alijevas: apie netikėtą pasiūlymą, trenerio duoną, Lietuvos rinktinę ir Samarą

2012-04-08 07:34
Mantas Bertulis, „BasketNews.lt“ korespondentas
Rolandas Alijevas vieną dieną tikisi praverti Lietuvos rinktinės duris
Rolandas Alijevas vieną dieną tikisi praverti Lietuvos rinktinės duris
Nuotr. bcbudivelnik.com
Tinklalapis „BasketNews.lt“ ir rubrika „Po pasaulį su krepšinio kamuoliu“ kaip ir kiekvieną sekmadienį pristato jums vieną lietuvį, žaidžiantį užsienyje. Šią savaitę mūsų rubrikos svečiu tapo jau ne pirmus metus legionieriaus duoną valgantis Rolandas Alijevas.

Įžaidėjas savo karjerą pradėjo Kauno „LKKA-Žalgirio“ komandoje ir po ten praleistų dvejų metų nusprendė išbandyti legionieriaus duoną.

2003 m. jis sudarė pirmąjį savo kontraktą su Vilerbano „ASVEL“ (Prancūzija) ekipa ir taip pradėjo klajones po užsienio šalis. 

Kitąmet gynėjas jau išbandė Šveicarijos lankus („BC Boncourt“), o vėliau yra vilkėjęs Lenkijos (Varšuvos „Polonia“), Rusijos (Samaros „Krasnie Krilya“), Slovėnijos (Novo Mesto „Krka“), Graikijos (Larisos AEL) ir Ukrainos (Kijevo „Buivelnyk“) komandų marškinėlius.

Šį sezoną 27 metų 192 cm ūgio atakų organizatorius pradėjo „Budivelnyk“ ekipoje bei rungtyniavo kartu su Michailu Anisimovu, tačiau įpusėjus sezonui netikėtai sulaukė Samaros komandos pasiūlymo ir persikėlė į Rusiją.

„Visada norėjau grįžti į Rusiją. Tai laiptelis aukštyn mano karjeroje, bet sustoti neketinu ir dabar gaunu dar patrauklesnių pasiūlymų“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Alijevas.

Šiuo metu „Krasnie Krilya“ Rusijos pirmenybėse su septyniomis pergalėmis ir devyniais pralaimėjimais žengia šeštoje vietoje.

Alijevas Ukrainoje vidutiniškai pelnydavo po 9,3 taško, atkovodavo po 2 kamuolius ir atlikdavo po 3,3 rezultatyvaus perdavimo. Tuo tarpu Rusijos čempionate renka po 4,3 taško, atkovoja po 2,6 kamuolio bei atlieka po 1,7 rezultatyvaus perdavimo.

– Jūsų tėtis buvo dziudo sporto meistras. Kaip pradėjote krepšininko karjerą? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Alijevo.
– Sunku pasakyti. Iš pradžių su broliu pradėjome lankyti gimnastiką, po to perėjome į imtynes, išbandėme ir boksą. Tačiau, kuomet man buvo šešeri, kiemo draugas pasiūlė pabandyti krepšinį ir nuvedė mane į Arvydo Sabonio krepšinio mokyklą. Nuo to laiko ir prisirišau prie krepšinio – žaisdavau tiek kieme, tiek, nusipirkęs krepšiuką, namuose, tiek salėje. Tai buvo mano visas gyvenimas. Esu labai dėkingas savo pirmajam treneriui Romualdui Petroniui ir tėvams. Tik jų dėka šiuo metu žaidžiu krepšinį.

– Šį sezoną pradėjote Ukrainoje, tačiau vasarį nusprendėte persikelti į Rusiją ir sudarėte sutartį su Samaros „Krasnie Krilya“ ekipa. Kodėl nutarėte pakeisti komandą vidury sezono?
– Praėjusį sezoną sudariau dvejų metų kontraktą su „Budivelnyk“ ekipa ir sau sakiau, kad tikrai noriu apsistoti vienoje komandoje – tai būtų geriau man ir mano šeimai. Tačiau gyvenimas yra nenuspėjamas. VTB Vieningoje lygoje sužaidžiau neblogas rungtynes prieš Samaros ekipą ir sulaukiau netikėto pasiūlymo. Tiesą sakant, visada norėjau grįžti į Rusiją. Tai laiptelis aukštyn mano karjeroje, bet sustoti neketinu ir dabar gaunu dar patrauklesnių pasiūlymų. Kur atsidursiu ateityje? To pasakyti negaliu, bet žinau, kad sustoti neketinu. Kaip reagavo šeima? Šeima visada palaiko mano sprendimus. Juk esu vyras ir turiu priimti tokį sprendimą, kuris tuo metu man ir mano šeimai atrodo geriausias.

– Tik praėjusiais metais baigėsi jūsų ginčas teisme su „Krasnie Krilya“ dėl neišmokėto atlyginimo. Ar nesibaiminote vykdamas į Rusiją vėl pakliūti į tokią pačią situaciją?
– „Krasnie Krilya“, tai naujas klubas su kitu prezidentu. Jis nieko bendro su senu klubu nebeturi. Nebijau vykti niekur, nes kol krepšinyje yra FIBA arbitražas, tol krepšininkai saugūs. Svarbiausiai – atiduoti visą save ir turėti tikslų ateičiai. Žmogus negali stovinėti stotelėje, jis turi sulaukti savo autobuso ir važiuoti toliau.

– Kokias sąlygas sportuoti suteikia klubas?
– Samaros komanda yra aukšto lygio. Dėl sąlygų man ir mano šeimai jaudintis nereikia. Absoliučiai viskuo esame aprūpinti.

– Jūsų komandą treniruoja buvęs garsus Rusijos krepšininkas Sergejus Bazarevičius, kuris taip pat, kaip ir jūs, rungtyniavo įžaidėjo pozicijoje. Kaip sutariate su treneriu?
– Per savo krepšininko karjerą mačiau daug trenerių ir daug jų treniravo mane. Jau būtų sunku ir suskaičiuoti. Man patinka treneriai, kurie per daug neprisileidžia žaidėjų, tada jiems jauti didelę pagarbą. Treneris tau turi būti kaip antras tėvas, kuris tarė žodį, o tu turi padaryti taip, kaip jis pasakė. Apie Bazarevičių galiu atsiliepti tik teigiamai. Kiekvienas treneris turi pliusų ir minusų. Manau visi rezultatai bus matomi sezono pabaigoje.

– Atvykus į Rusiją, jūsų rezultatyvumas krito beveik dvigubai. Kokios tokių pokyčių priežastys?
– Prieš vykdamas į Samaros komandą turėjau pokalbį su treneriu Bazarevičiumi ir jis man išdėstė savo planą, kaip norėtų, kad įsiliečiau į komandą bei koks būtų mano vaidmuo, kaip antro įžaidėjo.

Manau viskas priklauso nuo to, kaip pateiksi save, kaip dirbsi per treniruotes, kaip greitai įsiliesi į komandą, tą ir turėsi likusį sezoną. Pirmas rungtynes gaudavau mažai trenerio pasitikėjimo, nes jis jau turėjo kuo pasitikėti lemiamais momentais. Galiu pasakyti, kad su kiekvienomis rungtynėmis jis vis labiau manimi pasitiki, gaunu vis daugiau laiko žaisti, nes sunkiai dirbu per treniruotes. Kalbant apie rezultatyvumą, komandoje turime krepšininkų, renkančių taškus. Mano darbas – sutvarkyti komandą, kad ji žaistų gražų ir protingą krepšinį. Taškai ateis su laiku.

– Net dvi Rusijos komandos žais Europos taurės finalo ketverte, dvi ekipos pateko į Eurolygos ketvirtfinalį, Liubercų „Triumf“ prasibrovė į „FIBA Europe“ Iššūkio taurės pusfinalį, Rusijos lygos autsaiderė Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ komanda VTB Vieningosios lygos aštuntfinalyje mes iššūkį Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams. Kas lemia tokią Rusijos klubų sėkmę tarptautiniuose turnyruose?
– Rusijos lyga yra labai stipri, nes čia „plaukioja“ didžiausi pinigai ir žaidžia vieni geriausių krepšininkų. Tarptautiniuose čempionatuose jiems sekasi geriau, nes jie ten būna labiau motyvuoti. Sunku atsakyti į klausimą, nes daug ką lemia lygų tvarkaraščiai. Vienoms komandoms tenka daugiau rungtynių ir jos jaučia nuovargį, kitos pavargsta mažiau.

– Esate rungtyniavęs net aštuoniose šalyse. Kodėl taip dažnai keitėte komandas?
– Kartais pagalvoju apie savo karjerą. Turbūt vienetai krepšininkų pasirenka tokį kelią, kaip mano. Sunku pasakyti, ar būtų buvę geriau, jei būčiau paklausęs Gedimino Navikausko ir po „Žalgirio“ dublerių būčiau likęs žaisti Kaune ir pasirašęs ilgalaikę sutartį. Atsakymo taip ir nesužinosiu.
 
Visos šios šalys buvo kažkuo išskirtinės, bet krepšininko gyvenime tai nedaro didelės įtakos. Jam svarbiausia – krepšinio aikštelė ir kamuolys. Pastatykite man lovą aikštelėje – ten miegosiu ir valgysiu. Manau mane supras tik krepšinį mylintys žmonės.

– Ar tiesa, kad legionieriaus duona kartesnė?
– Pirmi metai visada būna sunkūs, bet žmogus laikui bėgant apsipranta visur. Dabar jau galiu teigti, kad man nėra labai svarbu kur žaisti. Svarbiausia, kad šeima būtų šalia.

– Per savo karjerą vienu metu išbandėte ir vyriausiojo trenerio duoną, kuomet „Nevėžį“ paliko Gintaras Krapikas ir Valerijus Kuprijanovas. Koks jausmas nurodinėti žaidėjams ne aikštelėje, o už jos ribų?
– Už patirtą trenerio duoną esu dėkingas „Nevėžio“ prezidentui Vygandui Valiukevičiui – jis tuo metu patikėjo man komandos vairą, kol gydžiausi traumą ir taip teko patreniruoti ekipą. Viename interviu minėjau, kad būdamas treneriu pavargau labiau, nei būdamas žaidėju. Lietuvos kūno kultūros akademijoje baigiu krepšinio trenerio specialybės studijas, tad pabaigęs karjerą galbūt dar save išbandysiu šiame darbe.

Sunkiausia per tas dvi savaites buvo kažką pakeisti, kas mano akimis atrodė geriau ir reikalingiau tuo metu. Žaidėjai buvo korektiški, suprato ir palaikė mane. Kelis krepšininkus teko ir nubausti už nusižengimus (šypsosi). Juk jie buvo mano komandos draugai, o kai esi treneris, draugų aikštelėje nebelieka, tik darbas ir vienas tikslas.

– Praeityje atstovavote įvairioms Lietuvos jaunimo rinktinėms, tačiau kvietimo į vyrų rinktinę taip ir nesulaukėte. Ar nejaučiate nuoskaudos?
– Čia skaudus klausimas, kas mane žino, tas supranta. Dabartinėje rinktinėje žaidžia daugelis mano amžiaus vaikinų, kurie vadinami auksiniais berniukais. Su jais laimėjome tiek pasaulio čempionatą Argentinoje, tiek kitų medalių. Neneigsiu, laukdavau savo kvietimo ir šiuo metu jo laukiu. Sakydavau sau: duokite man šansą ir aš jį pasiimsiu. Tačiau aš toliau sunkiai dirbsiu ir galbūt ta diena ateis.
 
Nemeluosiu, sulaukiau ir kitos šalies kvietimo atstovauti rinktinei. Jie labai aktyviai siekia manęs, bet aš esu lietuvis ir noriu padėti savo šaliai.

– Esate tapęs Europos jaunimo (iki 20 metų) vicečempionu ir pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionu, universiados aukso medalio laimėtoju bei LKAL čempionu. Kuris iš šių laimėjimų buvo saldžiausias?
– Įsimintiniausias man buvo pasaulio čempionato medalio laimėjimas Argentinoje, triumfas jaunimo Eurolygoje bei naudingiausio žaidėjo prizas. Kiekvienas laimėjimas tavo gyvenime atneša pakilimo, pozityvių emocijų ir prisiminimų.

– Kaip praleidžiate savo laisvalaikį? Papasakokite apie Samarą.
– Samara – didelis miestas, turintis apie 2 mln. gyventojų. Man čia viskas sava, nes čia žaidžiau anksčiau. Tik šiemet atsisakiau vairuotojo ir pats vairuoju. Rusijoje, aišku, geras oras būna retai (šypsosi). Kol kas visur purvina ir daug prisnigę. Tačiau mano dienotvarkė nuo to nesikeičia, kaip ir kitų krepšininkų.

Tiesiog per laisvas dienas bandome su šeima kažką prisigalvoti, dukrytę pralinksminti, į vaikų pasaulį, baseiną, teatrą ar cirką nuvesti. Dabar per ateinančias laisvas dienas važiuosime apžiūrėti muziejus. Liūdna čia tikrai nebūna.

– Trys būdvardžiai, apibūdantys Jus.
– Šitą atsakymą paliksiu komentatoriams. Daugelis čia mėgsta komentuoti, tai tegul pabando mane apibūdinti ir aš išrinksiu geriausią variantą, kuris mane asocijuos.

– Tradicinis rubrikos klausimas: Ką žmonės kalba apie Lietuvos krepšinį?
– Apie Lietuvos krepšinį rusai atsiliepia tik teigiamai. Visi žino kas tai yra ir kokia mes turtinga šalis, žiūrint krepšinio akimis.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (33)
Anonimas
nesiparink rolandai,buvo pacesas,jarutis jie ir nesulauke savo laiko nors tau iki ju labai toli,kaip daugelis pazymi adas jau turi imti antro izaidejo pozicija,sireika pasakytu jai nera ko imti tai belekokio ir nereikia
2012-04-09
-1
Atsakyti
Anonimas
Juskevicius butu geriausias warijantas jai jaskos nebus

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-09
Atsakyti
smarvė
Nustokite kišti senąjį isteriką-po fiasko Lt jis dabar tikrai neatstovaus rinktinei, na jis ir nereikalingas, o apšaudyti reikia jauną žmogų-galbūt net ir Juškevičių-greitas, įdomus žaidėjas, jau turintis euro patirties, viskas jam prieš akis.
2012-04-08
Atsakyti
ghmkalnietis, Jasikevičius, o kas trečias Lt įžaidejas būtų? (apie Delininkaitį nekalbu) gal koks Viskontas ar Eitutavičius, JUškevičius gal augintinas iki rinktines?


o kam trecias izaidejas?dvieju pilnai uztenka
2012-04-08
+1
Atsakyti
ghm
kalnietis, Jasikevičius, o kas trečias Lt įžaidejas būtų? (apie Delininkaitį nekalbu) gal koks Viskontas ar Eitutavičius, JUškevičius gal augintinas iki rinktines?
2012-04-08
Atsakyti
as
zinant ,kad jasikevicius i rinktine eina ,tik tada kai jam reikia ,manau ,kad siemet jo nebus.
2012-04-08
Atsakyti
Lukas
as cia gal nevisai y tema, bet noriu paklausti, ar saras yra kada, kokiam nors interviu sakes, kad pades lt londone? kazkaip man atrodo, kad cempas lt buvo paskitinis saro karjeroi rinktinei, kad ir kaip butu gaila.. jeigu taip tai, alijevas kad ir su skurdzia statistika, turetu buti realiausias variantas keisti kalna, nes delno sugebejimus izaidejo pozicijoi pries rimtesnius varzovus visi puikiai matem.. aciu jam uz 2010, ta vasara jis tikrai zaide auksciau galimybiu, bet tuom viskas ir baiges :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-08
Atsakyti
Anonimas
bl vien malalietkos statistikos prisirije kasio patys gyvenime nezaide aiskina apie tai kas yra rinktines lygio o kas ne.kas tas jasikevicius?pensininkas kuri gynyboj mausto visi kas netingi.o jo zaidima 2x2 galima nesunkiai uzdengt(kas ir vyko EC 2011 rugntynese su makedonais)

http://www.eurobasket2011.com/lt/cid_Y15...

bet kuris protingas treneris zinodamas kad sarunas los daugiau nei 10 min tikrai sugebes isnaudoti tai savo komandos naudai.as nesuprantu vieno,kodel bijoma konkurencijos?juk jei jau jis toks geras,tai visokie alijevai gaus i vienus vartus.bet kazkodel rinktinej pakvieciami tik 2 tikri izaidejai ir kalbama apie ju trukuma.kemzura jau apsisiko su rinktine Lietuvoj,jei nepateks i olimpiada tai jo karjerai kaput
2012-04-08
Atsakyti
Anonimas
youtube.com/watch?gl=US&hl=lt&client=mv-google&v=3tYiMoAvTek

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-08
Atsakyti
AAA
Man visada patiko Alijevo profesionalumas, jis tikrai geras žaidėjas ir manau būtu tikrai verta paimti jį į rinktinės stovyklą ir tiesiog pažiūrėti kaip jam sekasi ten.
2012-04-08
Atsakyti
Anonimas
Už alijeva yra jaunimo geresnio kurie ateity bus rinktinėje, o alijevas keičia komandas kaip kojines, ar jam su galva negerai ar kas, tiek klubu pakeist tai reikia but kiauragalviu, neimanoma tobulėt keičian komandas kas met, ir šiaip jis per senas. Kalniečiui ir šarui kolkas nėra lygiu, tai akivaizdu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-08
-1
Atsakyti
tam alijevui su galva negerai jei ji skaudina,kad i rinktine neima,kad zaide jaunimo rinktinese nereiskai,kad vyru kasej turi imt.nepatobulejo ir zaidzia zemesniam lygyje,jam siaip samara per aukstas lygis,jam budyvelnikas buvo pats tas
2012-04-08
Atsakyti
Anonimasnu tai pasakykit kas siuo metu yra geresni izaidejai uz Rolanda?kas losia aukstesniame lygyje nei jis?vienintelis Jasikevicius,bet gynyboj jis ABSOLIUCIAI kiauras ir losdami su juo pries varzovus gintis tures tik 4 zaidejai nes tas dievukas niekur nespeja.o kaip gynyba atidirbta pries 2*2 mes pamatem varzybose su makedonija kai visus saruno bandymus varzovai nesunkiai nuspedavo ir tai dazniausiai baigdavosi klaidom.isvis juokinga kai esant izaideju badui 3 pagal pajeguma izadeja rinktines treneris atvirai ignoruoja,tuo tarpu pozicijoje kuri kelia maziausiai problemu,i rinktine kvies profesionalu krepsinio neragavusi zaideja.keista logika


tu prisiregistruok pirma pires savo debiliskas nesamones rasydamas.rolandas ne rinktines lygio,kad pries tai klydo imadami prekeviciu,gineviciu,jomanta,eitutaviciu,mazuti,tai ka vel ta pacia klaida reik daryt?saras zaidzia pao komandoj ir db jau vienas pagrindiniu zaideju ten kai atejo svarbiausios kovos,pao zais final four,jauti lygiu skirtuma?jei gynybiniei komandai kaip pao kuria traniruoja geriausias,tituluociausias treneris saras lb tinka,tai rinktinei geriau alijevas kuris samaroj zaizdamas 4.3 tasko ir net 1.7 rez stats,zaidzia ten sudinokai,o nemanai,kad kalnietis yra geresnis uz alijeva?klausiai kas aukstesniam lygyje zaidzia,nat tai kalnas,zalgiryje zaidzia,eyrolygoj,o tas samaroj.idomu kur aukstesnis lygis?ir rinktinej kalnas vienas pagrindiniu,tyau kiek metu pasakyk?kas tu toks,kad aiskintum kemzurai kuris 100 kart geriau uz mus zino ka kviest,o ko ne?jei tokie kaip tu komlektuotu rinktine tai pastoviai kartotusi lenkijos scenarijus
2012-04-08
Atsakyti
Boba jis tikrai grazia turi bet ne rinktines lygio zaidejas
2012-04-08
Atsakyti
lietuvis
alijevas nera rinktines lygio, jau ir saras geriau butu siemet manau na o kitais metais reiktu i jaunima pasizvalgyt( janavicius, vasiliauskas, juskevicius, cizauskas)
2012-04-08
Atsakyti
SJ
Aš tai galvoju, kad Alijevas anksčiau ar vėliau rinktinėje bus, jei ne šiemet tai kitais metais į stovyklas tikrai bus pakviestas. Aišku jis nebus ten pats stipriausias žaidėjas, tačiau kaip ir pats sako, apsigint ir sutvarkyt komandinį žaidimą tikrai galėtų
2012-04-08
+1
Atsakyti
O13
AnonimasNejuokinkit su tuo alijevu, jus pažiurėkit i jo statistika, dar jum kažkokiu abejoniu dėl jo kyla? Jis fiziškai silpnas. Kalnietis greitame žaidime lietuvos rinktinės nr1. Šaras nr1 lėtame žaidime, už alijeva tas pats juškevičius nepalyginamai geriau atrodo, jam jau 27metai, jis jau nebetobulės.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Pritariu, jau geriau Juskevicius ne savo pozicijoj, nei Alijevas. Gaila neejo Adas i Triumph, kai Chomicius norejo butu dar lengviau sulygint. :)
2012-04-08
-1
Atsakyti
ciki
Pizdabolas - ir visiskai ne todel kad Lietuvis nenori atstovaut Azerbaidzanui , o todel kad priemus Azerbaidzano pilietybe tektu atsisakyti Lietuvos - na ir tegul jis dabar papasakoja ,kam isskyrus azerbaidzano rinktine jis tada butu reikalingas....nepernesu tokiu ,kurie interviu Lietuvos ziniasklaidai kalba vienaip , Ukrainos kitaip kitaip o Rusijos turbut kalbes dar kitaip .....
2012-04-08
-1
Atsakyti
Anonimas
Nejuokinkit su tuo alijevu, jus pažiurėkit i jo statistika, dar jum kažkokiu abejoniu dėl jo kyla? Jis fiziškai silpnas. Kalnietis greitame žaidime lietuvos rinktinės nr1. Šaras nr1 lėtame žaidime, už alijeva tas pats juškevičius nepalyginamai geriau atrodo, jam jau 27metai, jis jau nebetobulės.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-08
-1
Atsakyti
Šiaip galima tikrai mėgint į stovyklą pakviest Alijevą, o ne kokį Jomantą, iš kurio jau nieko nebebus. Pateks į rinktinę ar ne, bet išmėgint, kaip atrodo, reikia.
2012-04-08
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 33

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.